Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTOSIKLET TERCIHI:

YAĞ MEVZUSU:

SÜRAT:

GENEL MEMNUNİYET :

DENEME YANILMALAR :

Ya Mikuni, senin adına inan çok üzülüyorum şikayetlerini okudukça. Elimden gelen bişey olacaksa araştırıp ben öğreneyim gerekirse diye, baştan sona tekrar okudum tüm yorumlarını.

Çözümün ne olduğunu araştırmam için sorununu net olarak anlamak istedim ama inanırmısın hiçbi sonuca varamadım, algım yetmedi

Yorumların bazılarını okurken şaka yaptığını düşünüp güldüm, bikaç yorum sonra anladım ki durum ciddiymiş Sonuç olarak nasıl bi faydamız dokunabilir forum olarak inan hiç bilmiyorum.

Anlayabildiklerimden çıkarttığım sonuç en iyi ihtimalle :

*160km/h hız yapabilen, (ki 100km yi normal şartlarda anca geçebilsin)
    *otomatik vitesli,
    *yük taşımaya uygun,
    *ayaklara su vücuda rüzgar almayan
    *rampalar için torku daha da yüksek, 5. viteste rahat çıkabilen,
    *daha yumuşak süspansiyonlu,
    *ayak marşı olan,
    *tüm deneme yanılmalardan sadece olumlu etkilenen...
    bi motosiklet lazım Ama o motosiklet nedir inan hiçbi fikrim yok be arkadaşım
    Mikuni. artık daha diyecek birşey bulabilirsen ben pes diyeceğim. Ferdinand muhteşem bir analiz olmuş tebrikler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    [QUOTE=reall;2889174]Cb ye laf atmaya calisan arkadaslarin amaci nedir anlamiyorum
    Titresimli diyorlar 2500 km oldu halen su titresimi hissedemedim bir turlu,ozellikle cbf si,ybrsi olan arkadaslara da deneme surusu yaptirdim onlarda yok dedi titresim falan
    Sizin titresim mevzusu nasil birsey anlamadim gitti.[COLOR="Silver"]

Gerçekten şu şu kadar seyahat ettim şuram uyuştu falan yazanları okuyunca CB den bahsettiklerine inanasım gelmiyor. Allah aşkına şu bahsettiğiniz titreşimi ben neden hissedemiyorum. Tama titreşim sıfır değil ama kesinlikle rahatsız edecek kadar değil, hele hele bir yerleri uyşturacak kadar hiç değil.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Kadir selamlar,
    Ben kesinlikle çok memnunum. Şikayet olarak söylemiyorum. Ama dediğim gibi İstanbul-Kerpe arası hep 100km+ veya civarı hızla gittim. 2 saat süren yolculuk sonunda ellerim titriyordu. Ama bu motosiklet zaten uzun yol için değil. o yüzden anormal gelmedi bana. YBR ile gitsem gene olacaktı eminim. Ama şu plastik takoz konusunu bende eve gidince kontrol edeceğim.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    O uyuşma bende oldu ama 3,5 saat nonstop 2 kişi 2 el çantası 80 e sabitlemiştim.Ben bahsettiğimiz şu plastiği deneyeceğim bende ilk hafta düştü onlar.Ama herzaman diyorum ben motoru tam açamadım, kıyamadığımdan

29 unda Bodrum-Aydın tekrar yapıcam 4000 bakımını yeni atlatmış olucam yüküm olmayacak.Tahminim bu sefer daha iyi olacak.Iphone yağımıda koydummu.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kimse yediği kaba pislemez. Ben titriyo denilen titana 10 yıl bindim. Hala bitanede biniyorum. Bide wolf um var. Cb de bindim gezdim. Honda titandan daha fazla titreşım var. Nasıl hissetmiyosunuz anlamıyorum. Tamam kymco ck 125 kadar titremiyor. Onada bindim. Ama titanlardan çok titriyor. Tvs kadar var titreşim. Her çeşit motor sürdüm. Cb de titreşim yok diyen yalan söyler bana göre.
    Mengu16 bunu beğendi.

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama titanlardan çok titriyor.
    bunu bilerekmi yazıyorsun,
    yoksa karalamak içinmi,
    bir kere deneme sürüşü yaptığın motoru nasıl titanlardan üstün tutuyorsun anlamsız,
    bence kullanmadığın bir motor hakkında inatla bu kadar olumsuz söz yazmaman gerekir
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Bende bir honda Cb 125 e kullanıcısı olarak hiç pişman değilim güzel motor yapmışlar kız gibi (bana göre).Ama inanın biraz daha fazla parayı gözden çıkarsaydım yamaha ybr ninde tipini beğenseydim onu alırdım, şurası burası üstün yada düşük diye değil beğendiğim için olurdu.
    Ben hondayı beğendim onu aldım.Biri honda biri yamaha kötü motor yapmazlar!Ybr ye binmedim ama illaki oda güzeldir. Hondayı alıpta beğenmeyen arkadaşlara bi önerim var fazla değer kaybetmeden, kurcalamadan, ikinci alacak şahsı düşünerek motoru üç aşşağı beş yukarı satsınlar bağendiği markaya baksınlar.Sonuçta herkes performanstan tatmin olamayabilir.
    twili bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    2. Defa aynı güzergahtayım.Bu sefer daha bakımlı, bu sefer daha donanımlı

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rum-aydin.html
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yediği kaba pislemez. Ben titriyo denilen titana 10 yıl bindim. Hala bitanede biniyorum. Bide wolf um var. Cb de bindim gezdim. Honda titandan daha fazla titreşım var. Nasıl hissetmiyosunuz anlamıyorum. Tamam kymco ck 125 kadar titremiyor. Onada bindim. Ama titanlardan çok titriyor. Tvs kadar var titreşim. Her çeşit motor sürdüm. Cb de titreşim yok diyen yalan söyler bana göre.
    Şimdi olaya öyle bakarsan,arkadaslarin ybrsine bindigimde ben titredigini hissediyorum ama kullananlar titresim yok diyor,senin dedigine gore onlarda yalan soyluyor.cunku ben her bindigimde hissediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

Arkadaslar bir motora bakarak diger ayni motorlarda ayni demek yanlis olur,bir tane cb titriyor diye butun cbler mi tireyecek,belki o cbnin motoru hor kullaniyordur ve titresiminde olmadi normaldir.
    Benim yiğen de ybr var titresim cin mali motorlari kadar var,cunku hor kullanir dikkat etmez bakimlara.simdi bu motor titriyor diye butun ybrler titriyor demek ne kadar dogru olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Bakımsız olan her motor titrer
    twili bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadir selamlar,
    Ben kesinlikle çok memnunum. Şikayet olarak söylemiyorum. Ama dediğim gibi İstanbul-Kerpe arası hep 100km+ veya civarı hızla gittim. 2 saat süren yolculuk sonunda ellerim titriyordu. Ama bu motosiklet zaten uzun yol için değil. o yüzden anormal gelmedi bana. YBR ile gitsem gene olacaktı eminim. Ama şu plastik takoz konusunu bende eve gidince kontrol edeceğim.
    Ben uzun yapmıyorum, sürekli şehir içi kullanıyorum. Şehir içi fakat Şile yolu Madenler Altunizade iş arası ve sürekli otobanda kullanıyorum, o yüzden zaten ortalama 80-90 arası gidiyorum ve rahatsız edecek titreşim kesinlikle yok.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu bilerekmi yazıyorsun,
    yoksa karalamak içinmi,
    bir kere deneme sürüşü yaptığın motoru nasıl titanlardan üstün tutuyorsun anlamsız,
    bence kullanmadığın bir motor hakkında inatla bu kadar olumsuz söz yazmaman gerekir
    titanın yanında bu motor çerez kalır. Karalama niyetim yok. Ne gördüysem onu yazıyorum. Evet titanlar cb den az titrıyor. Cb yi test ettimde yazıyorum. Kafadan sallamıyorum.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler bugün elciklerin montajını yaptım ettim, güneş bi açıyor bi kayboluyor (hava buzz tabi ) Fotoğraf makinemi almaya çıktım yukarı hoop bi telefon ani bi iş geldi (iikide geldi sıkılmaya başlamıştım )

Fotoğraflar ile desteklemek şimdilik aksadı. Hemen kabuğumu kuşanıp aşağa indim yola çıkıcam yağmur başlamış Neyse zaten zaman yok şimdi giyinmiş etmişim basıp gideyim dedim (Taksimden - Bağdat caddesine)

Ellerde rüzgar kaynaklı buzz tutma çok çok azaldı, %90 etkili gibi geldi bu hikaye. Dışardaki hava nekadar üşütüyorsa, okadar üşüdü ellerim. %10 luk kayıp ta elcik korumanın altından geçen havanın parmak uçlarımda az da olsa hissedilmesi

Sonuç olarak bukadarcık yol deneyebildim şu an için fena değil gibi, yumruğuma önden çarpan yağmur damlalarıda yoktu Ordan arkadaşa geçtiğimden dönüş yolunda denemedim henüz. Şimdi boş yere sevinmiyorumdur insallah

En yakın zamanda kesin etkili veya şukadar etkili diye paylaşırım Fenada durmadı gibi ama cross işi duruyor tabi Neyse bu hikaye benim aradığım yeterliliği kanıtlarsa touring işi duran bişeylerde bakarız tekrardan
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CB 125E
    selam arkadaşlar;
    bugün fırtına öncesi sessizliği bahane ederek(zira felaket karayel karışımı bir hava geliyor,belki istanbul da başlamıştır,kar soğuk vs aman dikkat,özellikle yağış sonrası gizli buzlanmaya)Bursa uludağ milli park girişine kadar gidip döndüm..Bi sürü tespitim oldu ama hepsini biarada değilde tek tek yazacağım,kendime göre de ortak noktamız olan
    CB125 için mevzu stokum olur
    Dün burada şubesi bulunan motomax'dan kışlık eldiven aldım.Yahu bu kadar
    para verdik bakalım performansına mantığı ile yola çıktım..Rakım 1428 m.Sıcaklık -4,yokuşlarda çıkılan 40-50 km süratin hissedilenini de siz koyun,ellerim eldiveni giydiğim sıcaklıkta inanın,el elastikiyetinden ödün vermeden.DANE SUNDBY GORE-TEX X-TRAFIT ELDİVEN.
    Süpermiş beyler,bilgilerinize.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bi arkadaş daha önermişti o markanın gore-tex eldivenini ama modelini hatırlamıyorum şuan. Kışın ortasında Ankara Konya mı yapmıştı tam hatırlamıyorum, hiç soğuk hissetmediğinden bahsetmişti.

Dane yi incelediğimde tipleri çok kütle gibi gelmişti Benim en büyük özürlerimden biridir dokunma hassasiyetimin kaybolması Dediğin gibi elastikiyet kaybolmuyorsa düşünülebilir.

İlginç olan dünyanın biçok yerinden daha uygun fiyatı var gibi ülkemizde.

İstanbulda şuan tuhaf rüzgar sesleriyle yaklaşan bi hava var ortam dediğin gibi çölde uçuşan çalılı film sahneleri gibi, sonumuz hayrola

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/DANE-FYN-GTX-GORETEX-ELDIVEN-pmu1891.html
    Ben de tam bu eldiveni tavsiye edecektim. Kullanıcısıyım, memnunum. Oldukça soğuk bir gecede konyadan ankaraya bu eldiven olmasaydı büyük ihtimalle ellerim donduğu için gelemezdim.(120 ve üzeri süratte geldim)
    Marka ismi vermek istemezdim ama revitin ~200 tl ve üzerine satılan birçok H2O modelinin çok da yeterli olmadığını duyunca bu eldiveni aldım. Başka markaların da içinde "goretex" kelimesi geçen eldivenler cidden çok pahalı.
    Performansı çok iyi, gore-tex olması güzel ve bu fiyata çok uygun diye düşünüyorum.
    Syanurun tavsiye ettiği FYN modeliymiş. Demekki Dane hakikaten bi şekilde soğuktan etkilenmemeyi başarabiliyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Sabah işe motorla geldim ellerim dondu diğer yerlerde sorun yokta, forumu açmadan önce eldiven meselesini düşünüyordum nasıl çözerim diye tam mevzunun üzerine gelmişim

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Ben şu titreşim işini çok merek ediyorum. Anadolu yakasında oturupta titreşimden çok şikayetçi olan bir arkadaşla bir gün buluşup motorları değişip test etsek diyorum. Belki bende de titreşim var da ben farkında değilim )))) Şaka bir yana gerçektende çok titreşim var denen bir motoru denemek istiyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu titreşim işini çok merek ediyorum. Anadolu yakasında oturupta titreşimden çok şikayetçi olan bir arkadaşla bir gün buluşup motorları değişip test etsek diyorum. Belki bende de titreşim var da ben farkında değilim )))) Şaka bir yana gerçektende çok titreşim var denen bir motoru denemek istiyorum.
    titreşim hakkında benim görüşüm;apache de kullandım cbdeki titreşim apacheden daha az (bana göre),ama cbfi uzun süre kullanmış birisi kesinlikle cbdeki titreşimden rahatsız olur eğer ilk motoru olan birisi cb kullanırsa titreşimi hissetmez tek rahatsız olduğu şey koltuğun sertliği olur...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    çok kar yağıyor. Yer yer yol şartları ağır. Orjinal lastik kaymadı daha.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben yokuş aşağı arkadan zırt zırt ses geliyor demiştim.Bugün orta sehpaha motosikletin zincirini yağlarken baktım zinciri biraz sıkmak gerek sanırım ani gaz bırakmada plastiğe sürtüyor.Daha hiç zincire gerdirme veya herhangi işlem yapmadığımdan farkı anlayamıyorum.4000 bakımı geldi bunuda göstericem, ilk seferden sonra öğrenicez artık.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Murat kusura bakma ben farketmemişim. yokuş aşağı zincir bolsa ses yapıyor. Bende de olmuştu. zinciri ayarlatınca geçti. her 2 taraftan eşit şekilde somunu ayarlamak gerekiyor. bir kere izlenince kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem. ama avadanlıktaki malzemelerle bu işi yapma bence bir kişi bir parçayı kırmıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)