Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok merak edıyorum sız motoru kullandınız mı? Yada bır yakınınız kullanıyor mu sonra forumda gergınlık var denılıyor ne tıtremesı ne sorunu? Anlamıyorum ben ınsanları....
    Ben kullanmadım ama bu konu içinde çok defa bu motor CBF150 kadar titreşimsiz değil, titreşim var denmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanmadım ama bu konu içinde çok defa bu motor CBF150 kadar titreşimsiz değil, titreşim var denmiş.
    miş muş sureklı cok bılmısler bırseyler yazıyor evet bende okumustum durduugu yerde bınmıs teshıs koymus bırı vardı. Kullanıcıların tek sıkayetı ben dahıl sele sert baska bır sıkaytet okumuyorum.nyse ben daha bırseylerı savunmaya calısmıcam mal kendını bellı eder.. Ne kadar kucumsemeye karalamaya calısnlar olsada.
    eralpt ve bikerist116 bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Arkadaşlar gerginlik yaratmanın ve birbirinizi kırmanın alemi yok lütfen...

Şimdi karşılaştırdığınız motorların biri 3.650 diğeri 4.550 illaki aralarında farklar olucaktır yapmayın etmeyin...

Buradan İzmir'de yaşayan arkadaşlara bir sorum olucak.Ben eğitim almaya karar verdim ancak izmirde kim eğitim verir bilmiyorum.Malum honda'nın eğitimleri istanbul'da yamahanın ise İzmir'de eğitimleri var diye biliyorum ancak bunlara alternatif bunlar kadar kaliteli başka eğitim veren yerler varmıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim...
    Şeytan İcadı

Motosikleti
    Honda cb125e
    yenı cblerıne kovusan arkadaslar hayırlı olsun nıce bın kmlere...

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem cbf 150 kullanmış hem de cb 125 kullanmaya devam eden birisi olarak, evet cb 125' de belirgin bir titreşim var cbf 150' ye göre.
    Sebebini sorduğumda; bu titreşim farklılığının, cbf 150' de kullanılan ve titreşimi azaltan tapaların, cb 125' de kullanılmamasından kaynaklı olduğu şeklindeydi.
    Ayrıca bu tapalar sonradan cb 125' e takılamıyormuş çünkü takıldıkları yer motorun içindeymiş. Şimdi bir tapa için motoru açmaya gerek yok değil mi

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmirde yaşayanlar bilirler cumartesi günü o sağanak yağışta motoru eve getirmek zorunda kaldım lastikler düşündüğüm kadar kötü çıkmadı...Sağ sağlim eve kadar bir 20 km yaptım...Pazar günüde hava müsaade etmediği için 10 km çok kısa mini bir gezi yapabildim...

Herkese hayırlı uğurlu olsun yeni cb 125 e leri
    hayırlı olsun kardeş allah kaza bela vermesin
    cumartesi o yağmurda iyi dayanmışsın motosiklet tepesinde
    20 km demişsin izmir de nerede oturuyorsun ben gaziemirdeyim bizim orasıda 20 km tutuyor aynı yerde isek tanışalım.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş allah kaza bela vermesin
    cumartesi o yağmurda iyi dayanmışsın motosiklet tepesinde
    20 km demişsin izmir de nerede oturuyorsun ben gaziemirdeyim bizim orasıda 20 km tutuyor aynı yerde isek tanışalım.
    cümlemize hayırlı uğurlu olsun...Ben pınarbaşında oturuyorum...Motoru yükselişten aldım bornovada turlarken bastırdı yağmur afedersiniz ama donuma kadar ıslandım kafamda kask üstümde de deri mont olduğu için belden üstüm damla ıslanmadı...

Tabii ki tanışalım honda cbf 150 cb 125 ciler olarak...Aramıza ybr li almayalım

Şaka şaka hepimiz tanışalım sonuçta birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var...
    SUKRU-35 bunu beğendi.
    Şeytan İcadı

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    cümlemize hayırlı uğurlu olsun...Ben pınarbaşında oturuyorum...Motoru yükselişten aldım bornovada turlarken bastırdı yağmur afedersiniz ama donuma kadar ıslandım kafamda kask üstümde de deri mont olduğu için belden üstüm damla ıslanmadı...

Tabii ki tanışalım honda cbf 150 cb 125 ciler olarak...Aramıza ybr li almayalım

Şaka şaka hepimiz tanışalım sonuçta birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var...
    Tanışırız tabiiki mt nin hafta sonu toplantılarıda oluyor orayada gideriz
    ama şu havalar bir ısınsa bir kurusa

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar İstanbul içinde CBF 150 ve CB 125 olarak bu tür buluşmalar yapılacak mı?
    Genellikle nerede oluyor bu buluşmalar(İstanbul' un neresinde)

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar gerginlik yaratmanın ve birbirinizi kırmanın alemi yok lütfen...

Şimdi karşılaştırdığınız motorların biri 3.650 diğeri 4.550 illaki aralarında farklar olucaktır yapmayın etmeyin...

Buradan İzmir'de yaşayan arkadaşlara bir sorum olucak.Ben eğitim almaya karar verdim ancak izmirde kim eğitim verir bilmiyorum.Malum honda'nın eğitimleri istanbul'da yamahanın ise İzmir'de eğitimleri var diye biliyorum ancak bunlara alternatif bunlar kadar kaliteli başka eğitim veren yerler varmıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim...
    Hocam izmirde serhat kılavuz var. Bir keresinde ücretsiz verdiği teori derslerine katılmıştım ki bunu sık sık yapar. Facebook dan takip ederseniz tarihleri de durum güncellemesi olarak yazar. Onun haricinde pratik eğitimi heralde ücrete tabii dir. İnternetten ufak bir araştırmayla bu bilgilerede ulaşabilirsiniz

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam izmirde serhat kılavuz var. Bir keresinde ücretsiz verdiği teori derslerine katılmıştım ki bunu sık sık yapar. Facebook dan takip ederseniz tarihleri de durum güncellemesi olarak yazar. Onun haricinde pratik eğitimi heralde ücrete tabii dir. İnternetten ufak bir araştırmayla bu bilgilerede ulaşabilirsiniz
    teşekkür ederim
    Şeytan İcadı

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    İzmirde benim bildiğim en iyi motor egitimi veren yer moto art academy diye biliyorum. Uğur ertekin diye aratırsan netten bulabilirsin, uluslar arası geçerlilikte sertifika veren, türkiyedeki tek yer olması lazım. Okan bayülgenede çıkmıştı.
    Bu arada dün ilk defa cb125e yi canlı gördüm. Fotolardakinden daha güzelmiş. Hatta ybrden daha çok beğendim.

teşekkür ederim
    Hocam haziran sonu gibi bende güvenli sürüş dersi almayı planlıyorum da eğer sizde o tarihlerde alacaksanız ve forumdan da soruşturur bi kaç kişi bi arada gider alırız hem pazarlıkda da elimiz güçlü olur belki ne dersiniz?

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    çiğli'de metro alışveriş karşısında Karayılan var. Orada karting pisti üzerinde motor sürüş eğitimi ve güvenli sürüş teknikleri dersleri veriliyor. Ben bu tür eğitimlere katılmayı düşünmüyorum ama kesinlikle tavsiye ediyorum.

Alıntı niketnac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çiğli'de metro alışveriş karşısında Karayılan var. Orada karting pisti üzerinde motor sürüş eğitimi ve güvenli sürüş teknikleri dersleri veriliyor. Ben bu tür eğitimlere katılmayı düşünmüyorum ama kesinlikle tavsiye ediyorum.
    Karting pisti olduğunu görmüştüm ama ilk defa güvenli sürüş eğitimi verdiğini duydum nasıl peki hiç gittiniz mi bi bilginiz var mı orası hakkında?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de benzin göstergem kafasına göre çalışıyor.
    www.motorumla.net

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de benzin göstergem kafasına göre çalışıyor.
    Benzin göstergesi 13 litreye göre değil 13-2.6= 10.4 litreye göre çalışıyor. Ki bu aşağı yukarı bütün araçlarda böyledir.

Bakalım ne zaman yedeğe geçecek.
    www.motorumla.net

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım ne zaman yedeğe geçecek.
    Tahminimce kırmızının bitisine doğru geçmesi lazım

Bu arada depo full olunca şamandıra sağa sola çarparak ses yapıyor sanırım. Lakin aynı ses yarım depoyken gelmiyor. Sinir bozucu bir ses aslında.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)