Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Ali Esengül' e götürdüm motosikletimi.
    Bildiğiniz üzere bir zırıltı peyda olmuştu son birkaç yüz km' dir.
    Servisteki arkadaş bir parçayı biraz sıktı ve çıkıp motosiklet ile dolaşıp kontrol etti.
    Burada okuduğum sibop gevşemesini sorduğumda çok az gevşediğini(yada adı herneyse), 4000km bakımına geldiğimde sibop ayarını yapacaklarını belirtti.
    İşte lastiklere biraz hava bastılar, hemen bitişiğindeki Mototal' daki bir diğer arkadaş, geçen ay aldığım ledli topcase' in led bağlantısını yaptı.
    Şimdilik sıkıntım yok, eskisi gibi oldu motosikletin çalışma sesi
    Yalnız esengül' e çok feci honda modelleri geldi, hepsinde gözüm kaldı açıkçası

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

honda modelleri derken honda türkiyenin getirdiği modeller dışında modellermi var ?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar şu koruma demirini değiştirebilmek için bayiyi aradım ancak istediğimiz o düz kruma demirinin artık üretilmediğini söylediler bana.
    Açıkçası saçma geldi.

İstanbul Avrupa yakasında bu tip koruma demiri taktırabileceğim neresi var acaba yardımcı olur musunuz? En kısa sürede değiştirtmek istiyorum.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu koruma demirini değiştirebilmek için bayiyi aradım ancak istediğimiz o düz kruma demirinin artık üretilmediğini söylediler bana.
    Açıkçası saçma geldi.

İstanbul Avrupa yakasında bu tip koruma demiri taktırabileceğim neresi var acaba yardımcı olur musunuz? En kısa sürede değiştirtmek istiyorum.
    niye değiştireceksiniz ki yeni tip koruma demirleri aralardan geçişlerde sağa sola çarpmıyor engel olmuyor eskileri çok kaba sürekli biryerlere değiyor

Motosikleti
    Honda CB125E
    Motorda bir sorun oldu dostlar.

Bugünlerde düz yolda giderken motorun önü sanki çukura girmiş gibi titriyor. Yani pürüzsüz yolda giderken motorun önü hafif hafif aşağı yukarı oynuyor çukura girip çıkıyomuş gibi

geçen gün 20 25 le giderken arkadaki binaya bakıyorum diye ön tekeri kaldırıma sürttüm. çok emin değilim ama ondan sonra böyle oldu galiba. yavaş giderken pek hissedilmiyor ama hızlı giderken daha çok hissediliyor.

Hafif bir titreme ama genede rahatsızlık veriyor. galiba bana gene bayi yolu gözüktü.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye değiştireceksiniz ki yeni tip koruma demirleri aralardan geçişlerde sağa sola çarpmıyor engel olmuyor eskileri çok kaba sürekli biryerlere değiyor
    Daha önceki sayfaları incelerseniz, bu tip kıvrımlı koruma demirleri doğrudan kaval kemiği ve diz parçalamak üzere dizayn edilmiş. Ben dizlik kullanıyorum, hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan dizlikler demire temas edebiliyor. En ufak bir çarpma durumunda vaziyetin ne olacağı belli.
    O sebeple değiştirmek istiyorum. Önerileri hala bekliyorum.

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugünlerde düz yolda giderken motorun önü sanki çukura girmiş gibi titriyor. Yani pürüzsüz yolda giderken motorun önü hafif hafif aşağı yukarı oynuyor çukura girip çıkıyomuş gibi

geçen gün 20 25 le giderken arkadaki binaya bakıyorum diye ön tekeri kaldırıma sürttüm. çok emin değilim ama ondan sonra böyle oldu galiba. yavaş giderken pek hissedilmiyor ama hızlı giderken daha çok hissediliyor.

Hafif bir titreme ama genede rahatsızlık veriyor. galiba bana gene bayi yolu gözüktü.
    tahminim ya tekerleği yanaktan yedin ya da jant yamuldu büyük ihtimalle

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki sayfaları incelerseniz, bu tip kıvrımlı koruma demirleri doğrudan kaval kemiği ve diz parçalamak üzere dizayn edilmiş. Ben dizlik kullanıyorum, hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan dizlikler demire temas edebiliyor. En ufak bir çarpma durumunda vaziyetin ne olacağı belli.
    O sebeple değiştirmek istiyorum. Önerileri hala bekliyorum.
    şu linkler deki gibi bir şeymi arıyorsunuz hocam.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...86694703/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...58498725/detay

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hayabusa06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Lastik basıncını kontrol et. Hızlı giderken daha çok hissediyorsan ön terkerle alakalı olmayabilir.

Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Ali Esengül' e götürdüm motosikletimi.
    Bildiğiniz üzere bir zırıltı peyda olmuştu son birkaç yüz km' dir.
    Servisteki arkadaş bir parçayı biraz sıktı ve çıkıp motosiklet ile dolaşıp kontrol etti.
    Burada okuduğum sibop gevşemesini sorduğumda çok az gevşediğini(yada adı herneyse), 4000km bakımına geldiğimde sibop ayarını yapacaklarını belirtti.
    İşte lastiklere biraz hava bastılar, hemen bitişiğindeki Mototal' daki bir diğer arkadaş, geçen ay aldığım ledli topcase' in led bağlantısını yaptı.
    Şimdilik sıkıntım yok, eskisi gibi oldu motosikletin çalışma sesi
    Yalnız esengül' e çok feci honda modelleri geldi, hepsinde gözüm kaldı açıkçası
    Acaba hangi parçayı sıktı. Birde ne kadarlık bir ücret aldılar?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    ehliyeti alınca paraya bağlı :D
    devir saati neden koymamıslar boyle guzel bır motora ?

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, YBR için koruma demiri dediği tarzda bir koruma demiri arıyorum. Şu an bendeki böyle düz değil, dize doğru kıvrımlı tipte olanlardan. Acaba ybr için olan model bize uyar mı?

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı jogabonito83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahminim ya tekerleği yanaktan yedin ya da jant yamuldu büyük ihtimalle
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik basıncını kontrol et. Hızlı giderken daha çok hissediyorsan ön terkerle alakalı olmayabilir.
    jant yamulacak kadar bir sürtme olmadı. iki saniyelik hafif bir sürtmeydi biraz dengemi sarstı neyseki düşmedim. görünürde birşey yok gibi. lastiklerin havasınıda kontrol ettim.

cumartesi bayiye götüreyim bakalım.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    ben bunu taktırdım yalnız şasi bağlantısı yaparken uzun cıvata takılması gerekiyor.ybr için üretilmiş.

http://www.motorparcalari.net/vitesl...-urun2247.html
    reverse bunu beğendi.

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    arkadaşlar bugün ızmir'e iyi yağmur yağdı. Yağmur kesilir kesilmez yoldaydım kenda'ları epey denedim. Bir ara ışıklarda çok yavaşlayınca durmaya yakın ön freni aniden sıktım. Çok fazla değil ama kayacağını tahmin ettiğim kadar sıktım. Tam ıslak zeminde tekerlek kaymadı. Hatta amortisör dibe vurdu. Yerini de söyleyeyim, sahilden Basmane Gar'a gelirken son ışıklar. Arka tekerlek ise zeminin ıslak olduğunu biraz daha belli etti. Bir süre sonra ıslak zeminde motor sürdüğümü unuttum ama yandaki arabanın beni ıslatması ile kendime geldim. Sonra oturup boyoz yedim :D

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    arka dişli kaç t bilen varmı acaba ?

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba hangi parçayı sıktı. Birde ne kadarlık bir ücret aldılar?
    tam olarak neyi sıktıklarını hatırlamıyorum ama çok kompleks birsey degildi. ücret olarak bir siftahlık attım ustaya.

esengulde bildigimiz honda modelleri vardi servise gelmis olan.hornet, nc700x, vfr800x gibi modelleri.

Motosikleti
    MZ 251 , KANUNİ WİNDY,
    EYVALLAH KARDEŞİM

vabis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CB125E
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişli kaç t bilen varmı acaba ?
    45T üzerinde yazıyor.

Motosikleti
    Honda CB125E
    beyler yahuu bugün yağmurda kullandım motoru işten eve geldim kapının önünde motordan bir indim burnuma yanık kokusu geldi? acaba bu koku motorun üstündeki çamurdan dolayımıdır?

I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı CB125E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yahuu bugün yağmurda kullandım motoru işten eve geldim kapının önünde motordan bir indim burnuma yanık kokusu geldi? acaba bu koku motorun üstündeki çamurdan dolayımıdır?
    Banada aynı koku geldi bide benzin kokusu geldi nedendir acaba?
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)