Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    Açıklama için teşekkür ederim.Bende kısmet olursa nisan ayında bir honda scooter alacağım.Hangi bayiyi önerirsiniz.Kask yerine indirim yapacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağbi honda titan diyorsunuz ama.bende 1997 model bi titan vardı 75 km lik bir yoldan gelirken yolda benzin deposu delindi.evet evet deposu çürüdüğü için benzin deposu delindi ve ben bunu farketmeden Allah bilir ne kadar yol aldım.çünkü burnum koku almadığından deponun delindiğini ancak gittiğim yere ulaştığımda motoru parkettikten sonra bi arkadaşım söyledi.yolda motor tutuşada bilirdi.ha ama motor bloğuna bişey diyemem.bir çok kişininde başına bu geldi.delinen yerleri bi lehimcide lehimlettik ama daha bir gün bile kullanmadan baktık başka yerlerden delik açılmış,yani deponun altı komple çürümüş.tornavida ile bastırdığımız heryer deliniyor.gidip yeni depo almıştım.ve hemen motoru satmıştım.
    şansına küs dostum. Bende 96 model var hala orjinal deposuyla kullanıyorum. Senin motorun deposu çürük çıkmış ama mototoru 10 numara çürümesinin vardır bi sebebi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı mert136 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıklama için teşekkür ederim.Bende kısmet olursa nisan ayında bir honda scooter alacağım.Hangi bayiyi önerirsiniz.Kask yerine indirim yapacak.
    Ben Şirinevler otosever'den aldım. Açıkçası indirim filan da yapılmadı. Motor 3550TL, plaka, ruhsat, sigorta vs. ıvır zıvır dahil anahtar teslim 3750TL, üstüne bir 50TL de koruma demiri toplam 3800TL'ye geldi. Açıkçası daha yeni çıkmış ve peynir ekmek gibi satılan ve yakın gelecekte zamlanması beklenen bir motor için de fazla indirim yapmayacaklarını düşünerek pazarlığı dozunda bıraktım.
    Bu arada bir de motoru adresime kadar getirecekler kamyon ile.

Motosikleti
    Yeni motorunuz hayırlı olsun.Otosever bana uzak zaten boşuna gitmiş olmayayım.Teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bu topıc sanki honda titan kötüleme topiği olmuş malesef. Yok deposu delindi, yok eskidi onlar hurda eeegg kaka, ortadan ikiye yarılır, tarihi eser, daha biçok kötümser yorum. 96 model titanıma zevle biniyorum. % 90 parçaları hala orjinal. Yokuşta artçımla birlikte cbf 150 yi tek kişi olmasına rağmen tozunu attırıyorum.ybr yanaşamıyo bile. Siz hala kötülemeye devam edin. Keşke cb 125 te bu kadar sağlam çıksa. 11 bg. Veya 12 bg olsaydı tadından yenmezdi. İyi formlar

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    honda titan eskileri özellikle o gri renklileri hala zabıtalar postacılar ve kuryeciler kullanıyor taş gibi şaka değil
    Mustafa Kemal Atatürk

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla sürücü kursumda titan vardı 97000km de hala taş gibiydi ki kursa gelen kadın sürücü adayları olsun hayatında ilk defa binen acemiler olsun okadar hor kullanıyordu ki ona rağmen sorunsuzdu yav..

Aslında titan almak benimde aklımdan geçiyor ama satıcılara güvenemiyorum.

Cb-titan karşılaştırması için açık söyliyim temiz bir titanı cb125 e tercih ederim..

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    slm millet daha alamadım motoru haftaya salıya hazır olucak antalyaya yaz geldi benim motor daha gelemedi istanbuldan :(

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    slm arkadaşlar gene ben cg 125 ayrı bi model, cb 125 ayrı bi model. Motor yapıları farklı. Yani ikisi kıyaslanamaz,ikiside ayrı telden çalar. Ortak bikaç özelliğide var tabi. Mesela devir saati ikisindede yok. No problem. İsteyen taktırır,istemeyen taktırmaz zor bişey değil. Benim için şu önemli, titan gibi motoru iteceklimi, yoksa ekzantirik zincirlimi? Muhtemelen ekzantrik zincirli. Eğer öyleyse titanla kıyas edilemez. Ama ybr veya cbf yle kıyas edilir. Bilen bi arkadaş iteceklimi,ekzantrik zincirlimi yazarsa sevinirim. Benim topıc ölmüş kimse yazmıyor. Bende artık kendimi bu topığe attım sevgiler.

jogabonito83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motolux Rossi 50
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar gene ben cg 125 ayrı bi model, cb 125 ayrı bi model. Motor yapıları farklı. Yani ikisi kıyaslanamaz,ikiside ayrı telden çalar. Ortak bikaç özelliğide var tabi. Mesela devir saati ikisindede yok. No problem. İsteyen taktırır,istemeyen taktırmaz zor bişey değil. Benim için şu önemli, titan gibi motoru iteceklimi, yoksa ekzantirik zincirlimi? Muhtemelen ekzantrik zincirli. Eğer öyleyse titanla kıyas edilemez. Ama ybr veya cbf yle kıyas edilir. Bilen bi arkadaş iteceklimi,ekzantrik zincirlimi yazarsa sevinirim. Benim topıc ölmüş kimse yazmıyor. Bende artık kendimi bu topığe attım sevgiler.
    hiçbir fikrim yok henüz ama bence de bu motorun titan ile kıyaslanması saçma hele ki hemen hemen bütün sektörlerde firmaların mallarını ucuza mal etmek için çine fabrika kurduğu bu devirde

Motosikleti
    Honda CB125E
    Anes motordan 3.300 TL ye aldım. Ruhsat,plaka bana ait.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    3.300 güzel fiyatmış. Bayiler arası bu farklılık neden var acaba?

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    yahu o diilde bunun ateşleme sistemi platinli mi cidden ? CDI ünitesi yokmu bu motorda
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    Angaralı Yasemin
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güngör motor ilk CB125E müşterisi Vedat SEÇKİN
    Bu arada makinanın beyazının geldiğini bilmiyordum

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...68826605_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...88640669_n.jpg
    çok güzel duruyor beğendim,çinliler gibi acayip değil en azından... ayrıca cbf150 lerde armut ampul varken,bu cb125e lere halojen ampul takmaları çok iyi olmuş zira CBF 150 lerin orjinal farları hiç iyi aydınlatmıyor gece sürüşlerinde far kısadayken virajlarda parmağın uzun far selektor düğmesinde basılı kalıyor,CBF150 farına çözüm arıyorum xenonlar muayeneden geçmiyor orjinal farlar aydınlatma berbat,ve cbf in garanti bitene kadar hiç bir yerine değişiklik yapamıyorum

Motosikleti
    Anes honda güzel fiyat vermiş.Banada 250 indirim yaparsa,motorumu ordan alırım inşALLAH.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı ilkantek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güngör motor ilk CB125E müşterisi Vedat SEÇKİN
    Bu arada makinanın beyazının geldiğini bilmiyordum

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...68826605_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...88640669_n.jpg
    Bu fotoğraflar ''motor çelimsiz'' diye düşünenlere biraz fikir verebilir sanırım. Şöyle bakınca cbf150'den pek bir farkını göremiyorum ben.
    İşallah bizlere de Vedat abi'ye yakıştığı kadar yakışır motor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motor yağını değiştirirken motoru sağa sola onlarca kere yatırıyorum sallıyorum, kontak anahtarını çıkartıp birkaç kere yavaşça marş pedalına basıyorum, yeni yağı koymadan önce bir damla yağ kalmıyor neredeyse içinde, karter tapasından 5 saniyede bir damla yağ damlayacak kadar az yağ damlıyorsa kapatıyorum tapayı.
    Ben onu kastetmiyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra bile motor yağı, piston ve krank üzerinde kalır, zaten yağların özelliğinden dolayı kalması da gerekir. Bu miktar da böyle 125 cc 1 litre yağ alan motorlar için az bir miktar değildir. Ama 1 litre yağın yağ değişim süresince 200 - 300 cc'si azalmışsa o zaman yağ yakıyor denebilir ama ben yine de çubuktan bakma taraftarıyım. Çubukta sorun gözükmüyorsa ve motorun yağ ışığı yanmıyorsa (ışık varsa tabi) hiç kiseye sorun olduğunu ispatlayamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu topıc sanki honda titan kötüleme topiği olmuş malesef. Yok deposu delindi, yok eskidi onlar hurda eeegg kaka, ortadan ikiye yarılır, tarihi eser, daha biçok kötümser yorum. 96 model titanıma zevle biniyorum. % 90 parçaları hala orjinal. Yokuşta artçımla birlikte cbf 150 yi tek kişi olmasına rağmen tozunu attırıyorum.ybr yanaşamıyo bile. Siz hala kötülemeye devam edin. Keşke cb 125 te bu kadar sağlam çıksa. 11 bg. Veya 12 bg olsaydı tadından yenmezdi. İyi formlar
    Kimse Titan'ı kötülemeye çalışmıyor, sadece abartmamak lazım. Bak işte senin yazığın şey buna güzel bir örnek. Nasıl oluyor da sen iki kişi iken, tek kişilik ve senden torku bariz (biraz değil bariz) daha yüksek olan bir motoru yokuş çıkarken yani torkun en çok lazım olduğu yerde geçebiliyorsun ? Hadi onda da iki kişi varken geçsen, iki motor arasında olabilecek ufak teknik farklardan dolayı (dişli oranları, ağırlık gibi) olur diyeceğim de tek kişiye iki kişi mümkün değil. Sana yalan söylüyorsun demiyorum yanlış anlama ama büyük ihtimal yanındaki kişi ya motor kullanmayı bilmiyordu ya da sen hızını alıp gelmiştin o alamamıştı, ya da onun motorunda sorun vardı falan. Yoksa dik bir yokuşun başında durun, birlikte kalkın bakalım ne olacak ?

Ayrıca burada 15 senelik motoru sıfır km, yeni teknoloji br motorlar kıyaslıyoruz, benim itirazım buna. CG ile derdim yok.
    UKYO bunu beğendi.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onu kastetmiyorum. Bu işlemi yaptıktan sonra bile motor yağı, piston ve krank üzerinde kalır, zaten yağların özelliğinden dolayı kalması da gerekir. Bu miktar da böyle 125 cc 1 litre yağ alan motorlar için az bir miktar değildir. Ama 1 litre yağın yağ değişim süresince 200 - 300 cc'si azalmışsa o zaman yağ yakıyor denebilir ama ben yine de çubuktan bakma taraftarıyım. Çubukta sorun gözükmüyorsa ve motorun yağ ışığı yanmıyorsa (ışık varsa tabi) hiç kiseye sorun olduğunu ispatlayamazsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Kimse Titan'ı kötülemeye çalışmıyor, sadece abartmamak lazım. Bak işte senin yazığın şey buna güzel bir örnek. Nasıl oluyor da sen iki kişi iken, tek kişilik ve senden torku bariz (biraz değil bariz) daha yüksek olan bir motoru yokuş çıkarken yani torkun en çok lazım olduğu yerde geçebiliyorsun ? Hadi onda da iki kişi varken geçsen, iki motor arasında olabilecek ufak teknik farklardan dolayı (dişli oranları, ağırlık gibi) olur diyeceğim de tek kişiye iki kişi mümkün değil. Sana yalan söylüyorsun demiyorum yanlış anlama ama büyük ihtimal yanındaki kişi ya motor kullanmayı bilmiyordu ya da sen hızını alıp gelmiştin o alamamıştı, ya da onun motorunda sorun vardı falan. Yoksa dik bir yokuşun başında durun, birlikte kalkın bakalım ne olacak ?

Ayrıca burada 15 senelik motoru sıfır km, yeni teknoloji br motorlar kıyaslıyoruz, benim itirazım buna. CG ile derdim yok.
    abi yeni teknoloji olsa nolcak çinde üretiliyor 2000 model altı safkan japon yani yalanmı

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Çin'de üretilen mallara karşı bu önyargı bence doğru değil.
    Şu iki şeyi birbirine karıştırmamak lazım; Çin malı ürünler ve Çin'de üretim yapan markalar.
    Yani, ''yeni teknoloji olsa nolcak çinde üretiliyor'' deyip işin içinden sıyrılmamak lazım.
    Yakında safkan Çin'li bir marka ile Çin'de üretim yapan yabancı menşeili bir markayı da kıyaslayacaksınız heralde.
    Hatta bu başlıkta görmedik mi, cb125 asya'nın mondial'in falanca modeline benziyor ve onlardan daha pahalı o zaman ben olsam gidip asya-mondial alırdım diyenler. Bence pek mantıklı bir bakış açısı değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)