Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste de titreşimli motor cızırdar normaldir diyecekler büyük ihtimalle.
    Ben de öyle bir şey bekliyorum. Belki basit bir şeydir. Neden önceden gitmedim demeyeyim. Düzelmeyecekse de kalsın. Bir hafta sonra unuturum bile.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    bu motor enjeksıonlu mu karburatorlu mu ???
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörlü

Motosikleti
    CB125E
    Karbüratörlü ama enjeksiyonlu kadar az yakıyor. Diyaframlı karbüratör olduğu için demişti biri.

Motosikleti
    YAmaha YBR 125 Honda CB125E
    Harika Bir dengesi var virajlarda süper rodaj bitiminde yüksek hızla viraja girmeyi iple çekiyorum.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı badircik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem80 isimli arkadas ortalıgı karıstırıosun. cb125 konusunda cbf 150 kötülemeyin yahu. yaklasık 1-1,5 yıldır takip ederim cbf150 konusunu. Cıkan sorunlar devede kulak misali. Devenın kulagını gosterip durma. Tinan kullanıcısısın. Sağlamlıgı konusunda bikaç yerde haberini okudum lakin hiç sorunlu titan mı yoktu? Mutlaka vardır. e şimdi o sorunları baz alarak titan için şöle böle diyorlar mı diyelim. cb125 konusu dısına cıkmasın lutfen yazılanlar. illa cbf 150 kotulemek istiyorum diosan konu falan ac. insanlar buraya cb125 için girio okuo vs. varsa cb hakkında bilgin buyur yaz.
    birtek benmi yazıyorum arkadaşım? Formu, son üç sayfayı tekrar tekrar oku bakalım. Bi benmi yazmışım? Sanki sizin cbf leri ben bozmuşum gibi itham etmeyiniz. Veya gizli sırlarını ortaya dökmüşüm gibi.
    Neyse gelelim cb 125 e. Bi tane alıp sağlamlığını test etmek isterdim. Hertürlüü

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    İzmir yükseliş honda dan telefonla fiyat istedim peşin para ödüyeceğim diyorum yinede 3.650 tl fiyat çekiyor ya plaka ruhsat için ne kadar alıyorsunuz dedim ? Onada 350 tl fiyat çektiler ki bana göre çok fazla olmadı direk haftasonu direk kendim gidip görüşeyim bakalım yüzyüze farkeden bişey olucak mı

plaka ruhsat dahil 3.700 e alan arkadaşlar nasıl aldılar nereden aldılar söyleyebilirlermi acaba olmadı şehir dışından alıp otobüsle getirtsem daha karlı olucak
    Şeytan İcadı

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir yükseliş honda dan telefonla fiyat istedim peşin para ödüyeceğim diyorum yinede 3.650 tl fiyat çekiyor ya plaka ruhsat için ne kadar alıyorsunuz dedim ? Onada 350 tl fiyat çektiler ki bana göre çok fazla olmadı direk haftasonu direk kendim gidip görüşeyim bakalım yüzyüze farkeden bişey olucak mı

plaka ruhsat dahil 3.700 e alan arkadaşlar nasıl aldılar nereden aldılar söyleyebilirlermi acaba olmadı şehir dışından alıp otobüsle getirtsem daha karlı olucak
    İstanbuldan 3300 nakite alan vardı.
    Ben 3450 12 taksite aldım

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben de bugün beyaz renk cb 125' ime kavuştum
    Şirinevler otosever' den plaka+ruhsat+sigorta dahil, ayrıca koruma demiri ile 3850tl' ye peşin aldım.
    Salı gününden itibaren işlemleri başlattım ve Cuma yani bu sabah motosikletin son ayarlarını yapıp bana teslim ettiler.
    Hemen depoyu fulledim, 61tl yakıt aldı içerisine.Biraz ataköy biraz E5 derken eve vardığımda 26km kadar yol yaptığımı fark ettim.

Yalnız sizlere birkaç sorum olacak.
    1) Motosikletin kilometresi sıfır olduğu için şimdilik bir sıkıntı olmadı ancak tüketimimi hesaplamak ve yaptığım yolculuklarda kat ettiğim mesafeyi görebilmek için, kilometrenin nereden sıfırlandığını görmek istiyorum. Nerede olduğunu bilen var mı yoksa yok mu bu modelde

2) Üzerindeki lastikler çok iyi değil dendi, ıslak zeminde tutuşu kötüymüş. Bu sebeple ve tubless olmadığı için ilk lastik patlamasında oracıkta sıkıntıya düşmemek adına, ileriki bir tarihte lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Bu açıdan pirelli(mt 65), michelin(pilot sporty) ve metzeler' in uygun modelinin fiyatını, nereden almam gerektiğini ve cb125 üzerinde ortaya koydukları performans değerlendirmesi açısından düşüncelerinizi merak ediyorum.

3) Motosiklete topcase(arka çanta) alacağım fakat birkaç model üzerinde kararsız kaldım. Arka çantaya 1 adet full face kask, mont, eldiven, bellik, dizlik ve belki motosiklet örtüsünü sığdırabilmek istiyorum.
    Bu konuda 35lt' lik çantaların açıkçası kapasitelerinin yeteceğinden şüpheliyim
    Seçeneklerim şunlar...
    -Kappa K46(46lt) = 350 tl
    -Kappa K35(35lt) = 190 tl
    -Coocase S48 LED(48lt) = 240 tl
    -Coocase S48 led+alarm+uzaktan kumanda(48lt)= 295 tl
    -Givi E470(47lt) = 375 tl
    -Givi E370(39lt) = 245 tl

Ben yukarıda saydığım ekipmanları içerisine alabilecek, olabilecek en küçük boyutlu ve mümkünse ekonomik çantayı arıyorum.
    Şimdi givi 47lt ile kappa 46lt çantaların arasında çok az fiyat farkı var. Burada ibrenin yönü birçok kullanıcıdan duyduğum kadarıyla givi' den yana olur.
    Coocase' i bilemiyorum.Youtube' da videolarını izledim ancak hala kalitesinden şüphe duymaktayım.
    Yanısıra 39lt' lik givi E370 yeterli gelecekse, onu alıp çanta işini bitirmek yada yaklaşık fiyata ledli coocase' i almak arasında gidip geliyorum.

4)Son olarak motosikletin arka kısmında fabrika çıkışı gri taşıyıcı koymuşlar ve satıcı her çantaya uygun olduğunu söyledi.Givi, kappa yada başka markaların topcase' lerini aldığımızda, bu çantaların taşıyıcı demirlerini almadan, sağlıklı biçimde bu cb125' in kendi demiri ile eşya taşımak güvenli olur mu?

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldan 3300 nakite alan vardı.
    Ben 3450 12 taksite aldım
    Eralp bey bu fiyata çok çok iyi almışsınız, neresi olduğunu merak ettim açıkçası

slm arkadaşlar.motoru bende otoseverden aldım nakit olunca 200tl indirim yapmışlardı bana motoru alan arkadaşlra hayırlı uğurlu olsun.benim alalı iki hafta oldu.şimdi 580.km deyim.geçenlerde bi şık şık sesi farkettim.servise götürdüm otosevere.servis baktı sübab ayarı yapmamız lazım dedi.bir de 700 km de yağını değiştirelim dedi.kullanım olarak 90 hiç geçmedim bi kere de %80 eğim olan bir rampaya iki kişi çıktım.ama motordan cok memnunum.sizce şık şık sesi normal midir aşırı derecede ses gelmiyo.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    @Canoncu; ben de motoru otosever'den alıyorum. Plaka, ruhsat, sigorta ve koruma demiri dahil 3900TL ödedim. Ne ilginçtir, ben de nakit ödeme yapmama rağmen indirim vs. yapılmadı. Ayrıca senin ödediğin fiyatın 50TL daha fazlasını ödedim. Kime ne tuttururlarsa politikası var sanırım ve şu andan itibaren otosever gözümden düştü.

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Canoncu; ben de motoru otosever'den alıyorum. Plaka, ruhsat, sigorta ve koruma demiri dahil 3900TL ödedim. Ne ilginçtir, ben de nakit ödeme yapmama rağmen indirim vs. yapılmadı. Ayrıca senin ödediğin fiyatın 50TL daha fazlasını ödedim. Kime ne tuttururlarsa politikası var sanırım ve şu andan itibaren otosever gözümden düştü.
    Benden de 3900tl aldılar aslında.sigorta ücreti 150 tl aldılar ve daha az fiyat çıkarsa aradaki farkı iade edeceklerini belirttiler.bugün sigortamın 107tl tuttuğunu gördüm ve aradaki 43tl farkı geri aldım.

Motosikleti
    Honda cb125e
    bende konustum yarın gıdıp yuzyuze konusup ıslemı baslatıcam faturalı alıcam sıze sorum koruma demırı kac paralık bırsey acaba extra dısarda taktırmak ıstersem 3400 nakıt dediler faturalı olarak koruma ıcın pazarlık edıcem ıstda adım bası bayı olunca sıkıstırmak kolay oluyor:D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    bende konustum yarın gıdıp yuzyuze konusup ıslemı baslatıcam faturalı alıcam sıze sorum koruma demırı kac paralık bırsey acaba extra dısarda taktırmak ıstersem 3400 nakıt dediler faturalı olarak koruma ıcın pazarlık edıcem ıstda adım bası bayı olunca sıkıstırmak kolay oluyor:D
    Faturalı-Faturasız olayı nedir yaw ? Motorunun ilk alım ÖTV'sinin vergi dairesine ödendiğine dair makbuz olmadan plaka bile alamazsın motoruna. Faturasız plakasız motocross bir ihtimalle alınabilir.

Motosikleti
    Honda cb125e
    faturalı demek trafık ıslemlerını kendım yapıcam demek.OTV verdıklerı fıyata dahıl oluyor kendılerı yatırıyor.Boylece ruhsat ıcın 350-400 tl alınan ucret yarı parasına sen kendın gıdıp trafık subeden alıyorsun

Motosikleti
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Ben de bugün beyaz renk cb 125' ime kavuştum
    Şirinevler otosever' den plaka+ruhsat+sigorta dahil, ayrıca koruma demiri ile 3850tl' ye peşin aldım.
    Salı gününden itibaren işlemleri başlattım ve Cuma yani bu sabah motosikletin son ayarlarını yapıp bana teslim ettiler.
    Hemen depoyu fulledim, 61tl yakıt aldı içerisine.Biraz ataköy biraz E5 derken eve vardığımda 26km kadar yol yaptığımı fark ettim.

Yalnız sizlere birkaç sorum olacak.
    1) Motosikletin kilometresi sıfır olduğu için şimdilik bir sıkıntı olmadı ancak tüketimimi hesaplamak ve yaptığım yolculuklarda kat ettiğim mesafeyi görebilmek için, kilometrenin nereden sıfırlandığını görmek istiyorum. Nerede olduğunu bilen var mı yoksa yok mu bu modelde

2) Üzerindeki lastikler çok iyi değil dendi, ıslak zeminde tutuşu kötüymüş. Bu sebeple ve tubless olmadığı için ilk lastik patlamasında oracıkta sıkıntıya düşmemek adına, ileriki bir tarihte lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Bu açıdan pirelli(mt 65), michelin(pilot sporty) ve metzeler' in uygun modelinin fiyatını, nereden almam gerektiğini ve cb125 üzerinde ortaya koydukları performans değerlendirmesi açısından düşüncelerinizi merak ediyorum.

3) Motosiklete topcase(arka çanta) alacağım fakat birkaç model üzerinde kararsız kaldım. Arka çantaya 1 adet full face kask, mont, eldiven, bellik, dizlik ve belki motosiklet örtüsünü sığdırabilmek istiyorum.
    Bu konuda 35lt' lik çantaların açıkçası kapasitelerinin yeteceğinden şüpheliyim
    Seçeneklerim şunlar...
    -Kappa K46(46lt) = 350 tl
    -Kappa K35(35lt) = 190 tl
    -Coocase S48 LED(48lt) = 240 tl
    -Coocase S48 led+alarm+uzaktan kumanda(48lt)= 295 tl
    -Givi E470(47lt) = 375 tl
    -Givi E370(39lt) = 245 tl

Ben yukarıda saydığım ekipmanları içerisine alabilecek, olabilecek en küçük boyutlu ve mümkünse ekonomik çantayı arıyorum.
    Şimdi givi 47lt ile kappa 46lt çantaların arasında çok az fiyat farkı var. Burada ibrenin yönü birçok kullanıcıdan duyduğum kadarıyla givi' den yana olur.
    Coocase' i bilemiyorum.Youtube' da videolarını izledim ancak hala kalitesinden şüphe duymaktayım.
    Yanısıra 39lt' lik givi E370 yeterli gelecekse, onu alıp çanta işini bitirmek yada yaklaşık fiyata ledli coocase' i almak arasında gidip geliyorum.

4)Son olarak motosikletin arka kısmında fabrika çıkışı gri taşıyıcı koymuşlar ve satıcı her çantaya uygun olduğunu söyledi.Givi, kappa yada başka markaların topcase' lerini aldığımızda, bu çantaların taşıyıcı demirlerini almadan, sağlıklı biçimde bu cb125' in kendi demiri ile eşya taşımak güvenli olur mu?

Eralp bey bu fiyata çok çok iyi almışsınız, neresi olduğunu merak ettim açıkçası
    1- Km sıfırlama düğmesi cevirmeli.. Hemen göstergenin sol tarafında 320 yazan alt odometrenin soluna dogru gostergenin dışına bakarsanız görebilirsiniz..

2- Lastik konusunda Pirelli MT 65 değil de yeni çıkan Pirelli Dura Traction denemek lazım sanırım.. MT 65 çok eski kaldı artık teknoloji olarak.

Pirelli Dura Traction ön arka takım fiyatı: 155 TL

Michelin Pilot Sporty ön arka takım 180 TL

Metzeler ME 22 ön arka takım 160 TL

CB 125 te hangi lastiği kullanmak gerektiğine yorum için şu an erken. Ben de Pirelli Dura Traction ve Michelin Pilot Sporty lerden birini YBR ye birini CB ye takıp deneyeceğim.. YBR de şu an MT 65 var ve değişim zamanı geldi. 100 küsür bin km Metzeler ME22 kullandım karakterini en çok bildiğim lastik.. O yuzden yeni çıkan dura traction ile, pilot sporty denemesi olacak..

3- O kadar çok şey kullanacak isen 35 litre bile kesinlikle yetmez.. Biraz buyuk olması lazım.. Sanırım alabileceğin en küçük çanta Givi E370 olur.

Givi E370 - 225 TL

Givi K46 - 320 TL

Givi E470 - 340 TL

Coocase hakkında hiç bir bilgim yok yorum yapamayacağım.

4- Ben o gri metale pek güvenemedim.. Çünkü motorun arka süspansiyonu oldukça sert. Biraz yukte o gri kırılır gibi hissettim ve çanta demiri taktım. İnsan koy taşı yine bişi olmaz

5- Motoru Kızıltoprak Mototalden aldım.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    CB125E
    Arkadaşlar geçen gün motorumla 1100km sınır değeri geçmiş bulunmaktayım. Atık daha fazla dayanamayarak yeni motor yağımla beraber İzmir içinde çeşitli testlere giriştim. Öncelikle bornova taraflarındaki Homeros'a gittim.

Yokuşlarda çıkarken genellikle hız konusunda sıkıntı yaşamadım. Virajlı yolda yokuş yukarı lastik direncimin izin verdiği sınırlara erişebildim. Ancak şehir içinde bazı kısa yokuşlarda iki kişi iken, birinci ile ikinci vites aralığının geniş olmasından dolayı olsa gerek biraz sıkıntı yaşadım. Birinci viteste çok rahat hızlanabiliyorken ikinci viteste sanki 3'e atmışım gibi çekememe izlenimi aldım. Tek kişiyken bir sorun yaşamadım. Düşük devierlerde gazı tam açmayla yarım açma arasında çok fark göremedim. Devir biraz yükselince daha etkili oluyor.

İzmir tünellerine Bayraklı'dan Karşıyaka'ya doğru girerken; tünellere çıkarken 80lere kadar düştü hız. Tünellerden çıkıp KArşıyaka'ya doğru inerken en son 111i gördüm. Bu arada tünele girişteki tabelada 91km hız gördüm. Bulunduğum şeritte benden başkası yoktu.

Gün içinde bir ara kalkış esnasında elim debriyajdan kaydı, motorun önü kalktı devir çok yüksek değildi ve tam gaz vermemiştim.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden de 3900tl aldılar aslında.sigorta ücreti 150 tl aldılar ve daha az fiyat çıkarsa aradaki farkı iade edeceklerini belirttiler.bugün sigortamın 107tl tuttuğunu gördüm ve aradaki 43tl farkı geri aldım.
    Anladım o zaman büyük ihtimalle benim masrafları hesaplarken de bunu yaptılar ama bunu bana söylemediler gerçi. Yine de ben bu farktan bahsedip ortamı germeyeceğim. Zira motoru onlar bana teslim edecek adresime kadar nakliye onlara ait. O 40 papeli de nakliye ücreti + başımın gözümün sadakası olarak düşünüp ses etmeyeceğim.

Benim beyaz atın işlemleri de pazartesi bitmiş olacak ve bir aksilik çıkmazsa salı-çarşamba, aksilik çıkarsa da cuma-cumartesi teslim edilecek.
    Bir kez daha sormuştum, acemiliğime verin; motorla birlikte bana teslim edilecekler nelerdir acaba?
    Kullanma kılavuzunu ben önceden aldım. Ruhsatı da geçtim onu unutmayız zaten, geri kalan fatura makbuz garanti belgesi, sanırım bir de tamir seti veriliyormuş.
    Bunlar haricinde unuttuğum bir şey var mı?

Motosikleti
    Herkes beyaz alıyor yaa.. Kızılay dagıtmış gibi dolaşacağız ortada
    Biraz siyaha kırmızıya yonelin yeni alan arkadaşlar
    bikerist116 ve Mr.cihans bunu beğendiler.
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Eralp abi beyazı olmasaydı bu motoru almayabilirdim, o kadar yani.

Bu arada hiç siyah alan birine rastlamadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)