Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala rodajdayım ve rodajda çok yakıyor sanki. Korkmama gerek bir durum var mı? Motorumu ilk aldıgımda 12 lt yakıt almıştım, rezerve konumunda iken.
    200 km' de iken 8 litre daha aldım, yakıt normal konumu gösteriyordu, şimdi gene yarımdan az gösteriyor. Siz ne kadar yaktığınızı ölçtünüz mü 90-100 km ortalama hızla acaba?
    "0" km iken 1 lt oluyor depoda, 12 de sen almışsın depo full olmuş. 200 km de 8 litre yakıt sığdırmak bana hiç normal gelmedi

4 litre yaktırtmak rodajda dahi olsa imkansız bence Ati :/ Göstergeye güvenme diycem fakat km ve litre vermişsin bence tuhaf bi durum var,

200 den önce sıfırlamış falan olabilirmisin acaba

Ortalama sürat 70-80-90 ( 100 kmh ve üstü çok konforsuz yol alınıyor, motoru zorluyormuşum hissi veriyor )

Bayramın 1. günü Taksim - Avcılar / Avcılar - Taksim yaptım gösterge kıpırdamadı yerinden,

2. gün çantayı topladım yaklaşık 10-15 kg ve arkadaşım 70-75 kg, Bursaya yola çıktım, Gebze de feribotta gösterge kırmızı çizgiyi ortaladı, tam üstündeydi.

Devam ettim Bursa girişi Orhangazide bi mola verdim gösterge kırmızı çizginin solundaydı değer vaziyette çizgiye.

Bursa / Yıldırım merkez de gösterge stop ettiğimizde en sola yaslandığı pozisyona geldi ve hala yedeğe geçmedim.

Biyerde kalayım diye bukadar çabama rağmen şehir merkezine kadar gidince, trafikte stop etmesinden korkup benzin almak zorunda kaldım.

Acaba anahtar ana depoyu göstermesine rağmen reserve de kaldı mı diye şüphelenmedim değil fakat depoyu gırtlağa kadar doldurdum 52 TL benzin aldı.

Demem o ki CB göstergesi kırmızı çizgiye değdiğinde, 2 kişiyi İstanbul' dan Bursa' ya ortalama 80km hız ile rahat rahat götürüyor

( Eşantiyon, gidiş dönüş Taksim-Avcılar ve yedek depo! )
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar beyaz mı alayım, kırmızımı düşünceleriniz artları eksileri neler?ilk önce beyazı beğendim ama sonra 2. el ilanlara bakar ken kırmızıda karar kıldım.motorun temizliğine iyi bakarım.
    zor soru hocam.. şimdi ben beyazı begendim ki beyaz aldım, arkadaş kırmızıyı begenmiş ki kırmızı almış..

ama bide şu var, beyaz rengi hep daha dolgun gösterir.. ne olursa olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "0" km iken 1 lt oluyor depoda, 12 de sen almışsın depo full olmuş. 200 km de 8 litre yakıt sığdırmak bana hiç normal gelmedi

4 litre yaktırtmak rodajda dahi olsa imkansız bence Ati :/ Göstergeye güvenme diycem fakat km ve litre vermişsin bence tuhaf bi durum var,

Benim trip metre ile km saati aynı.. hangisi için konusursam konusayım, zaten aynı degerler.. çok yaktım çook.. zorladım mı acaba diyorum, bende 80'i geçmedim rodajdayım diye.. ortalama 60-70 km/h ile sürdüm.. acaba ben mi agır geliyorum, dile kolay 90 kilo.. birde çanta var arkada ve içinde taşıdıgım zincir vs..

neyse bakalım, ilk bakımda her türlü ayarı yaptırıp ölçerim yeniden.. bide po'dan aldım hep, shell alayım bundan sonra biraz..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor soru hocam.. şimdi ben beyazı begendim ki beyaz aldım, arkadaş kırmızıyı begenmiş ki kırmızı almış..

ama bide şu var, beyaz rengi hep daha dolgun gösterir.. ne olursa olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Benim trip metre ile km saati aynı.. hangisi için konusursam konusayım, zaten aynı degerler.. çok yaktım çook.. zorladım mı acaba diyorum, bende 80'i geçmedim rodajdayım diye.. ortalama 60-70 km/h ile sürdüm.. acaba ben mi agır geliyorum, dile kolay 90 kilo.. birde çanta var arkada ve içinde taşıdıgım zincir vs..

neyse bakalım, ilk bakımda her türlü ayarı yaptırıp ölçerim yeniden.. bide po'dan aldım hep, shell alayım bundan sonra biraz..
    Soru zor ne yalan söyliyim kırmızı bira daha gösterişli yada ben öyle düşünüyorum bilemiyorum.aslında klasik severim ama kırmızı daha çekicigibi geliyor kırık dökük olmasında hayırlısıyla. birde kırmızı inş ilerde solmaz

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ortalama sürat 70-80-90 ( 100 kmh ve üstü çok konforsuz yol alınıyor, motoru zorluyormuşum hissi veriyor )

Bayramın 1. günü Taksim - Avcılar / Avcılar - Taksim yaptım gösterge kıpırdamadı yerinden,

2. gün çantayı topladım yaklaşık 10-15 kg ve arkadaşım 70-75 kg, Bursaya yola çıktım, Gebze de feribotta gösterge kırmızı çizgiyi ortaladı, tam üstündeydi.

Devam ettim Bursa girişi Orhangazide bi mola verdim gösterge kırmızı çizginin solundaydı değer vaziyette çizgiye.

Bursa / Yıldırım merkez de gösterge stop ettiğimizde en sola yaslandığı pozisyona geldi ve hala yedeğe geçmedim.

Biyerde kalayım diye bukadar çabama rağmen şehir merkezine kadar gidince, trafikte stop etmesinden korkup benzin almak zorunda kaldım.

Acaba anahtar ana depoyu göstermesine rağmen reserve de kaldı mı diye şüphelenmedim değil fakat depoyu gırtlağa kadar doldurdum 52 TL benzin aldı.

Demem o ki CB göstergesi kırmızı çizgiye değdiğinde, 2 kişiyi İstanbul' dan Bursa' ya ortalama 80km hız ile rahat rahat götürüyor

( Eşantiyon, gidiş dönüş Taksim-Avcılar ve yedek depo! )

evet arkadasım aynen bende denedim kırmızı cizgide cok km yapıyor motor yedege düsene kadar biniyorum ibreye itibar etmiyorum bende
    içimde ölen biri var

Motosikleti
    honda cb 125 e
    merhaba arkadaşlar bir soru sormuştum hiç yanıt alamadım hiç kimsenin bilgisi yok mu bu HIZ DİŞLİSİ hakkında bizim motora göre olanı yok mu ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

bir arkadaşım honda cg 125 e takmış çok iyi verim almış

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı ufukaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir soru sormuştum hiç yanıt alamadım hiç kimsenin bilgisi yok mu bu HIZ DİŞLİSİ hakkında bizim motora göre olanı yok mu ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

bir arkadaşım honda cg 125 e takmış çok iyi verim almış
    Bende düşündüm sonradn vazgeçtim büyük ihtmlla garantiyi bozar düz yol olmdkca motorun performansıda düşer bence orjinali kalsın

renk karmaşı yaşayan arkadaşlara fikir olması açısından iki resim gönderip ne kırmızı ne de beyaz diyorum tabii ki siyah.

Motosikleti
    Mavi motor, renk kararsızlığına düşenlerden biride benim.siyah benim bulunduğum ortamda çok tozlanırdı, bende çok titiz birisiyimneredeyse hergün temizlerim bu yüzden beyaz kırmızı düşündüm ve kırmızıyı aldım şükür şu anda yolda geliyor.senin motorda temizmiş maşallah hepimizinkinede.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mz'den sonra cb seni kesmez ve tatmin etmez karar senin hayırlı olsun.gezi grubumuzda 1 adet mz var cbf li olarak bana hep toz yutturuyor 350 km lik günlük geziler yapıyoruz oda bizimle heryerde.

Motosikleti
    Mz lerin devri kapandı 100 km4 litre benzim yakar en az.ayrıca 2 zamanlıdır 4 zamanlı gibi verimli değildir kaptırmassan kesilir.iyi yönleride çoktur sağlamdır dayanıklıdır.ama trafikte dönmez manevra kabiliyeti sıfır.bilmeyen adam 2 kişi debriyaj yer.cb 125 im bugun aldım çok güzel bir motor beğendim.ama öğleden sonra bir kaç sorum olacak forumdaki arkadaşlara.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mz lerin devri kapandı 100 km4 litre benzim yakar en az.ayrıca 2 zamanlıdır 4 zamanlı gibi verimli değildir kaptırmassan kesilir.iyi yönleride çoktur sağlamdır dayanıklıdır.ama trafikte dönmez manevra kabiliyeti sıfır.bilmeyen adam 2 kişi debriyaj yer.cb 125 im bugun aldım çok güzel bir motor beğendim.ama öğleden sonra bir kaç sorum olacak forumdaki arkadaşlara.
    Hayırlı olsun Allah kazasız ve huzurla binmek nasip etsin,yarınki gezimiz kovada gölüne bizimde toplam gidiş geliş 360 km.Bizde mz'i yeni aldık arkadaşımıza 1993 model orjinal 17,000 km de 2,000 liraya.230,000 lira yakıyor km'de haftada 1 gün cumartesileri geziyoruz.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben beyaz alırıdım.... üzerine balina yazardım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kazasız ve huzurla binmek nasip etsin,yarınki gezimiz kovada gölüne bizimde toplam gidiş geliş 360 km.Bizde mz'i yeni aldık arkadaşımıza 1993 model orjinal 17,000 km de 2,000 liraya.230,000 lira yakıyor km'de haftada 1 gün cumartesileri geziyoruz.
    Çok teşekkür ediyorum, sizlerde kazasız belasız sürüşler inşallah.bende şuanda mz var 1990 25000 km orjnal, bide dedemde var 89 oda 26000 orjinal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beyaz alırıdım.... üzerine balina yazardım...
    Aslında ilk önce bende beyaz düşündüm ama kırmızı çok hoşuma gitti.nasip böyleymiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Cb 125 e hakkında sorular;
    far kontak açtığımda direk açılıyor, heralde hepsinde öyleymiş nasıl hallede bilirim?
    benzin musluğunun yönleri neyi ifade ediyor?
    yan sehbayı açtığımda motor neden stop ETMİYOR.normalde stop etmesi lazım.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Çok teşekkür ediyorum, sizlerde kazasız belasız sürüşler inşallah.bende şuanda mz var 1990 25000 km orjnal, bide dedemde var 89 oda 26000 orjinal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Aslında ilk önce bende beyaz düşündüm ama kırmızı çok hoşuma gitti.nasip böyleymiş.
    ben motosiklette en çok siyah severim.. en son 2005 de yaptığım büyük kaza sonrası siyah motor alamaz oldum.... son 3 yılda siyah aşkım yeniden depreşti ama bu seferde siyah alamaya gidip başka renk alıp geliyorum:.. siyah bana göre yakışıyor arabaya...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    ben motosiklette en çok siyah severim.. en son 2005 de yaptığım büyük kaza sonrası siyah motor alamaz oldum.... son 3 yılda siyah aşkım yeniden depreşti ama bu seferde siyah alamaya gidip başka renk alıp geliyorum:.. siyah bana göre yakışıyor arabaya...
    Tabiki her renk de güzel, önemli olan kişinin sevmesi.bu arada kazadan dolayı geçmiş olsun.

Motosikleti
    Tabiki her renk de güzel, önemli olan kişinin sevmesi.bu arada kazadan dolayı geçmiş olsun.

ondan sonra sınırsız kaza yaptım.... kuryelik zor meslektir ama ben bir arkadaşın ölümüne kendi şerit ime geçen biri yüzünden sebeb oluyordum... arkadaş baya bir uzun süre yatmak zorunda kaldı....

Motosikleti
    Doğrudur.Tabi her meslek gibi kuryeliğinde anlattığınız gibi hayati zorlukları ve sorumlulukları var.

Motosikleti
    ondan sonra sınırsız kaza yaptım.... kuryelik zor meslektir ama ben bir arkadaşın ölümüne kendi şerit ime geçen biri yüzünden sebeb oluyordum... arkadaş baya bir uzun süre yatmak zorunda kaldı..................

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu renk konusunda çok acayip bi durum var normalde siyah daha iri gösterir ama cbde beyaz daha iri duruyor kırmızıda aynı şekilde,sakaryada çok cb gördüm baya satmış orda siyah gördüğüm zaman hele koruma demirleri çanta filan yoksa motor ufacık geliyor gözüme sanki aynı motor değilkırmızısı da güzelmiş yakından gördüğüm kadarı ile mesela kırmızıda koruma demiri vs olmasın motor kendini gösteriyor yine ama siyahta kesinlikle koruma demirleri çanta vs olmadan motor ufak görünüyor...

Motosikleti
    Honda CRF1000L

Cb 125 e hakkında sorular;
    far kontak açtığımda direk açılıyor, heralde hepsinde öyleymiş nasıl hallede bilirim?
    benzin musluğunun yönleri neyi ifade ediyor?
    yan sehbayı açtığımda motor neden stop ETMİYOR.normalde stop etmesi lazım.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Selamlar,
    Vites bosta iken stop etmez. Ancak viteste olursa stop eder. bunun disinda egr viteste iken stop etmiyorsa musirinde veya switchinde ariza olabilir.
    Iyi gunler,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)