Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cb125 E
    arkadaslar dun aksam ve bugun sabah motordan bı koku geldıgını farkettım cok agır bı koku degıl cok kokan bırseyde degıl ama bırsey kokuyor sankı bırseyın baslangıcı gıbı sıkıntısı buyuyecek gıbı sızce bu kokunun nerden geldıgını nasıl bulacam nerden bulacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

ARKADASLAR BUGUN FARKETTIM SIZINDE BILGINIZE IHTIYACIM VAR VIDEO SEYRETMENIZE GEREK YOK SES'E KULAK VERMENIZ YETERLI SUAN MOTOR BOSTA VE MOTORDA GARIP BIR SES VAR SANKI MAKARAYA HIZLI BIR IP SARILIYOR GIBI SES NORMAL MI SIZINKINLERDEMI OYLE YOKSA SORUN BENDEMI NE OLABILIR ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Benim motorda da galiba ayni ses var emin olamadim. Link burda.http://vocaroo.com/i/s0WZNghbeani

Motosikleti
    honda cb125 E
    evet kardesım senınkı ıle benımkı aynı ne zmandan berı boyle hıc gosterdın mı ?

ozanozugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    yok hiç göstermedim ama yakın zamanda göstermem lazım galiba, duruma bakarsak.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Soğukkenmi yapıyor yoksa fazla ısınıncamı?

Motosikleti
    honda cb125 E
    sanırım sogukken yapıyor ısınınca ses azalıyor benımkınde

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı 0rkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sogukken yapıyor ısınınca ses azalıyor benımkınde
    Kaç binde motosikletin?

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Motorun zincirini değiştirdim bir de hava filtresini motorda titreme hissedilmeye başladı. Kullanma kitapcığında zincir olarak 428h-120 yazıyor. h muhtemelen honda anlamında 120 de uzunluk olsa gerek. Aldığım zincir cin malı honda malı değil. 428 olarak gözüküyor. Cin malı kullanan var mı.Cin malı zincir kullanıpta titreme sorunu yaşamayan var mı?
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

Arkadaşlar merhaba,bir yıldır motosiklet kullanmaktayım ilk motorum geçen yıl sıfır aldığım wing-go.
    Malum 100luk bir cub ve yetenekleri sınırlı biraz daha buyutelim dedik bu yaz değil ama seneye yazın illa ki bir ust seviyeye geçmek isteyeceğim çunku kullanımım arttı hafta sonu gezileri iki kişi 97cc motor ile tatsız olmaya başladı.
    Bu nedenle bir ara uretimden kalkan fakat şu aralar yeniden stoklara giren ve 4.950liralık fiyatıyla ybr ile kapışan cb125e de aklıma ilk gelenlereden biri oldu.
    Karşılaştırmaları okudum cbf alamıyacağım galiba çunku arada net 1000lira var bu parayla ekipman almayı duşunuyorum.
    Kısacası ybr esd ile bu motor arasında kalırsak artıları ve eksileri nelerdir çunku ybr de fiyat olarak aynı kullananlar beni aydınlatabilirler mi?
    Kısaca şundan da bahsedeyim 100luk motorun kahrını epey çektim biraz kuvvetli bir motor olmalı en azından 125liklerin içinde.çok rahat ve titreşimsiz olmalı çok uzun yol yapmıyorum anca hafta sonu kısa 200-300km lik geziler kuçuk bi topcase ile seyahat edebilirim. Tip olarak ybr çok çok daha hoşuma gitse de cb125e yi de çope atamadım sizlere bir sorayım dedim.şimdidwn teşekkurler

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,bir yıldır motosiklet kullanmaktayım ilk motorum geçen yıl sıfır aldığım wing-go.
    Malum 100luk bir cub ve yetenekleri sınırlı biraz daha buyutelim dedik bu yaz değil ama seneye yazın illa ki bir ust seviyeye geçmek isteyeceğim çunku kullanımım arttı hafta sonu gezileri iki kişi 97cc motor ile tatsız olmaya başladı.
    Bu nedenle bir ara uretimden kalkan fakat şu aralar yeniden stoklara giren ve 4.950liralık fiyatıyla ybr ile kapışan cb125e de aklıma ilk gelenlereden biri oldu.
    Karşılaştırmaları okudum cbf alamıyacağım galiba çunku arada net 1000lira var bu parayla ekipman almayı duşunuyorum.
    Kısacası ybr esd ile bu motor arasında kalırsak artıları ve eksileri nelerdir çunku ybr de fiyat olarak aynı kullananlar beni aydınlatabilirler mi?
    Kısaca şundan da bahsedeyim 100luk motorun kahrını epey çektim biraz kuvvetli bir motor olmalı en azından 125liklerin içinde.çok rahat ve titreşimsiz olmalı çok uzun yol yapmıyorum anca hafta sonu kısa 200-300km lik geziler kuçuk bi topcase ile seyahat edebilirim. Tip olarak ybr çok çok daha hoşuma gitse de cb125e yi de çope atamadım sizlere bir sorayım dedim.şimdidwn teşekkurler
    Merhaba dostum.Öncelikle 2015 ybr fiyatları 5.500 civarı gördüğünüz 5 bin civarındakiler 2014 model.Cb sahibiyim ybr de kullandım.Ybr cb ye göre titreşim olarak daha az.yol tutuş, performans vs pek fark yok.Cb ybr ye göre bi tık daha kalıplı oturaklı diyeyim.Sen wingo yetmiyor 2 kişi felan demişsin yanlız söylemesi ne ybr ne cbde sana 2 kişi pek yetmeyecektir.Sıfır bakıcagna 5 bin civarı temiz ikinci el cbf 150 öneririm.Çünkü cbf de kullanmış biri olarak gerçekten çok rahat ve titreşimsiz..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı cann_er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahat ve titreşimsiz istiyosan Cb'de titreşim daha fazladır, Ybr'ye göre.
    Bu iki motordan daha güçlü Mondial Drift var tavsiye ediyo muyum tabiki hayır
    Temiz bi cbf en iyisi. Sıfır cb-ybr fiyatına Cbf bulabilirsin.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Ns200
    Zincirini değiştirenler nereden ve ne kadara aldığını yazabilir mi ? Az önce izmir yükseliş hondaya sordum ellerinde yokmuş ve 30 tl fiyat verdiler.Bu kadar ucuz olmasını beklemiyordum sanırım yanlış baktılar

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Alıntı MRT-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirini değiştirenler nereden ve ne kadara aldığını yazabilir mi ? Az önce izmir yükseliş hondaya sordum ellerinde yokmuş ve 30 tl fiyat verdiler.Bu kadar ucuz olmasını beklemiyordum sanırım yanlış baktılar
    Şunların elinde bir tane stok olsun kafamı kıracam geçen bakımda sinyal ampulü sordum o bile yok arkadaş.
    Ama istersek 2 güne getirirlermiş yahu arkadaş küçük fiyatlı ürünleri ne diye stoklamazsın...
    Şeytan İcadı

B65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Ben balıkesirde bir satıcıdan aldım kmc marka taywan dediler. 15tl idi.
    Kötü komşu adamı mal sahibi yapar
    Kötü servis adamı motor ustası yapar

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Beyler motor devir yükseltirken ön kafa kısmından yada korna muhafaza olabilir oraları tuttum ama yine de ses kesilmedi sanırım km saatinin al tarafı far kısmı diye düşünüyorum zaaar zaaaar diye titremeden kaynaklı ağır bir ses yükseliyor sizde de var mı.

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Bir de depo kapağının üstündeki kilit korumasını tut. Sanırım ses oradan geliyordur.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Deneyip yazarım gece hiç aklıma gelmemişti

Motosikleti
    Ns200
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motor devir yükseltirken ön kafa kısmından yada korna muhafaza olabilir oraları tuttum ama yine de ses kesilmedi sanırım km saatinin al tarafı far kısmı diye düşünüyorum zaaar zaaaar diye titremeden kaynaklı ağır bir ses yükseliyor sizde de var mı.
    Ön balataları da kontrol et. Jikle açık ilk çalışmada benim balatadan zarr zarrr diye ses geliyor.

Motosikleti
    honda cb125 E
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorunda 4 gundur bendede var ama hala nerden geldıgını anlamıs degılım :S

Motosikleti
    Honda CB125E
    Aynen arkadaşlar benden de aynı ses geliyor. Ayrıca servis 15w-50 koyuyor yağ olarak bundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi? Ne yapmalıyım bu sesten çok rahatsız oluyorum, sanki motosikletin içinde bir şeyler yanlış gidiyormuş gibi moralimi bozuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)