Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    tam doldurdun sıfırlardın , 343 km gidip tekrar doldurdun 45 tl benzin doldurdun baktın doldu dedin kapattın kapağı , biraz bekleseydin tam dolmuyor işte depo düz değil ki boş yerleri kalıyor biraz salla en az 1 lt daha alır motorun deposu . bunu denedikten sonra tekrar hesaplarsan daha iyi olur , ben de senin gibi istanbulda oturuyorum ben trafik ve kalabalığa girmeden ( tranvay yolunda ) 60 km geçmeden gittigim halde bunu yaktı ve bakımlarını hiç aksatmadım serviste yaptırıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okkesh79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 X , CB 125 E ve YAMAHA XJ6 N
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rodajda çok sakin kullandım. Bu arada yağı boşaltırken dikkat ettimde sanki su akıyor, o kadar ince bu 10 40. Aşınmayı engellemez bence. Yine 15 50 koyacam ve daha 10 40 la işim olmaz diyorum.
    15W 50 arabalar için çok kalın o yağ bence sen Castrol Actevo 4T 20W-40 koysaydın daha iyi olurdu ,

Motosikleti
    cb125 honda
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 km gidiyorsun bende o kadar gidiyorum depo zaten 61 doluyor rezerv geldiginden yine dolduruyorum yine 400 km gidiyor , hesaplarsan benim dediğim rakamlara geliyor 15,25 kuruş yakıyor , bu da 3,20lt / 100 km geliyor
    Valla arkadaslar nasıl oluyo anlamıyorum 50 tl yakıt alıyorum yedeğe düşünce tam olarak 480km ve üzeri gidiyorum motorumu aldığım günden beri bu böyle hiç değişmedi yakıtı sürahimde 60 80 arada 100ü geçiyorum ve hiç zorlanmadan yapıyo benim motor demek ki iyi açmıştım ama ben herkez gibi zorlayarak açmadım motorumu suan 2700kmde Çavdar'ın gibi motor ısınmadan sabahları kesinlikle yola çıkmıyormuş eğer sürat yapacaksak 10dk kullanmadan basmıyorum

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı okkesh79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam doldurdun sıfırlardın , 343 km gidip tekrar doldurdun 45 tl benzin doldurdun baktın doldu dedin kapattın kapağı , biraz bekleseydin tam dolmuyor işte depo düz değil ki boş yerleri kalıyor biraz salla en az 1 lt daha alır motorun deposu . bunu denedikten sonra tekrar hesaplarsan daha iyi olur , ben de senin gibi istanbulda oturuyorum ben trafik ve kalabalığa girmeden ( tranvay yolunda ) 60 km geçmeden gittigim halde bunu yaktı ve bakımlarını hiç aksatmadım serviste yaptırıyorum
    Bunu bir ya da iki sefer yapsam sizi haklı bulacağım fakat tam 2300 kmdir bu şekilde dolduruyorum. Her motosiklet / kullanıcı aynı yakacak diye bir kural yok. Bu motosiklete ben de 15 kuruş yaktırabilirim. Bütün olay sağ el ile gaz kolunu ne kadar çevirdiğiniz ile ilgili.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Mutlaka başka bişeylerlede alakası vardır. Çünkü ben en az yakıtımı 1000 bakımından sonraki depoda, zincir doğru gergin ve yağlı, yağ yeni değişmiş, lastikler tam havasında, herşey tıkırında ayarlıyken yapmıştım ve yaklaşık 510 km yol gidip 38 TL benzin almıştım yanlış hatırlamıyorsam, önceki sayfalarda paylaşmıştım. Ve bu 38 TL aynen dediğiniz gibi bekleye bekleye gırtlağa kadar dolumla ( zaten hep öyle alıyorum )

Yani her şey tam tıkırında olunca olaylar değişiyor benim anlamadığım okkesh79' da, her konuda bakımlı temiz ve ayarında kullanıyormuş, demekki başka bişey var

Birde 60 TL lerden bahsedilmiş, bizim ana depomuz 11.5 lt ve yedek 2 lt değil mi ? Yani yedeğe geçmeden istesekte 57.5 TL üstü alamayız ki
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda NC S
    O günden sonrada 500 km altına düşmedi hiç ana depoma aldığım benzin, ama 38 TL den fazla oldu hep, gerçi benzin de sürekli zamlandı kuruş hesabı yanlış olur :// Bu hep böyle olduğu için ben 500km görünce benzin alıyorum.

Havalaraın soğuması durumu değiştirecek gibi, göstergem 410 km de ve olması gerekenden 1-2 mm daha düşük :( sanırım bu sefer 500km göremeyebilirim. Gerçi full artçılı ve full şehiriçiydi bu depo, artık olsun okadarda.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    15 tl 97 oktan aldım. Km 110. 13 kuruşla 15 kuruş arası kafasına göre yakıyor.

Motosikleti
    Honda NC S

Bu olaya deli oldum ya, konuda hangi arkadaşlarımız var göremiyorum, bu herkeste böylemi Benim yazdıklarım görünüyormu ? Acaba forumdan mı atıldım, bu yüzdenmi kısıtlı oralar Hiçbişey anlayamıyorum ki

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Array kim diye konu bile var hacı.

Motosikleti
    Honda NC S
    Allahım cevap geldi demekki forumdan kovulmamışım Sağol Twiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii geceden beri yastayım

Farkındaysan neler neler yazdım cevap yok, bi ara kendi kendime takılıyorum zannettim

Birde aynı kişi yazınca mesajlar birleşirdi, üstte ard arda yazdım ama birleşmedi iyice şüphelenmeye başlamıştım

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    o da iyiymiş.

Motosikleti
    Honda NC S
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...p;goto=newpost

Şimdi gördüm konuyu. Evelsi gece iş yetiştirdiğimden dün hiç girememiştim foruma, bayağa makarası dönmüş

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    Bu H7 ampul hakkında bi
    bilgisi olan yok heral :D

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Arkadaşlar şehiriçi kullanım için motor alıcam cb125 mi yoksa cripton mu kararsız kaldım hangisini önerirsiniz.

Motosikleti
    Honda pcx125
    h7 ampul için aksesuarcılara bakacan. Küçüktür ve sis farları için kullanılır. Bu motorun ampulu ise h4

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şehiriçi kullanım için motor alıcam cb125 mi yoksa cripton mu kararsız kaldım hangisini önerirsiniz.
    Şehir içi için her ikiside uygun aslında. Benim tecrubesiz bir kullanıcı olarak az da olsa scooter deneyimim olmuştu. Dizlerimle kavrayamadığım için olsa gerek çok dengesiz gelmişti ve her virajda düşmeye yakındım

Kaykay gibi bi his, yani scooter sanki benden ayrı hareket ediyor gibiydi :/ He dengesiz biride değilimdir kaykay, paten... çok rahat kullanan biriyim

Hiç cub kullanmadım, eğer ki bu konuda tecrubeniz yoksa çok farklı olacağını düşünmüyorum, alışmak kolaymı onuda bilmiyorum. Ayrıca cub a karşı tuhaf bi antipatim var nedense şekil itibarıyla itici geliyor.

Eğer vitesi çözemeseydim, düşme pahasına da olsa scooter düşünürdüm fakat cup asla. Gel gelelim vites işlemi bikaç saatte çözüldü ve Istanbul trafiğine çıkıldı

Bence herikiside aynı amaç için üretilmiş hemen hemen. Crypton kullanıcılarından kronik sorun varmı, 2. el satışları, artçılı kullanımı, servis ücretleri... nedir ne değildir bi bilgi alın. Sorun yoksa hangisi içinize siniyorsa artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bizim cb125e için H7 ampul varmı arkadaşlar varsa hangi markayı önerirsiniz varmı H7 kullanan
    Bence nilüfer küçük sanayiye git abi. Orda electronica (elektronica-electronika... da olabilir ) diye bi dükkan vardı. Osram Bursa toptancısıydı.

Neresi için kullanacaksın, değerleri, boyutları tutuyormu onlara dikkat et bence. Diğer başlıklarda daha iyi aydınlatma için yöntemler deneyen arkadaşlar far tasını erittiğinden falan bahsetmiş, bu H7 dediğin daha çok ısı yayıyorsa o iş tehlikeli bence :/
    Olmadı orda birsürü oto elekrtikçi bulabilirsin daha net bilgi almak için

Motosikleti
    Honda pcx125
    arkadaşlar dün opet 10 40 yağ koymuştum biliyorsunuz. Bugün motor ilk marşta hiç gaz vermeden çalıştı. Hava da çok soğuk üstelik. Daha önce elf marka yağ vardı jiklesiz çalışmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

bu arada orjinal arka dişliyi geri taktım. 15 dk sürüyor zaten. Fakat zinciri kısalttığım için dar geldi biraz. Neyse ömrü de uzamış oldu

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu arada orjinal arka dişliyi geri taktım. 15 dk sürüyor zaten.
    Neden geri taktın Mikuni, kalkışlar falan zayıfladı diye mi ?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, şehiriçinden ziyade hangi amaç ile kullanıcaksın?Mesela benim gibi yanlız bekarsan.Damacana doldururken,pazar alışverişinde,eşya taşımada scooter iş görür.
    Genç misin?gösteriş mi yapıcan?bağırttıracak mısın?Kızlara mı baktırıcan?

Ben scooter alıcaktım ama vitesli kadar ilgi istemiyor, ben motosikleti açıp detaylı temizleyemedikten sonra ne yapayım.Birde bacaklarla kavramak çok iyi oluyor ve de büyük teker küçüğe göre daha az kayar.Konu scooter değildi ama içimde kalmış bunlar

genelde gençler debriyajsız motosiklete egsoz yapıyorlar buralarda bi değişik oluyor.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    arkadaşlar dün opet 10 40 yağ koymuştum biliyorsunuz. Bugün motor ilk marşta hiç gaz vermeden çalıştı. Hava da çok soğuk üstelik. Daha önce elf marka yağ vardı jiklesiz çalışmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

bu arada orjinal arka dişliyi geri taktım. 15 dk sürüyor zaten. Fakat zinciri kısalttığım için dar geldi biraz. Neyse ömrü de uzamış oldu

opetin 10-40 yağını 5 sene boyunca jinlunumda kullandım,hep gazı kapatıp gittim,haziran sıcağında da kar yağarkende ve herzaman tek marşta çalışırdı..en son satmadan önce usta motoru saat gibi demişti. CB de ara değişimde yine opet 10-40 koymuştum motor kendine geldi ve ibrede 120 yi gördüm =)
    Karadeniz - Giresun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)