Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Geçici olarak şeffafı takıp, turuncu ampulün siparişini geçselerdi keşke, Honda' dan bikaçgüne gelirdi .

Yağlama işlemini kendimizce uyguladığımız yöntemin tersine uygulamışlar, belkide doğrusu odur, bu şekilde anlatan olmamıştı ki, biz ne bilelim

Ben yedek parça olarak dişli sordum ellerinde vardı, gergi aparatı sordum siparişi geçildi 2-3 gün mü ne sürmüştü gittim aldım henüz parça konusunda sorun yaşamadım. Umarım hiçbirimiz bundan sonra da yaşamayız

Şuan için biçok şey sipariş geçilip çözülüyor anladığım kadarıyla ama bu durum çok yakında anlık değişimlere dönüşecek diye düşünüyorum Örn :CBF150
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Orası öyle ama orjinali yok dediklerinde bende getirtemezmisiniz deyince baktim hiç niyetleri yok, şeffaf olanı bile 5 liraya taktı ve altı üstü 1 lira bile olmayan lamba icin sipariş vermekte pek istemediler bi lamba icin bidaha oraya gitmek için ve bidaha 5 lira vermeye ayrica benzin yaktığıma değmez diyerek Eminönü'nden aldırttım.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı hamza034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; ben yazın sonlarına doğru kaza yapmıştım ve yedek parça bulma konusunda bayağ bi zorlanmıştım
    Geçen günde baktım ön solsinyal ampulüm gitmiş 2012 nin çengelköyünde ve ümraniyesinde turuncu renkli o ampulü bulamadım. Buna dogu batı honda Servisi'de dahil her yerde şeffaf olanı var ama bizim motora göre turuncu lamba yok. Geçici olarak D&B servisinde şeffaf olandan taktik(5 liraya) sonra Eminönü'ndeki motorcularda 1 liraya buluta taktım
    Bu yedek parça sıkıntısını bir benmi çekiyorum acaba?
    Bide şu debriyaj kolu bendede çok sertti D&B ye gittiğimde İbrahim ustaya sordum adam hiç denemeye bile ihtiyaç duymadan spreyi (tahminimce yağdı)alıp motorun oradaki yay gibi olan lastiğin arasından sıktı, taaki elçiyi. Ordan çıkana kadar ve parada almadi o gündür bu gündür debriyajım pamuk gibi
    ibrahim usta candır, işçiliğini beğeniyorum ben. tavsiyem boşta ise bakımları hep ona yaptırmanız

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Herkese selamlar,
    İşim dolayısiyle kullanamadığım,ancak rahatladığım bu kış döneminde kullanabileceğim,2000 km ye yaklaşmış Honda'm var..
    Bu hafta sonu bütün forumu okudum..Hepinize paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim..Özellikle "ferdinand"arkadaşımızın
    literatüre dayalı teknik paylaşımları süper..Emekleri için ayrıca teşekkür..
    Hemen aklıma gelen bir uygulamayı da ben belirtmek isterim.
    Motor üzerindeki petekler de bulunan,sağlı sollu ikişer adet konmuş olan geçme lastiklerin(vibrasyon için) adedini çoğaltırsanız
    yarı yarıya daha fazla fayda sağladığına şahit olacaksınız.Detay ufak görünsede,fayda büyük.Servislerde var,ben dört tane ilave ettim,
    para da istemez dediler.(Bursa Duran Kardeşler).
    Bu arada eklenmiş o güzel resimlerde dikkatimi çeken de korumasız motosiklet kullanmak...Dolayısiyle tepeden tırnağa düzgün ekipman şart
    diyorum ve tekrar meraba diyorum hepinize..

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler KAWASAKİM den sonra kısmetse CB 125 imi alıyorum. İkinci motor olarak şehir içi kullanım amaçlı alıyorum. Alır almaz lasitklerini değiştiricem. Sibopları değiştirip Tubeless lastik takabiliyormuyuz? Metzeller ve Michelin taktırıcam. Nereyi tavsiye edersiniz? Buz motorda Metzeller yok. İnternetten sipariş de verebilirim.
    En kısa sürede resimleri eklerim..
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı lyre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Bu hafta sonu bütün forumu okudum. Hepinize paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

Hemen aklıma gelen bir uygulamayı da ben belirtmek isterim. Motor üzerindeki petekler de bulunan geçme lastiklerin (vibrasyon için) adedini çoğaltırsanız
    yarı yarıya fazla fayda sağladığına şahit olacaksınız. Detay ufak görünse de, fayda büyük Servislerde var, ben dört tane ilave ettim, para da istemez dediler. (Bursa Duran Kardeşler). Tekrar meraba diyorum hepinize.
    _ Biz teşekkür ederiz lyre Umarım daha fazla katılımda bulunabilirsin. Her gelen yeni arkadaş süper bilgilerle geliyor, ufak bilgileri paylaştıkça birikip devasa değişimler oluyor

Başlıktaki her arkadaş vakitleri el verdiği sürece muazzam katılımlarda bulunuyor. İşimden dolayı bol vaktim olduğu için ve motosiklet hakkında biçokşeyi yeni yeni öğrendiğim için hevesle araştırıyorum,
    doğru olduğuna inandığım bilgileri tecrube edip, verim alırsam paylaşıyorum hepsi bu Hepimizin okadar vakti olmayabiliyor.
    _ Ben CB yi aldığım dönemler bahsettiğin lastik takozların bitanesi yarım tutunuyordu, ittim oturtmaya çalıştım kanalına ama bi türlü taş gibi oturmadı Sonra yolda giderken düşmüş

Geçenlerde biri daha düşmüş. Bi işlevi varmıydı acaba diye bakındım fotoğraflara, biçok motosiklette yok o lastik takozlar (CB lere baktım). Her ikisininde eksilmesinde bişey farketmedim aslında.
    Şimdi sen böyle deyince topuğumla kavradığım o döküm metalde yüksek devirlerde vibrasyon biraz daha hissedilir olduğu dönem ile 2.takozun düştüğü dönem tahminen yakın tarihler. O farkı sibop ayarına bağlıyordum ama

Birde o takozlardan aldık diyelim, durmuyorki onlar o yuvalarda. Durması için ekstra bi işlem yaptınmı?

Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci motor olarak şehir içi kullanım amaçlı kısmetse CB 125 imi alıyorum. Alır almaz lasitklerini değiştiricem. Sibopları değiştirip Tubeless lastik takabiliyormuyuz? Metzeller ve Michelin taktırıcam. Nereyi tavsiye edersiniz? Buz motorda Metzeller yok. İnternetten sipariş de verebilirim.
    Michelin satışı ve sibop uygulaması Buz da yapılıyor ve tubeless takılabiliyor. Metzeler için ben de araştırdım ama satış harici biyer bulamadım. Metzeler alırsak ta sanırım yine sibop işlemi ve montaj için Buz a gitmek doğru olur
    Metzeleri nerden sipariş geçmeyi düşünüyorsun, üretim tarihleri falan belli mi? "oponeo.com" var güvenilir duran, ama çokkez denememe rağmen telefonu açan yok Birde piyasanın üstünde fiyat politikaları var
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

o lastik takozlar titreşimi nasıl engelleyebilir ki bi açıklaması var mı acaba?
    benimkiler takılı duruyor hala, hiç titreşim şikayetim de olmadı şimdiye kadar. bazen forumda cb nin titreşimi hakkında yapılan yorum ve tartışmaları görünce bi anlam veremiyorum ve titreşim gerekçe gösterilerek alınmayacak motosiklet değil bu cb diyorum kendi kendime. gerçi şunu eklemeden geçemicem; ben artık yaşım gereği midir yoksa motosikletle geç tanışmamdan dolayı mıdır bilmiyorum 60km yi geçemiyorum çok güvensiz geliyor önceki motorumda da böyleydi bu.. ama bu tip motorlarda da en fazla 80 be kardeşim. ondan sonra ya titrer ya düşer yani şikayetlenmenin de gereği yok .

Motosikleti
    Honda NC S
    Abi haklısın, ben o takozları montaj bandında motor, zarar görmeden robotlar tarafından taşınabilsin diye var olduğunu sanıyordum mesela Halen de bilmiyorum ne işe yaradıklarını

Titreşim konusunda tamamen seninle aynı fikirdeyim.

Hatta bu konuda tecrubeli (yıllarca CBF, YBR kullanmış şuan CB si olan) arkadaşlara "CB de titreşimi nasıl ve nerden algılayabilirim? İlk çalıştırdığımda rolantide oluyor bişeyler hafiften, sonra hiçbişey kalmıyor" diye özel mesaj atmışlığım var

Sibop ayarı sonrası devirlenme, çekiş arttı, tork daha bi hissedilir oldu. Tabi ben de daha bi rahat sollamalara çıkar oldum zaman zaman Sollamaya çıkıncada devir tavan yapıyor haliyle ve motosiklete bacaklarımla, ayaklarımla daha bi sıkı tutunuyorum.

Buna rağmen bacaklarda, gidonda hiçbişekilde bişey hissedilmiyor. Sollamalarda ayaklarımın topuklarını iyice sıktığımdan, artçı peglerinin bağlı olduğu, direk motora monte döküm metallerde sert bi ayakkabıyla hissediliyor, kim bilir devir kaç tabi oda var

O devirlerde, direk motoru sertçe kavrayan ayakta, hiç titreşim hissedilmeyen motosiklet varsa allah sahibine bağışlasın diyorum Öyle bi motosiklet var diyen babam olsun kullanmadan inanmam

Genel kullanımda, ortalama devirlerde 60km falan değil 80-85km lere kadar topukta dahi en ufak bişey yok sonrasında topukta ufak bi his var. Sibop ayarı öncesi veya bi şekilde alakası varsa o lastik takozlar blokta dururken devirliyken bile yoktu o his!

Motosikleti
    mondial agk 125 yamaha zoom yamaha ybr 125
    bu motor kaç km h yapabiliyor bilen varmı

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bence titreşim birazda motoru açmakla ilgili.Kuşadası'na gittim arkadaşımı ziyarete.aynı motosiklet onda da vardı.Değişelim dedim bende devir sonlara gelmeden titreşim başlarken onda hiç olmadığını farkettim çok şarşırdım.Ama ben motosikletten önce araba kullandım hep.Alıştık biz düşük devir hep boş ekonomik sürüşe

Tabi birde malımız kıymetli ya kıyamıyoruz, servis gaz köklüyor içim gidiyor adama girişecem.Sanki motosiklet dağılacak gibi bi tribe giriyorum.

Demem o ki arkadaşım araba sürmediğinden motosikletin anasını rahatça ağlatabiliyor.Bence çok iyi açmış.Deneyerek farkı gördüm.Tai arkadaş bir depoyla max. 350 km gidiyor
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    son hızı 100

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    2 Haftadır lastik basınçlarını kontrol etmiyordum. Bu sabah kontrol ettim hiç eksilme yok. Lastik basıncında eksilmenin hava sıcaklığı ile alakası varmı?

Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu sabah honda fabrika aradı. güngör motora gitmiştim, onun hakkında 50 tane soru sordu. servisten memnunmusunuz falan filan. puanlamanızı istiyor. ben bütün sorulara 8 puan dedim, zaten gözümü açamıyorum yataktaydım. sıra motor hakkında sorulara gelince birden uykum kaçtı, gözümü açtım hepsine 10 üzerinden 1 puan verdim. dedim honda çok ayıp etmiş, ucuzunu yapacam diye bu kadar basit motor yapmaya gerek yok honda nın bir adı var dedim. hızlanma ve son hızından hiç memnun değilim dedim. 5700 km oldu, motoru hergün rampalarda zorluyorum, geberiyorda 100 ü geçmiyor bu aptal motor.

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ibrahim usta candır, işçiliğini beğeniyorum ben. tavsiyem boşta ise bakımları hep ona yaptırmanız
    Rahmi kardeşim geçmiş olsun motorunla sana birdaha aksi bir olay yaşatmasın Allah. Dün Eyüpte park yerinde motorumu yıkarken iki tane genç arkadaş geldi (siyah transporter) kolay gelsin dediler muhabbet kısa sürdü ama bu arada senin arkadaşların olduğunu öğrendim motosiklet.net vasıtasıyla dün cbf forumuna girmiştim kazayı orada okudum geçmiş olsun dileklerimi yazmak nasip olmadan önce arkadaşlarına ilettim
    rahmi34 bunu beğendi.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah honda fabrika aradı. güngör motora gitmiştim, onun hakkında 50 tane soru sordu. servisten memnunmusunuz falan filan. puanlamanızı istiyor. ben bütün sorulara 8 puan dedim, zaten gözümü açamıyorum yataktaydım. sıra motor hakkında sorulara gelince birden uykum kaçtı, gözümü açtım hepsine 10 üzerinden 1 puan verdim. dedim honda çok ayıp etmiş, ucuzunu yapacam diye bu kadar basit motor yapmaya gerek yok honda nın bir adı var dedim. hızlanma ve son hızından hiç memnun değilim dedim. 5700 km oldu, motoru hergün rampalarda zorluyorum, geberiyorda 100 ü geçmiyor bu aptal motor.
    Mikuni kardeş şu motoru satda sen de kurtul, bizde kurtulalım
    Halil Karamanoğlu ve madlive bunu beğendiler.

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok haklısın.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya 100 lerce insan gelip bu motor hakkında görüş alıyor veya bilgi topluyor. ben yandım, başkaları yanmasın diye yazıyorum. alırken 5 kere düşünsünler. bu motor 60 km/h sürenler için idealdir. yakıtı da o kadar ekonomik değil. 15 kr. yakıyor. cbf150 ile aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

şimdi servisi aradım parça fiyatı sordum. buji 23 tl... hava filtresi 17 tl.. bakım ve işçilik 40 tl. yağ 33 tl.

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok haklısın.
    +1 Aynen katılıyorum.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuya 100 lerce insan gelip bu motor hakkında görüş alıyor veya bilgi topluyor. ben yandım, başkaları yanmasın diye yazıyorum. alırken 5 kere düşünsünler. bu motor 60 km/h sürenler için idealdir. yakıtı da o kadar ekonomik değil. 15 kr. yakıyor. cbf150 ile aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

şimdi servisi aradım parça fiyatı sordum. buji 23 tl... hava filtresi 17 tl.. bakım ve işçilik 40 tl. yağ 33 tl.

Kendi motosikletin konusunda haklı olabilirsin dostum.Ama anlaşılan diğerleri o şekil değil.Yani çoğunluk değilsin.Lütfen insanları yanlış yönlendirme, bu bizim motosikletimizin geleceği ile de alakalıdır.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Arkadaşlar size bir iyi haberim var Bir süredir motorum için siperlik düşünüyordum ancak bildiğiniz üzere bizim motorlar için herhangi bir üretim yok. Sirkecide birkaç parçacıda universal modeller denedim en son aklımdaki fikir ise cbf siperliğini monte etmek vardı, hatta parçayi denedim kafamda montajını yaptım bile ancak benim motorun cb 125 olduğunu görünce siperlik temin ettiği üreticinin cb125 içinde siperlik ürettiğini ve biraz beklersem temin edebileceğini söyledi. Bakalım takip edicem sizde haber veririm artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)