Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Yorumlara bakılırsa benim şikayetlerim mızmız gibi kaldı Benim benzin çok az arttı tabi sürekli ısıtma jigle normal ama yinede çok az yakıyor.Bu arada öne soğuktan korunmak için Honda dan cam taktım.Kimine göre çok çirkin özellikle dışardan bakınca ama kullanınca bana güzel geldi.Bildiğin Beat Camı ..Feyizoğlu motordan indirimde 100 tl güzel bir tulum aldım, zira balıkçıdan aldığım 30 tl lik yağmuğluğun apış arası yırtıldı ve oturunca paçalar yukarı çekildi sıfır bot su alıp koktu.Biraz paraya kıymak gerek bu konuda anlaşılan özellikle pantolon alacaklara paçalara dikkat etmelerini öneririm.Motorumu seviyorum ve memnunum inşallah böyle devam eder.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    murat arkadaş, bana da cam lazım. Beat camı ne kadar?

Motosikleti
    cb125 honda
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlara bakılırsa benim şikayetlerim mızmız gibi kaldı Benim benzin çok az arttı tabi sürekli ısıtma jigle normal ama yinede çok az yakıyor.Bu arada öne soğuktan korunmak için Honda dan cam taktım.Kimine göre çok çirkin özellikle dışardan bakınca ama kullanınca bana güzel geldi.Bildiğin Beat Camı ..Feyizoğlu motordan indirimde 100 tl güzel bir tulum aldım, zira balıkçıdan aldığım 30 tl lik yağmuğluğun apış arası yırtıldı ve oturunca paçalar yukarı çekildi sıfır bot su alıp koktu.Biraz paraya kıymak gerek bu konuda anlaşılan özellikle pantolon alacaklara paçalara dikkat etmelerini öneririm.Motorumu seviyorum ve memnunum inşallah böyle devam eder.
    slm arkadaslar valla ben alt üst yamurluk takımı aldım ama bilerek büyük beden aldım gezerden kısa içi yünlü lastik bot aldım bayadır kullanıyorum canavar gibi tamamı 30tl tutdu yamurluk koçtasdan kısa çimeler tekzen mazasından bu arada kısa almamın sebebi arkaya takdırdıgım kutuya rahat sıgısın diye kaskda saglam olunca fıtına kopsa biniyom damla ıslanmıyorum ve antalyanın sagnak yamuruda mesurdur tek eksik eldiven var ama su geçirmeyenini bulmam lazım

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

bu arada lastıkleri dublex yapan arkadaslar sadece sibop değiştirerek saglıklı oluyormu yapan varsa bi yorum yapabilirlermi yardımcı olursanız sevinirim

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    kdrsahin ne sıklıkla kontrol ediyorsun bilmiyorum ama ben haftada 1 kez kontrol ediyorum sayılır. 3-4 psi fark olmuyor ama bazen 0,5 bazen de 1-1,5 psi oynama oluyor gibi. Bana kalırsa bu normal bir aralık ama tabi bir uzman görüşü almak lazım.
    Zira hava sıcaklığına göre bile farketmesi lazım, havalar soğudukça psi değerinin düşük çıkması normal, aksi şekilde de havalar ısındıkça lastik içindeki havanın genleşip basıncı arttırması lazım.
    Ama durum farklıysa ve kaçak varsa bilmiyorum.

Arkadaşlar ben de prosev'in yağmurluğunu kullanıyorum herşey iyi güzel ama seleye oturunca paçalar bende de yukarı çekiliyor. Bu ağ kısmının kesimi ile ilgili olsa gerek. Neyse ki ambalajdan bot yağmurluğu da çıktı ve onunla kullanınca hiç sıkıntı kalmıyor. Ama paçaları hiç yukarı sıyrılmasaydı su geçirmeyen botumla rahatça gezecektim yağmurda.

Motosikleti
    Honda pcx125
    arka lastiği dublex yaptırdım, 700 km oldu sorun yok.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Mikunu Beat camı 42,78 işçiliği ile 50 tl denk geldi.Ben memnunum ama önden direk rüzgarı kesse bile aerodinamik bakımından sinyallerin oradan gelen rüzgar deponun yanlarından göbeğine vuruyor.Ve ayaklarını da açınca aynı şekilde rüzgarı göbeğine çekiyorsun.Dün müdürümün V-stromunda denemek istedim uzun tur camı vardı kasksız ceketsiz rüzgar çarptı 2 km gittiğim halde.Sen kurye olarak çalışıyorsan sana cam+http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...i_44129.html#0 lazım bence.+80 görmedim daha ama cam hızımı kesmedi.

Motosikletini beğenmeyen arkadaşlara şiddetle değişiklik yapmanızı tavsiye ediyorum, daha çok içinize siner.hele ben şu vernik işini çözersem etiketli cb kalmaz tahminimce
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mikuni şöyle bi istasyon kur, hertürlü gideri olur o işin

http://e1211.hizliresim.com/13/x/gdgr6.jpg

Abi nebiliym karburatorde 3 kademe mi ne oluyordu onu benzin iç (en açık ağız ) modunda brakmış olabilirlermi acaba, rolanti ayarı falan çokmu devirli

Yada bir depoyu nekadarda bitirebiliyorsun arada uzun zamanlar varsa acaba depo kapağı hava mı alıyor, benzin uçuyormu, en son fullediğimde eğimli sokakta yan ayağa sert bıraktım o kapaktan benzin çıktı mesela çok tuhaf geldi o durum

Ozaman nasıl uçmuyorki benzin diye düşündüm ama uçacak zaman bırakmıyorumki çok sık biniyorum bi ara 15-20 gün binmeyip deniycem o durumu, araçtaki gibi hiç sızdırmaması gerekmiyormu depo kapağının ???
    Rolanti ayarı normal depo da sızdırma olduğu sanmıyorum, hani subab lardan da ses gelmiyor sorunu ona bagliyayim.ben s sorunun buji ve karbüratör den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.ikiside yakıtı direk etkileyen sebepler

Motosikleti
    Honda pcx125
    50 liralık cam iyimiş. Markası varmı?
    Sitede beat camı 138 tl yazıyor.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu vernik işini çözersem etiketli cb kalmaz tahminimce

Forumda da şuan konuşulan Plasti Dip bu işi folyodan daha kolay çözer gibi Murat
    Depoyu çıkartıp tertemiz uygulamak lazım. Bikaç arkadaş sipariş geçmiş, dayanıklılığı nasıl bi onu merak ediyorum açıkçası ama janta falan uygulayanlar var

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...sti-dip-2.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı reall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo da sızdırma olduğu sanmıyorum
    Valla benim depo kapağımda olabilir, gözümle görüp inanamayınca elimle dokunup kokladım bildiğin benzin, bidahaki fullemede tekrar deniycem, zaten açınca kapağı araçtaki gibi PITSS eden bi

Sorunun buji ve karbüratör den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.ikiside yakıtı direk etkileyen sebepler
    Abi acaba sele altındaki hava girişi tamamen açık mı, rahat hava emebiliyormu
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda NC S
    Valla benim depo kapağımda olabilir, gözümle görüp inanamayınca elimle dokunup kokladım bildiğin benzin, bidahaki fullemede tekrar deniycem, zaten açınca kapağı araçtaki gibi PITSS eden bi
    "PITSS eden bi ses de çıkmıyor" yazacaktım, nasıl olduysa kaynamış
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdrsahin ne sıklıkla kontrol ediyorsun bilmiyorum ama ben haftada 1 kez kontrol ediyorum sayılır. 3-4 psi fark olmuyor ama bazen 0,5 bazen de 1-1,5 psi oynama oluyor gibi. Bana kalırsa bu normal bir aralık ama tabi bir uzman görüşü almak lazım.
    Zira hava sıcaklığına göre bile farketmesi lazım, havalar soğudukça psi değerinin düşük çıkması normal, aksi şekilde de havalar ısındıkça lastik içindeki havanın genleşip basıncı arttırması lazım.

Arkadaşlar ben de prosev'in yağmurluğunu kullanıyorum herşey iyi güzel ama seleye oturunca paçalar bende de yukarı çekiliyor. Bu ağ kısmının kesimi ile ilgili olsa gerek. Neyse ki ambalajdan bot yağmurluğu da çıktı ve onunla kullanınca hiç sıkıntı kalmıyor. Ama paçaları hiç yukarı sıyrılmasaydı su geçirmeyen botumla rahatça gezecektim yağmurda.
    Lastik basıncını haftada bir kontrol ediyorum.

Bu arada yağmurluğun seleye oturunca paçası kısa kalandan şikayetçi olanlar, yağmurluğun boyu uzun olursa oturunca boyu tam oluyor. Ben öyle kullanıyorum, gerçi o zamanda ayakta iken pek hoş görünmüyor ama olsun önemli olan görüntü değil. Ayrıca diz örtüsü aldım, diz örtüsü ile yağmurlu havada normal ayakkabı ile bile ayağın ıslanmıyor. Alta bir şeyden giymesen bile kumaş pantolonla bile rüzgar almıyorsun, herkese tavsiye ederim.

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Cb az yakiyor diyor ama benim cb nin hic az y aktigini gormedim benim motorda sorun var kesin,30 km ye 1 lt cok fazla yakiyor
    Geçen sene bendeki mz etz 251 1 litreyle 30 km yapıyordu, karb. ayarı kısık şekilde.bukadar olmaması lazım.

Soğuklarda yakıtı biraz olsun artırır göz önünde bulundurun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Bugün bu duruma odaklanıp deneme turuna çıktım, viteslerde hızlanırken veya yavaşlarken hiçbir şey hissedilmiyor.

Amaaaaaaaaaa gel gelelim düşük süratlerde vites boşta veya debriyaj çekiliyken fren pedalında hissediyorum o sürtünme hissiyatını grrzt gırrzt Gerçi sesini duymadım ama

Durup tekerleği çeviriyorum turlamada sıkıntı yine yok Sürekli bir sürtünmede değil, atıyorum tekerleğin 1 turunda 1 kez hissediliyor.

Balata olsa sürekli sürtmezmi ????? Sorun kampana mı değil mi çözemedim, ciddi bi sıkıntıda değil ama neden olsun ki

Çok fazla arka fren kullanan biriyim, balatanın ömrü nekadardır arkadaşlar, yaklaşık 6000 km deyim
    BU sesi ben yazın dile getirmiştim sol arka maşanın üzerinde zincirin maşaya sürtünmesine engel olan bir kauçuk lastik karışımı malzeme var zincir oraya sürttükçe ses çıkıyor.hatta ben zincirin bol olduğunu düşünüp gerdirmeyi düşündüm ama daha 250 km deyim ihmalkarlık ettim ayarıyla oynamadım.orta sehpaya alıp tekerleği çevirin ve dediğim yere bakın göreceksiniz.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU sesi ben yazın dile getirmiştim sol arka maşanın üzerinde zincirin maşaya sürtünmesine engel olan bir kauçuk lastik karışımı malzeme var zincir oraya sürttükçe ses çıkıyor.hatta ben zincirin bol olduğunu düşünüp gerdirmeyi düşündüm ama daha 250 km deyim ihmalkarlık ettim ayarıyla oynamadım.orta sehpaya alıp tekerleği çevirin ve dediğim yere bakın göreceksiniz.
    Abi o kaucuk zaten zincir sürtsün diye var ki ama , onun ses yapacağını zannetmiyorum, zaten ben bu sesi zinciri söktüğümde farkettim sonra durumdan huylanıp kullanırkende hissediliyormu diye denedim.

Zaten ses elimle çevirirken okadar hafifti ki kullanırken falan duymak imkansız ama fren pedalında vites boşta veya debriyajdayken frene hafif basınca ayağımda hissediyorum sürtmeyi. Yağmur durdu, yollar biraz kurusun çıkıp bidaha bakmayı düşünüyorum.

He arka tekerlekteki o hafif ses ile pedaldaki sürtme hissi farklı şeylerde olabilir Dediğin gibi ön dişli oynak yapıda olduğundan, 8 çizerken her turda o kaucuga hafif sürten zincirin hissiyatıda olabilir

Ama balata hafif sürtüyor, fren pedalına dokununcada dengesizce her turda sürtme pedalda hissedilecek boyutlara geliyor die düşünmek şimdilik daha mantıklı geliyor. Bu bi sorun teşkil etmiyor ama rahatsız edici

Motosikleti
    Honda NC S
    Arka fren ayarını 3 tur gevşettim o çok hafif sürtme sesi kesildi, bu iyi haber.

Ama debriyaj çekili fren pedalına hafif basılıyken hissettiğim o zımbırtı kaybolmadı. 70km yol yaptım anlamak için, gittikçe azaldı azaldı azaldı... bi süre sonra hiç hissedilmemeye başladı, yağmurda başlayınca bende eve döndüm.

Balata Mengunun dediği gibi düzenli aşınmamış olabilir diycem ama şuan çok eminim vitesteyken pürüzsüz yollardada denedim hafif fren pedalına basıp, en ufak bişey hissedilmiyor, sadece debriyaj çekiliyse var bu. Buda beni korkuttu açıkçası.
    Acaba debriyaj ayarım doğru değilde, debriyajı çekince tam ayırmıyormu ??? onuda sık gevşet dene yapacaktım yağmur başladı, hava karardı...
    Debriyaj tam ayırmıyor sürtüyor diyelim, öyle lastik turladıkça sürtme ihtimali varmı sizce, düzenli sürtmesi gerekmezmi Acaba yağ güzelce ısındı diye tam ayırmaya başlayıp mı kayboldu o sorun 70km sonra
    Yada arka freni hafif hafif 70 km sürterek balatadaki o kısmı temizlemiş olabilirmiyim Karmakarışık bi mevzu, temiz bi havada tekrar deniycem, yağışlı havada fenle oynamayada gelmiyor pek
    Yine bi sonuç alamazsam servise kadar gider, olur öyle normaldir diyecekler (oda hissedebilirlerse ) gibi geliyor ama hayırlısı

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 liralık cam iyimiş. Markası varmı?
    Sitede beat camı 138 tl yazıyor.
    Ben Bodrum'da Hondaya gittim.Cam olur mu buna dedim.Bir tane getirdiler plastik cam isim yazmıyor hiçbir yerinde.Dediğim gibi direk rüzgarı kesti ama sonuç olarak alttan geliyor yine göbeğine.veya rüzgar yandan eserse yandan da yeme şansın malum.Faturada Beat camı yazıyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=FlHqptWAV5Q

Forumda da şuan konuşulan Plasti Dip bu işi folyodan daha kolay çözer gibi Murat
    Bilemiyorum, en ufak bir durumda sıyrılıyormuş diyorlar.Ben vernik olursa iyi olur diye düşündüm boyayıda ne güzel koruyor bilindik denendik birşey.ama komple verniz masrafı beni üzer.Bakıcaz artık müsayit zaman bulabilirsem sorucam birkaç yere

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

aynen her hafta bakıyorum 1-2 ps oynuyor.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar benim sinyal düğmem sağlıklı çalışmıyor. Ya da acaba bu normal bir durum mu bilmiyorum.
    Sinyal verdikten sonra yanan sinyali söndürmek için düğmeyi orta kısma doğru bastırıyorum. Çıt diye basış gerçekleşiyor ancak sinyal yanmaya devam ediyor. Söndürmek için birkaç kez daha tıklamak zorunda kalıyorum çoğu zaman. Tek seferde sinyali söndürmem nadiren gerçekleşiyor. Sizde durum nedir?

Arkadaşlar benim sinyal düğmem sağlıklı çalışmıyor. Ya da acaba bu normal bir durum mu bilmiyorum.
    Sinyal verdikten sonra yanan sinyali söndürmek için düğmeyi orta kısma doğru bastırıyorum. Çıt diye basış gerçekleşiyor ancak sinyal yanmaya devam ediyor. Söndürmek için birkaç kez daha tıklamak zorunda kalıyorum çoğu zaman. Tek seferde sinyali söndürmem nadiren gerçekleşiyor. Sizde durum nedir?
    tek seferde sönüyor benimki. şimdiye kadar hiç iki kere gerekmedi. senin düğmede sorun olabilir servise gösteriver.

Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar benim sinyal düğmem sağlıklı çalışmıyor. Ya da acaba bu normal bir durum mu bilmiyorum. Sinyali söndürmek için düğmeyi bastırıyorum, çıt diye basış gerçekleşiyor ancak sinyal yanmaya devam ediyor.

Söndürmek için birkaç kez daha tıklamak zorunda kalıyorum çoğu zaman. Tek seferde sinyali söndürmem nadiren gerçekleşiyor. Sizde durum nedir?
    Bu durum bendede vardı ilk başlarda, bikaçkez bassamda bitürlü kapanmıyordu. Bigün eldivensiz denedim her seferinde tek tıklamada kapandı.

Eldivenle tam yetişemiyordu baş parmağım, ortalayamıyordum yada kaydırıyomuydum bilemiyorum ama sorun bende deyip üstüne düşmemiştim hiç

Sanırım o tuşun yerine ve hassasiyetine alıştım, yada eldivenler laçkalaştı çok uzun zamandır yaşamıyorum, hatta konu açılmasa unutmuştum.

Yinede birincil derecede ilişkili olduğumuz o tuş okadar hassas, ergonomiye ters olmamalıydı

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bende eldiven takmaya başladığımdan beri bikaç kerede kapatabiliyorum.Çıkartınca no problem..Elcik koruma sağolsun

Motosikleti
    Honda pcx125
    beat camı değil, o camı hatırladım, türk malıdır ve piyasasının en kötüsüdür. yarın psv-ajax maçına kaldım. 7+ gol olursa givi cam alıcam. mototal 50-60 euro dedi telefonda. eski sayfalarda görürsün, resmi bulsam buraya koyarım, önü tamamen kapatıyor. ben dudulluda bir motorcudan çıkma cam aldım, aparatları yoktu, ön göstergelerin oraya sıkıştırdım, baktım olmadı, cam çok esniyor rüzgardan, ince bişeydi. zaten 7 lira vermiştim, geri aldı adam. motorun resmini çekip koayacaktım, çok asil bir görüntüsü olmuştu. cbf turing camı gibi yani, şapkanın arasına soktum camı, karnıma doğru duruyordu, rüzgarda ise tamamen yatıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

bu camın aynısından arıyorum. istanbulun izmitin hatta bursanın bile neresinde olursa olsun gider alırım. duyan bilen varsa rica ediyorum nerede satıldığını söylesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)