Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum merhaba, genel olarak dersen şöyle derim. başlangıç motoru olarak ideal, şehir içinde olağanüstü memnun edici her anlamda, yakıtı, gidişi vs.. uzun yolda bıkkınlık getirebilir, tek eksisi budur heralde. bu cc'ler için ortak bi sorun bu bence. bana dersen yeni bi motora geçiş yapmak istermiyim, tabiki isterim, biyerden sonra yeni bir arayış içine girebiliyorsun çünkü fakat elimde olsa bunu satmadan yeni bir motor alırdım derim.

ben şahsen memnunum cb'den. kararı vermeden önce beklentilerini sorgulaman gerek bence.
    Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhaba cb ile ybryi karşılaştırdığımda cbnin özellikleri daha iyi gözüküyor ön fren çift piston kaliper disk göstergesi güzel,jikle elde,selektör düğmesi vs ama bir tek titreşim ve performans konusu aklımı karıştırıyor cb 125 e kullanıcıları bu sorulara açıklık getirebilirse sevinirim

Motosikleti
    Cb125e
    Bana kalirsa bu cc de motorlar icin asil performans yakit tasarrufudur. Bu konuda cb 125 ybr den basarili. Ancak titresim ve konfor olarak ybr bir adim onde. Tabi mercedes konforuda beklememek lazim.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bugun koruma demiri taktim,montajini kendim yaptim epey ugrastirdi ama guzel durdu birde icinden cikan baglanti parcasi uyumlu olsaydi da okadar ugrasmasaydim super olcakti

Motosikleti
    cb125e üretimi durmuş.bilgisi yada fikri olan var mı?bayisi herhangi bir sorun yok cb ace var diye yada yeni model çıkarcaklardır ondandır dedi.
    2.sorum şu andan itibaren yedek parça sıkıntısı olurmu?yeni sıfırını almayı düşünüyorum.son partiler dağıtılcakmış artık ondan almayı düşünüyorum

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Sadece bir bayiyemi sordunuz? Motor zaten daha yeni neden durdursunlarki? Yarın arayalım bayileri bilen varsa paylaşsın birşeyler.
    ZEMHERİ!

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    One minüt...
    Üretimi durmuş olsa Honda.com.tr'de siteden kalkardı diye düşünüyorum. Bakınız NC700 serisi modeller yok şu anda.

Motosikleti
    Fakat şöyle bir durumda var normalde cbr 125 lerin son partileri dağıtılıyor istanbul öyle dedi daha getirmeyeceklermiş ama nette var gözüküyor. En iyisi yarı sormak
    reverse bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Evet şu meseleyi öğrenebilen varsa çok iyi olur.

Motosikleti
    Bugün istanbul bayilerinden birini aradım elimde kalmadı gelip gelmeyeceği hakkında bize bişey söylenmedi dedi honda herhangi bir motor hakkında model getirmesse getirmez önceden haber vermez dedi yani gelip gelmeyeceğine dair yada kaldırıldığına dair bir bilgi alamadım. Aranızdan illaki samimiyet çerçevesinde bilgi alabilecek olan vardır.
    reverse bunu beğendi.
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    honda cb125 E
    konu ses ıle acılmısken bende hemen bırsey sormak ıstıyorum arkadaslar genelde 3.vites'de giderken anı arka fren yapınca böyle zıncırden ses gelıyor gıbı hıssedıyorum sankı zıncır ust ustte gelıp katlanıyormus gıbı hıssedıyorum oylede ses cıkıyor bu normal mı? anı fren yapınca cıkması yanı ? ve ısın kotu tarafı gecen kedı onume bı anda cıktı bır anda fren e dokundum ve o ses cıktı bu sefer motor a bırsey olacak dıyede frenden ayagımı cektım bu seferde kedı yalan oluyordu

Motosikleti
    2farklı bayi bu bilgiyi verdi.burdur ve antalya şubeleri.son kalanlar dagıtılıyor şubelere dedi.ben yinede kafaya koydum alacağım bir tane.çok düşündükçe kafa o motordan öbürüne savrulup duruyor.

Motosikleti
    honda cb125 E
    o zaman bunlarda today gıbı olacaktır yıllar gectıkce degerı artacaktır cunku cb125 e fıyatına gore harbıden cok ama cok ıyı

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ikinci eli yuksir artik, hele bide piyasadaki cb leri kuryeler hurdaya gonderdikce elimizdeki garaj cb leri hepten degerlenir su sira sifirndan fazla para istemek moda bende CB ye 6500tl ye ilan açıcam

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Üretimi dursada alınır durmasada alınır CB

Hatta bugün bir arkadaşımın daha motosiklete başlaması adına beynini yıkadım ve başlangıç için en uyumlu motosikleti önerdim kendisine,

aynen tahmin ettiğiniz gibi tabi ki CB

Birde hadi durdu diyelim üretim "Türkiye Cumhuriyeti" ve "Motosiklet" kelimeleri yanyana geldiğinde bunun sonucu sevsekte sevmesekte değişmez abicim ya daima Honda' dır Bende diğer markaların birsürü modelini beğeniyorum ama uzaktan abi işte sebepleri ap açık ortada

Arkadaşım CBF 500 bakıyor kara kara 13.500 e buldum temiz falan diyor 2006 mı neymiş

Ben bu adama onun üretimi durmuşmuş desem kafa göz dalar bana

Bende vakti zamanında tertemiz bi CBF 250 bakmıştım ama tertemizi CBR 250 den daha pahalıydı

Ayrıca üretim durdurulmasını bilemem o kapitalist tüketici dünyanın zorunluluğu oldu artık millet yeni yeni diye tutturuyor hale gelmiş ne yapsın adamlar. Amaaaa gel gelelim Hoda Tr CB yi getirmeyi keserse kendi kaybeder çümkü sağlamlığını anlayan, hiç yakmadığını anlayan, kıvraklığını aletin keçi inadıyla yol aldığını anlayan bütün kuryeler CB ye geçiyor hızla ama obiçim bi hızla

Hee CBF150 satışlarını dehşet düşürmüş olabilir bak, belki sebebi buda olabilir, iki yıl önce hergün göstergesinde koruyucu naylonu duran CBF görürken şuan en son nezaman sıfır bi CBF gördüğümü hatırlamıyorum bile

Yukarda arkadaş yine omu bumu diye arada kalmış adı lazım değil bi marka ile , ben bikaçkez bu yakın rakibi test ettim hemde pür dikkat Ama CB nin sürüş keyfini almadım, nasıl desem hani CB de gaz açınca gazı açtığını hissediyorsun ya heh işte o canlı hava yok, CB deki tam gaz dipleyince olan asılışta yok. Arada kağıt üstünde çok az farklar var ama sen onu birde CB kullanıcısına sor Birde depo dizlerin arasında bi tuhaf alçakta ve ince falan, resmen "Eto Bitmiş "

Ayrıca titreşim rakipte yok değil sadece yüksek devirlerde daha az bikere bunu kavrayalım, muadillerinin hiçbirinden uçan halı gibi bi seyir beklemeyin kendinizi kandırmış olursunuz

Sele mevzusuna gelince yumuşak değil, CB ye oranla azıcık daha yumuşak ama CB selesi kadar yakışıklı durmuyor ( sele işçiliği daha iyi ona lafım yok )

Yani sadede geleyim bugün artık her ikisiniide bilen kullanmış biri olarak ikisi arasında kalsam göstergesinden, frenajına, yakıtından, duruşuna, gaz alış hissinden yokuş tırmanışına... ufak ufakta olsa önde olan CB yi alırdım.

Ahanda tüm samimiyetimle sayfalar sonra ilk göz ağrımla ilgili içimi döktüm

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun koruma demiri taktim,montajini kendim yaptim epey ugrastirdi ama guzel durdu
    Tecrube böyle bişeymi Serkan Binlerce km sonra koruma demiri takmak nerden çıktı

Hayırlı olsun
    585858 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ferdinandd iyi özetlemişsin . Birde şunu belirteyim tamam cb arka amartisör sert fakat sert olduğu kadarda virajlarda dahada emrin altında motor.Başka markalara 600 daha fark verip kendinizi kanddırmanın bi alemi yok bence, yanlış anlamayın hoşa giderse alınabilir ybr den bahsediyorum fakat o arka kuyryktaki demir nedir öyle ya bisiklet selesi gibi. Şahsi kanaatlerimdir.
    ZEMHERİ!

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    üretimi duracaksa sahiden büyük hata yapar honda, satışları az değil diye biliyorum. etrafta da bolca cb görüyorum. keşke yeni modelleri hatta 250'liğini yapsalar da alsak, motor büyütmeyi düşünenler bile bence cb'leri satarken üzüleceklerdir. şahsen ben baya üzülürüm..
    yoksa, 8 ayda 16bin km yapmak için deli olmak lazım
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Ferdi demir olayi tesaduf goruntu bozulmasin diye bide trafikte aralara daha iyi girebileyim diye takmamistim, konşuk motora vakti zamaninda sordugumda 60 tl montaj haric demisti. Gecen gun 36 tl ye bulunca alayim dedim kendim taktim suan kaldirim kenarinda viraja yatarken korkuyorum ama ayri bi hava katti diye de mutluyum kalipli duruyor alet

Motosikleti
    arkadaşlar antalya bayiini aradım gelmeyecek dediler:( üzünyüyle gittim ybr aldım:(umarım pişman etmez.beyazı çıkmış yeni onu aldım çakma cb125e

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı the_mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar antalya bayiini aradım gelmeyecek dediler:( üzünyüyle gittim ybr aldım:(umarım pişman etmez.beyazı çıkmış yeni onu aldım çakma cb125e
    hayırlı olsun arkadaşım güle güle süresin
    ybr iyidir üzülmene ne hacet?
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)