Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Piaggio X Evo 250ie Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    BeyazKarga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X Evo 250ie 2011 Model
    Arkadaşlar selam... Yollar da fazlasıyla görmeme rağmen burda bir başlık altında olamamış olmamızı üzüntüyle görerek tüm Evo kullanıcılarını bilgi ve paylaşımları için buraya bekliyorum... Ben başlangıcı yapıyorum devamının gelmesi ümidiyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti

Kısa bir değerlendirme...

Merhaba arkadaşlar... 3 hafta kadar önce sattığım CBR 125 in yerine çok az ve temiz kullanılmış henüz 1600 km. deki Piaggio X Evo 250 alarak maceraya devam ediyorum... Motorumu salı günü sabah teslim alır almaz Cerrahpaşa da yatan bir yakınımı ziyaret etmek için düştüm yollara... Bu kısa yolculuk bile beni bu motora aşık etmeye yetti... Motorun gaz açışlarıma verdiği tepki ve ağırlığı ile bütünleşen oturaklılığı çok hoşuma gitti... Motorumu hastane önünde park ettiğimde ( Daha doğrusu hastanenenin ilgili bölümünün tam kapısının önü ) ki buraya kadar arabayla girmek mümkün değil, çıkışta arkama yanaşmış benim motorun aynısının siyahı ve sahibi ile tanışma fırsatı buldum. Umarım o da bu yazıları okur ve buradan daha koyu sohbetlere gireriz... Neyse bu ziyretimin akabinde birkaç yere daha uğrayarak evime döndüm... Ertesi gün dayanamayark gezmek için attım gene dışarıya kendimi kısa bir gezinti yapıp dönmeyi düşünürken Gebze ye doğru düştüm yollara Motor çok rahat yüksek hızlara çıkabiliyor. Bir ara 140 -145 Km. lere çıktığımı km saatine baktığımda farkettim... Tabi ki bu motoru almadan önce forumları bende fazlasıyla takip ettim ve kararımı verdim... Şimdi anlıyorum ki doğru olmuş verdiğim karar... Bu arada söyleyeyim yağmurda çamurda kullanmayı pek sevmiyorum... Umarım havalar kısa bir süre sonra güzelleşecek ve hepimiz doya doya hasret gidereceğiz... Yeni dostluklara diyorum ve tüm piaggio severlerle tanışmayı ümit ediyorum... Sağlıcakla kalın, Allah(c.c.)a emanet olun... İyi pazarlar...

---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    güle güle kullan Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. İlk yorumuna fotoğraflar ve teknik özellikler ekleseydin daha iyi olurdu. Piaggio'nun kullanıcısı genelde işinde gücünde insanlar olduğundan forumda pek piaggio sahibi göremiyoruz
    BeyazKarga bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. İlk yorumuna fotoğraflar ve teknik özellikler ekleseydin daha iyi olurdu. Piaggio'nun kullanıcısı genelde işinde gücünde insanlar olduğundan forumda pek piaggio sahibi göremiyoruz
    Doğru demişsin Özgür kardeş... Ama ilk satırları yazdığım da ve gönderdiğimde iş işten geçmişti Bu arada bende iş güç sahibi tabir ettiğin insanlardan olsam da şu aralar çalışmıyorum ama 42 yaşındayım... Sağlıcakla kal.

---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

Motorum...

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Motorum...

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin allah.
    BeyazKarga bunu beğendi.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Motorunuz hayırlı olsun. Çok güzel görünüyor. Bende de italyan merağı olmasına rağmen şuan Cbf kullanıyorum. X8 250 ie kullanmıştım kısa bir süre. Üzerinde aynı motor var zaten. Çekişi gidişi süratlenmesi süper bir motora sahipsiniz. Tek sorunu biraz yüksek olması. Benim içinde en sevdiğim yönü diyebilirim yüksek olması. Allah nazardan saklasın. Tekeriniz daima düz bassın. Güle güle kullanın.
    BeyazKarga bunu beğendi.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun. Çok güzel görünüyor. Bende de italyan merağı olmasına rağmen şuan Cbf kullanıyorum. X8 250 ie kullanmıştım kısa bir süre. Üzerinde aynı motor var zaten. Çekişi gidişi süratlenmesi süper bir motora sahipsiniz. Tek sorunu biraz yüksek olması. Benim içinde en sevdiğim yönü diyebilirim yüksek olması. Allah nazardan saklasın. Tekeriniz daima düz bassın. Güle güle kullanın.
    Allah razı olsun... Çok teşekkür ederim... Allah (c.c.) cümlemizi korusun...

Motosikleti

Merhaba arkadaşlar, ben de vitesli motorumu geçen yıl satarak X evo 250 ie sipariş verdim aslında parasını da verdim, Koroni 'den bu ay sonunda vereceklerini ilettiler. Bu forumdan deneyimlerimi ve deneyimlerinizi paylaşacağımı umuyorum. Herkese selamlar ve iyi sürüşler dilerim.
    BeyazKarga bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ben de vitesli motorumu geçen yıl satarak X evo 250 ie sipariş verdim aslında parasını da verdim, Koroni 'den bu ay sonunda vereceklerini ilettiler. Bu forumdan deneyimlerimi ve deneyimlerinizi paylaşacağımı umuyorum. Herkese selamlar ve iyi sürüşler dilerim.
    hayırlısı olsun umarım hemen kavuşursunuz motorunuza... Kazasız belasız sürüşler dilerim

COA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Syn Gts250 evo
    Selamlar,

Bende xevo 250 -400 arasında kaldım.Vitesli motorla devam hayalleri kurarken bir anda şehir içi ve uzun yolda rahat edebileceğim daha spor bu tarza geçmeyi planladım.Amacım hız değil sürüş keyfi ve 2 kişi 500-600 km uzun yol yapabileceğim bir motor.Bu motorlar ile özellikle 250 cc ile ne kadar rahat ederim (Sıfır almak istediğim için 250cc) boyum 1,68 uygunmudur. Yardımcı olursanız sevinirim.

tamericel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City
    Xevo 250 ile iki kişi uzun seyahat edebilirsiniz, iki yıl ve 15000 km kullandım, yokuşlarda hız kaybı yaşamaz. Ancak sıcak mevsimde aynaları tutmuyor, sonradan aldığım bir çift sıfır aynada da aynı sorunu yaşadım. Aynalarım kışın sımsıkı ve sertçe çevrilebilir durumda olmasına rağmen yaz sıcaklarında gevşiyor ve sürekli yere bakar konuma düşüyorlardı, elimle düzeltmek zorunda kalıyordum. Ama yoldaki çekişi ve gidişi süper iyi. Son hızı 146 km dir.

lejyoner67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ 2013 SİYAH
    Alıntı tamericel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xevo 250 ile iki kişi uzun seyahat edebilirsiniz, iki yıl ve 15000 km kullandım, yokuşlarda hız kaybı yaşamaz. Ancak sıcak mevsimde aynaları tutmuyor, sonradan aldığım bir çift sıfır aynada da aynı sorunu yaşadım. Aynalarım kışın sımsıkı ve sertçe çevrilebilir durumda olmasına rağmen yaz sıcaklarında gevşiyor ve sürekli yere bakar konuma düşüyorlardı, elimle düzeltmek zorunda kalıyordum. Ama yoldaki çekişi ve gidişi süper iyi. Son hızı 146 km dir.
    selamlar.ya bende x city ile xevo 250 arasında kaldım çok kafa yoruyorum.x city çok hoş ama ayak uzatmak pek mümkün değil gibi.birde dörtlü flaşör bile koymamışlar.piaggio için ise bazı yorumlarda parça fiyatları çok pahalı deniyor ve bulunduğum ilde servisi yok o sorun olmaz deniyor ama kafam karışık anlayacağınız.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.saygılar..
    İki tekerden başka kendimi özgür hissettiğim yer yok...free man

Motosikleti
    Piaggio X Evo 250ie
    Selam herkese,
    Ben de 1 senedir Piaggio X Evo 250ie kullanıcısıyım.
    Hakkaten güzel motor.
    En büyük eksikliği otomatik vites,250cc oluşu ve İstanbul'daki trafik ve yolların bozukluğu nedeniyle çok yakması.
    Güçlü bir motor.
    Bagaj iç hacmi güzel ama arka kapak üzeri bagaj da sart oluyor. Onu da en kısa zamanda edineceğim.
    Motorun mekanik aksam dışında diğer plastik ve kaparto (doğru tabir mi bilemedim) parçaları çok sağlam değil.
    Aynalar hakkaten yazın oynar başlıklı.
    Siyah renk çok kir gösteriyor.
    Koltuk üzeri kılıf şart. İstanbul'da zamanında bulamamıştım. Buradan aldım.
    http://www.ebay.com/itm/SCOOTEK-SCOO...item53ff8f2731

Bilginize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

Geçen haftasonu yaşadığım; benim gibi bilgisi olmayan bir arkadaşa yardımı olmasını ümit ettiğim. Bir durumu da ileteyim.

Aküm bitmiş.
    Takviye yapacağım ama kapakları da açan düğme akım istediğinden bir türlü sele altındaki ön tarafta yer alan aküye ulaşamıyorum.
    Neyse servisimle görüştüm ama beklediğin desteği alamadım.
    En sonun da benzin deposunun orada arka kapağı açan bir düğme olduğunu öğrendim
    Neyse oradan elle koltuğu açtım ve (+) uç (+)'ya (-) uç (-) gelecek şekilde arabadan aküye takviye yaptım.
    Ama 1dk'dan daha uzun tutulmamasını öneriyorlar.
    Bilginize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Selam,

İstanbul Avrupa'dayım.
    Geçen sene aynam kırıldı.
    Orjinal ayna 60€ idi.
    Ben de serviste başka motordan çıkma taktırdım. Ama servis ona da 125TL istedi.
    Bir de bu akü olayı ile canım biraz sıkıldı.
    Acaba bildiğiniz güvenilir temiz bir servis ya da daha uygun fiyatlara orjinal ya da yan sanayi yedek parça temin edebileceğim tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı?

Teşekkürler.
    refree78 bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X Evo 250ie
    Selam,

Akü sorunumu ne yazık ki yeni bir Yuasa akü alarak çözdüm.
    Piaggio XEvo 250ie için uygun olan akünün YTX12-BS olduğu söylendi.
    Bu siteden tedarik etmek mümkün:
    http://magaza.entelenerji.com/yuasa-...osiklet-akusu/
    Fakat akünün jelinin doldurulması ve sarjını ayrıca bir serviste yaptırmanız gerekecektir.

Ayrıca, servisten sarj edilmiş almak isterseniz aşağıdaki linkte adresi yer alan bayiden de temin edebilirsiniz.
    http://www.michelin.com.tr/displayDe...hString=maslak

Reklam yapma peşinde değilim.
    Ben çok uğraştım bu bilgilere ulaşmak için onun için bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

Bilginize.
    potasyum bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yaklaşık 10 yıllık scooter tecrübemden sonra vitesli motosiklet denemeye karar verdim. Piaggio'yu yeni almıştım ama yeni bir heyecan arıyorum sanırım. Artık ileride vitesli motosikletle devam mı ederim yoksa maxi scooter'a geri mi dönerim zaman gösterecek.

Bu nedenle Piaggio X Evo 250 motosikletimi satışa çıkardım. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9081488/detay/ adresinden detaylı fotoğraflara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

herkese selam ben 10 gün önce aldığım x evonun tadına bakmaya çalışıyorum çok memnunum.fakat bu motorlara ait demir korumalık varmıdır nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Benimde gönlümde bu scooter var

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Doslar servisde disk yamuk denmiş degiştirmiş ...zira sallama şijayetiyle gitmişti sert frenajda citti sallama devam ediyo amortisor tas gibi olmuş usta sayesinde yumuşamiş deyip serlestirmiş sanirim yaği fazla koymuş bu sertlik frenajda sallamaya sebepmidir denk gelen varmi arkadaßlar ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doslar servisde disk yamuk denmiş degiştirmiş ...zira sallama şijayetiyle gitmişti sert frenajda citti sallama devam ediyo amortisor tas gibi olmuş usta sayesinde yumuşamiş deyip serlestirmiş sanirim yaği fazla koymuş bu sertlik frenajda sallamaya sebepmidir denk gelen varmi arkadaßlar ..
    Arkadaşlar amma hizli sayfa kimse yok ☺
    Bu arada ön teker sorunumuz güncell

😉

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    merhaba arkadadaşlar. cuma günü ben de 2015 mdel xevo ile aranıza katıldım. bahara girmeden lastik değiştirmeyi düşünüyorum. onun dışında aksesuar önerisi olan var mıdır? internette çok fazla opsiyon göremedim? herkese keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)