Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı DİEGO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun demirperde Allah korumuş gerçekten motor önemli değil mala gelsin cana geleceğine
    eyvallah kardes sağolasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    merhaba arkdaşlar kuzenim motorlu yan yatırdı
    koruma demiri yamuldu far far grenajı kırıldı ayna gitti kuzenin yüzünde hafif sıyrıklar var sadece o kadar motorda bir sıkkıntı yok gibi sesinden kontrol edicem yarında
    cb125e için yedek parça satan bir yer biliyormusunuz aceba

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Geçmiş olsun arkadaşlar. Lütfen dikkatli olun diyeceğim, ama malesef sadece bizim dikkatli olmamız yetmiyor. O zaman ne yapacağız? Karşıdaki dikkatsiz kişi yerine de dikkat edeceğiz. Yani 2x dikkat.
    erhan115 kuzeninin yüzünde neden sıyrıklar var kask takmıyor muydu?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kask takılır mı hiç bunlar yarış motoru mu
    cx571 bunu beğendi.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Arkadaşlar bu konuya ilk mesajım. Şehiriçi yakıt tüketiminiz ne alemde?
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

100km 2.48 litre. tamamı şehir içi rodajda. başka bi deyişle 55liraya 460km. ya da kmde 12 kuruş.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    @mavimotor teşekkürler. Benim tüketimimde aynı, rodajdan sonra 2 litreyi yakalayabilirmiyiz merak ettiğim konu bu.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

eski motorumdan tecrübe ettiğime göre o kadar fark olamaz, yani %20 daha az yakamaz bi motor rodajdan sonra. bu şekilde yaktığını kabul etmemiz gerekecek bence ben de daha az yakmasını bekliyordum ama malesef durum bu.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    50 lira benzin aldım ibre yarı depodan biraz daha yukarıda. amörtisör işini ne yapacağız, haff tümsekte motor çok sarsılıyor. hergün cbf almadığım için pişman ediyor beni.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    demirperde, erhan115, büyük geçmişolsun arkadaşlar, cana gelen bişey olmasın, mal geri gelir.

demirperde valla öyle bir aktarmışsın ki mesajında Allahın sevdiği kuluymuşsun

Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdan sonra 2 litreyi yakalayabilirmiyiz merak ettiğim konu bu.
    Ben 1.72 lt leri görmüşlüğüm oldu, şehir içi+dışı karma+genellikle artçılı, ve normal kullanım hani az yakayım gibi değildi.

Hilesiz yakıt ve elimin pek ağır olmamasına da bağlayabiliriz bu durumu ama nekadar uğraşsamda (Rodaj Sonrası !) 2.2 lt/100km yi geçemedim sarfiyat olarak.

1.66 gören arkadaşımızda var başlıkta çok sakin kullanım ile !

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amörtisör işini ne yapacağız, haff tümsekte motor çok sarsılıyor. hergün cbf almadığım için pişman ediyor beni.
    En yumuşakta mı ayarlı mikuni? Çok bi değişme olmuyor genel olarak sert zaten amortisörler ama az da olsa yumuşuyor.

Ben genellikle artçılı bindiğimden en sertte duruyor amortisörlerim fakat öyle ciddi bi sarsma yok sadece sert. Yolu çok daha iyi tuttuğunu düşünüyorum

yumuşakken az da olsa daha kontrolsüzdü yol tutuşum.

Ben civic kullanıyorum, arkadaşlarımda TypeR, CRV, Fireblade falan da var Honda genel olarak sert amortisörlü zaten CBF istisna mı acaba hiç kullanmadım,

yoksa sele yumuşak diye sertliği hissedilmiyor falan mı
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Cbf de ortadan tek amörtisör var. salıncağın tam ortasına koymuşlar mükemmel bir sistem. motoru çok güzel yatırıyordum

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Cbf de ortadan tek amörtisör var. salıncağın tam ortasına koymuşlar mükemmel bir sistem. motoru çok güzel yatırıyordum
    Evet sonradan monoshocka dönüştürenlerde var ama meşakkatli iş :/

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    50 lira benzin aldım ibre yarı depodan biraz daha yukarıda. amörtisör işini ne yapacağız, haff tümsekte motor çok sarsılıyor. hergün cbf almadığım için pişman ediyor beni.
    Herkese günaydın

Daha önce de amörtisörle ilgili şikayetçi olan yazılar olmuştu. Ama bu bir kaç kişiyi geçmedi. Arkadaşlar CB nin amörtisörlerinde şikayet edecek bir durum yok, bence çok iyi. Öyle keşke şunu aldaydım diyecek bir durum kesinlikle yok.
    Bence amörtisörden şikayeti olan motorunu servise göstersin.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkdaşlar bugun bi abime pcx aldık doğu batı motordan...
    Mücahit kaça aldınız pcx'i?
    Fight till the end!!!

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit kaça aldınız pcx'i?
    6 bin tl ruhsat plaka herşey dahil,yarın haber vercekler inş hazır olur çok denemek istediğim motorlardan bi tanesi

amortisör konusunda,benim motorda sertken yol tutuşu daha iyiyidi yumuşak konuma getirdim düz giderken daha rahat ama virajlarda hakimiyeti azaltıyor...

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    sayfasında 6100 yazıyor iyi almışsınız.nereden aldınız?acaba cbf 150 dede 4800 yazıyor peşinatta indirim yaparlarmı?
    ZEMHERİ!

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin tl ruhsat plaka herşey dahil,yarın haber vercekler inş hazır olur çok denemek istediğim motorlardan bi tanesi

amortisör konusunda,benim motorda sertken yol tutuşu daha iyiyidi yumuşak konuma getirdim düz giderken daha rahat ama virajlarda hakimiyeti azaltıyor...
    Çok iyi fiyata almışsınız. Honda'nın sitesinde tavsiye edilen bayi fiyatı için 6100 tl diyor çıplak haline. Ruhsat + plaka da 200-250 arası tutar herhalde. Ben de önümüzdeki sezon düşünüyorum aslında, yorumlarını bekliyorum pcx için.
    Fight till the end!!!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takılır mı hiç bunlar yarış motoru mu
    ilahi sen yaw
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi fiyata almışsınız. Honda'nın sitesinde tavsiye edilen bayi fiyatı için 6100 tl diyor çıplak haline. Ruhsat + plaka da 200-250 arası tutar herhalde. Ben de önümüzdeki sezon düşünüyorum aslında, yorumlarını bekliyorum pcx için.
    şimdi bunu bende anlamadımcbnin fiyatı 3.650 ama bayi 3750 anahtar teslim veriyor pcx 6bin cbf 4850 herşey dahil verebiliyorlar...bu bayi ümraniye d&b motor cbyi ordan aldım ama bakımları aneste yaptırdım pişman oldum,motorunuzu bi kere d&bye götürün motor kendine geliyor

pcx bence tasarım olarak yakıt,özellik herşeyiyle beni kendine çeken motor işte şu var hiç scooter kullanmadım yani uzun soluklu o yüzden vitesli herzaman garanti benim için,motoru aldıktan sonra artık bakıcam görüşlerim değişecekmi istanbulda zaten trafik var motorla bile zor gidiyoruz bazen o yüzden hem otomatik vites hemde az yakması gerçekten güzel birde 200-300 kmlik gezilerde de sorun çıkarmazsa ne gerek var vitesle uğraşmayazincir yağla 2 ayda bir zincir temizle vs vs

bunu scooter kullandıktan sonra söylemek daha mantıklı olur eğer hoşuma giderse bidahaki motorum pcx ondan sonrada yeni kasa yamaha xmax şayet scooter kullanmak düşündüğüm kadar mantıklıysa

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    teşekkürler arkadaşlar kask takmadı yol kısa diye ama olan ldu kısa yolda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)