Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar şu tubeless lastiklerle ilgili soru işaretleri olduğunu görüyorum.
    Tekrarlıyorum; ben haziran ayından beri Michelin Pilot Sporty model tubeless lastik kullanıyorum. Lastikleri Kabataş Buz Motor'da taktırdım. Usta jantların uyumlu olmadığı konusuyla ilgili herhangi bir şey söylemedi. Sadece sibopların değişmesi gerektiğini söylemişti hepsi o. Jantlar uyumsuz olsaydı, işini bu kadar iyi yapan bir yer mutlaka bunu belirtirdi diye düşünüyorum.
    Ayrıca bu geçen sürede hiçbir sorun sıkıntı olmadan kullandım lastiklerimi. Zaten jant boyutları vs. cbf150 ile aynı. Ona uyuyor da neden cb125'e uymasın?
    Halil Karamanoğlu ve ferdinandd bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atıklık: Çember dışının her yerde merkeze eşit uzaklıkta olmaması demektir. Lastik yanaklarının jantla öpüştüğü yerde de açıklık olabilir. Veya jantta çatlak da olabilir. İç lastik kullanmanın avantajı da burda zaten.
    Abi üşenmemiş açıklamışsın, saol

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu tubeless lastiklerle ilgili soru işaretleri olduğunu görüyorum.
    Tekrarlıyorum; ben haziran ayından beri Michelin Pilot Sporty model tubeless lastik kullanıyorum. Lastikleri Kabataş Buz Motor'da taktırdım. Usta jantların uyumlu olmadığı konusuyla ilgili herhangi bir şey söylemedi. Sadece sibopların değişmesi gerektiğini söylemişti hepsi o. Jantlar uyumsuz olsaydı, işini bu kadar iyi yapan bir yer mutlaka bunu belirtirdi diye düşünüyorum.
    Ayrıca bu geçen sürede hiçbir sorun sıkıntı olmadan kullandım lastiklerimi. Zaten jant boyutları vs. cbf150 ile aynı. Ona uyuyor da neden cb125'e uymasın?
    Net cevapların, "son ve nokta" cevapların herdaim hastasıyız reverse
    reverse bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    prosev m prohel midir nedir o marka bir yağmurluk aldım nasıl acaba?
    Prohel kullanmadım ama çok görüyorum, kuryelerde baya bi kullanan var. Oyüzden iyidir heralde diyorum.
    Bu arada kaça aldın?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    O zaman bir nokta cevap daha.
    Prosev marka yağmuluk aldım. alt-üst takım ve bir de bot kılıfı var.
    Sağanak yağmur altında test ettim. Kesinlikle işe yarıyor. Yalnız bot kılıfı da çok önemli bir bileşen.
    Yağmurda ilk denememde bot kılıfı kullanmadım. Ayağımda su geçirmez bot var ya, kuru kalacağım aklım sıra. Yağmurluğun paçası ve botun üst kısmında kalan arayı hesap edemedik. Su oradan usul usul doldu ayağım suyun içinde yüzer hale geldi.
    Sonra aynı gün ayakkabı ve çorap değişikliğinden sonra, bu kez sıradan bir spor ayakkabı ile bot kılıflarını kullandım. Bu sefer sağanak bir yağmura yakalanmamama rağmen, su birikintilerinden geçerken ön tekerden yarım yarım yarılarak gelen su ayağımı zerre ıslatamadı.
    Yalnız bu bot kılıfını kullanırken çok dikkat edin mümkün mertebe onunla yürümeyin çünkü alt bağlantısı hassas. Benimki 1-2 numara küçük geldiği için zorlayarak giymiştim ve arka topuk kısmında bir açılma oldu. Ama su geçirmez botlarımla rahatça kullanabilirim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Arkadaşlar fiyatı ne kadar bu yağmurluk takımının

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Arkadaşlar kaskın altından rüzgar geliyor bunu engellemek için kılıf tarzı bişey bulunur mu...?

Motosikleti
    Honda NC S
    Boynun aldığı ruzgarı kesmek için birsürü çözüm var aslında. Ama biçoğu çok rahatsız edici duruyor. Konforu en az bozacak olanlar yine bildiğimiz yollar gibi.

Boynu sarıp göğüse ve sırta doğru sarkan bi balaklava, boyundan aşağısı neopren gibi bi malzeme olursa daha sabit olup daha iyi korur

Kask altına bi aparat uydurmak veya orjinali varsa alıp takmak, bu durumu genellikle ses için kullansalarda o sesi de oluşturan rüzgar zaten Ben, rüzgar kesmek için de rahatsız etmeden işe yarar diye düşünüyorum.

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Camper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f650 twin
    Arkadaşlar herşey iyi güzel hoşta birde buluşma tertip etsek bu haftasonu gelmek isteyen varsa ben hazırım, fikir olarak söylüyorum beşiktaşta yada herhangi bir ortak noktada buluşabiliriz. Katılım bekleniyor )
    ErcanSalcan bunu beğendi.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bir nokta cevap daha.
    Yağmurluğun paçası ve botun üst kısmında kalan arayı hesap edemedik. Su oradan usul usul doldu ayağım suyun içinde yüzer hale geldi.
    Alt yağmurluk boyunuza göre uzun olursa, yağmurlukla bot arasında boşluk kalmıyor, botu örtüyor. Öyle olunca bota su dolmuyor.
    Benim boyum 1,65 haliyle alt yağmurluk boyuma göre uzun olduğu için dediğim gibi botu kapatıyor, problem olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı DİEGO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kaskın altından rüzgar geliyor bunu engellemek için kılıf tarzı bişey bulunur mu...?
    Bunun için en iyi çözüm balaklava, boyun kısmı rüzgar geçirmeyen malzemeden olanlar var, hiç rüzgar almıyorsunuz. Ben yıllardır kullanıyorum, rüzgar için on numara.

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Kendim bi aparat uydurmaya çalışayım yapamazsam satın alma hakkımı kullanabilirim :-)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Camper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herşey iyi güzel hoşta birde buluşma tertip etsek bu haftasonu gelmek isteyen varsa ben hazırım, fikir olarak söylüyorum beşiktaşta yada herhangi bir ortak noktada buluşabiliriz. Katılım bekleniyor )
    evet bu hafta sonu gezi yapalım bence de en kötü ihtimal beşiktaş olur kabataş olur oturup bi çay içeriz biraz gezeriz...

pazar günü öğlen saat 12.30 buluşma yerini ortaklaşa kararlaştıralım...

katılımcılar ismini eklesin...

1.camper
    2.mücahit_89
    3.ercansalcan

arkdaşlar bugun bi abime pcx aldık doğu batı motordan benim motoru gitmişken bi baktırayım dedim,iyiki gitmişim anes motorda 4.00o bakımını yaptırdım ama adam sadece yağ değiştirdi ve 1 litre koydu uyardığımda 1 litre konuyor dedi çok biliyomuş gibi neyse d&b motorda gökhan usta sağolsun aldı motorumu 800 gr yağ koydu sibop ayarı cblerde 4.bin bakımında şartmış ama anes yapmadı ve motorun zincirini bile yağlamadı d&b motorda motor komple bakımdan geçti tekrar debriyaj frenler herşey motor kuş gibi oldu seside mükemmel oldu....KESİNLİKLE ANES MOTORA BAKIMA GİTMEYİN ARKADAŞLAR VARSIN KARIŞIYA GİDİN AMA ANESE GİTMEYİN BENDEN SİZE KARDEŞ UYARISI...
    ErcanSalcan bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt yağmurluk boyunuza göre uzun olursa, yağmurlukla bot arasında boşluk kalmıyor, botu örtüyor. Öyle olunca bota su dolmuyor.
    Benim boyum 1,65 haliyle alt yağmurluk boyuma göre uzun olduğu için dediğim gibi botu kapatıyor, problem olmuyor.[COLOR="Silver"]
    Doğrudur. Bende de sırım gibi bir boy yok ama o kısımda açıklık oluşuyor. Boy 1.78, özellikle dizlik kullandığım zaman paçalar az daha yukarı kalkıyor ve o ara açılıyor. Zaten dizliksiz yola çıkmıyorum.

Bu arada kasklarda rüzgarı kesen çenedeki o parça tam olarak çözüm olmuyor. Yine de boyundan rüzgar giriyor. O yüzden balaklava denen icattan edinmek gerekir bence. Askerden kalma bir adet termal kar maskesi gibi bir şey var evde, çıkarıp bir bakayım boynu kapatıp aşağı kadar iniyor mu.

Bir de HELD marka su geçirmez kışlık bir eldiven aldım. Maşallah kütük gibi. İlk defa motosiklet kullanıyor gibi oldum. Sanırım alışmak için bir süre geçmesi gerekiyor. Debriyaj ve gaz hassasiyetini ayarlamak oldukça güç. Alırken orada REVIT, IXS gibi markalar da denedim durum hepsinde aynı olduğundan ekonomik olanını tercih ettim. Bu durumda kış için hazırlıkları tamamladım gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Ek olarak, yapılacak herhangi bir organizasyona katılamayacağımı belirtmek isterim. Mesai gün ve saatlerim çok ters. 13.00 iş başı, 22.00 paydos. C.tesi-Pazar dahil çalışıyorum. Tek izin günüm Çarşamba ve o günü de özel işler ve kız arkadaşıma ayırıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Alıntı DİEGO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiyatı ne kadar bu yağmurluk takımının[COLOR="Silver"]
    90-95TL gibi birşeydi şu anda net hatırlayamadım. Feyizoğlu'dan aldım. Ama mağazada deneyerek.

cb ile mh drift arasındaki temel fark bu işte. konuşulan şeylere bakınca demek istediğim anlaşılıyor burada motorcular birbirlerine bilgi akışı sağlıyorlar. lastik, yağmurluk ve benzeri bi sürü tecrübeden kaynaklı kıymetli bilgi paylaşımı. diğer tarafta komançiler yok sis taktırır, yok kılıf takar olmadık yerlere cıvık cıvık çıkartmalar yapıştırıp saatlerce onun muhabbetini yapar. bi de iki mesajdan biri kaç yaptın usta ben bi zorladım 140 yaptım 150 yapcaktım meksefe meme yapmış olmadı konuyu toplayacak olursak kısaca cb iyidir.
    mücahit_89 ve Garip bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb ile mh drift arasındaki temel fark bu işte. konuşulan şeylere bakınca demek istediğim anlaşılıyor burada motorcular birbirlerine bilgi akışı sağlıyorlar. lastik, yağmurluk ve benzeri bi sürü tecrübeden kaynaklı kıymetli bilgi paylaşımı. diğer tarafta komançiler yok sis taktırır, yok kılıf takar olmadık yerlere cıvık cıvık çıkartmalar yapıştırıp saatlerce onun muhabbetini yapar. bi de iki mesajdan biri kaç yaptın usta ben bi zorladım 140 yaptım 150 yapcaktım meksefe meme yapmış olmadı konuyu toplayacak olursak kısaca cb iyidir.
    tecrübe konuşuyor..güzel yorum..
    birGarip..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bugün beyaz bi cb gördüm benim önceki sayfada olan gidona çanta projemi uygulamışo arkadaş burdaysa telif hakkını isterim

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bugün motoru teslim aldım. amörtisörler rezalet. 30 lira benzn aldım çeyrek bile olmadı ibresi. henüz 20 km yaptım. şase kısa geldi bana. aynalar beş para etmez. far müthiş. araba farı gibi adınlatıyor. prosev yağmurluk 100 liraya aldım. benim gibi konşuk motora gidip kazık yemeyin. güngör motor pendik yine fiyatları iyi. şu an kendi motorumla acil iş arıyorum. bilen varsa çok makbule geçer.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motoru teslim aldım. amörtisörler rezalet. 30 lira benzn aldım çeyrek bile olmadı ibresi. henüz 20 km yaptım. şase kısa geldi bana. aynalar beş para etmez. far müthiş. araba farı gibi adınlatıyor. prosev yağmurluk 100 liraya aldım. benim gibi konşuk motora gidip kazık yemeyin. güngör motor pendik yine fiyatları iyi. şu an kendi motorumla acil iş arıyorum. bilen varsa çok makbule geçer.
    Cb nin amötisörlerinede kötü diyosan yuh be kardesim.kmse şikayetci dgl bencede çok iyi.belki ayarını ellersen problem çözülür

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü öğlen saat 12.30 buluşma yerini ortaklaşa kararlaştıralım...

katılımcılar ismini eklesin...
    Beyler son ana kadar "gelemiycem" demek istemedim ama nekadar kassamda işlerimi toparlanacak hale getiremedim henüz

Umarım bi sonraki buluşmaya artık :/ Benim yerime de eğlenin

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Günaydın arkadaşlar bu sabah CB ile işten geldim çok soğuktu artık sabah erken saatte ve gece binmeyi düşünmüyorum yoksa hastalık kaçınılmaz

Gecen gün akşam saatlerinde bi kaza yaptım .. karşıdan gelen kamyona çarpmamak için motoru bi tarafa kendimi bi tarafa attım.. motor kamyonun altına girdi. vites 3 de idi. kamyonun altında baya bi bağardı motor.. arka teker çok feci dönyodu. neyse motoru bi çıkardık deponun sağ tarafında bi yamulma var.. sağ aynanın iç kısmı gitmiş. koltuğun derisi parçalanmış.. vites pedalında çok az bi eğilme var vites geçmiyo.. koruma demiri neerdeyse vitesle içiçe geçmiş.. valla allah korudu.. arkadaşlar sizce bize ne kadar masraf çıkartır ?

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Çok geçmiş olsun demirperde Allah korumuş gerçekten motor önemli değil mala gelsin cana geleceğine
    demirperde bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)