Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gözünüz aydın,
    konu sahibi Metehan yine CBF 150 almış,meraklısı feysten bakabilir,az önce neslini tükenmekten kurtarabilmiş panda gibi sevinçli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı vabis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yine yokladım motoru.Her zaman gidip geldiğim yolda rüzgarsız havada kısa meyilli yolda 120 km hıza ulaştı tek kişi.Fotoğrafınıda çektim telefonla

Düz yolda 105 km yapıyor benim cb125.Aslında 11 nm tork felan hikaye benim eski kullandığım cg125 tipi motorla sürekli deniyoruz yinede ne rampada ne düz yolda yetişemiyorum.Hem o motorun halini görseniz içler acısı.Gerçi onu ne ybr nede cbf geçebiliyordu, ilk 3 viteste öne geçiyorum sonra o beni geçiyor.

Eskiden de çok motor kullandım.Titreşim yok diyen yalan atar titreşim var özellikle gidonda daha fazla hissediliyor. Peglerde o kadar değil eğer aynadan baktığınızda arkadan gelen aracın markasını seçemiyorsanız bu size gidonda titreşim olduğunu gösterir.

Orjinal lastikler ön fena değil sıcak asfaltta sıkıntı yok ama diğer asfaltlarda kaydırma yapıyor arka nasıl derseniz sadece lastik olsun diye takılmış

Birde şuana kadar hiç sorun çıkarmadı sadece arka stop ampülünü değiştirdim o kadar...
    İlk 3 vites hızlanması torktan işte abi Şehir içi, ani kıvrak zıplamalar için oldukça yeterli 125 cc commuterde son sürattense torku tercih ederim şahsen ben

Benim gidonda titreşim ( NET "0" ! ) 105-120 kmh hızlarda olurmu olmazmı bilemem denemedim fakat günlük kullanımda yol sağlıklı ise aynaki görüntü çıplak göz kadar berrak.

Lastikler konusuna %99 katılıyorum, %1 gideri var yinede be abi Sıcak asfalt konusuna da katılıyorum aksi taktirde jantta gitmek gibi, jantta olsa %1 hak ediyor motosiklet yere sürtmüyor en azından
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Buz motoru aradım. Lastiklerin çiftine 230 TL dedi. Takmaya para almıyorlarmış. İki adet sibop 20 tl dedi, yani toplam 250 TL dedi. Sanırım sen 230+50=280 tl ödedin. Demekki lastiği buzmotordan alınca takma için para almıyor ve daha ucuza geliyor. Lastiği Feyizoğlundan almanın avnatajı taksitli almak, Buz motor taksit yapmıyor.
    Yanlış hatırlamıyorsam tek çekim fiyatı 220TL gibi birşey ödemiştik. Demek ki lastiği Buz motordan alınca takma parası almıyorlar, bu çok iyiymiş. Biz lastikleri alırken buz motor diye bir yerin varlığından haberimiz yoktu. 50 papel de işçilik ödedik. Tabi bunun içinde siboplar ve balans işlemi için kullanılan kurşun ağırlıklar da var. Totalde 270 ödemişiz.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmura da çözüm buldukmu bu iş olur gibi :D
    Ben 6 yıldır İstanbul'da yaz kış demeden 12 ay motor kullanıyorum. Genellikle sadece işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Takım olarak su geçirmez yağmurluk kullanırsan bir damla dahi yağmur görmüyorsun.
    Yağmurlukları çıkardığın zaman kupkurusun.

HIZLICAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    yaş yağmur başladı ankarada havalar soğudu daha rodaj tamamlanmadı
    [b][u][i][center]"MOTORCU OLMAK BİR AYRICALIK OLACAK"[/center][/i][/u][/b]

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    konşuk motor depo kılıfı 37 tl. Elcik 45 tl. Yağmurkuk takım 100 tl. Gungor motor daha ucuz.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Bugün lastik değişimi için Honda Mototal'ı aradım. CB 125 lastiğini tubeless e çevirmediklerini söylediler. Nedenini sorduğumda: Jantta açı ile ilgili bir problem olduğunu ve tubeless e çevirilince problem çıktığını söylediler. Ayrıca jantın alaşımlı olmasının tubelesse çevrilebileceği anlamına gelmediğini söylediler.
    Başka servislerde bu işlemi yaptıklarını söylediğimde, bir yorum yapmadı ve biz yapmıyoruz dedi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    216 441 2929 konşuk motoru ara sor bakalım

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    216 441 2929 konşuk motoru ara sor bakalım
    Konşukla konuştum, jant başı 45 TL işçilik istiyorlar. Sibop için jantta deliği genişletme işlemi yapıyorlarmış.
    En iyisi Buz motor gibi görünüyor, jantta işlem yapmadan hallediyorlar, ona göre sibopları varmış ve işçilik olarak lpara almıyorlar. Sadece 20 TL sibop parası alıyorlar.

Bu arada dublekse çeviren kimse cevap yazmadı. Sizlerin jantında işlem yapıldı mı?

hamza034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben 1,5 ay önce kaza yaptım yol kenarındaki bariyere kafadan girdim ön çamurluğun altında bi demir plaka var o parça direk lastiğe girip lastiği yarmıştı.
    haliyle lastiği değiştirmek zorunda kalmıştım, hazır değiştirmişken dublekse yapalım dedim usta, sibobun değişmesi ve jant deliğininde içerden işlem görmesi lazım dedi (işlem dediğide zımparalanarak düzleştirmek) neyse güzelcene zımpara yapıp sibobu taktı aynı işlemi arka lastik içinde yaptı. arka lastik aynı kalıp iç şamyeli çıkarıp zımpara yaptı ve sibobpları taktı
    ama pek randıman alamadık 2 güne bir havası inip duruyordu baktım olmuyor dogu batı hondaya gidip durumu anlatım söküp baktılar ve bizde daha iyi sibop var istersen onu takalım dediler okey dedim ama nafile yeni taktıgı sibopta hava kaçırınca bu jantlar dublekse göre değil içi oval nekkadar zımparayla düzleştirsende illaki hava kaçırıyor dediler. mecburen şamyeli geri takıp eski halimize döndük böylece dublek maceram sona ermiş oldu.

Motosikleti
    Honda NC S
    Eee birsürü arkadaş sorunsuzca kullanıyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    ya bende önereceğim kuzenime. tubeless'a çeviripte memnun kalmayan varsa söylesin lütfen. yoksa mototal kendi yapmadığı için kötülüyor diye düşüneceğim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla benimki olmadı artık yapamadılarmı bilmem. ama sonuçta dediğiniz gibi; yapıpta sorunsuz bi şekilde kullananlarda var.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Jant kaza esnasında atmış.. Benim eski jant da tubeless idi. Lastikçi zımparaladı etti her hava kaçıran lastik değişir mi falan dedi.. Eskisinden daha beter oldu. 3 gün sonra hem jant hem lastik değiştirdim. Bir de bizim arka teker sizinkiler gibi şıppadanak çıkmıyor, Egsoz, disk fren merkezi falan derken adamlar zaten uğraşmaktan kaçıyor.

Motosikleti
    Honda pcx125
    şimdiye kadar iç lastiği patlayan oldu mu? en korktuğum şeydir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 6 yıldır İstanbul'da yaz kış demeden 12 ay motor kullanıyorum. Genellikle sadece işe gidip gelmek için kullanıyorum.
    Takım olarak su geçirmez yağmurluk kullanırsan bir damla dahi yağmur görmüyorsun.
    Yağmurlukları çıkardığın zaman kupkurusun.
    prosev m prohel midir nedir o marka bir yağmurluk aldım nasıl acaba?

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant kaza esnasında atmış..
    Gözle farkedilmeyecek hassaslıkta bi sorun oluşmuş jant ta mı demek istedin ilkerabi. Jant atması ne demek, valla bilmiyorum

vabis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CB125E
    [IMG][/IMG]

Rampa aşağı en son gördüğüm hız aslında 130'dan bir önceki çizgi ama o anda telefonla anca bu kadar yakalayabildim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çok bile yapmış....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bende 115i gördüm dahada giderdi ama yol bitti

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Atıklık: Çember dışının her yerde merkeze eşit uzaklıkta olmaması demektir. Lastik yanaklarının jantla öpüştüğü yerde de açıklık olabilir. Veya jantta çatlak da olabilir. İç lastik kullanmanın avantajı da burda zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)