Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Herşeyden önce cb 125e nin deposunun bağlantı yerlerinden gelen sesin Honda Türkiyeye bildirip sorunun topluca servis düzeyinde sesin giderilmesini talep etmeliyiz çünkü bu durum normal olamaz
    irfan o depo kulaklarının ordaki takozlarla alakalı.......

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

bu arada 100 . sayfa başı benden oldu.......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I3luee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Daha önce yazan varmı bilmiyorum ama depo kırmızıya indimi geliyor o vuuuzz diye ses
    motorcu dediğin zeki çevik ve ahlaklı olmalı

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan o depo kulaklarının ordaki takozlarla alakalı.......

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

bu arada 100 . sayfa başı benden oldu.......
    Servisler ilgilenmiyor Ramço yine Honda merkezle muhattap olucam belli istiyorumki topluca yapalım nihayetinde bu gelen ses olmaması gerekir...

arkadaslar motoru geçen hafta aldım serviste 1litre benzin koydular vanayı yukarı kaldırdılar üzerine 56liralık 13litre benzin koydum. suan 540 km yaptım çizgi kırmızınında dibinde ama halen yolda bırakmadı.i acaba yedek depoya kendiliğinden geçmiş olabilirmi. benzin koymuyorum özellikle kaç km yapacağını test etmek için ama.rodaj da olmasına ragmen ve ilk kez düz vites kullanan biri olarak suan bile çok ii yaktığıın düşünüyorum. inş dahada artıcak.
    buarada aynalar nasıl oluyosa park ederken sorun yok tekrar oturduğum zaman düzeltmem gerekyor 45dklik sürüşten itibarende beli rahatsız etmesi itici biraz.yakıt sayesinde telafi ediyo diyelim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisler ilgilenmiyor Ramço yine Honda merkezle muhattap olucam belli istiyorumki topluca yapalım nihayetinde bu gelen ses olmaması gerekir...
    ben sana dedim sökeyim depoyu bakayım diye... istersen söker bakarım..
    honda mühendislerinin çözemediğini ben çözerim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaslar merhaba bende bu cb 125 den almayı dusunuyorum bayagı arastırdım bu sıteden ve baska sıtelerden ılk oncelıkle bana bu motorun fıyatı cazıp geldı ama bakıyorumda ortada net bır bılgı aktarımı yok kımı tıtresım var sıkıntı olmuyo dıyo kımı ne demek olmuyo ınsanın bobrek tasını dusuruyo dıyor falan fılan benım motorlarla ılgılı pek bı bılgım yok ama heveslı bırıyım yakın zamanda alıcam nasıp olursa cb 125 kullananlar sahıbınden com,a bakıyorum motoru daha 300 ıla 1000 km arasında hemen satılıga cıkartmıslar benımde aklıma acaba bu motor ıyı deılmı dıye kendı kendıme sorasım gelıyo ama ben bıraz daha bekleyım bırıkım yaptıktan sonra ybr 125 alıcam heralde oyle gozukuyo....

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba bende bu cb 125 den almayı dusunuyorum bayagı arastırdım bu sıteden ve baska sıtelerden ılk oncelıkle bana bu motorun fıyatı cazıp geldı ama bakıyorumda ortada net bır bılgı aktarımı yok kımı tıtresım var sıkıntı olmuyo dıyo kımı ne demek olmuyo ınsanın bobrek tasını dusuruyo dıyor falan fılan benım motorlarla ılgılı pek bı bılgım yok ama heveslı bırıyım yakın zamanda alıcam nasıp olursa cb 125 kullananlar sahıbınden com,a bakıyorum motoru daha 300 ıla 1000 km arasında hemen satılıga cıkartmıslar benımde aklıma acaba bu motor ıyı deılmı dıye kendı kendıme sorasım gelıyo ama ben bıraz daha bekleyım bırıkım yaptıktan sonra ybr 125 alıcam heralde oyle gozukuyo....
    Motor piyasada yeni. Gördüğün 2. el ilanlarını başka markalarda da görebilirsin. Bir sebep de taksitle alıp peşin satmak böylece düşük faizle borç para kullanmış oluyorlar.
    Yeterli su içmezseniz oluşur böbrek taşı. Yatakta yatarken de düşebilir. Sonuçta kullanacağınız yollar aynı yoldur. Honda da alsan, bmw de alsan aynı çukurlu-tümsekli, çamurlu yollarda kullanacaksın. Belki de hevesin çabucak geçicek sen de 1000 km yapmadan satılığa çıkaracaksın.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    dağıtımcı firma yedek parça getirmemiş daha kaç gündür motora binemiyorum inşallah böyle devam etmez. cbfnin debriyaj teli olur mu acaba buna.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dağıtımcı firma yedek parça getirmemiş daha kaç gündür motora binemiyorum inşallah böyle devam etmez. cbfnin debriyaj teli olur mu acaba buna.
    abi herhangi bir tamirciye git onlar bir tel uydururlar servisten debriyaj teli bekleme servis böyle küçük bir şeyi pek önemsemez

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi herhangi bir tamirciye git onlar bir tel uydururlar servisten debriyaj teli bekleme servis böyle küçük bir şeyi pek önemsemez
    Bugün gidip bir şekilde ayağa kaldıracağım motoru, en yakın tercih cbf görünüyor. deneme yapıp sonucu yazacağım buraya.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gidip bir şekilde ayağa kaldıracağım motoru, en yakın tercih cbf görünüyor. deneme yapıp sonucu yazacağım buraya.
    en iyisi o teli daha çok beklersin sen bir tel uydur dışardan sonra ver coşkuyu

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olan CB125e ile 2198 km deyim, motosikletten memnun olmakla birlikte beni en çok rahatsız eden iki şey aşağıda,

1) SERT sele
    2) Her zaman ayarlanması gereken aynalar
    O somunları felan sıkın iyice bi daha oynamaz
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    debriyaj telini aldım arkadaşlar 20 tl iç dış birlikte ücreti.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Merhaba arkadaşlar,sizlere Kocaeli İzmitteki Sofuoğlumotor Honda hakkında birşeyler yazıcam lütfen dikkatle okuyun.

27.05.2012 tarihinde Sofuoğlu motor a gidip nakit 3920 tl ödeyip vitrindeki beyaz cb125E yi satın aldım. Motorun ön çamurluğu çizikti ve teslim ederken yeni çamurluk ile değiştireceklerini söylediler.Plaka ruhsat işleri bitti motoru teslim almaya gittim fakat çamurluk değişmemişti,ha bugun ha yarın dediler ve nihayetinde dün değiştirdiler.

Ayrıca dün 1.000 km bakımına gittim,gevşeyen dikiz aynasını gösterdiğimde usta aynen şunları söyledi; ''Ayar somunu yok,bütün motorlarda var ama seninkinde yok herhalde fabrika unuttu koymayı,aynalarını çıkartıp sepete koydum git sanayide 1-2 liraya alırsın'' dedi.

Sanayiye gittim ve ayna sapı ters diş olduğu için somunu bir türlü bulamadım o güneşin altında bütün sanayiyi dolaştım ve tornacıda yaptırmak zorunda kaldım,tahmin ettiğiniz gibi büyük geldi ve çirkince sırıtıyor orada.

Şimdi ben sırf sorun yaşamamak adına sıfır km bir motor aldım,çamurluğu çizik,aynaları kullanılamaz durumda eksik parçalı bir motosiklet almışım haberim yok.bunu aldığım yere söyledğimde ''hadi hadi zaten çok pazarlık yaptın bedavaya aldın motoru'' dediler.
    Arkadaşlar ben motor için 3620 tl ödedim ve plaka ruhsat için önce 300 tl istediler sonra anlaşma harici 20 tl daha istediler ve aldılar,ben bu parayı vermez plakamı kendim çıkartırdım fakat bana bi günde plaka çıkacağını ve ''41 RR'' plaka çıkacağını söylediler sırf bu yüzden bu fahiş ücreti ödedim lakin plakam 3 günde çıktı ve ben 2 kere trafiğe gitmek zorunda kaldım ve sıkı durun plaka ''41 GD'' olarak çıktı :S madem 320 lira ödedim neden ben 2 kere trafiğe gittim ve plakam GD çıktı?(bu arada İstanbula göre hesap yapmayın benim sigortam 50 tl tutmuş,eğer Allianz'tan yaptırsalardı sormayı lutf edip 40 lira olacaktı)

Ayrıca bana motoru çok ucuz aldın hadi hadi diyen bu adama istanbul ümraniyede 3320 tl ye bu motorun satıldığını ve kendisinin bana 3620 tl ye sattığını yani ucuza vermediğini de söyledim çok bozuldu ve bana karşı tavrı değişti.Çünkü bu adam bana motoru bana satarken yemin etti ''40 lira para kazanıyorum'' diye, artık ne kadar imanı sağlam biri siz düşünün gerisini.

1.000 km bakımında motora iphone yağ koyulmasını istedim, castrol yağ 25 tl iphone 42 tl, bu işlemde sadece yağ fiyat farkı alınıyor ama illede 45 lira aldılar yani haksız olarak söylememe rağmen 3 lira fazla para aldılar ki o esnada yaptıklarının terbiyesizlik olduğunu yüzlerine vurma amaçlı ayna somunlarının olmadığını ve haziran sıcağında sanayi de cıvatacıları gezip arayacağımı da söyledim fakat 3 liranın cazibesi daha etkili oldu üzerlerinde..

Şimdi benim yanlışım varsa buyrun hiç çekinmeden söyleyin arkadaşlar,bu insanlar ağızlarından selamın aleykümü ve Allahın adını düşürmeyen,sorsanız en dürüst esnaf olduklarını idda eden kişiler. benim hatam ise istanbula gidip sıfır KM motorumu oradan almak yerine,bir hata yapıp sırf ''Sofuoğlu'' ismine güvenerek izmitten motosiklet almak oldu.

Aynı şikayeti Honda Türkiye'ye de göndericem,Bakalım ne cevap verecekler..
    Garip, ferdinandd ve bolcadarbe bunu beğendiler.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Sofuoğlu motorun milli sporcumuz ile bir alakası var mı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sofuoğlu motorun milli sporcumuz ile bir alakası var mı
    Malesef var,motorumun faturası adapazarındaki dükkanlarından kesildi ama ben Kenan sofuoğlunun bu tip şeylerden haberi olduğunu düşünmüyorum.Belki forum vasıtası ile kulağınada gitmiş olur, adının kullanıldığı yerde neler olup bittiği.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı kdrsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes aynaların her zaman ayarlanması gerektiğini söylüyor.
    Ben aldığım zaman bir kere ayarladım o kadar.
    Başkada ayar yapmadım.
    kardeş bence sen ya motora binmiyon ya aynalara bakmıyon yada motorun bile yok :D

Aynalara serçe parmağım dokunsa yönü değişiyor. motoru 1 saatliğine olsun biyere bıraksam kesin aynalar bozuluyor. motorun yanından gelip geçenlerin rüzgarıyla bile aynaların yönünün değiştiğinden şüphelenir oldum Ben anlamadım nasıl bir akıl mantıkla bu şekil yaptılar. Sanırım aynaları çinlilere yaptırdılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef var,motorumun faturası adapazarındaki dükkanlarından kesildi ama ben Kenan sofuoğlunun bu tip şeylerden haberi olduğunu düşünmüyorum.Belki forum vasıtası ile kulağınada gitmiş olur, adının kullanıldığı yerde neler olup bittiği.
    hocam sofuoğlu tescillenmiş bir marka değilse her isteyen kullanabilir. büyük ihtimal kenan sofuoğlunun ilgisi yoktur. yani bende istesem aynı isimde mağaza açarım.

birde şöyle bir olay var. hondanın bayileri belli. sitesinde bayi listesi mevcut. onun haricindekiler bayisi değil. kendilerini öyle tanıtıyorlar ama değiller. bana bunu bizzat bayi anlattı. herhangi bir motosiklet dükkanı, gidip bir bayiyle anlaşıp kaşelerini kullanıyor. aslında yasal değil ama honda bunu göz yumuyor olmalı ki bu şekilde birçok gayri resmi bayi var. hatta daha önce konuştuk eskişehirdeki hondanın bayiliği iptal edilmiş ama levhayı indirmeden bursa bayisiyle anlaşmış bayiliğine devam ediyor ama kazandığı parayı bursa bayisiyle paylaşıyor haliyle.

bunlar aslında hondanın suçu. hemen hemen her ilde araba bayileri var zaten. onlara motosikletide şart koşsalar iki tadilat ikide sağlam usta tamamdır

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    arkadaslar kesinlikle hondanin sucu baksaniza herkes kafasina gore fiyat veriyor kafasina gore yag koyuyor eger bu islemler bayilerde yapiliyorsa hepsinin bir standardi olmali kardesim madem bayisin bunu satiosun anlmis degilim gercekten boyle bir markada ayni il sinirlarinda farkli uygulamalarin olmasi. diger markalarda ayni mi acaba. arkadaslar ben bir soru sorayim sizlerin gidon sag tarafa donunce kilitleniyormu. ben simdiye kadar hep sola kilitliyordum sanirim bu gun saga deneyeyim dedim olmadi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Gidonu sağa dayadıktan sonra kitlemeye çalışırken yarım santim kadar sola doğru oynatman gerekiyor.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidonu sağa dayadıktan sonra kitlemeye çalışırken yarım santim kadar sola doğru oynatman gerekiyor.
    tesekkur ederim sabah hemen deniyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)