Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet herşey dahil anahtarı ve motoru alıyorum okadar bide ruhsatkayaşehirde oturuyorum ben.
    Öncelikle motorun hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın İnşallah.
    Herşey dahile Motorlu taşıtlar vergisi ilk taksiti (46 TL) de dahilmi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorun hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsın İnşallah.
    Herşey dahile Motorlu taşıtlar vergisi ilk taksiti (46 TL) de dahilmi.
    ilk taksiti tabiki dahil ama 6 ayda olduğumuz için 2. taksit bana kalıyo

bende ilk taksidi ödemeyeyim diye temmuzu bekliyorum artık... 40 tl 40 tl dir.depoyu doldururum

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sana dedim sökeyim depoyu bakayım diye... istersen söker bakarım..
    honda mühendislerinin çözemediğini ben çözerim..
    Tamam kanka bir ara onuda halledelim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam kanka bir ara onuda halledelim
    aynen bence kulaklardaki plastik ile işi çözeriz......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı birteko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karapara arkadasım aynalar sıkılıabiliyor bende sonradan gördüm plastik parcanın altında sıkma yeri var sıktım simdi oynamıyor depodan ses falan duymadım motor yag gibi akıp gidiyor cokda memnunum herkes kendi motoruna kazasız belasız binsin saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

bende onu merak ediyorumya zaten bi titresemde görsem ))
    Benim aynalar zaten oynamıyordu.
    Fakat yazıyı okuyunca ayna arkasını kontrol ettim, arka tarafta vidalar var.
    Vidaları biraz daha sıktım, taş gibi oldu.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    benim aynada vida yok

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim sağolsın.
    tabiki,bunlar hariç nekadar dedim 3450 dedi ısrar etmedim 3350'ye bırakırmıydı bilmem.ama hesapladım uğraşması etmesi vs bide motor karşıda o yüzden herşey dahil aldım.
    bende d&b den aldım motoru pazartesi günü 3350 ye aldım. birde ruhsat cıkaran arkadaşlara bir sorum olacak bana belgleri yolladılar uyumluluk belgesi eksik uyumluluk belgesinide bugün kargoya verdiler yarın elimde olucak plaka ruhsat cıkarıcam bursada tam olarak kac adet belge vermeleri lazım bana eksik evrakla gitmiyeyim yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende d&b den aldım motoru pazartesi günü 3350 ye aldım. birde ruhsat cıkaran arkadaşlara bir sorum olacak bana belgleri yolladılar uyumluluk belgesi eksik uyumluluk belgesinide bugün kargoya verdiler yarın elimde olucak plaka ruhsat cıkarıcam bursada tam olarak kac adet belge vermeleri lazım bana eksik evrakla gitmiyeyim yardımcı olursanız sevinirim.
    ruhsatı kim çıkaracaksa onun adına fatura, yetki belgesi, uyumluluk belgesi.

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aynada vida yok
    Aynanın arkasındaki plastik kısma bak göreceksin.
    Motorların bir kısmına konup bir kısmına konmamış olamaz, hepsinde vardır heralde

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı seloo007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    __ HONDA BAYİSİ bana;

1- Fatura
    2- Ötv Ödeme Belgesi
    3-Yetki Belgesi
    4- Uygunluk Belgesi
    X- Tahakkuk Fişi ( tahakkuk fişi çok önemli değil ama neolur neolmaz sorarlarsa diye verdi, sanırım olmasada oluyor demek bu! )
    5-6 - "2 ADET" Gümrük Müdürlüğüne yazan bi belge verdi, araca ait özelliklerin yazılı olduğu bi belge,

__ ŞÖFÖRLER ODASI - ( genelde ilçe emniyet trafiğin içinde olur )

7-8- "2 ADET" EK-1 belgesi

__ SİGORTA ACENTASI -

9- Zorunlu Mali Sorumluluk Trafik Sigortası belgesi

__ KENDIN-

10- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

Bu 10 adet belgenin hepsinin "2" şer adet fotokopisi, sadece Honda Yetkili Bayii faturasının "3" Adet Fotokopisi gerekiyor,
    Birde Emniyetin Yanındaki kırtasiyeden Araç Tescil Dosyası mı neydi adını tam hatırlayamıyorum o dosyadan almam gerekti,

Emniyete bu şekilde gidersen işlem 2 dk bile sürmüyor. Düşüne düşüne yazdım umarım bişey atlamadım , işin rast gider inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Arkadaşlar ben motosikletimi alalı 3 gün oldu, Honda Bayiindeki yetkili arkadaş bana Motorlu taşıtlar vergisini hemen ödemen lazım dedi, şimdi ben bunu 1 hafta için bile olsa 6 aylık 46 TL ödemek zorundayım değil mi ? Heyecandan bu detayı atlamışız

Yardımcı olursanız çok sevinirim ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Benim aynalar zaten oynamıyordu.
    Fakat yazıyı okuyunca ayna arkasını kontrol ettim, arka tarafta vidalar var.
    Vidaları biraz daha sıktım, taş gibi oldu.
    kdrsahin bende çantaya tornavida attım, bendede oynamıyordu ama böyle diyorsa herkes zamansız laçkalaşmasın diye düşündüm, sıkmayı unutmuşum yola çıkmadan, trafikte ışıklarda aradan akarken bir minibüsün aynasına takıldı yumuşacık toplanıverdi,
    direkt vaz geçtim sıkmaktan. Taş gibi yaptım dediğin için söylüyorum o şekilde sıksaydım yola çıkmadan, ayna büyük ihtimal kırılmıştı, dengemde bozulacaktı gidon dönük kaldığı için motorda yatacaktı gibi geldi bana !
    Gerçi ben çok acemiyim, sizler motoru yatırmadan kurtarırsınız da, aynayı kurtaramazdık bence çok hafif gevşet istersen bi zararı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Arkadaşlar motoru ilk çalıştırırken marş verdiğimde direk çalışmıyor, bu yaz aylarında tuhaf bişey değilmi ?? Çalıştırdıktan sonra 1-2 dk beklemezsem gaz verdiğim an stop ediyor, 1-2 dk beklersem hiç sorun yok tıkır tıkır herşey. Sizce ne hata yapıyorum?
    Kapalı alanda, hatta birde brandanın altında muhafaza ediyorum hiç güneş görmüyor, bununla bi alakası olabilir mi ki ?

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]Arkadaşlar motoru ilk çalıştırırken marş verdiğimde direk çalışmıyor, bu yaz aylarında tuhaf bişey değilmi ?? Çalıştırdıktan sonra 1-2 dk beklemezsem gaz verdiğim an stop ediyor, 1-2 dk beklersem hiç sorun yok tıkır tıkır herşey. Sizce ne hata yapıyorum?
    Kapalı alanda, hatta birde brandanın altında muhafaza ediyorum hiç güneş görmüyor, bununla bi alakası olabilir mi ki ?
    Rölanti ayarı düşük olabilir

Motosikleti
    cb 125 e idi beğenmedim cbf 150 aldım
    bu gün 1000 bakımını yaptırdım yağını değiştirdiler motor daha bi değişti sesi düzeldi daha tok bi ses çıkıyo motordan simsiyah bi yağ çıktı, artık gazlayabiliriz, bi ara ıspartaya gidip gelmeyi düşünüyorum.
    Bi yere gitmek için arabaya binilir, motora binmek için her yere gidilir...:cat:

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar ben lastikleri michelin pilot sporty modeli ile değiştirdim. Bu tubeless olayına kafam basmadı ama güzel icat. Devamlı kayma eğilimindeki lastiklerden sonra çok farklı gerçekten, düşünen herkese tavsiye ederim.
    Yalnız lastik basınçlarının ön-arka kaç olması gerektiğini bilmiyorum, bununla ilgili yardım lazım.

Çıkan lastikleri de o anda tesadüfen oradan geçmekte olan bir kurye abimize verdim.

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben lastikleri michelin pilot sporty modeli ile değiştirdim. Bu tubeless olayına kafam basmadı ama güzel icat. Devamlı kayma eğilimindeki lastiklerden sonra çok farklı gerçekten, düşünen herkese tavsiye ederim.
    Yalnız lastik basınçlarının ön-arka kaç olması gerektiğini bilmiyorum, bununla ilgili yardım lazım.

Çıkan lastikleri de o anda tesadüfen oradan geçmekte olan bir kurye abimize verdim.
    http://motosikletliyasam.wordpress.c...i-kac-basalim/

Motosikleti
    Honda CB 125E
    Bende lastikleri değiştireceğim ama ne alacağıma karar veremedim.
    Michelin pilot sporty yağmurda kayar gibi geliyor bana.
    Kullananlar yorumlarını paylaşırsa faydalı olur diye düşünüyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Bende lastikleri değiştireceğim ama ne alacağıma karar veremedim.
    Michelin pilot sporty yağmurda kayar gibi geliyor bana.
    Kullananlar yorumlarını paylaşırsa faydalı olur diye düşünüyorum.
    michelin yağmurda daha iyi yol tutuşuna sahip kurudan daha iyi tutuyor yağmurdakesinlikle tavsiye ederim,motoru ilk önce kendi lastiklerile bi müddet kullanın sonra michelin takın farkı görürsün..en kısa sürede alıcam bende...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

geçenlerde biri sormuştu cb'de alarm soketi varmı diye,bende merak ediyorum arkadaşlar varmı bilen bu konuyu?

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    [QUOTE=ferdinandd;2725656 Arkadaşlar motoru ilk çalıştırırken marş verdiğimde direk çalışmıyor, bu yaz aylarında tuhaf bişey değilmi ?? Çalıştırdıktan sonra 1-2 dk beklemezsem gaz verdiğim an stop ediyor, 1-2 dk beklersem hiç sorun yok tıkır tıkır herşey. Sizce ne hata yapıyorum?
    Kapalı alanda, hatta birde brandanın altında muhafaza ediyorum hiç güneş görmüyor, bununla bi alakası olabilir mi ki ?[/QUOTE]

Hocam ben vites 1 de yan ayakta iken debriyajı sıkıp marşa basıyorum çalışmıyordu..Sonra yan ayak açıkken koruma gereği çalışmadığını hatırladım...... İkincisi jikleyi aç marşa bas sonra çikleyi kademeli olarak kapat... ben yazda olsa öyle yapıyorum, sonra motor ısınırken kaskı falan takıyorum...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben vites 1 de yan ayakta iken debriyajı sıkıp marşa basıyorum çalışmıyordu..Sonra yan ayak açıkken koruma gereği çalışmadığını hatırladım...... İkincisi jikleyi aç marşa bas sonra çikleyi kademeli olarak kapat... ben yazda olsa öyle yapıyorum, sonra motor ısınırken kaskı falan takıyorum...
    Evet o hatayı bende bikez yaptım bayiiden çıkarttığımda, oysaki kaçkez okumuştum forumda Artık o ayaklıgı durdugumda motor stop olarak kullanıyorum, tecrubeli abilerimizin hepsinden motoru anahtardan stop etmeyin ortak önerisi çıktığı için bi yol arıyordum sonunda buldum

Bugün jigle olayını deniycektim neyse dedim bikez deniyeyim olmadı jigle çekip denerim, tekte aldı marşı sorunsuzca, bugün 150-200 km kadar gezdim bikaç şeye kafam takıldı ilk kez motosiklete bindiğimden normalmi değilmi anlayamıyorum

biri __ vites düşüre düşüre kırmızı ışığa yaklaşıyorum debriyaj hep basılı ( bu doğru mu ) aksi taktirde motor freni mi yapmam gerekiyor her vites küçültmemde ??
    ki esas sorun 4 ten 2. vitese geldim aralardan ışığa yaklaşırken denge v.s cebelleşirken ayagımın ucu vitese hafifçe dokunuyor herhalde ki "N" boşa geliyor yanlışlıkla,
    ahanda boşa gelmiş deyip basıyorum basıyorum kıpırdamıyor ne aşağa ne yukarı dolayısıyla devam da edemiyorum o sırada ortalıkta durmam gerekiyor toparlamam için durumu, debriyajı bırakıp tekrar basıp 1 e al falan derken
    ortalıkta kalıyorum bugün en az 3 kez oldu bu sizde de varmı vitese girmeme gibi bişey.

__ bir de önüme sincap fırladı ve arka fren pedalından "takk" diye bi ses geldi, bu sesde bikaç kez dir oluyor ama çoğunlukla ani zamanlarda lastiği mi kilitliyorum acaba yüklenip diycem de kayma yoktu hiç ani ama nispeten yumuşak bi yavaşlama oldu,
    geçen gün ani den fırlayan arabadan dolayı çakılırasına durmuştum o zaman kilitledim de geldi o ses demiştim kendimce, sonuç olarak anlayamayacak kadar acemiyim bu ses sizdenden geliyorsa sebebi kilitlenme midir ??

Rahatsız olduğum en ciddi iki sorunum bunlar,

Birde henüz 332 KM' de olmama rağmen depo kırmızı çizgiye yaslandı gibi nerdeyse, agresif kullanmak nedir zaten bilmem bu durumda canımı sıktı, az yakması alma sebeplerimin başında geliyordu sonuçta !

Selenin lise sırası sertliğine çözüm bulan arkadaşa aramızda biriktirip hediye alalım uzun yola çıktığımı düşünemiyorum, şuanda bile koltuğuma yastık koyup oturdum o derece bi acı var anlatamam Bisikletime jel silikonumsu bi kılıf takmıştım hafif tuzluydu ama

müthiş bi konfor sağlamıştı, motosikletler için bu tarz uygulamalar yok mu ?

Biraz fazla soru sordum mazur görünüz, sonuçta şuana kadarki herşeyi sizden öğrendim bişeyleri tecrube ettikçe bende birilerine yardımcı olabilecek konuma geldiğimde daha da mutlu olucam, sağlıcakla kalınız

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    ferdinand kardeş foruma yüklediğim fotoları sayfada nasıl yayınlıyorum bilgin varmı cevrim içi sen varsın şuan yardım cı olursan sevinirim
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)