Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bunu bende anlamadımcbnin fiyatı 3.650 ama bayi 3750 anahtar teslim veriyor pcx 6bin cbf 4850 herşey dahil verebiliyorlar...bu bayi ümraniye d&b motor cbyi ordan aldım ama bakımları aneste yaptırdım pişman oldum,motorunuzu bi kere d&bye götürün motor kendine geliyor

pcx bence tasarım olarak yakıt,özellik herşeyiyle beni kendine çeken motor işte şu var hiç scooter kullanmadım yani uzun soluklu o yüzden vitesli herzaman garanti benim için,motoru aldıktan sonra artık bakıcam görüşlerim değişecekmi istanbulda zaten trafik var motorla bile zor gidiyoruz bazen o yüzden hem otomatik vites hemde az yakması gerçekten güzel birde 200-300 kmlik gezilerde de sorun çıkarmazsa ne gerek var vitesle uğraşmayazincir yağla 2 ayda bir zincir temizle vs vs

bunu scooter kullandıktan sonra söylemek daha mantıklı olur eğer hoşuma giderse bidahaki motorum pcx ondan sonrada yeni kasa yamaha xmax şayet scooter kullanmak düşündüğüm kadar mantıklıysa
    Sitede tavsiye edilen fiyat diyor, yani fazlasını vermeyin ama pazarlık gücünüze bağlı olarak bu fiyatı düşürebilirsiniz demeye getiriyor bence

Bu olay arabada da böyle, otomatik vites araba kullanmadan rahatlığını bilemiyor insan, sanki manuel vites değiştirince F1 pilotu sanıyorsun kendini. Ben arabada otomatik vitese geçtiğimde "Oh be dünya varmış" dedim. Yoğun trafikteki insanın sinir katsayısı gerçekten düşüyor, debriyaj ve vitesle uğraşmayınca, bir elin ve ayağın da boşa çıkıyor. Tabii motorda böyle olmayacak ama bence sadece şehiriçi-kısa mesafeli kullanımlar için en konforlu ve rahat iki teker küçük hacimli scooter'lardır. Ben denemeyi düşünüyorum, belki önümüzdeki sezon.
    Fight till the end!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Mücahit hayırlı olsun benimde hayalimde var pcx yakıt cimrisi olduğu söyleniyor sıvı soğutmalı olduğu için uzun yolda da sıkıntı yaratmıyormus belki birgün bizde pcx alırız kim bilir

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı DİEGO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit hayırlı olsun benimde hayalimde var pcx yakıt cimrisi olduğu söyleniyor sıvı soğutmalı olduğu için uzun yolda da sıkıntı yaratmıyormus belki birgün bizde pcx alırız kim bilir
    üstad pcx'i bi abimize aldık bende cb var şuan çok memnunum hele ümraniyedeki servise soktuktan sonra sürerken zevk alıyorum o hale geldi motor,ama işte bu pcxte şehir içi rahatlık konusunda çok iyidir diye düşünüyorum ve tipi hoşuma gidiyor bakalım ne olcak görüşlerimi burdan yazarım fotolu cb ve pcxin farklrını

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    arkadaşlar koltuk problemını çözen varmıı ben bıktım artık sertlıgınden

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı hasangurleyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koltuk problemını çözen varmıı ben bıktım artık sertlıgınden
    istanbul şirinevlerde bu diz örtülerini aldığım motosikletlere deri işi yapan bi yer var motosay.com.tr, bunlar koltuk süngerini yumuşatıyolarmış gösterdi bana cbf'e ve başka motorlara uygulanan resimlri fiyatı 90 tl bence çok iyi olur,ben yaptırcaktım ama şuan idare ediyorum ve askerlik var şubatta o yüzden motora masraf etmek istemiyorum

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    CB gençliği hepinize günaydın...

Geçmiş sayfaları okurken gözüme takıldı kaskın altından yenilen rüzgardan şikayetçi olanlar olmuş.1 hafta kadar önce bende şikayetçiydim burnum ve çenem buz tutuyordu resmen.Gittim motomax'tan thermoform balaklava aldım.Mis gibi En azından üşümemi engelliyor.Gerçi İzmir'e soğuklar pek uğramadı ama şimdilik fazlasıyla yeterli fiyatıda 8 tl hani üşüdüğüne değmez...

Motorla alakalı daha doğrusu lastiklerle alakalı şikayetim var özellikle arka lastikler.Her allahın günü adrenalin yaşıyorum ha düştüm ha düşücem korkusu var.Arka freni biraz sert sıkmamla arka tekerin kitlenmesi bir oluyor daha sabah 70 ile giderken hani mesafemde baya var önümdeki aracın ani fren yapmasıyla ilk önce arka frene abandım kitledi başladı k.çı başı oynamaya.Virajlarda da aynı biraz fazla yatırınca arka teker başlıyor kaçırmaya.Allahtan ön lastik bu kadar fazla kaydırmıyor.
    Askere gitmeyecek olsam lastiklere müdahale edip değiştirirdim ancak askere gideceğimden dolayı artık Allah nasip ederse mayıs/haziran aylarında lastikleri değiştirip direk çöpe atıcam
    Şeytan İcadı

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Sonunda dün lastikleri değiştirdim.
    Beşiktaş Buzmotoda, Michelin Pilot Sporty taktırdım, 250 TL verdim

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Çöpe atma, kurye arkadaşlar hemen talip oluyorlar. Ben lastiği taktırdım tam çıktım gidiyorum ki kurye bir arkadaşa denk geldim trafikte muhabbet filan derken lastikleri ne yaptın dedi. Aynen geri döndük geri aldım lastikleri ve arkadaşa verdim.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çöpe atma, kurye arkadaşlar hemen talip oluyorlar. Ben lastiği taktırdım tam çıktım gidiyorum ki kurye bir arkadaşa denk geldim trafikte muhabbet filan derken lastikleri ne yaptın dedi. Aynen geri döndük geri aldım lastikleri ve arkadaşa verdim.
    Eski lastikleri almadım, orda kaldı.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski lastikleri almadım, orda kaldı.
    Abi aslında mesajım senden önceki mesaja yazılmıştı. @skystar arkadaş çöpe atacağını belirtmiş. O yüzden öyle yazdım.

Ben de aynı şeyi yapmıştım buz motordan lastikleri almadan çıkmıştım ki hemen orada kurye arkadaş denk geldi. Geri döndük, lastikleri istedim geri aldım ve ücretsiz olarak vedim kurye arkadaşa.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    lastikler daha yeni ama,nasıl beğendinizmi mişlenleri

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikler daha yeni ama,nasıl beğendinizmi mişlenleri
    Sakin kullandığım için şimdilik bir şey anlamadım

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aslında mesajım senden önceki mesaja yazılmıştı. @skystar arkadaş çöpe atacağını belirtmiş. O yüzden öyle yazdım.

Ben de aynı şeyi yapmıştım buz motordan lastikleri almadan çıkmıştım ki hemen orada kurye arkadaş denk geldi. Geri döndük, lastikleri istedim geri aldım ve ücretsiz olarak vedim kurye arkadaşa.
    Tmm hocam lastik değiştirirken kurye bir arkadaş denk gelirse ona veririm lastikleri...
    Şeytan İcadı

Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB gençliği hepinize günaydın...

Geçmiş sayfaları okurken gözüme takıldı kaskın altından yenilen rüzgardan şikayetçi olanlar olmuş.1 hafta kadar önce bende şikayetçiydim burnum ve çenem buz tutuyordu resmen.Gittim motomax'tan
    thermoform balaklava aldım.Mis gibi En azından üşümemi engelliyor.Gerçi İzmir'e soğuklar pek uğramadı ama şimdilik fazlasıyla yeterli fiyatıda 8 tl hani üşüdüğüne değmez...

Motorla alakalı daha doğrusu lastiklerle alakalı şikayetim var özellikle arka lastikler.Her allahın günü adrenalin yaşıyorum ha düştüm ha düşücem korkusu var.Arka freni biraz sert sıkmamla arka tekerin kitlenmesi bir oluyor daha sabah 70 ile giderken hani mesafemde baya var önümdeki aracın ani fren yapmasıyla ilk önce arka frene abandım kitledi başladı k.çı başı oynamaya.Virajlarda da aynı biraz fazla yatırınca arka teker başlıyor kaçırmaya.Allahtan ön lastik bu kadar fazla kaydırmıyor.
    Askere gitmeyecek olsam lastiklere müdahale edip değiştirirdim ancak askere gideceğimden dolayı artık Allah nasip ederse mayıs/haziran aylarında lastikleri değiştirip direk çöpe atıcam

kardesim nerde bu motomax izmirde birde bu nette cb nin ön camurlugu var 28tl orjimidir uyarmı bizimkilere servis 65tl istedi cok geldi bana siz nediyorsunuz

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı pehlivannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim nerde bu motomax izmirde birde bu nette cb nin ön camurlugu var 28tl orjimidir uyarmı bizimkilere servis 65tl istedi cok geldi bana siz nediyorsunuz
    hocam camurluk orjinalmi dersen onu bilemem ancak bana kalirsa tire'deki servisede fiyat sorun zararli cikmazsiniz.Motomax ise kahramanlarda montro kapisindan alsancak camiine giderken o yol uzerinde tam arada isiklar var oradan saga donup o yolu takip et siradan butun motor malzemesi satanlar orada

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Dün işten çıktım, motorun başına gittim lastiklere hiç bakmadan motoru çalıştırdım hareket edince farkettim ki ön lastikte hava yok. Mecburen bir lastikçiye kadar öyle bindim, lastikçide hava bastırdım. Çok geç olduğu için Buzmotora gidemedim, sabah giderim dedim ve eve gittim.
    Sabah motorun başına geldiğimde yine lastikte hava olmayacağını tahmin ediyordum, tahmin ettiğim gibi oldu. Tekrar bir lastikçiye kadar gittim (Lastikçiye gidiyorsunuz, çünkü dublekste hava tamamen inince yanaklar bırakıyor ve güçlü bir kompresör olmazsa hava basmıyor). Lastikçi 8:30 da açar diye düşünüyordum ama 9:30 a kadar bekledim. Hava bastıktan sonra Buzmotora doğru yola çıktım. Bu arada Çekmeköy'de oturuyorum ve oradan beşiktaş'a gideceğim. Köprüye gelmeden lastikte hava kalmadı. Fakat o şekilde yine Buzmotora kadar gittim. Usta lastiği söktü içeri gitti geldi. Jantta çapak varmış o yüzden havası inmiş dedi. Çapağı aldığını ve artık sorun çıkmayacağını söyledi ve bindim işe geldim.
    Geldiğimde durunca lastik havasını kontrol ettim bir sıkıntı yok gibi görünüyor, umarım tekrar bir sıkıntı çıkmaz.
    Bu arada sonradan kafama takıldı. Herkes Buzmotoru tavsiye ediyor ve çok iyi iş yaptığını söylüyor diye Buzmotora gittik. Burada lastiği ilk takarken jantta çapak olup olmadığı kontrol etmiyorlar mı?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    çin üretimi olduğu için kalite kontrol yapılmaması normal. jant içlerini spirallle traşlamak gerekiyormuş demekki.
    Dün samandıradan ümraniyeye gittim, gidene kadar da gelene kadar da trafikte neler çektim. çok kalabalıktı.. gelir gelmez düşüp uyumuşum. motor çok yoruyor.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin üretimi olduğu için kalite kontrol yapılmaması normal. jant içlerini spirallle traşlamak gerekiyormuş demekki.
    Dün samandıradan ümraniyeye gittim, gidene kadar da gelene kadar da trafikte neler çektim. çok kalabalıktı.. gelir gelmez düşüp uyumuşum. motor çok yoruyor.
    Ustanın söylediğine göre üretim fabrika çıkışı iç lastikli olduğu için jantta çapağa pek dikkat edilmiyormuş. Tamam Honda bunu iç lastikli satıyor olabilirde, kullanıcının tubeless e çevirebileceğinidemi hiç düşünmüyorlar?

Motosikleti
    cb125 honda
    slm arkadasım 800 sakın 1 koydurma ben antalydayım burda 800 koyuyor yetkili servis

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    Alıntı atillaboz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadasım 800 sakın 1 koydurma ben antalydayım burda 800 koyuyor yetkili servis
    antalya merkezdeki honda bayii sadece satış mı yapıyor serviste var mı, yoksa alanyadan mı geliyor servis, alanyadaki servis 1000 bakımında 1 lt koymuş benim motora kendim şırıngayla çektim 200 ml. kadar
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)