Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    SOFİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Alıntı evilhard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor için Honda Cbr 125 2012. den vazgeçmeye değer mi ? fikirleriniz önemli . normalde bunu almayı düşünüyordum. cep telefonumda satıp CBR alıcam . Cross seviyorum tabiki şuanda 150cc crosum var fakat . Çin malı cross a binmektense . japon malı küçük çaplı sport binmek daha iyidir diye düşünüyorum ? ne dersiniz. CBR için bundan vazgeçmeye değer mi? acil cevap bekliyorum tşekkürleer Birde bu motorun 0-60 veya 0-100 hızlanması kaç saniye ortalama ? perfomansı yani.
    Cross başka bir olay sport başka bir olay cross dışında hiç bir motoru sevmem begenmem yani bana sorarsan sen önce cross mu sport mu ona karar ver aslında geçmiş yorumlara aldanma kronik sorunlar hariç hepsinin gerekçesi arazide kullanmaktan oluyor offroad bir motor her araziye dikişindan önce ve sonra kontrol edilmeli varsa sıkıntisi giderilmeli küçükken. Biz amatörce benzin koyup basiyoruz gaza benzin kapagi dişinda bir yeri açmadan kmlerce yol yada arazi yapiyoruz abi makine yani buda bakarsan dosttur sana bakmazsan dost görümlu düşman. Ben motoru hep zor koşullarda hep yuksek viteslerde kullandim bi kerede bayilmadi vitesi yememezlik etmedi. Şunu soyleyeyim hem cross hemde SM modeli kesinlikle uzun yola gelecek motorlar. İki ay önce bariyerlere girdim motor asfalti yardi sadece çizikler vardi oda asfalt surtunmekten sonra motoru kaldirdim hastaneye kendim gittim sicaklamaya neredeyse. Hizlanmasindan kimse şikayetçi değildir bence kirmizi isikta çok hava atmisligim vardır diğer dediğin motoru kullanmadim ama rx 250 den herşeye rağmen memnunum.
    spil444 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    bunların termostatlarda yaz kış ayarı varmı acaba ısınana kadar yarım litre benzin yakıyo yaww..

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların termostatlarda yaz kış ayarı varmı acaba ısınana kadar yarım litre benzin yakıyo yaww..
    evet gerçektende kolay ısınmıo ısıtmadan çıkınca performans vermio ısındımı canvar oluo

Motosikleti
    rx 250
    evet iyi ısındımı gerçekten ses ve performans çok farkediyor da ısınmıyor işte iyi tabiki ben durduğu yerde ısıtmaktansa 2 veya 3 le fazla gaz açmadan ilerleyerek ısıtıyorum böylece benzindende tasarruf oluyor..

Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Performans tarzı motorların her birinin ısinmaya ihtiyacı vardir ben bunu ilk söylediğinde ortalik yaz günüydü ama kimse orali olmamisti anlayacaginiz olay kış yaz olayı değil motoru ilk calistirmalarda rolantiye birakin süzülmüş yağ dislilere tamamen sıcrasın, dev makinelerin bile calismak için belirli isi araligina ihtiyacı varken motorlarında var elbet. Isıtmadan binmek hem performans verimliliğini dusuriyor hem isinincaya kadar yakit israfina neden oluyor.

Yurtdışındayım ve motorumu çok özledim sıcak kaloriferin dibinde 2 aydir yatiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Eski RX cilerden kimler kaldı forumda varmı birileri bende çoktandır girmiyordum yardımcı olunacak konularda yardımcı olmaya çalışalım motorum 7000 km de az çok tecrübe etmişligim var motor hakkında Geçmiş mesajları okudum hala karbüratör sıkıntısı yaşayanları görmek üzücü oysa tecrubelilerin çoğu bu problemi aşıp sizinle paylaştık. Hatta neredeyse yaşanacak her problemi paylaştık sizlerle sadece geçmişi güzelce bi okuyun derim.
    spil444 ve cenkito bunu beğendiler.

Selam forumdaşlar, sizin radyatör'de fan varmı?, var ise performansı nasıl?, ebatları nedir? bilgi verirseniz sevinirim.

Motosikleti
    rx 250
    sol radyatörde fan var ebatları bilmiyorum ama performans iyi sadece rölentadayken çalışıyor oda yazın ve motor sıcakken hareket eder etmez kesiyor
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol radyatörde fan var ebatları bilmiyorum ama performans iyi sadece rölentadayken çalışıyor oda yazın ve motor sıcakken hareket eder etmez kesiyor
    Cevap için teşekkürler, seyir halinde açmaması mantıklı geldi bana güzelmiş, ısı seviyesini görünüyormu? sağ radyatör'ünüz egzost çıkışına çok yakın'mı? bendeki öyle görünüyor, çıkıştan kastım tam çıkıp kıvrıldığı yer radyatörün tam altına 2-3 santim uzaklıkta sanıyorum ekstra ısıtıyor yazın.
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Evet sağ radyatör tam ekzoz dirseği üzerinde ama hatirladigim kadarıyla tam deymiyor yani isi transferi sadece hiz sifir ken olabilir oda borunun isisinin fizik kurallarına gore yukarı doğru cikmasiyla
    spil444 bunu beğendi.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    arkadaşlar yurt dışında olmamdan dolayı bayadır yazamadım.bizm motosikletler 27 hp ye çıkıyormuş kütahyada bir abimiz yapmış ustayla bizde o işe gireceğiz.zaten dişli büyüterek ve egzozu açarak biraz tork kazandık.yapılması gereken zaten ilk olarak motora egzozun girdiği yerdeki emisyonu iptal edin daha fena gaz yiyecek motor sonra subab lastiklerini büyütün karbüratörü büyütün egzantrk ve silindir kapağını büyütn alet çıldırıyormuş ama tabiki bakım aralığı dahada düşecektir sezonda belki silindir piston bile yersiniz:D ama kısa yollu ve ucuz yöntem olarak dişli büyütüp emisyonu iptal edin :D
    spil444 ve suatt22 bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx 250
    arkadaşlar yurt dışında olmamdan dolayı bayadır yazamadım.bizm motosikletler 27 hp ye çıkıyormuş kütahyada bir abimiz yapmış ustayla bizde o işe gireceğiz.zaten dişli büyüterek ve egzozu açarak biraz tork kazandık.yapılması gereken zaten ilk olarak motora egzozun girdiği yerdeki emisyonu iptal edin daha fena gaz yiyecek motor sonra subab lastiklerini büyütün karbüratörü büyütün egzantrk ve silindir kapağını büyütn alet çıldırıyormuş ama tabiki bakım aralığı dahada düşecektir sezonda belki silindir piston bile yersiniz:D ama kısa yollu ve ucuz yöntem olarak dişli büyütüp emisyonu iptal edin
    ....saol trazma zaten aynı makineyi yurt dışında nasıl 27 hp olarak satıyorlar diye sıyırıp duruyordum ancak bu bahsettiğin modifiyeleri kullanılacak parça ismi veya linkleriyle verebilirsen süper olur.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    dostum belli bir parça adı yok yani dişli çok var arkaya 48 var bende işte emisyon zımbırtısını söktürdüm subap lastikleri büyükleriyle değişcekmiş egzantrik de büyüyecekmiş birde tam olsun dersen silindir üst kapağı büyüyecek ama benim yaptıklarım hem masrafsız hem zahmetsiz dişli zincir emisyonu söküp karbüratöre ve subaplara iyi bir ayar çekildimi çok daha torklu hale gelir alet
    spil444 ve suatt22 bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx 250
    saol trazma yaptığın değişiklikleri paylaşmaya devam edersen seviniriz bn şimdilik sadece egsozu ve bujiyi değiştirdim kayda değer performans artışı oldu şimdide hava filtresini şnorkel yapma cabalarındayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

arkadaşlar sm almak isteyen bir kardeşimiz var motorunu satmayı düşünen varsa yazsın bütçe 4500 tl..
    suatt22 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu ya trazma banada böyle bir grup lazım müthişsiniz tam benim kafada insanlarsınız keşke birde istanbulda olsanız varya müthiş olurdu ama şu ön kaldırma işini çekmemişsin ya baba üzüldüm yeni vidyolarını bekliom ama ön kaldır
    aslında var onlarda böle grup arıyor ama bulmaıyorlar
    suatt22 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    kendi adıma cevap vereyim yok olsaydıda katılmazdım ayrıca sanada profiline adam gibi bir foto koymanı tavsiye ederim o parmağı biriegsozuna tıkayabilir..

Motosikleti
    parmak konusuna hic girmicegim profil fotosuda ne begenirsem onu koyarim arti olarak sana degil baska bir arkadas cevap olarak yazdim zaten
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    evet biraz ön yargılı davrandım galiba şimdi kendi yorumumu şikayet edecem...
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    sikayete gerek yok

Motosikleti
    rx ciler sizden rica etsem rx in motor blogunun ayribtili fotosunu cekip buraya koyma ihrimaliniz varmi ufak bir proje varda kafamda ust kapak vs tam olarak gormem lazim
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx ciler sizden rica etsem rx in motor blogunun ayribtili fotosunu cekip buraya koyma ihrimaliniz varmi ufak bir proje varda kafamda ust kapak vs tam olarak gormem lazim
    http://www.dinkos.com.au/Loncin+250c...or-1039970.htm sağ yanda değişik açılardan başka fotolarda var
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 394748495051 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)