Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aynen öyle. Bu motor uzun yol motoru değil, 80 km/saat hızla rahat gidebilsin, oraya da çok nazlanmadan çıksın yeter.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamun aleykum. cb 125 e yi beğendim, hayatımda kullandıgım tek motor, biraz tamir etirip kullandıgım abimin eski bioniki (82 model miş galiba) oldu. şimdi yine bozuldu yatıyo:( ne bekliyorsam ondan. bu motorda birşey hissettim, almaya karar verdim. inşallah kısa bir surede sahip olabilirim. yorumlarınızdan dolayı teşekkur ediyorum, tecrube paylaşımlarınıza ihtiyacım var, selametle...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arkadaşlar malum honda tekerine çomak soktu ve fiyatları güncelledi. Cb 125 in fiyatında bi değişiklik varmı?

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    100tl artis oldu, daha sonra yaparlar once tanitim cb125e fiyatini eski donemki cbf150 gibi yapip, cbfyi de yuksek tutacaklar. alan alir almayan olmaz diye dusunuyorlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Bu motor uzun yol motoru değil, 80 km/saat hızla rahat gidebilsin, oraya da çok nazlanmadan çıksın yeter.
    Benim motoru anlatıyosunuz sanki 80 değil 90km hızla rahat gidebiliyor, hadi göstergede 10km hata olsun gerçi o kadar yok ama 80'le rahat gidiyor, uzun yol motoru değil ama 100km durmadan yaparsın. CB125E uyduruk bir çinli cub'tan daha sağlam ve güçlü değil mi yani uzun yol yapamayacak. Bu CB125E ile bir günde rahat 500km yaparsınız buraya yazıyorum.

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı teknixel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eralp bey cb125e nin max. hızı kaç? buna cvp verirseniz sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

arkadaşım aldı 100 km hızı geçmediğini söyledi yoksa bu modelde cbf 150 gibi bir hayal kırıklığımı olacak. herkes bilirki cbf 150 hız ve ataklık konusunda bir çok 125cc motora göre bile hantal ve başarısızdır benim cbf 150 vardı ve inanın 100 taş çatlasın 110 km hz yapıyordu
    Valla henuz 200 km de olduğu için zorlamak istemedim sadece acaba ne oluo diye denemek icin azicik actim hemen 90 oldu.. Ceyrek gaz bile degildi yani..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    ilerde tıpkı cbf 150 de oldugu gibi insanlar bu motorla uzun menzilli turlara çıkıcak ve de resimlerini forumda paylasıcaklar
    Kerem Akın bunu beğendi.

Eralp bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. birde cb125e nin şanzuman kısmının yani blok kısmının cbf 150 ile aynı olduğunu söylüyorlar görünüş itibariylede aynısı gibi. sizce aynımı? şayet aynıysa performans bakımından cbf 150 ile aynı hatta 25cc daha düşük olduğundan cbf150 den daha az bir performans olduğu söylenebilirmi? malum cbf150 nin performansını biliyoruz cevaplarsanız sevinirim

Motosikleti
    Alıntı teknixel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eralp bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. birde cb125e nin şanzuman kısmının yani blok kısmının cbf 150 ile aynı olduğunu söylüyorlar görünüş itibariylede aynısı gibi. sizce aynımı? şayet aynıysa performans bakımından cbf 150 ile aynı hatta 25cc daha düşük olduğundan cbf150 den daha az bir performans olduğu söylenebilirmi? malum cbf150 nin performansını biliyoruz cevaplarsanız sevinirim
    Ben yan yana inceledim, CBF 150 ile motor yapısı komple farklı.. Yani sadece benziyor ama yan yana koyunca herşey farklı.. Güç konusuna gelince yarım veya 1 beygir birşey farketmez.. Sonucta bu alet kagıt üzerinde ybr 125 den 0.3 kw yani yaklaşık yarım beygir daha kuvvetli.. Henüz tam randımanlı kullanmadığım için ybr ile arasındaki farkı yorumlarsam yanlış olur.. Rodaj sonrası testte bunu belirteceğim. Ama güç olarak hiç de küçümsenecek bir alet değil. Ayrıca, bende şu an hem YBR hem CB var.. CB den inip YBR ye binince sanki çok agır ve hantal bir motora binmiş hissi geliyor ilginç bir şekilde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Bu arada GPS ile ölçtüm %6 fazla gösteriyor ve gayet makul bir deger.. Genelde göstergeler %10 fazla gösterirler..
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    YAmaha YBR 125 Honda CB125E
    ERALP GİBİ BENDEDE HEM YBR125 HEM CB125 E VAR HER İKİSİNEDE BİNİYORUM CB125 E YAMAHADAN DAGA İYİ BİR MOTOR BUNDA HİÇ ŞÜPHE YOK DENGESİ ÇOK İYİ AMÖRTİSÖRLERİ İLK ALINDIGINDA SERTTİ SU AN BAYA YUMUSADI HATTA ON AMORTİSÖR FRENİ SERT KULLANINCA YIGILMA YAPIYOR GERI BIRAKTIGINDA TEKERLEGIN YERDEN KESTİĞİNİ GÖRDÜM ÖN AMORTİSÖR YAGI DAGA SERT KONULABLIR HIZ KONUSUNDA HALA RODAJ ASAMASINDAYIM BIR SEY DIYEMIYCEM AMA TORK TEK KELIMEYLE HARIKA .LASTİK KONUSUNDA İLK ALDIGIMDA BENDEDE BIR GÜVENSIZLIK OLUSMUSTU FAKAT SU AN BIR SORUN GORMUYORUM VİRAJLARDA ZORLAMAYA BASLADIM YOL TUTUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞAMADIM BEN BU LASTİKLERLE DEVAM EDİCEM.

Motosikleti
    Hocam kaç kmdesin su anda? Ne kadar bir yumuşama oldu arka amortisorlerde? Ön amortisörün yumuşaklığı konusunda yağını azıcık daha kalin yağ ile değiştirmek benim de aklima geldi.. Lastik konusuna gelince bu lastikler tubeless değiller. Yani patladığı zaman aynen yolda kalıyorsun, lastik sökulecek iç lastik çıkartılacak, yama yapılacak tekrar takılacak.. Bunu da hiç bir lastikci yapmaz.. Üstün başın yağ olacak falan.. Tubeless ile değiştirince patladiginda lastikciye bile ihtiyacın yok koltuğun altından fitili çıkartıp ilk benzincide fitili takip aynen yola devam..

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sosa8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ERALP GİBİ BENDEDE HEM YBR125 HEM CB125 E VAR HER İKİSİNEDE BİNİYORUM CB125 E YAMAHADAN DAGA İYİ BİR MOTOR BUNDA HİÇ ŞÜPHE YOK DENGESİ ÇOK İYİ AMÖRTİSÖRLERİ İLK ALINDIGINDA SERTTİ SU AN BAYA YUMUSADI HATTA ON AMORTİSÖR FRENİ SERT KULLANINCA YIGILMA YAPIYOR GERI BIRAKTIGINDA TEKERLEGIN YERDEN KESTİĞİNİ GÖRDÜM ÖN AMORTİSÖR YAGI DAGA SERT KONULABLIR HIZ KONUSUNDA HALA RODAJ ASAMASINDAYIM BIR SEY DIYEMIYCEM AMA TORK TEK KELIMEYLE HARIKA .LASTİK KONUSUNDA İLK ALDIGIMDA BENDEDE BIR GÜVENSIZLIK OLUSMUSTU FAKAT SU AN BIR SORUN GORMUYORUM VİRAJLARDA ZORLAMAYA BASLADIM YOL TUTUSUNDA HERHANGİ BİR SIKINTI YAŞAMADIM BEN BU LASTİKLERLE DEVAM EDİCEM.
    ve tanrı cb 125 e yi yarattı

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve tanrı cb 125 e yi yarattı
    CB125E'nin YBR'den daha iyi olmasına İMKAN YOK değil mi?
    Ne kadar da peşin hükümlüsünüz? Ne kadar önyargılısınız anlayamıyorum.
    Kullanmadığınız bilmediğiniz bir motoru kötülemek aşağılamak çok kolay. Sadece siz değil, genelde özellikle ybr kullanıcıları çok yapıyor bunu.
    Herhalde kendi ybr'lerinden daha iyi bir motor üretilemeyecek diye düşünüyorlar.
    Ben motorlar hakkında bilgi sahibi değilim ama burada üstadlar her iki motoru da deneyip görüşlerini aktarıyorlar ama nafile sanırım.

Motosikleti
    YAmaha YBR 125 Honda CB125E
    ON AMARTİSÖRLERİN USTUNE 18 MM YUKSEKLIK 18 MM GENISLIKTE YAYI ASAGIYA BASTIRAN PARCA KOYDUM ÖN AMARTİSÖR COK İYİ OLDU FREN KONUSU DÜZELDİ YIGILMA YOK OLDU YOLLLARDA BULUNAN DELİKLER YADA YUKSELTILERDEN GECERKEN COK RAHATLADI BU SEKILDE DEVAM EDİCEM YAĞ KOYMAYA GEREK YOK TABİ BU YAPTIKLARIM MOTORU LİMİTLERİNDE VE YUKSEK TEMPODA KULLANANLAR İÇİN GECERLİ NORMAL TEMPODA KULLANIM İÇİN BENCE HİÇ BİR YERİYLE OYNAMAYA GEREK YOK MOTOR SU AN 210 KM DE TUBELESS LASTİK KONUSUNDA HAKLISIN AMA BEN SU AN MASRAF YAPMAK İSTEMİYORUM ÜZERİNDEKİ LASTİKLERLE RODAJINI AYNI ZAMANDA YAZI GEÇİRİP KIŞIN LASTİKLERİ DEĞİŞTİRİP HEM KIŞ LASTİĞİ TAKICAM HEMDE LASTİKLERİ YENİLEMİŞ OLUCAM BU ARADA ARKA AMORTİSÖRÜ 1 DİŞ SERTLEŞTİRDİM YUMUŞAK HOSUMA GITMEDİ SERT AMORTİSÖRLE YOLU DAGA IYI HİSSEDİYORSUN .

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir CB125E'de ben aldım.
    www.motorumla.net

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB125E'nin YBR'den daha iyi olmasına İMKAN YOK değil mi?
    Ne kadar da peşin hükümlüsünüz? Ne kadar önyargılısınız anlayamıyorum.
    Kullanmadığınız bilmediğiniz bir motoru kötülemek aşağılamak çok kolay. Sadece siz değil, genelde özellikle ybr kullanıcıları çok yapıyor bunu.
    Herhalde kendi ybr'lerinden daha iyi bir motor üretilemeyecek diye düşünüyorlar.
    Ben motorlar hakkında bilgi sahibi değilim ama burada üstadlar her iki motoru da deneyip görüşlerini aktarıyorlar ama nafile sanırım.
    iyi olma imkanı var ama bu kadar kısa sürede anlamana imkan yok 1000 km yapıp bir motosikletin iyi olduğuna karar veremezsin üstadım
    ayrıca ben gayet iyi özeleştri yapabilirim ybr aldım henüz 60 70 km yaptığım motor hakkında kesinlikle İYİ demedim cbf im varken cbf in kötü yanlarını açıkça söyledim şimdi ybr var biraz kullanınca bununda hoşuma gitmeyen yanlarını açıkça söyleyeceğime emin olabilirsin
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir CB125E'de ben aldım.
    hayırlı olsun tekeriniz düz bassın

reverse bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ınzell arkadaşım üstündeki lastikler orjinallerimi değiştirdinmi? Fena gözükmüyolar. Bide plakasız nasıl gezebiliyosun? Yoksa no problemmi?

Orijinal lastikleri üzerindekiler. Hatta yakından fotoğraflarını da ekleyeyim.
    Bu arada motoru alıp eve getirdim sadece, 3 km falan plakasız kullandım. Plaka çıkana kadar Comet'le gezmeye devam.

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

kursattekin, reverse ve ferdinandd bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    arka lastiğin diş modeli olarak aynı lastiği 2 yıldır kullanıyorum. Lastiğin kötü yanları toprakta fena kayıyor. Asfalltta fena değil orta yol. En iyi yanı 2 yılı aşkın hiç patlamadı. İç lastikle kullanıyorum. Şamriyelli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)