Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu renk konusunda çok acayip bi durum var normalde siyah daha iri gösterir ama cbde beyaz daha iri duruyor kırmızıda aynı şekilde,sakaryada çok cb gördüm baya satmış orda siyah gördüğüm zaman hele koruma demirleri çanta filan yoksa motor ufacık geliyor gözüme sanki aynı motor değilkırmızısı da güzelmiş yakından gördüğüm kadarı ile mesela kırmızıda koruma demiri vs olmasın motor kendini gösteriyor yine ama siyahta kesinlikle koruma demirleri çanta vs olmadan motor ufak görünüyor...
    mücahit kırmızısından ben çok memnun kaldım.demir felan bişeyde yok.ama iri duruyor.resimdeki gibi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Vites bosta iken stop etmez. Ancak viteste olursa stop eder. bunun disinda egr viteste iken stop etmiyorsa musirinde veya switchinde ariza olabilir.
    Iyi gunler,
    ve aleykümselam
    senin dediğini denedim oldu sorun kalmadı.birde şu farlarla benzin musluğu konumları cevabını alsam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit kırmızısından ben çok memnun kaldım.demir felan bişeyde yok.ama iri duruyor.resimdeki gibi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

ve aleykümselam
    senin dediğini denedim oldu sorun kalmadı.birde şu farlarla benzin musluğu konumları cevabını alsam?
    farlar normalde hep açık ama araya anahtar koyarak aç kapa yapılabiliyor ama nasıl yapıldığını bimiyorum

benzin musluğu kitapcıkta da yazar o anahtarın üzerindeki işaretlerde de vardır zaten yukarıdayken ana depo yandayken kapalı altta iken yedek depoda dır...

Motosikleti
    CBF 150
    23/03/2012 tarihinde bu motorsikletle ilgili kendi yorumum vardı bu na birkaç ekleme yapmak istiyorum şu anki km 2900
    yakıt konusu gayet iyi
    uzun yola birkaç defa çıktım vibrasyon bayağa rahatsız etti (bilhassa artçıyı çok etkiliyor)
    iki kişyle(85+85 kg)rampalarda zayıf kalıyor
    son hız düzde 105i hiç geçemedim aksini idda eden varsa atıyordur yada modif yapmıştır
    virajlarda gayet iyi lastikler hiç sorun çıkarmadı yol tutuşu güzel
    süspansiyon sertliği hep aynı yumuşama olmadı
    hiç arza çıkarmadı parasının hakkını verecek gibi duruyordu
    fakat sattım
    niyemi bilmiyorum sattım işte
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cb 125
    Alıntı durmuş18838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23/03/2012 tarihinde bu motorsikletle ilgili kendi yorumum vardı bu na birkaç ekleme yapmak istiyorum şu anki km 2900
    yakıt konusu gayet iyi
    uzun yola birkaç defa çıktım vibrasyon bayağa rahatsız etti (bilhassa artçıyı çok etkiliyor)
    iki kişyle(85+85 kg)rampalarda zayıf kalıyor
    son hız düzde 105i hiç geçemedim aksini idda eden varsa atıyordur yada modif yapmıştır
    virajlarda gayet iyi lastikler hiç sorun çıkarmadı yol tutuşu güzel
    süspansiyon sertliği hep aynı yumuşama olmadı
    hiç arza çıkarmadı parasının hakkını verecek gibi duruyordu
    fakat sattım
    niyemi bilmiyorum sattım işte
    dediklerin dogru kardeşim ama düzde 110 gördüm en son ama motor daha da gidecek bi ayar yapılsa gidecegine eminim şimdi 3300 de motor 4000 bakımına gittigim de servisle bi görüşecegim bakalım

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı karaturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediklerin dogru kardeşim ama düzde 110 gördüm en son ama motor daha da gidecek bi ayar yapılsa gidecegine eminim şimdi 3300 de motor 4000 bakımına gittigim de servisle bi görüşecegim bakalım
    karaturkmen arkadaşım-abim-herneyse yaşınızı bilmiyorum sadece arkadaşım diyeyim (benim yaş 45)
    motorun 105 veya 110 yapması okadar önemli değil önemli olan üzerinde rahat olman güvende hissetmen

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Cb 125 e hakkında sorular;
    far kontak açtığımda direk açılıyor, heralde hepsinde öyleymiş nasıl hallede bilirim?
    benzin musluğunun yönleri neyi ifade ediyor?
    yan sehbayı açtığımda motor neden stop ETMİYOR.normalde stop etmesi lazım.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    far kısmını bence bozma, sürekli yanıyor olması farkedilebilmen için önemli. ben arabada bile hep açarım farımı. motorda farımın farkedilirligimi arttırdığını hissediyorum zaman zaman.. ki üstadlar bırakın kısa farı, gündüzleri uzun far açın derler..

benzin muslugunun yönüne kitapçıktan 30. sayfaya bakarak bulunuz. orada yakıt alırken hangi konumda olması gerektigine dair gerekli açıklamalarda var.

vites boşta oldugu sürece motoru stop ettiremezsiniz..

Motosikleti
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far kısmını bence bozma, sürekli yanıyor olması farkedilebilmen için önemli. ben arabada bile hep açarım farımı. motorda farımın farkedilirligimi arttırdığını hissediyorum zaman zaman.. ki üstadlar bırakın kısa farı, gündüzleri uzun far açın derler..

benzin muslugunun yönüne kitapçıktan 30. sayfaya bakarak bulunuz. orada yakıt alırken hangi konumda olması gerektigine dair gerekli açıklamalarda var.

vites boşta oldugu sürece motoru stop ettiremezsiniz..
    Fara dokunmak istemiyorum fakat akünün ömrü kısalacak ampullerin ömrü kısalacak hatta şarj dinamosu bile yorulacak.
    benim kitapçık ingilizce sizin ki türkçe mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Plaka işlemlerini nasıl başlatacağım?ne kadar tutar?

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Fara dokunmak istemiyorum fakat akünün ömrü kısalacak ampullerin ömrü kısalacak hatta şarj dinamosu bile yorulacak.
    benim kitapçık ingilizce sizin ki türkçe mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Plaka işlemlerini nasıl başlatacağım?ne kadar tutar?
    Bende hem türkçesi hem ingilizcesi var. O zaman şöyle diyim, On yazan resim normal konum. Yakıt alırken On konumunda olması gerekiyor. Yoksa rezerve benzin dolmazmış, öylede bir uyarı yazıyor. Off yazan konumda yakıtı kesiyorsun. Kitapçıkta, kullanmadıgınız zaman off'a alın diyor. Res ise reserve konumu, yakıtın bittiginde res'e alıyorsun. 2 litre kapasitesi var.

Plaka için önce bismillah de, git bi sogrtacıya aracını yeni plaka olarak sigortalat. sonra emniyete trafik tescil şubeye git, orada mutlaka şöförler odası vardır yada yakınındadır. oradan dosyanı al, dolduruyorlarsa doldurt 10 liraya. belgelerinle vs teslim et.. detayları tam bilmiyorum ama çok basit oldugunu biliyorum. sonra sana plaka verecekler, gidip basım yerinden bastırtacak, emniyete getirip mühürleteceksin.. tüm işlemler 3 saatini anca alır..

Motosikleti
    cb125 honda
    dostum yarı sehpayı açdıgında vitese takarsan stop eder hareti engellemek için yapmıslar boşdayken olmuyor akıllıca düşünmüsler bu arada hayırlı olsun bence çok memnun kalırsın cok az yakıyor

Motosikleti
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hem türkçesi hem ingilizcesi var. O zaman şöyle diyim, On yazan resim normal konum. Yakıt alırken On konumunda olması gerekiyor. Yoksa rezerve benzin dolmazmış, öylede bir uyarı yazıyor. Off yazan konumda yakıtı kesiyorsun. Kitapçıkta, kullanmadıgınız zaman off'a alın diyor. Res ise reserve konumu, yakıtın bittiginde res'e alıyorsun. 2 litre kapasitesi var.

Plaka için önce bismillah de, git bi sogrtacıya aracını yeni plaka olarak sigortalat. sonra emniyete trafik tescil şubeye git, orada mutlaka şöförler odası vardır yada yakınındadır. oradan dosyanı al, dolduruyorlarsa doldurt 10 liraya. belgelerinle vs teslim et.. detayları tam bilmiyorum ama çok basit oldugunu biliyorum. sonra sana plaka verecekler, gidip basım yerinden bastırtacak, emniyete getirip mühürleteceksin.. tüm işlemler 3 saatini anca alır..
    Kitapçığa baktım yatay konumda kapalı baş aşşağı on, baş yukarı res oluyor.plakayıda halledeceğiz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Alıntı atillaboz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yarı sehpayı açdıgında vitese takarsan stop eder hareti engellemek için yapmıslar boşdayken olmuyor akıllıca düşünmüsler bu arada hayırlı olsun bence çok memnun kalırsın cok az yakıyor
    Evet yan sehba işini iyi düşünmüşler sonradan farkına vardım.teşekkürler motordan çok memnunum netten bakınca küçük duruyor ama yanında daha büyük.sesi çalışması gücü muteşem.zaten daha 14 km deyim.bende schooter vardı 3 sene bindim 2800 km de sattım, çok az ve temiz binerim.Bu motorda heralde evladiyelik olur diye düşünüyorum.

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    Alıntı ufukaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir soru sormuştum hiç yanıt alamadım hiç kimsenin bilgisi yok mu bu HIZ DİŞLİSİ hakkında bizim motora göre olanı yok mu ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

bir arkadaşım honda cg 125 e takmış çok iyi verim almış
    merhabalar sizin hız dişlisi dediğiniz şey dişlinin dişlerini çoğaltmaktır misal veriyorum normali 17 diş ise arkadaşın 19 diş almıştır hızda fark yapar bende bir zamanlar merak etmiştim ama motorcu bir abim motoru yorarsın ve rampalarda verimi düşer dedi ama bizim makinada tork ta var sen taktırırsan buraya yazda olmazsa bizde düşünürüz

Motosikleti
    Plaka çıkarmada fatura kesim tarihinden itibaren ne kadar sürede çıkarabiliriz?hakkımız 1 ay mı?

Motosikleti
    Honda CB125E
    benim kitapçık ingilizce sizin ki türkçe mi?[COLOR="Silver"]
    akünün iyisi 50-60 lira ampül 5 lira. sizin canınızdan daha mı pahalı 55-60 lira ? avrupa standartlarına göre farların açık olması gerekiyormuş. farlar güneşin alnında bile gerçekten kendini çok belli ediyor. düşünsenize bir kişinin sizi farketmesini sağlasa hayatınızı kurtarmış olacak. önceleri banada garip geliyordu ama şimdi gündüz bile motosikleti araçtan saymayıp tali yoldan önüme atılmaya çalışan araçlar için uzaktan hızlı gelirken selektör kullanarak geliyorum çok iyi oluyor.

Plaka çıkarmada fatura kesim tarihinden itibaren ne kadar sürede çıkarabiliriz?hakkımız 1 ay mı?
    hatırladığım kadarıyla plaka çıkartma yasal süresi dediğiniz gibi 1 ay. ancak trafikte plakasız yakalanırsanız benim sürem var felan diyemiyorsunuz. yanı araç garajınızda 1 ay süreyle plakasız durabilir. bu arada plaka boyutunun küçük olmasını isteyiniz. büyük plakalar çok sırıtıyor ben tekrar bastırmayı düşünüyorum herkes kötü durduğunu söylüyor

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    CB kardeşliği hepinize merhabalar...

Bugün baya aksiyonlu başladı arkadaşlar.Sabah bir müşterime tahakkuk bırakmak için atladım motora düştüm yola varmam gereken yere 1 km kala girdiğim viraja yağ dökülmüş olduğunu geç farkettim ve arka tekeri yağlı kısma kaptırmamla 180 derece dönmem bir oldu nasıl olduda düşmeden kurtardım ben bile kendime şaşırdım bildiğiniz drift yaptım Allah korudu ki ucuz atlattım..

Tekeriniz daima düz bassın kazasız sürüşler...
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    skystar,aynı olay benim başıma çok kez geldi bende şaşarım hep nasıl kurtardığımabu lastikler kuruda bile kayıyor su veya seninki gibi yağda aman allahımgeçmiş olsun

arkadaşlar bayramda yaptığım geziden bikaç foto paylaşayım dedimgezi yazısı yazdım ama fotoğrafları faceden yükleyince pek ilgi görmüyorçok foto olduğu içinde uğraşamiyorum bari dedim topiğe bikaç foto koyayım sizler ve cb almak isteyenlerin gözü gönlü açılsın

uzun uzun anlatmak isterim ama artık fotolardan motorun performansını siz anlayın hiç zorlanmadım motorla zorlandığım tek yer otobanda 90-100 hızın son limitim olması...tam şehir içi motoru ve taş gibi motor dedirtti bana

burdan yukarıya daha yer yok rakım 2.000

bu patikadan yürüyerek zor çıkıyo millet

traktör yolu

erhan115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER5
    merhaba arkadaşlar sizi uyarmak istediğim bir konu var
    istanbulda motomarketim var ve sahibindne.com da fatihkilicli diye satışı da var bu şahısların
    gidip yerinde alabilirsiniz sıkıntı çıkmaz gibime geliyor
    ama isternetten sakın alışveriş yapmayın
    geçende 2 parça malzeme aldım 4 parça malzeme göndermişler ekstra malzemelerin değeri 175 lira
    geri gönderdim babam da kargoyu kabul etmiş kargo parasını kendi cebimden vererek gönderdim
    paranı hesabına göndereceğiz dediler göndermediler sonra rüzgarlık aldım onun kargo ücretini ona sayarak aldık
    rüzgarlığı alan arkaş beğenmedi rüzgarlığı ve geri gönderdim ptt kargo ile
    adam paketlemeyi beğenmediği için kargoyu önce teslim alıyor sonra istemiyorum diye iade ediyor banada cam 2 parça diyor
    ptt kargo ile görüşüyorum kargo genel müdürü cam sağlam hiçbir sıkıntısı yok diyor
    telefon açıyorum lakayik lakayik cevap veriyorlar biz size kırık demedik diyor sonra böyle paketleme mi olur diyor
    sakın haa ben 2 hafta uğraştım siz sakın yanmayın

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı erhan115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar sizi uyarmak istediğim bir konu var
    istanbulda motomarketim var ve sahibindne.com da fatihkilicli diye satışı da var bu şahısların
    gidip yerinde alabilirsiniz sıkıntı çıkmaz gibime geliyor
    ama isternetten sakın alışveriş yapmayın
    geçende 2 parça malzeme aldım 4 parça malzeme göndermişler ekstra malzemelerin değeri 175 lira
    geri gönderdim babam da kargoyu kabul etmiş kargo parasını kendi cebimden vererek gönderdim
    paranı hesabına göndereceğiz dediler göndermediler sonra rüzgarlık aldım onun kargo ücretini ona sayarak aldık
    rüzgarlığı alan arkaş beğenmedi rüzgarlığı ve geri gönderdim ptt kargo ile
    adam paketlemeyi beğenmediği için kargoyu önce teslim alıyor sonra istemiyorum diye iade ediyor banada cam 2 parça diyor
    ptt kargo ile görüşüyorum kargo genel müdürü cam sağlam hiçbir sıkıntısı yok diyor
    telefon açıyorum lakayik lakayik cevap veriyorlar biz size kırık demedik diyor sonra böyle paketleme mi olur diyor
    sakın haa ben 2 hafta uğraştım siz sakın yanmayın
    üstad internetten güvenmediğim sitelerden bu denli alışveriş yapmıyorum genellikle de yapmamak lazım,eğer çok beğendiğim şeyler varsa önce ufak tefek şeyler alırım eğer güven verirse sıkıntı yok..dediğin gibi gidip direk alışveriş yapmak daha sağlıklı internetten alışveriş için güvenilir kişi ve sitelerden şaşmamak lazım alışveriş yapmadan sormakta fayda var

Motosikleti
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünün iyisi 50-60 lira ampül 5 lira. sizin canınızdan daha mı pahalı 55-60 lira ? avrupa standartlarına göre farların açık olması gerekiyormuş. farlar güneşin alnında bile gerçekten kendini çok belli ediyor. düşünsenize bir kişinin sizi farketmesini sağlasa hayatınızı kurtarmış olacak. önceleri banada garip geliyordu ama şimdi gündüz bile motosikleti araçtan saymayıp tali yoldan önüme atılmaya çalışan araçlar için uzaktan hızlı gelirken selektör kullanarak geliyorum çok iyi oluyor.

hatırladığım kadarıyla plaka çıkartma yasal süresi dediğiniz gibi 1 ay. ancak trafikte plakasız yakalanırsanız benim sürem var felan diyemiyorsunuz. yanı araç garajınızda 1 ay süreyle plakasız durabilir. bu arada plaka boyutunun küçük olmasını isteyiniz. büyük plakalar çok sırıtıyor ben tekrar bastırmayı düşünüyorum herkes kötü durduğunu söylüyor
    Verdiğin bilgiler için teşekkürederim.Ancak birtakım sorularım olacak;bugün motorun belgeleri kargoyla yolladılar ve elime ulaştı.gönderdikleri
    1.Türkçe kullanma ve bakım el kitabı.arka sayfada 2 yeri imzalamışlar diğer garanti felan yazanyerler boş.
    2.yetki belgesi.1 nüsha
    3.ugunluk belgesi üzerine elle ismim yazılmış ve motorun rengi yılı bide fiyat var.2 nüsha
    4.vergi dairesi alıntısı özel tüketim vergisi ödeme belgesi, bunlarda 5 nüsha birbirlerine zımbalanmış.

Bunun haricinde fatura dediğimiz şey bunların içinde mi oluyor anlamadım.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımızın cevabını bekliyorum.

Motosikleti
    Faturayı buldum sonunda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

hatırladığım kadarıyla plaka çıkartma yasal süresi dediğiniz gibi 1 ay. ancak trafikte plakasız yakalanırsanız benim sürem var felan diyemiyorsunuz. yanı araç garajınızda 1 ay süreyle plakasız durabilir. bu arada plaka boyutunun küçük olmasını isteyiniz. büyük plakalar çok sırıtıyor ben tekrar bastırmayı düşünüyorum herkes kötü durduğunu söylüyor[/QUOTE

plaka standartdeğil mi?küçüğü varmı yada boyut söylüyoruz ona göre mi yapıyorlar.

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    arkadaslar 4 adet mondıale bınıp ybr 125 e transfer oldum bu zamana kadar bosa para harcamısım gercekten yakıt olarak saglamlık olarak ybr ust duzeyde bence sımdı bu honda 125e teknık ozellıklerı olarak ne cbf ne ybr nede apache ye yaklasamaz paranız varsa honda cbf alın on numara motor ybr 2 sıradan gırer son modelınde yaptıgı dıgıtal gosterge atagı ve 370 mm on frenı ıle tabıkı tvs apacheyıde yabana atmamanızı tavsıye edıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

dostum bu gezı yerı neresı cok hosuma gıttı su derelerden gectıgınız ankara da olunca bole yesıl yerlere bayılıyorum :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)