Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cb125e , bmw g650gs
    Arkadaslar yuksek oktanli benzinin rodajdaki bir motora yarari veya zarari nedir? İyisinden olsun diyip de 97 oktan benzin almanin bir yarari olur mu? Baska dikkat edilmesi gereken bir konu var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar cb için uygun bir çanta bulamıyorum ya büyük ya küçük geliyo gözüme. 45litrelik bi tane denedim kurye motoru gibi çok büyük. aslında süper olur ne biçim eşya alır ama hoş görünmüyo. 32 litrelik deniyorum bu sefer komik oluyo küçücük. resimlerde gördüklerim güzel oluyo fakat gerçekte iş farklı görünüyor demek. neyse konuya gelelim bana çanta önerebilecek var mı cb için?

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cb için uygun bir çanta bulamıyorum ya büyük ya küçük geliyo gözüme. 45litrelik bi tane denedim kurye motoru gibi çok büyük. aslında süper olur ne biçim eşya alır ama hoş görünmüyo. 32 litrelik deniyorum bu sefer komik oluyo küçücük. resimlerde gördüklerim güzel oluyo fakat gerçekte iş farklı görünüyor demek. neyse konuya gelelim bana çanta önerebilecek var mı cb için?
    yarın 41 litrelik çantamla fotosunu çekip burada yayınlayayım. Fikir olur..

Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın 41 litrelik çantamla fotosunu çekip burada yayınlayayım. Fikir olur..
    Çok iyi olur teşekkürler. Marka ve model nedir?

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ati bence diğer çengelide sök, git mahalledeki demirci bi dayıya bana bundan yap de 2 tane de civata somun al yanına, olay bitmezmi

Sonra gel tak yeniden en sertinden sıkarak somunları, bide üstüne şu vida sabitleme sıvılarından al 4-5 lirabişeydir mavi renk Ondanda sıktımmı her vidaya bidaha gevşemesi imkansız

Olayın tamamı 10 liraya patlar en fazla
    Telefonda satıcıya söyledim bugün.. Yok mümkün değil, onların vidaları somunları bilmem ne, kendiliğinden düşmez onlar falan derken, dedim düştü, dedi getir takalım, dedim tamam o zaman cumartesiye kadar yeniden düşerse, tablaya kadar yolu gözüküyor.. mahallede demirci dayı yok, Ostim Sanayi çok yakın, gitmişken hem cnc'den demir döktürrüm çantama, iki tane de tank paleti kapar gelirim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Çok iyi olur teşekkürler. Marka ve model nedir?
    rms. iyi bi markanın yan ürünü ama o marka neydi hatırlamadım şimdi

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ;
    motorum 800 km ye geldi haftasonu istanbuldan yalova/armutluya gideceğim ki ozamana kadar tahmini 100-150 km daha yaparım 1000 km bakımını erkenden yaptırmak istedim fakat servisten randevu almak istediğimde birdahaki haftaya kadar dolu olduğunu söylediler.1000 km bakımı neleri içeriyor? sadece yağını değiştirsem yeterli olur mu ? bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    Teşekkürler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    rms. iyi bi markanın yan ürünü ama o marka neydi hatırlamadım şimdi
    Shad sh 40
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda cb 125
    Alıntı atillaboz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm hidayet bende antalyadan atilla valla ben daha ilk depoyı bitiremedim suan 460kmde ve daha yedege düşmedi ama çok sıkıstırmıyorum motoru ara ara 100 yapıyorum sonrasında 60 70 km ile dolasıyorum sibop ayarı yapdılarmı senin motora genelde sibop ayarından sonra motor yakıtları artıyoda bi önceki motorumda öyle olmusdu yada petrolünü değiştir ben full petroldan alıyorum gayet güzell
    evet atilla 1000 bakımın da sibob ayarı yapıldı ondan sonra degişti zaten yakıt şu yeni servis açılsada bayramdan sonra gidecegim ya bazı şikayetlerim var onlara baktıracagım işte motor 3000 geliyor hemde bakımını yaptıracam

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4000km bakımını yaptıran varsa, yetkili servisin bakımı kaça yaptığını paylaşsın lütfen.

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Tavsiye ederim

http://www.anesmotor.com/?urun-1199-Givi-E370-Tech.html

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    arkadaşlar motorumu satıyorum 5000 km de koruma demırı ve gaft marka çantası var tek kask alıyor 3200 tl istiyorum beyaz bakımlarını yaptırdım 05462158909

Motosikleti
    cb125 honda
    Alıntı karaturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet atilla 1000 bakımın da sibob ayarı yapıldı ondan sonra degişti zaten yakıt şu yeni servis açılsada bayramdan sonra gidecegim ya bazı şikayetlerim var onlara baktıracagım işte motor 3000 geliyor hemde bakımını yaptıracam
    ben sibop ayarı yaptırmayı düşünmüyorum gerekmedikce yaptırmıyacagım çünkü o ilk ayarı tutturamıyorlar kaalarına göre ayar yapıyorlar sonrasında yakıt alıp basını gidiyor

Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta herşeyi ile çok güzel görünüyor ebat olarak filan tam istediğim gibi ama 230tl biraz fazla sanki bi çanta için. 40liralık bi çantayı, 32litrelik, 1yıldan fazla kullandım hiç sorun çıkmadı. Motorla beraber gitti küçük diye buna alamıyorum.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000km bakımını yaptıran varsa, yetkili servisin bakımı kaça yaptığını paylaşsın lütfen.
    Alıntı hasangurleyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satıyorum 5000 km de
    4000 bakımını kaça yaptırdınız acaba? Canoncu arkadaşımız bikaçkez sormuştu, bizler henüz göremedik o km leri

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Çanta herşeyi ile çok güzel görünüyor ebat olarak filan tam istediğim gibi ama 230tl biraz fazla sanki bi çanta için. 40liralık bi çantayı, 32litrelik, 1yıldan fazla kullandım hiç sorun çıkmadı. Motorla beraber gitti küçük diye buna alamıyorum.
    Mavi, motosikletini değiştirsende değiştirmeye kıyamayacağın bi çanta bence

Normalde 200-250 TL arası, 2. elde alınır bence çanta, neredeyse yarı fiyatına ise hele

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96067686/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...94469632/detay

Bu ebat bence çok ideal!

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı atillaboz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sibop ayarı yaptırmayı düşünmüyorum gerekmedikce yaptırmıyacagım çünkü o ilk ayarı tutturamıyorlar kaalarına göre ayar yapıyorlar sonrasında yakıt alıp basını gidiyor
    Sibop ayarı gerekli olup olmadığını nasıl anlarız??? Servis gerekli dediğinde madem gerekli yapın demeyi hiç istemiyorum :(

Mümkünse 2 yıl yaptırmayayım, sağlam güvenilir bi ustaya milimetrik yaptırasım var! Sibop ayarının kaçmaması için herhangi bi önlem varmı acaba gerekirse ona göre kullanayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı cgrdgryl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu İstanbul - Armutlu gideceğim.1000 km bakımını erkenden yaptırmak istedim fakat servisten randevu almak istediğimde, haftaya kadar dolu olduğunu söylediler.1000 km bakımı neleri içeriyor? sadece yağını değiştirsem yeterli olur mu ? bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    Teşekkürler.
    Erken teşhis ettikleri sorun olabilirmi bilemiyorum ama sanmıyorum. Size sorunsuz geliyorsa yağı değiştirmenizin yanında,

zincir sarkmış oluyor epey, zincirin de fazlasını alıp, temizleyip, yağlarsanız bence gider dönersiniz.

1000 bakımında bunların dışında,

- Debriyaja bir bakılıyor, gerekirse ayarlanıyor,

- Ön ve Arka frenler kontrol ediliyor gerekli ayarlar yapılıyor,

- Lastik havalarına bakılıyor,

- Şikayetiniz var ise tespit ediliyor, gerekirse müdahale ediliyor,

Hatırladıklarım bunlar şimdilik. Çok işlek bi bayiye değilde, mesela ÇiftkurtlarMCM ye bi sorun, hemen de çağırabilirler! Nispeten sakin oluyor.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    41 lt RMS marka çantanın duruşu ve motosikletin çalınmaya karşı önlemii

sayfada çok yer kaplamasın diye fotoları iyice kücülttüm..

Motosikleti
    Honda NC S
    Çanta dehşet yakışmış, tam kıvamında oranı

Negüzel bi mekan orası yazlık falanmı, bahçeli mahçeli, balkon parklı falan

Ordan kesin çalınır

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Teşekkürler ferdinandd,

41 lt bana da tam motorun oranıymış gibi geliyor.. Ama o givi nin çantaları olacaktı, sanki daha şık olurdu. Bu çantaya 290 isteyip 265'e 9 taksit verdiler motoru alırken.. 100 liralık çantalardan ne farkı var bilmiyorum. Plastik kutu, nasıl 290 eder anlam veremiyorum.. 300 liraya nem giderme makinası almıştım eve ki klima mantıgında çalışır.. Hakikaten plastik kutu olan çantalardan fena kazıklanıyoruz, kazıklanmışım yada..

Bu arada CB'yi gören tanımadığım insanlardan, çok şık, çok güzel şeklinde yorumlar alıyorum.. Oradan motoru çalabiliyorlarsa, ben daha ne yapabilirim motorum için.. (Ön tekerinde alarmlı disk kilidi takılı aynı zamanda).

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasangurleyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satıyorum 5000 km de koruma demırı ve gaft marka çantası var tek kask alıyor 3200 tl istiyorum beyaz bakımlarını yaptırdım 05462158909
    Sahibinden de var mı ilan? Varsa linkini yazabilir misin? En azından bir görelim resimlerini, bir arkadaşım arıyor, beyaz cb.
    Fight till the end!!!

merhaba arkadaşlar ikinci motoru almayı düşünüyorum forumu okudum ama yinede soru sormak istedim bu motorda 100 kmde ne kadar yakıyor ve enjeksiyon varmı teşekkürler.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    41 lt RMS marka çantanın duruşu ve motosikletin çalınmaya karşı önlemii

sayfada çok yer kaplamasın diye fotoları iyice kücülttüm..

http://i50.tinypic.com/abqujp.jpg

http://i50.tinypic.com/2wnyf4k.jpg

http://i45.tinypic.com/281wxkz.jpg

http://i50.tinypic.com/2q18gw0.jpg

http://i48.tinypic.com/15660l5.jpg

http://i45.tinypic.com/108egzn.jpg
    üstad çanta çok hoş duruyor boyut olarak idealmiş ben 46 kullanıyorum üst kapak beyaz olduğu için çok büyük görünmüyor komple siyah bide 46 olsa pizzacı gibi oluyobundan önce kappa 46 kullandım fiyat 400 tl şimdi gaf 46 fiyatı 110 tlne farkı var plastik daha kaliteli işte kilit kısmı daha kaliteli vs vs ama aynı işi gördüklerinden sıkıntı yok şuana kadar kilit kısmında vs sorun çıkarmadı ses yapmaya başladı bende altına lastik takviyesi yaptım kesildi..

bu arada bi öneri;motorunuzun yeri çok güzel bence orda araba varken kimse çalamazama motoru orda yan ayakta bırakmak sakat değilmi yanlışlıkla biri iste motor intihar eder ordan allah muhafazayada arabayı yanaştırırken hafif dokunsanız gerçi bu orta ayaktada olur ama tehlike yani,orta ayakta koymak daha mantıklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)