Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum henüz 280 km'de :

-Bu durum başlarda birçoğumuzda yaşandı, normal bir durum 500 km lerden sonra yok denecek kadar azalıyor, 1000 sonra benim başıma hiç gelmedi.
    ( bazı arkadaşlarımız rolanti ayarını arttırmış ve en başta çözmüşler. Ben okuduğumda bu çözümü zaten yaşamıyordum artık bu sorunu )

Motor rölantide çalışıyor ancak gaz vermek istediğimde stop ediyordu :

- Motor çalıştıktan hemen sonra hızlı rölanti devrini korumak için jigle kolunu devreye sokun,
    - Motor çalıştıktan yaklaşık 15 saniye sonra jigle kolunu Tamamen KAPALI konuma getirin.
    - Gazı birden değil, milim milim açarak bikaçkez devirlendirerek motorun ısınmasını sağlayın birdaha stop etmeyecektir.

Stop ettikten sonra çalıştıramadığım birçok denememde oldu :

- Marş motorunu bir denemede 5 saniyeden fazla zorlamayın,
    - Çalışmadı ise marş düğmesine tekrar basmadan önce yaklaşık 10 saniye bekleyin,

1. vitese geçirip kalkmak istediğimde motor yine istop etti :

- Şanzıman boşta iken yan ayakta ise motosikletiniz 1. vitese aldığınız anda stop eder, yan ayağın kapalı olduğuna dikkat edin.

Motor bir şekilde boğulmuş olabilirmi bilemiyorum, bu durumda da:

- Jigle tamamen KAPALI, gaz sonuna kadar açık olarak marşa basın, motor çalıştığı anda gazı hemen bırakın.

"Eğerki rolanti ayarını siz de arttırmak isterseniz kullanım kılavuzu sf:83 te ki şemada görünen vidayı A/yönünde çeyrek dönüş kadar çevirerek bir deneyin ( saat yönünün tersi )"

Bence servislik bir durum yok İlk 300-400 km kendiniz hazırlanırken, motorunuzu çalıştırıp 3-5 dk rolantide çalışmasına izin verin yeterli olacaktır Bi süre sonra her seferinde tek marşta çalışır hale geliyor rahat olun.
    Cevabın için çok teşekkür ederim ferdinandd, akşam ilk iş dediklerini uygulayacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaşlar merhaba...

Şu yağ konusu ile alakalı resmi bir gelişme varmı hazır 2300 km deyim çok geç olmadan önlemimi ona göre alayım...

750 ml yağ konulacak ise şırınga ile yağı çekerim yok 1 lt konulacaksa motora dokunmayacağım...
    Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.Eğer gerçek ölçü 750 ml ise motorlarımıza %33 fazla yağ kondu ki korkunç bir rakam.Yok 1 lt ise içinden 250 ml çektiğimizde %25 daha az yağ konulucak buda sakat ne yapacağımı şaşırdım açıkcası...
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Honda cb 125
    Arkadaşlar motoru akşam üstü yıkadım daha öncede yıkadım 4 5 sefer ama bu sefer yıkadıgımda motor çalıştığın da vites göstergeleri yanıyor ama vitese attıgın da hangi vites de ise o yanıyor su almış galiba bir yerden bakalım sönmezse sabah servisi arayacağım hiç böyle bişey başına gelen arkadaşımız var mı acaba...

vabis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CB125E
    Benim cb125e şuan 4500 km'de yağ değişimini kendim yapıyorum.En son 4100 km'de 10/40 yarı sentetik shell koydum 6000 km'de değiştiririm.Bundan önceki değişimlerde ne koyduysam o çıktı eksiklik yok duman atma yok.42 derece sıcakta 80-90 1 saat yol gidiyorum herhangi bir sıkıntı olmadı.Düz yolda maksimum 5. vites 100 km hız yapıyor karşıdan rüzgar olmadan 4. vitestede aynı hızı yapıyor.İnişlerde en son gördüğüm hız 120 daha fazlasını görmedim göreceğinide zannetmem çok uzun iniş olması lazım.Yakıt minimum benim 2,35 lt yakıyor şehiriçi normal kullanım.Hafif sert kullanım 2,6 litre.Uzun yolda sıcak havalarda hafif performans kaybı oluyor.80-90 edirne yolunda 2,65 rüzgarlı olursa 2,85 tek kişi tam gaz 90 100 2,8 litre.iki kişi toplam yük 180 kg aynı yol tam gaz 3,10-3,25 rüzgarın durumuna göre.Benim yakıt tüketimim bu şekilde mesela geçen gün aldığım 40 tl benzin 4.40 tlden 330 km'de bitti yani motoru yerinden kıpırdatmayacak şekilde 80-90 rüzgara karşı sürüşde tek kişi.Benzin göstergesi 50 lirada full gösterir 30 lirada kırmızının sağ bitiş tarafında olur en iyi yöntem sallayarak tahmin.Motordan şuan memnunum motosiklet tecrübem öncedende vardı titreşim var yok değil ama çok rahatsızlık verici düzeyde değil...Simdilik yazacaklarım bunlar...İyi akşamlar.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Resmi bir cevap verebilecek olsalar çoktan verirlerdi bence!

Bukadar kişiye bu hatayı yaptılar diyemidir nedir anlayamadım bana halen mail gelmedi

Bir mail gelse yazılı belge olarak verdikleri cevap her ne olursa olsun, ya yanlış çıkarsa diye bu sorumluluğun altınamı giremiyorlardır... valla herşey geliyor aklıma

Ben bir haftadır motosikletimin marşına bile basmadım bu durumun cevabını bekledim, yeter dedim çok özledim bugün ince hortumlu şırınga ile 200-250 gr arası yağ çektim 3-5 dk çalıştırıp kontrol ettim dümdüz bi zeminde

Yağ çubuğundaki esas olması gereken yere geldi yağ seviyesi !!! 100-150 km yol gittim psikolojikmidir bilemiyorum ama vites içi ara hızlanmaların etkisi değişti gibi geldi bana.

Mesela 5. viteste artçılı iken hafif yokuş biyerde hız sadece sabit kalabiliyordu, hızlanma olmuyordu gaz açsamda fakat bugün 5. vites bile etkiliydi gibi geldi. Bi alakası olabilirmi sizce ??

İşin özü bu günden itibaren ben kendi sorumluluğumu aldım ve daha doğru olduğuna inandığım yağ seviyesine gelecek şekilde yağ çektim şuan 760-770 ml gibi bir seviyede olduğunu tahmin ediyorum yağ seviyemin.

Ve tam olarak yağ çubuğun üst seviyesinde !!!
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _________________
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ _________________

Ap ayrı bi konu daha anlatayım Perşembe günü yaşanan bir anı

Zincirimde ciddi bollaşma vardı ( 4-5 cm civarı ) ayar çekmek istedim, fakat o da ne sol tahrik zinciri ayarlayıcısının somunları iman gücüyle sıkılmış

1 saate yakın uğraşım sonucunda banamısın demedi. Resmen kaynak yapılmış en son bende gölgelerin gücü adına dedim kaldırdım anahtarları göğe doğru, bir abandım ki çıt diye bir ses

Kaç gündür motosiklet kullanamıyordum zaten psikolojim bozulmuş, dedim bari zincir temizleyeyim, ayarlıyayım, debriyağ, fren kablolarını v.s WD-40 layayım :/

Ama o çıt sesi varya o çıt sesi günümün içine etti derken çıktım eve yedek parça siparişi için, diyalog

Ben - Merhaba ben böyle böyle sıkılan parçayı açayım derken kırıldı, varmı

Elimizde yok beyfendi,

Ben - Sipariş geçsek nezaman gelir, fiyatı nedir ?

Şuan sipariş geçersek bi ihtimal yarın ( benim sıfat ) en geç P.tesi tahmini. En fazla da +-1 gün oynar bu tarihler ve fiyatı 4 TL dir ( benim sıfat yine )

Ben - Geçelim siparişi, P.tesi tekrar ararım, olmadı Salı sabahı gelir alırım.

Tabi o sıra servislere olan antipatim malum sebeplerden tavan yapmış

Montajı da 15 TL beyfendi randevu alınız.

Ben - Montajını kendim yaparım teşekkürler, ürün daha erken gelirse bilgilendirirseniz sevinirim telefonum şu şu.

Peki beyfendi iyi günler siparişiniz geçildi, ve telefonu kapattım.

Bugün sabah aradım parça gelmiş, gittim aldım cilli gibi Honda bandrollü havasız torbalarda üzerlerinde "made in japan" yazan parçamı aldım.

Servise de kırılan parça budur dedim, nekadar debelenselerde açamadılar vidaları İman gücü ile çeliği kaynatacak kadar değil, kılavuzda yazılan torkta sıkınız dedim çıktım.

Çektim düz bir zemine yeşillik, ağaçlar, park alanı, pöfür pöfür kılavuzu açtım, arka lastiğimi söktüm, parçayı monte ettim, ayarımı çektim güzelce en hassas seviyelisinden, son kontroller ve bir tur mis gibi

Şimdi bunu niye anlattım Yedek parça siparişi ve geliş süresi, parçanın ortalama olarak fiyatının uygunluğu, servise şahsım adına ilk para yedirmeme girişimim

CB 125 ve ben mutlu mesut bir gündü arkadaşlar. Bu aralar çok gerildik, birazda olumlu konulardan konuşalım ruhumuz daraldı iyice
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda NC S
    Bahsettiğim parça şudur, allah aşkına ayar yapmak için kullanılacak bir parça bu denli sıkılır mı Bu iki somunu ayırabileni, tapınak şovalyesi ilan etmezler mi

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    innova 125 750ml yağ alıyor ! honda servisin 1lt koymaya kalktığını hatta cahil cühela kalfaların idda ettiğini ama benim engellemem ile 750-800ml geçirmemiş olduğum doğrudur. adam kitabında yazmış.

eski cg125ler ki karter kalıbı 82 den beri aynıdır onlara 1000ml yağ koyulur hatta kontrol tapasının kenarında yazardı

tabi şimdi kalıp değişti belki yinede honda merkez fab. (yurt dışı) mail atıp öğrenmek en mantıklısı

bu arada kullanma klavuzunda yazmıyormu miktar?

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    150lik motor varken 125lik motor bana göre saçma yakıtı felanda bana göre hikaye motoruda kusura bakmayın hiç sevmedim.tip felan tam bir çaçin. bunu alacağıma yine gider ikinci el bir cbf alırım. daha doğrusu attan inip eşşeğe binmem. motora yeni başlamış olsam belki birileri yutturabilirdi.tabi herşey zevk meselesi. anlatılmaz yaşanır. ama allah razı olsun sayesinde bizim motorlar değer kazandı.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova 125 750ml yağ alıyor ! honda servisin 1lt koymaya kalktığını hatta cahil cühela kalfaların idda ettiğini ama benim engellemem ile 750-800ml geçirmemiş olduğum doğrudur. adam kitabında yazmış.

eski cg125ler ki karter kalıbı 82 den beri aynıdır onlara 1000ml yağ koyulur hatta kontrol tapasının kenarında yazardı

tabi şimdi kalıp değişti belki yinede honda merkez fab. (yurt dışı) mail atıp öğrenmek en mantıklısı

bu arada kullanma klavuzunda yazmıyormu miktar?
    Evet iyi fikir ingilizcesi sağlam olan bir arkadaşımız honda merkeze(yurtdışına) bu durumla ilgili mail atabilirmi acaba...
    Şu yağ konusu iyice canımı sıkmaya başladı.
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150' lik motor varken 125lik motor bana göre saçma, yakıtı felanda bana göre hikaye, motoruda kusura bakmayın hiç sevmedim. Tip felan tam bir çaçin. Bunu alacağıma yine gider ikinci el bir cbf alırım.
    Daha doğrusu attan inip eşşeğe binmem. Anlatılmaz yaşanır. Motora yeni başlamış olsam belki birileri yutturabilirdi. Ama allah razı olsun, sayesinde bizim motorlar değer kazandı.
    25 cc bukadar Dünyaları değiştiriyorsa 150 lik ile işin ne arkadaşım 175 cc al 150 lik bana göre saçma dersin işte ne güzel, böyle böyle gider bu hiç sonu yok

Yakıt şu şukadar bu bukadarmış diye bi üstünlük aramadım hiç, deneyip ediyorsamda acaba motosikletimde yakıt anlamında olumlu bi gelişme var mı diyedir, kendi kendim ile yarışıyorum yani.
    Rekorum da 511.4 km 38 TL benzin artçı+20 kg çanta/ şehir içi+şehir dışı karma.

Hiç sevmemiş olmanızı anlarım, tipi de size uygun olmayabilir. Yalnız anlamadığım bunu alacağıma yine gider ikinci el bi CBF alırım demişsin,

e buyur al bişey diyen oldu da, ona kızdın, bizden mi çıkarıyorsun hiçbiey anlamadım bu cümlelerden

" Benim zevkime uygun olmayan bi motosiklet bulayımda, başlığına gireyim de orasına burasına laf sokup çıkayım demişsin resmen bence "

Daha doğrusu attan inip eşşeğe binmem demişsin : Allah hak edene Multistrada nasip etsin inşallah,

Ama 25 cc fark ile diğer başlıklara girip motosikletleri bu denli kötüleyebiliyorsanız,

Multistrada ya binmek nasip olsa size ( Allah korusun ! ) forumdaki her başlıkta, sizin motosikletler eşşek, size yutturmuşlar, yakıt makıt sizinkilerin özellikleri hikaye, saçma karar vermişsiniz, hepinizin motoru resmen çaçin ... diye

içinizden ne geliyorsa atıp tutacaksınız!!! Bütün foruma yazık olacak, diğer arkadaşlarımız da insan !

He ozaman haklı da olacaksınız bir nevi Multistrada, 1200 GS... nin yanında CBF forumuna girip aşşağlasanız CBF i, Anlatılmaz yaşanır deseniz kimse çıkıp bişey de diyemez, hayırlı olsun kardeşim git başlığında yaz burda işin ne deler sadece!

Geçen iki kurye abimize denk geldim bu kaçıncı motosikletim saymadım desem inanırmısın dedi CB almış, ona da yutturmuşlar ozaman Bir deponun önünde 8-10 tane gördüm, hergün caddelerde sayısı hızla artıyor, ufak işletmeler peynir ekmek gibi alır oldu, renk bulamıyor insanlar, herkese yutturdular, bi size yutturamamışlar Helal Olsun

2. el CBF alırım demişsiniz, Allah razı olsun demişsiniz, siz sağolun ama sizdeki bu "25 cc ilahtır mantığı" son bulmadığı sürece 2. el CBF alırken yine bizim kulaklarımızı çınlatacak, başlığımıza girip ateş püskürteceksiniz, sizin yüzünüzden pahalı CBF... diyecekmişsiniz gibi geliyor bana, inşallah yanılıyorumdur.

Her fikire saygı duyarım ama "doğru bilgi, doğru yer, doğru zaman" diye birşey var! Burası da bu CBF 25 cc daha büyük, yakıtı fazla ama diğerlerinin bilgisi hikaye, tipi güzel resmen at gibi, diğerleri yalan dolan... yazmak için doğru başlık değil, yanlış yere yazmışsınız

Herşeye rağmen, size bir istek parça armağanım olsun,

Abluka - Eleştir ! Ama Üslubu Geliştir
    http://www.youtube.com/watch?feature...Rbt53HK8#t=31s
    mücahit_89 ve MaMi_33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Şahin abi kaskın hayırlı olsun güle güle kullan.

Ferdinand arkadaşa verdiğin yoruma bayıldım. Sen beni güldürdün allahta seni güldürsün . CbF le cb arasında 1300 tl fark var onu yazmayı unutmuşsun onuda ben ekliyeyim.

Yanlız yazında bir nokta beni dehşete düşürdü "Rekorum da 511.4 km 38 TL benzin artçı+20 kg çanta/ şehir içi+şehir dışı karma. " Abi bunu nasıl yaptın ben rotajda 390 km 39 tl yapabildiğimin en iyisi bu şuan ise 400km 45 tl sen bu kadar km yi bu paraya nasıl yaptın vallahi bravo Gerci benim elimin ayarı biraz kaçık sanırım ama vallahi sana tekrardan bravo bize de anlat bende öyle kullanıcam motoru gerekiyosa ders bile alırım

Motosikleti
    Honda CB125E
    Ferdinand çok takdir ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Depo üstü çanta alan ya da kullanan var mı? Bizim motora uygun olup olmadığını nasıl anlıcaz? netten bakıyorum ben ama açıklamalar hep yetersiz sanki, mesela bu çanta uyar mı?
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...A-pmu2117.html

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bunu nasıl yaptın, ben rotajda 390 km 39 tl yapabildiğimin en iyisi bu, şuan ise 400km 45 tl sen bu kadar km yi bu paraya nasıl yaptın vallahi bravo. Gerci benim elimin ayarı biraz kaçık sanırım ama vallahi sana tekrardan bravo bize de anlat bende öyle kullanıcam motoru gerekiyosa ders bile alırım
    Valla ekstra bişey yapmadım aslında, son sürat bende otomobil ile bile çok fazla değildir 30 yazan yerde 30 / 60 sa 60 / 90 sa 90 km ı geçmem pek, geçiyorsam da bu bi anlık sollama v.s gibi olur.

İlk kez motosiklete marş vermem CB dedir, motosiklette acemiliğimden heralde ki, gazı yarım açsam bile ön tekerlek yerden kopacakmış, şahlanıyormuş birden gibi geliyordu başlarda, gazı her koşulda maksimum çeyrek açıyorum bu böyle kaldı, bu yüzden olabilir :/ yusuf korkusu da denilebilir bu duruma

Bu rekorda, bakım sonrası, yeni yağ, lastik basınçları ayarlı, zincir doğru gerginlikte, tertemiz ve yağlı iken di, bunlarında etkisi vardır mutlaka diye düşünüyorum.

Şehir içi viraja yaklaşırken, ışıkların kırmızıya döndüğünü gördüğüm an gibi zamanlarda otomobilde de gazdan ayağımı çekerdim, motosiklete de yansıdı bu huyum, bu tür durumlarda gazı kapatıyorum yavaş yavaş ilerliyorum, son anda durmaktansa.

He bunların hiçbirini, bakalım daha az yakacakmıyım diye yapmıyorum yıllardır yerleşmiş alışkanlıklar, yani bana göre hiçbir ekstra gayretim olmadı açıkçası

38 TL' yide Yalova' da bir Shell den almıştım, namusuyla işini yapan bir istasyonsa ve bunun da etkisi varsa Allah razı olsun sahibi ve çalışanlarından

Ama genel olarak bu rekor harici de yakıtı koklamaktan öte gitmiyor ki CB, 390 km yi, 39 TL ile yaptıysan arada bayağa fark var gibi, el ayarını merak etmedim değil ama yinede bukadar fark olabilir mi ki ?

Benimde rodaj dönemi bukadar az değildi 446.2 km 50 TL' lik benzin aldığım da olmuştu, sanırım gittikçe motosikletin akışına ayak uydurmayı öğreniyorum diye düşünüyorum,

motosikletinde ilk günlerindeki kasılması gitti, saat gibi şıkır şıkır oturdu herşey, bunlarda etkiliyordur.

Yani öyle şunu yaptım bunu yaptım diyemem, bildiğimiz sebeplerdir diye düşünüyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Alıntı malikavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstü çanta alan ya da kullanan var mı? Bizim motora uygun olup olmadığını nasıl anlıcaz?
    Depo kapağı çıkıntı yaratıyor diye sıkıntı olabilir yazılmış başlığın ortalarında biyerlerde Bu yüzden deneyerek almak lazım bence, motosikletinle gidip bir dene, sonra beğendiğin modeli netten sipariş et uygun fiyata ben genelde böyle yapıyorum
    mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 cc bukadar Dünyaları değiştiriyorsa 150 lik ile işin ne arkadaşım 175 cc al 150 lik bana göre saçma dersin işte ne güzel, böyle böyle gider bu hiç sonu yok

Yakıt şu şukadar bu bukadarmış diye bi üstünlük aramadım hiç, deneyip ediyorsamda acaba motosikletimde yakıt anlamında olumlu bi gelişme var mı diyedir, kendi kendim ile yarışıyorum yani.
    Rekorum da 511.4 km 38 TL benzin artçı+20 kg çanta/ şehir içi+şehir dışı karma.

Hiç sevmemiş olmanızı anlarım, tipi de size uygun olmayabilir. Yalnız anlamadığım bunu alacağıma yine gider ikinci el bi CBF alırım demişsin,

e buyur al bişey diyen oldu da, ona kızdın, bizden mi çıkarıyorsun hiçbiey anlamadım bu cümlelerden

" Benim zevkime uygun olmayan bi motosiklet bulayımda, başlığına gireyim de orasına burasına laf sokup çıkayım demişsin resmen bence "

Daha doğrusu attan inip eşşeğe binmem demişsin : Allah hak edene Multistrada nasip etsin inşallah,

Ama 25 cc fark ile diğer başlıklara girip motosikletleri bu denli kötüleyebiliyorsanız,

Multistrada ya binmek nasip olsa size ( Allah korusun ! ) forumdaki her başlıkta, sizin motosikletler eşşek, size yutturmuşlar, yakıt makıt sizinkilerin özellikleri hikaye, saçma karar vermişsiniz, hepinizin motoru resmen çaçin ... diye

içinizden ne geliyorsa atıp tutacaksınız!!! Bütün foruma yazık olacak, diğer arkadaşlarımız da insan !

He ozaman haklı da olacaksınız bir nevi Multistrada, 1200 GS... nin yanında CBF forumuna girip aşşağlasanız CBF i, Anlatılmaz yaşanır deseniz kimse çıkıp bişey de diyemez, hayırlı olsun kardeşim git başlığında yaz burda işin ne deler sadece!

Geçen iki kurye abimize denk geldim bu kaçıncı motosikletim saymadım desem inanırmısın dedi CB almış, ona da yutturmuşlar ozaman Bir deponun önünde 8-10 tane gördüm, hergün caddelerde sayısı hızla artıyor, ufak işletmeler peynir ekmek gibi alır oldu, renk bulamıyor insanlar, herkese yutturdular, bi size yutturamamışlar Helal Olsun

2. el CBF alırım demişsiniz, Allah razı olsun demişsiniz, siz sağolun ama sizdeki bu "25 cc ilahtır mantığı" son bulmadığı sürece 2. el CBF alırken yine bizim kulaklarımızı çınlatacak, başlığımıza girip ateş püskürteceksiniz, sizin yüzünüzden pahalı CBF... diyecekmişsiniz gibi geliyor bana, inşallah yanılıyorumdur.

Her fikire saygı duyarım ama "doğru bilgi, doğru yer, doğru zaman" diye birşey var! Burası da bu CBF 25 cc daha büyük, yakıtı fazla ama diğerlerinin bilgisi hikaye, tipi güzel resmen at gibi, diğerleri yalan dolan... yazmak için doğru başlık değil, yanlış yere yazmışsınız

Herşeye rağmen, size bir istek parça armağanım olsun,

Abluka - Eleştir ! Ama Üslubu Geliştir
    http://www.youtube.com/watch?feature...Rbt53HK8#t=31s
    parça harika cb 125 gönüldaşlarınada gelsin aynı zamanda. ayrıca bu siteye üyeysem istediğim yere yazarım. illahaki cevap yazmak zorunda değilsin. benim yazılarım dipnot olarak durabilir.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Honda cb 125
    antalya ya yeni bayi ve servis açılıyor bugün mevlana kavşagından geçerken gördüm hayırlı olsun dedim cumartesi faliyete tam olarak geçecegiz dediler.
    ebleksin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı karaturkmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalya ya yeni bayi ve servis açılıyor bugün mevlana kavşagından geçerken gördüm hayırlı olsun dedim cumartesi faliyete tam olarak geçecegiz dediler.
    eski yerinden bahsetmiyorsun umarım zira zaten dükkan boştu ama honda tabelası duruyordu. geçen gün birileri daha bahsetmişti. gerçi benim motorun son bakımınıda yaptırdım daha servisle işim olmaz . hondanın eski çalışanlarıda arkadaşım parça zaten piyasada gani ama motoru yeni olan arkadaşlara ilaç gibi olur alanyalılar gelip yalandan bir bakım yapıp 40-50 lirayı kapıp gidiyordu alel acele. bana gece karanlıkta sibob ayarı yapmışlardı. düşün gerisini.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Honda cb125e
    [QUOTE=ferdinandd;2771545]Valla ekstra bişey yapmadım aslında, son sürat bende otomobil ile bile çok fazla değildir 30 yazan yerde 30 / 60 sa 60 / 90 sa 90 km ı geçmem pek, geçiyorsam da bu bi anlık sollama v.s gibi olur.

İlk kez motosiklete marş vermem CB dedir, motosiklette acemiliğimden heralde ki, gazı yarım açsam bile ön tekerlek yerden kopacakmış, şahlanıyormuş birden gibi geliyordu başlarda, gazı her koşulda maksimum çeyrek açıyorum bu böyle kaldı, bu yüzden olabilir :/ yusuf korkusu da denilebilir bu duruma

Bu rekorda, bakım sonrası, yeni yağ, lastik basınçları ayarlı, zincir doğru gerginlikte, tertemiz ve yağlı iken di, bunlarında etkisi vardır mutlaka diye düşünüyorum.

Şehir içi viraja yaklaşırken, ışıkların kırmızıya döndüğünü gördüğüm an gibi zamanlarda otomobilde de gazdan ayağımı çekerdim, motosiklete de yansıdı bu huyum, bu tür durumlarda gazı kapatıyorum yavaş yavaş ilerliyorum, son anda durmaktansa.

He bunların hiçbirini, bakalım daha az yakacakmıyım diye yapmıyorum yıllardır yerleşmiş alışkanlıklar, yani bana göre hiçbir ekstra gayretim olmadı açıkçası

38 TL' yide Yalova' da bir Shell den almıştım, namusuyla işini yapan bir istasyonsa ve bunun da etkisi varsa Allah razı olsun sahibi ve çalışanlarından

Ama genel olarak bu rekor harici de yakıtı koklamaktan öte gitmiyor ki CB, 390 km yi, 39 TL ile yaptıysan arada bayağa fark var gibi, el ayarını merak etmedim değil ama yinede bukadar fark olabilir mi ki ?

Benimde rodaj dönemi bukadar az değildi 446.2 km 50 TL' lik benzin aldığım da olmuştu, sanırım gittikçe motosikletin akışına ayak uydurmayı öğreniyorum diye düşünüyorum,

motosikletinde ilk günlerindeki kasılması gitti, saat gibi şıkır şıkır oturdu herşey, bunlarda etkiliyordur.

Yani öyle şunu yaptım bunu yaptım diyemem, bildiğimiz sebeplerdir diye düşünüyorum açıkçası.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

O zaman sorun benim el ayarında ben hep yarıya kadar cekiyorum gazı birde coğunlukla artcı oluyor artcının 100 kg benim 85kg olmamda birazfarkettiriyor olabilir ama hız konusunda bende 90 doğrudürüs görmemişimdir sabit maxımum 80 benim biraz sakin kullanmam gerekiyor sanırım yakıtın düşmesi için bi denemem lazım işallah beceririm .

Motosikleti
    Honda NC S
    Biz hobbitler olarak, ben 67 kg/ artçım da en fazla 55-60 kg dır bu durum bukadar fark bencede yaratamaz.

Son süratte 70km ler geçilemiyo pek İstanbul trafiğinde, zaten sen de pek son sürat denemiyormuşsun.

Geriye birtek gaz açma farkımız kalıyor gibi Her vites geçişinde hızlanmalar yavaş yavaş yedirerek verilirse neden olmasın ki

Bi dene, bence garanti düşecek hem daha konforlu bi sürüş olur

Bu konuda alay konusu olduğum bi durumda var

Artçımla aramızda, iyi iyi, gittikçe düşüyor ne güzel, sıfırlayalım artık km yi gibisinden konuşurken, benzinlikteki abi kulak misafiri olup sormuştu " 511km bi depoyla yapmadım de nolur dedi

bende, "Allah korusun abi 38 TL ile yaptım" dedim. Ben nekadar ciddi cevap verdimse ( tüm samimiyetimle, ciddiyetimle cevapladım aslında kendimce ), abimiz biz benzinlikten ayrılana kadar,

arkadaşlarıyla paylaştı topluca güldüler bu duruma, fena alay konusu olduk

Inzell arkadaşımızın bu konuda deneyleri de vardı epey, hatta birini paylaşayım, beni de CB konusunda etkilemiştir almadan önce

mücahit_89 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    arkadaşlar hakikaten yakıt göstergesine güvenmemek lazımmış ortalama 10,4 lt yakıt ile 450 km yapmış bulundum hesap yanlış değilse 100 km de 2,30 lt gibi bir tüketim sözkonusu ki o 450 km nin çoğu şehir içinde dur kalklarda geçti birde gazı biraz fazla açıyorum artık herhalde düzgün ve ekonomik kullanan arkadaşlar çok rahat 2 lt yi görebilir.
    Sabah 7 de kalktım işe gitmeden önce zincirimi bi güzel temizledim yağladım tabi her yere sıçradı motor leş gibi oldu acemiliğime verin artık lastikleride kontrol edeyim dedim ana ne göreyim tekere çivi girmiş allahtan erken farkettimde lastik patlamadan yerinden çıkardım yoksa halim dumandı arka lastiği sök ustaya götür yama yaptır geri getir bi ton eziyet...
    Neyse arkadaşlar kendinize ve cb'nize iyi bakın
    Şeytan İcadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)