Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bende göstergedeki sayılara göre değilde motorun sesine göre kullanıyorum, servisten sordum olur dediler akşam taktıracağım 42t en uygun olur dedi hatta şöyle bir site var oradan baktık hız artışı/güç kaybı durumuna

http://www.sprocketcalculator.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    selam cb 125 ciler benim motorum dişlide oynama yapmak isteyen arkadaşlara belirtmek istiyorum muhtemelen sizin motorların ön dişlisi 15 tir benımkide öle arka dişli deyilde ön dişliyi 16 yapın hem hız biraz artacak hem motorun torku düşmeyecek ayrıca az da olsa vites aralıkları uzacak motor rahatlayacak deneyin farkı görun derim hepinize kazasız belasız suruşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

ben denedim güzel oldu .

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cb 125 ciler benim motorum dişlide oynama yapmak isteyen arkadaşlara belirtmek istiyorum muhtemelen sizin motorların ön dişlisi 15 tir benımkide öle arka dişli deyilde ön dişliyi 16 yapın hem hız biraz artacak hem motorun torku düşmeyecek ayrıca az da olsa vites aralıkları uzacak motor rahatlayacak deneyin farkı görun derim hepinize kazasız belasız suruşler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

ben denedim güzel oldu .
    Tork nasıl düşmüyor? %6-7lik bir kayıp var.
    Zaten ölü gibi kalkıyor birde ondan da mı çalalım?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Motor tam olarak kaç devir yani en son devir saattinde yazan rakam kaç ?

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    devir saati yok motorda ama duyduğuma göre kesici 9000'de devreye giriyormuş.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    kardeş ön dişlin 14 se 15...15 se 16 yapıcan 05 lik bir düşme fazla etkilemiyor benim motorda öyle 10tl ver dene olmadı orjiye dön

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    bu motorda kesici yok diye biliyorum, cbf 150 de kesici var.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    devir saati olmadığını biliyorum ben ortalama kaç devir çevirdiğini merak ediyorum vites geçişlerini ona göre yaparım diye hızdan hesaplayım

oopss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar cb125e almaya karar verdim, bendeki 150 zc yi satar satmaz alıcam inş

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bilmiyorum kaç devir çevirdiğini bu motorun avrupa versiyonunda 1200 rpm yazıyor son devir.

hayırlı olsun ben çok memnunum, inşallah en kısa zamanda motorunuzu satar alırsınız cb125'inizi

Devir kesicinin ne işi var 3 kuruşluk motorda? Kaldı ki karbüratörlü motorda devir kesici mi olur?

CB125E kopyası bir motorun devir saati şu şekilde:
    www.motorumla.net

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    türkiyedekinlerde neden devir saati yok ?

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı shero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiyedekinlerde neden devir saati yok ?
    Keşke Honda'nın CEO su da forumu takip etse de cevaplasa....Zira benim cevabım ''Türkiyeyi 3.sınıf ülke gördükleri için maliyetten kaçmak'' olacak maalesef...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyar mı uymaz mı bilmiyorum. Burası da doğrudur '' CB125E'nin hız göstergesinin içinde vites-hız ilişkisini gösteren çizgiler var, dişli değişiminden sonra o çizgiler doğruluğunu kaybeder '' . Ancak ''hangi hızda hangi viteste gideceğini bilemezsin motor devrini tahmin edemezsin'' kısmına katılmyorum zira acemi olarak ben bile motosiklet kullanırken sese göre vites atıyorum, devir saat göstergesi olanlarda ona bakmazlar motor sesine göre vites atarlar..
    Kardeş ben o değerlere bakarak kullanıyorum. Ama küçük olan rakamlara değil de karşılık olarak gelen hız değerlerini ezberledim, oradan bakıyorum. Değerlerin yüzde kaç değişeceği belli olduğuna göre yeni sınırları belirlemek zor olmasa gerek. Ayrıca, bence değerlerin geçerliliğini bozması bir bakıma iyi, eski değerleri küçük arka disliye göre kullanırsak aşılmaması gereken devri aşma ihtimali azalır

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    devir saati olayını da sordum takılır ama garanti dışı kalır dediler. dişliyi de sormak lazım garantiyi etkiler mi diye.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saati olayını da sordum takılır ama garanti dışı kalır dediler. dişliyi de sormak lazım garantiyi etkiler mi diye.
    Bence hiç uğraşıp motoru hem garantiden çıkartmaya hemde orjinalliğini bozmaya gerek yok çok gerekli değil ya hız göstergesinden ayarlayabilirsin hiç olmadı en acemi adam bile sesinden anlar motorun bence hiç yorma kendini

Motosikleti
    henüz yok .
    Merhaba herkese,
    ilk motorsikletim olacagi icin uygun oldugunu dusundugum Cb125e almayi planliyorum. Genel yorumlarin olumlu olmasida etkiledi aslinda. Ne de olsa tecrube en onemli veri. Bende devir gostergesine takildim hakli olarak. Motor tecrubem olmadigindan birsey soylemem dogru olmaz ancak su an gorsel olarak yorum yaparsam motor devir saati belki cok sart degil ancak eger devir saati olmayacaksa keske yerini de koymasa Honda. Onun yerine bir hiz gostergesi ortada olurdu. Bence su anki halinden daha da iyi gorunurdu. Mevcut halde yeri var kendi yok. Bu da biraz anlamsiz geliyor bana. Sanirim bosluk olmasa bu kadar tartisilmazdi bu konu. Neyse hayirlisi diyelim.
    Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; Çalışkan Olmak.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı hex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,
    ilk motorsikletim olacagi icin uygun oldugunu dusundugum Cb125e almayi planliyorum. Genel yorumlarin olumlu olmasida etkiledi aslinda. Ne de olsa tecrube en onemli veri. Bende devir gostergesine takildim hakli olarak. Motor tecrubem olmadigindan birsey soylemem dogru olmaz ancak su an gorsel olarak yorum yaparsam motor devir saati belki cok sart degil ancak eger devir saati olmayacaksa keske yerini de koymasa Honda. Onun yerine bir hiz gostergesi ortada olurdu. Bence su anki halinden daha da iyi gorunurdu. Mevcut halde yeri var kendi yok. Bu da biraz anlamsiz geliyor bana. Sanirim bosluk olmasa bu kadar tartisilmazdi bu konu. Neyse hayirlisi diyelim.

Elzem bir ihtiyac değil devir göstergesi fakat küçük hesaplar peşindeki honda turkiye , ufak ufak çalıyor , bunun birçok ornegi benim cbf de de var , alırsan şimdiden hayırlı olsun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir kesicinin ne işi var 3 kuruşluk motorda? Kaldı ki karbüratörlü motorda devir kesici mi olur?

CB125E kopyası bir motorun devir saati şu şekilde:
    http://www.asyamotor.com.tr/contentm...2012054037.jpg
    kardeşim bu motor ( asya ) honda cb piyasaya çıkmadan çok önce çıktı artık hangisi birbirinin kopyası bilemeyiz
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu motor ( asya ) honda cb piyasaya çıkmadan çok önce çıktı artık hangisi birbirinin kopyası bilemeyiz
    CB125E, Turkiye'ye gelmeden cok daha once cikti zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)