Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Arkadaşlar 2007 yılında sıfır cbf 150yi alırken bu motorun ilerde çok satacağını ve çoğu kuryenin bunları kullanacağını düşünmüştüm ki doğru çıktı. Yıl oldu 2012 sıfır aldığım cb125 inde cbf 150yi katlayarak fark atacağını düşünüyorum. acaba sizler ne düşünüyorsunuz bizim motor bu yaz Türkiye genelinde 1000 ad satarmı acaba? bence 1-2 yıl içinde fiyat politikası değişmezse ortalık cb 125 kaynayacak özellikle beyaz
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı gky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet sen de heryerdesin be kardesim
    Gökay ne yapayım yeni aldık motoru bi hevesimizi iyice alalım sonra azaltırız gezmeleri
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

Motosikleti
    honda cb 125 e
    Akardaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar ;
    Bugün 'alt sakal ' takılı yamaha ybr 125 esd de gördüm motoru çok toplamış ve akıcı bir görüntü elde etmiş bence çok güzel olmuş . Acaba bizim cb 125 e ye göre de bir alt sakal varmıdır takan yada bu parçanın salıldığı yeri fiyatını falan bilen arkadaşlar yardım lütfen . bide ikinci sorum eğer hondanın orjinali yoksa acaba yamahanın alt sakal olurmu bizimkine???

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ufukaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akardaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar ;
    Bugün 'alt sakal ' takılı yamaha ybr 125 esd de gördüm motoru çok toplamış ve akıcı bir görüntü elde etmiş bence çok güzel olmuş . Acaba bizim cb 125 e ye göre de bir alt sakal varmıdır takan yada bu parçanın salıldığı yeri fiyatını falan bilen arkadaşlar yardım lütfen . bide ikinci sorum eğer hondanın orjinali yoksa acaba yamahanın alt sakal olurmu bizimkine???
    alt sakal için bi fikrim var fakat hayal kırıklığına uğratmamak adına denemeden birşey yazmayacağım.bu arada bnm motorun rodajı bitmek bilmiyor daraldım artık 260 km deyim :(

Arkadaşlar 1000 km bakım ücreti nedir? sadece yağ mı değişiyor?hava filtresi vs değişiyor mu? zinciri vs yağlıyorlar mı? ne marka yağ koyuyorlar? bilgisi olan var mı?
    Karadeniz - Giresun.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alt sakal için bi fikrim var fakat hayal kırıklığına uğratmamak adına denemeden birşey yazmayacağım.bu arada bnm motorun rodajı bitmek bilmiyor daraldım artık 260 km deyim :(

Arkadaşlar 1000 km bakım ücreti nedir? sadece yağ mı değişiyor?hava filtresi vs değişiyor mu? zinciri vs yağlıyorlar mı? ne marka yağ koyuyorlar? bilgisi olan var mı?
    yağ değişiyor zinciri ve istediğin yerleri yağlıyorlar genel bi kontrol yapıyorlar gevşeyen bir yer varmı diye motora bakıyor ses varmı sübap ayarı gerekirmi gibi ve ekstra olarak ta varsa sizin istediğiniz şeyleri yapıyorlar. yağ seçimi size kalmış ben yamahaya iphone koydurtmuştum ücret olarakta ekstra birşey istemezseniz sadece yağ için para alıyorlar buda tahmini 25-50 arası değişiyor.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişiyor zinciri ve istediğin yerleri yağlıyorlar genel bi kontrol yapıyorlar gevşeyen bir yer varmı diye motora bakıyor ses varmı sübap ayarı gerekirmi gibi ve ekstra olarak ta varsa sizin istediğiniz şeyleri yapıyorlar. yağ seçimi size kalmış ben yamahaya iphone koydurtmuştum ücret olarakta ekstra birşey istemezseniz sadece yağ için para alıyorlar buda tahmini 25-50 arası değişiyor.
    sağolasın dostum bilgiler için,bende iphone yağ düşünüyordum,peki subap ayarı gerekti diyelim onada ekstra para veriyormuyuz?bana motoru almadan önce ilk bakım 25 tl dediler lakin bildiğiniz üzere bi öyle deyip bi böyle diyen servislerden canımız çok yandı zamanında,korkar olduk servislere gitmeye =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Malatya'da Ali Ekber beyin servisine gidiyoruz bu güne kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadık sonuçta motor garantide bir sübap ayarı için ayrı ücret talep edeceklerini sanmıyorum.Hele ki honda gibi bir markanın motoruna rodaj sonrası sübap ayarı istiyorsa üründen kaynaklıdır diye hiç para almamaları gerek diye düşünüyorum. Her servise götürmeyin motorunuzu forumdan araştırın uzak demeyin iyi bilene gidin derim.

herkese selam
    forumu uzun süredir takip ediyorum motoru almaya karar verdiğiğmden beri fakat kesinleşmediği için yazmamıştım.
    bu hafta cb 125e yi kadiköy d ki bir bayi den alıcam.
    rodaj ile ilgili biraz yazı okudum fakat uzun süre kullanmak istediğim işçin bu motoru, rodajını iyi yapmak istiyorum.

ilk 0-500 km olarak nasıl kullanmamı tavsiye edersiniz ?
    alır almaz bi tekirdağa gidip geliyim diyorum 200km kafadan yapmiş olurum.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Eraplt bey rodaj konusunda bilgi vermiştir geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz kısacası değişik devirlerde yarım veya daha az gazda oranlı olarak vites değiştirerek kullanılması tavsiye ediliyor.

Motosikleti
    honda siwerwing 400
    arkaya takılan çanta taşıycı demirin fiyatı nedir arkadaşlar bilen varmı kendi üstünde demir ne kadar sağlam bilemedim

Slm arkadaşlar gecen arkadşalarla rumeli fenerine doğru gittk giderkende kapışmayı da ihmal etmedik arkadaşta 2011 yamaha crypton 110 cc var ikimizde çift kişiydik

http://www.youtube.com/watch?v=C8X6-FBlymc

http://www.youtube.com/watch?v=TABZe9AEqbU

fatih c tskkurler eralptin yaklasık 50tane msjınna baktım bulamadım rodaj ile ilgili yazısını. hangi sayfada olduunu hatırlayan var mı ?

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı quarkw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih c tskkurler eralptin yaklasık 50tane msjınna baktım bulamadım rodaj ile ilgili yazısını. hangi sayfada olduunu hatırlayan var mı ?
    buyrun hocam linkte yazısı var.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2652577

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı hasangurleyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaya takılan çanta taşıycı demirin fiyatı nedir arkadaşlar bilen varmı kendi üstünde demir ne kadar sağlam bilemedim
    Ben kendi demirine arka çanta taktım, kendi demiri gayet sağlam. Takmadan önce, motoru aldığım bayiye ve çantayı aldığım Anes motora sordum. Kendi demirine takabilirsin ayrıca aparata gerek yok dediler.

Motosikleti
    Honda CB 125 e
    Arkadaşlar motor 10 numara hiç durmadan 90la ara sıra 120yle balıkesirden izmire yaklaşık 170 km götürdü. Sadece yüksek rampalarda biraz hızım düştü. Birde ilk bakımında subap ayarı yapmadılar şu an 1200 km de ilk bakımı 1000 km oldu subap ayarı 4000e kadar gerekmezdediler ama şu an izmire geldiğimde subap sesleri gelmeye başladı neyapmlıyım?

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    motor ısınıncamı ses geliyor

Motosikleti
    Honda cb125e
    rodaj bıttı subap ayarı yag degısımden sonra 30tl 300 km gordum dahada gıdıcek sabah aksam toplam 21km yapıyorum yanı tam ısınıyor ben gelmıs oluorm bence bundan fazla yakıyordur ayrıca azıvıck gazı acınca veya bagırtınca ıbredekı kıbırdanmayı farkedıosun bunları yapmazsan 350km gorucegıme emınım belkı 400 bakalım zaman...

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    rodajda ince yağ koyulmuş ise motor ısınınca yağ iyice incelir ses sübaplar ses yapabilir diye biliyorum yakıt konusunda ise gösterge sizi yanıltabilir bence 30 tl 300km otalama bir değer şehir içi için.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar cb 125 i test etme fırsatı buldum....
    aslında uzaktan saf kan bir çinli ama honda mühendisliği ne yapmış diye merak ettim...
    bana göre 5-6 tane olumsuz yönü var...
    vibrasyonu dert eden bir insan değilim ama apache kadar vibrasyon var...
    kalkışları ybr den seri diyenler var hayır hiç seri değil...
    ybr nin selesi kötü bunun ki berbat...
    bir ara arkada amortisör varmı diye merak ettim baktım hiç faydası yok..sanırım arkadaşınki arızalı idi...
    deposu hiç hoş değil.. çünkü depo üstü çanta uzun yolda vaz geçilmezim ama kullanamazsın onda...
    motoru tutan motor kulak saçları çok ince.. eminim zamanı gelice çatlar...
    ayak pedleri direk kaynaklı... ona hiç anlam veremedim...
    db motor gökhan konşuk un taktığı motor korumalığını ise yuvacık gezisinde bir motorda gördüm resmen çatlamış hatta alt tarafı kırılmıştı...

ama yakıtı en güzel yönü... baya az yakıyor en az ybr kadar... forumu okumadım ne yazılmış ne çizilmiş bilmem ama merak ettiğim motor ömrü motor sağlamlığı dır..ilerleyen zamanlar 25 000 km aşan motorlarda bunu göreceğiz...

beni taşa tutun diye yazmadım bunu.... lafımı kaçırmam bilirsiniz yazarım... apache de titreşim az var derler... senin az anlayışın bu mu derim...
    ybr ile 130 yaptım derler 1 saniye rüzgar desteği ile derim...
    ben gördüklerimi yazdım.. kimseyi kırmak üzmek yada rencide felan etmek için değil... bana göre honda çoook daha iyisini yapabilecek mühendis ve teknolojiye sahip... ama neden yapmıyorlar çözemiyorum... marka model vermeyeyim ama aynı modelin benzer bir kaç çin üreticisi tarafından getirilecekmiş... teşekkürler okuduğunuz için...
    blueway2 ve ERROR88 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    yazdıkların tamamen doğru ramazan abi, bende cb125 sahibi olarak dediklerine harfiyen katılıyorum fakat gel gör ki aradaki fiyat farkı beyaz rengi ile duruşu ve honda kalitesine olan güven aldırtmıştır bu motoru herkese.taşa tutma konusuna gelince de siz kullanıcıların tarafsız yorumları bu forumu değerli kılıyor okuyanlar ona göre karar veriyorlar aracı alıp almamaya diye düşünüyorum, kimse bu değerli forumun yapmış olduğu test yazılarına ters cevap vermez diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)