Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Freezzer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 620ie, honda cb125 ace
    Herkese merhaba yakın Zaman'da sigorta yaptıran oldumu 750-800 tl'ler havada uçuşuyor doğrumudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Plaka 34 ,babamın üzerine 63 yaşında 1030tl ye yaptırdım bayram öncesi,oda en ucuzu):

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı spacer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka 34 ,babamın üzerine 63 yaşında 1030tl ye yaptırdım bayram öncesi,oda en ucuzu):
    Plaka 34, yaş 31, motor 2013 model cb125e, axa sigorta 773 tl, son tarih 27 temmuz.
    Napsam, yaptırsam mı yaptırmasam mı arada kaldım.

Motosikleti
    Ns200
    2012 Model yaş 29 35 plaka 330 tl yaptırdım 3. ayda..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Merhaba
    Dün motordan değişik bir ses gelmeye başladı. Yüksek devir kullanacağım zaman devir yükselirken değişik bir ses geliyor gazı açmaya devam edince ses normale dönüyor. Motor 11.200 km de 2012 model. Neden yapabilir fikri olan var mı ? Bu arada son bakımı kendim yaptım. Yağ, hava filtresi, debriyaj teli değişti. Hidrolik kontrol edildi. Supap ayarı istiyor olabilir mi acaba ?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka 34, yaş 31, motor 2013 model cb125e, axa sigorta 773 tl, son tarih 27 temmuz.
    Napsam, yaptırsam mı yaptırmasam mı arada kaldım.
    halk, demir, ergo sigorta falan bakın
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halk, demir, ergo sigorta falan bakın
    Baktım şimdilik ne uygun axa gibi

Motosikleti
    Ns200
    2 mesaj üstte yazmayı unutmuşum Sompo Japan Sigorta dan yaptırdım sigortayı. 330 tl.
    Yİne aynı mesajda motordan değişik bir ses geliyor yazmıştım. onun sebebini de buldum. Motorda yağ kalmamış :( Daha önce hiç yağ eksiltmemişti şimdi nerdeyse tamamı bitmiş. Neden böyle bir şey yapar ki ?

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Gösterge ışıklarım kendi kendine kısılıp açılıyor titremedede yapıyor gaz vericede oluyor çukura düşüncede, gece sinir bocuzu özellikle. hepsi sönmüyor sadece bir kısmı sorun nerdedir başına gelen var mı acil yardım
    ZEMHERİ!

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge ışıklarım kendi kendine kısılıp açılıyor titremedede yapıyor gaz vericede oluyor çukura düşüncede, gece sinir bocuzu özellikle. hepsi sönmüyor sadece bir kısmı sorun nerdedir başına gelen var mı acil yardım
    Aküye bir baktır.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    akü ne alaka ki hocam motor tek marş çalıştırmadan kornaya basıyorum canavar. bundan önce dikkatli dikkatli kafa granajını söküp jaklara da bakmıştım bir problem yoktu
    ZEMHERİ!

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Aynen aküye bi baktırın derim kısılıp açılıyo dediğiniz için kabloda kopuk olma ihtimali yok kopuk olsa ışıklar bi gider bi gelir yani kısılıp açılmaz sen bi baktır aküye olmadı başka türlüde düşünürüz

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Arkadaşlar merhaba motorumu satmaya karar verdim ancak motor yağı- zincir yağı vs hafif bakımlar dışında 1000kmden beri hiç bir bakımı yapılmadı şuan 12bin kilometre oldu, satacağım kişiye bir zararı dokunmasını hakka girmeyi istemem o yüzden hangi km lerde hangi bakımları kaçırdım ve o bakımlarda neler değişiyor yazabilirse biri çok sevinicem,400 sayfayı okumaya başladım 70teyim daha bitmeyecek böyle devam edersem.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorumu satmaya karar verdim ancak motor yağı- zincir yağı vs hafif bakımlar dışında 1000kmden beri hiç bir bakımı yapılmadı şuan 12bin kilometre oldu, satacağım kişiye bir zararı dokunmasını hakka girmeyi istemem o yüzden hangi km lerde hangi bakımları kaçırdım ve o bakımlarda neler değişiyor yazabilirse biri çok sevinicem,400 sayfayı okumaya başladım 70teyim daha bitmeyecek böyle devam edersem.
    Teşekkürler.
    Ne kadar fiyata satmayı düşünüyorsun?

Motosikleti
    CB125e
    bakımlarını yaptırdıktan sonra 4ten açılışını yapacağım bi sıkıntısı çıkmazsa 3800e kadar diye düşerim diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    bakımlarını yaptırdıktan sonra 4ten açılışını yapacağım bi sıkıntısı çıkmazsa 3800e kadar diye düşerim diye düşünüyorum.
    Buji, hava filitresi ve gerekiyorsa subap ayarı yapılıyor. Buji ve hava filitresi ucuz, sen alıp takabilirsin. Subap gerekiyorsa usta şart.

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Motorun çalışması ile ilgili bir çekim buldum Çok net işlemleri gösteriyor

Sorun Şu
    Motorumda güç kaybı var, fazla yakmaya başladı, gürültü arttı, çekiş azaldı, son hızda bir değişiklik gözükmüyor
    Piston tarafında bir sorun olduğunu sanmıyorum Kranktan itibaren sorun nerelerden kaynaklanabilir Çekişi düşüren ne olabilir
    ozanozugur bunu beğendi.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

Motosikleti
    CB125e
    Arkadaşlar merhaba motorum üst bloktan yağ sızdırıyor, çok değil ama belli olacak kadar var, şimdi okuduğum bi yazıda motor yağ damlatıyordu 1500 lira tuttu falan yazmış, ben bi ustaya göstermiştim vidası değişir 40-50 bi şey tutar demişti, çok ortada kaldım böyle bi sorun yaşayan oldu mu?

Motosikleti
    CB125e
    Arkadaşlar merhaba motorum üst bloktan yağ sızdırıyor, çok değil ama belli olacak kadar var, şimdi okuduğum bi yazıda motor yağ damlatıyordu 1500 lira tuttu falan yazmış, ben bi ustaya göstermiştim vidası değişir 40-50 bi şey tutar demişti, çok ortada kaldım böyle bi sorun yaşayan oldu mu?
    Bende üst ile alt arasından ön kısımdan sızıntı olmuştu Sanırım sızdırmazlık contasında sorun vardı garantiden çözülmüştü para ödemem gerekseydi de fazla tutacağını sanmam 1500 lira tutabilmesi için motorda ciddi parça değişimi olması lazım,
    Senin durumunda piston gibi önemli parçaların değişeceğini sanmam, güvenilir iyi bir ustaya göstermen lazım

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı B65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun çalışması ile ilgili bir çekim buldum Çok net işlemleri gösteriyor

https://www.youtube.com/watch?v=cqz4cyFDsWk

Sorun Şu
    Motorumda güç kaybı var, fazla yakmaya başladı, gürültü arttı, çekiş azaldı, son hızda bir değişiklik gözükmüyor
    Piston tarafında bir sorun olduğunu sanmıyorum Kranktan itibaren sorun nerelerden kaynaklanabilir Çekişi düşüren ne olabilir
    Motorunuz kaç bin km'de ve bakımlarını kaç bin km'de ve kime yaptırıyorsunuz ?
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    CB125e
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz kaç bin km'de ve bakımlarını kaç bin km'de ve kime yaptırıyorsunuz ?
    Motor 24bin de, yağ değiştirmeyi kendim yapıyorum, bakım için bir düzen belirlemedim bu kış ortası veya sonu tam anlamıyla genel bakım yaptırmayı düşünüyorum Piston,şanzıman gibi mekanik yapılara da baktırmayı düşünüyorum, ayrıca hava filtresi,buji,yağ değişimi yaptırmayı istiyorum, Başka değiştirmeler yapılması gerekiyorsa onları da eklerim

Motoru iyi olarak bildiğim bir servise götürüyorum Honda servisi değil Honda servisini bazı sorunlardan dolayı bıraktım
    Sorunu halletmek için motoru bayramdan hemen önce götürmüştüm, ayarları kaymış yaptık dediler, şu sıralar test ediyorum, ilk testte fazla yakma sorunu düzelmiş gibiydi, fakat dün uzun yolda 2 kere çok kısa süre de olsa tekleme yaptı, yani kısa süreli benzin alamama gibi bir durum oldu, benzini farklı yerden almıştım, şimdi tekrar test edip duruma göre davranacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)