Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RX 250 Cross
    rain planet;3091264]hayırlı olsun gezgin.hoşgeldin aramıza...güzel günlerde kazasız belasız binersin inşallah...sıkıntılar olursada burda yazarsın...

sağolasın. ilerleyen günlerde fırsat buldukça videolar da paylaşırız inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayvaz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yardım edin lütfen rx 250 alıcam fakat uzun yok meraklısıyım vibrasyonu çok fazla olduğu söyleniyor pişman olur muyum ?
    rain planet bunu beğendi.

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    heryerde var herhangi bir parçacıdan alabilirsin.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı ayvaz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yardım edin lütfen rx 250 alıcam fakat uzun yok meraklısıyım vibrasyonu çok fazla olduğu söyleniyor pişman olur muyum ?
    vibrasyon var ama özellikle 100 km üstü hızda rahatsız ediyo... ayaklarda ve biraz oturduğun selenin arka tarafında....ben açıkcası uzun yol için aldım...öle uzun yola falan gidemedim pek ama az çok gündelik 200 km yapmışlığım da var...rahatsız falan etmiyo...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı ayvaz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pişman olursun uzun yol için alırsan =)) ha ama uzun yola 70-80le giderim dersen sıkıntı olmaz=)))

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede pişman olursun ama sele bakımından pişman olursun çünkü çok rahatsızlık verio 2 saatin sonuna doğru

macvi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tdm 850
    merhaba arkadaşlar inşallah pazartesi de benim motor geliyor herşeye rağmen aldık :D

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    arkadaşlar..!

--- arka stop lambamı yaptırdım yanlız fiyat 138 tl imiş... ben bakamamıştım internette, servis en son söyleyince şok oldum.. oda şok oldu... servisteki ustada beklemiyodu bu kadar fiyatı...oda son anda görmüş parça geldikten sonra....bana baya fazla geldi bu fiyat aslı varmıdır bilmiyorum....neyse 70 tl verdim geri kalanınıda aybaşında vereceğim dedim....yağ değişimi parası ile beraber..165 tl vs.

--- motorumun egsozunu değiştirmiştim biliyosunuz... bugünlerde yeni egsozda çıkar oldu yerinden.. sıkıştırıyorum ama sürekli eklendiği yerden zamanla kayıp çıkıyor.....bugünde en son kardeşimle sıkıştırdık......kelepçesine yeni vida somon taktık bakalım nereye kadar idare edecek

---bu arada gösterge paneli aşırı titreşimden alt vidalarından kırılmış ... bildiğin elimde kaldı gösterge paneli ..motorla giderken aşırı sallanmasından uyandım olaya ).. şaşkınlıklar içindeyim...sürekli titreşimden cazırtı yapıyodu en sonunda kırılmış çıkmış..... çalışıyo sıkıntı yok ama sürekli yolda giderken yerinden çıkıyo..... elimle aşağı bastırmak gerekiyo....gösterge paneli bu motordaki en güzel şeydi benim için... çünkü adamlar gösterge paneline herşeyi koymuşlar... ama gelgelelim onu motorda adam gibi konumlandıramamışlar.....plastik gömmeli 3 vida tutuyodu ..onlarda titrşeimden kırılmışlar..

--- motorda giderken egsozdan patlama sesleri geliyo.. bugünde giderken otobanda durdu motor....1 dk sonra çalıştı.. çabuk boğuluyo motor..... sanırım karbüratör subap ayarlarını yaptırmak gerekecek...hava benzin karışımını iyi vermiyo...

anlicağınız arkadaşlar bu motordan oldukça sıkıldım...bu kadar adi ve sorun çıkaracağını açıkcası düşünmemiştim... evet pişmanım motoru aldığıma....1-2 ay geçsin biraz bütçe ayırıp motora yeni parçalar alıp, yenileyip satmak istiyorum.... 4500 tlden bırakacağım..kim alır bu motoru bilmem ama ...zaten servislerde beni sinir etti.. ki bende motor tamirinden anlamam... alan alsın uğraşmak isterse uğraşsın...işi bilen adamın elinde şaha kalkar ama bizim gibi motora oturunca "bi bursa yapayım, geleyim" diyen adamın motoru değil bu :D... anlamayız tamirinden çözümünden....kendimiz bişeyler ekleyemeyiz....özellikle şu egsozuyla uğraştığım kadar hiç bişeyle uğraşmadım hayatta...

bu motorda mühendislik hataları çok arkadaşlar...günümüzde usta diye bahsedilen varlığın soyu tükendi zaten ... artık ustaya götürüyosun , çözümden çok parça değiştirttirmek için baskı yapıyo.. bende biliyorum parça değişsin ama aynı parçayı oraya koyduğunda gene aynı sorun oluyo....eski ustalar böyle değildi elbette... adamlar mühendis gibi yanaşırlardı olaya..çözerlerdi olayı ...neyse.

valla bu motoru yeni alacak arkadaşlara söylüyorum... motoru alırken iki kere düşünün.. ben bu motoru alırken çok acele ettim.. cazibesine kapıldım... benim için en güzel görüntülü motordur......gidişinde asla sıkıntı yok , motoru sağlam taş gibin ama plastik ve diğer aksamları yokmuuu!!!.... delirtti beni iki ayda....birini halledersin biri başlar...

neyse motoru elimden çıkarırsam köşeye atıp daha büyük güzel bir motor için sabırla bekleyeceğim.....öyle sıkıldım motordan..

Alıntı macvi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar inşallah pazartesi de benim motor geliyor herşeye rağmen aldık :D
    hayırlısı olsun macvi ama çok sorunlu motor şimdiden uyarayım...inşallah benim ve bu forumda bu motordan çeken bir çoklarının çektiklerini sende çekmessin...ama enazından bu yazdıklarımızı okursan önceden bizim tecrübelerimizle motorun sıkıntılarına daha iyi çözüm bulabilirsin tekrardan hayırlı olsun...
    cenkito ve macvi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar..!

--- arka stop lambamı yaptırdım yanlız fiyat 138 tl imiş... ben bakamamıştım internette, servis en son söyleyince şok oldum.. oda şok oldu... servisteki ustada beklemiyodu bu kadar fiyatı...oda son anda görmüş parça geldikten sonra....bana baya fazla geldi bu fiyat aslı varmıdır bilmiyorum....neyse 70 tl verdim geri kalanınıda aybaşında vereceğim dedim....yağ değişimi parası ile beraber..165 tl vs.

--- motorumun egsozunu değiştirmiştim biliyosunuz... bugünlerde yeni egsozda çıkar oldu yerinden.. sıkıştırıyorum ama sürekli eklendiği yerden zamanla kayıp çıkıyor.....bugünde en son kardeşimle sıkıştırdık......kelepçesine yeni vida somon taktık bakalım nereye kadar idare edecek

---bu arada gösterge paneli aşırı titreşimden alt vidalarından kırılmış ... bildiğin elimde kaldı gösterge paneli ..motorla giderken aşırı sallanmasından uyandım olaya ).. şaşkınlıklar içindeyim...sürekli titreşimden cazırtı yapıyodu en sonunda kırılmış çıkmış..... çalışıyo sıkıntı yok ama sürekli yolda giderken yerinden çıkıyo..... elimle aşağı bastırmak gerekiyo....gösterge paneli bu motordaki en güzel şeydi benim için... çünkü adamlar gösterge paneline herşeyi koymuşlar... ama gelgelelim onu motorda adam gibi konumlandıramamışlar.....plastik gömmeli 3 vida tutuyodu ..onlarda titrşeimden kırılmışlar..

--- motorda giderken egsozdan patlama sesleri geliyo.. bugünde giderken otobanda durdu motor....1 dk sonra çalıştı.. çabuk boğuluyo motor..... sanırım karbüratör subap ayarlarını yaptırmak gerekecek...hava benzin karışımını iyi vermiyo...

anlicağınız arkadaşlar bu motordan oldukça sıkıldım...bu kadar adi ve sorun çıkaracağını açıkcası düşünmemiştim... evet pişmanım motoru aldığıma....1-2 ay geçsin biraz bütçe ayırıp motora yeni parçalar alıp, yenileyip satmak istiyorum.... 4500 tlden bırakacağım..kim alır bu motoru bilmem ama ...zaten servislerde beni sinir etti.. ki bende motor tamirinden anlamam... alan alsın uğraşmak isterse uğraşsın...işi bilen adamın elinde şaha kalkar ama bizim gibi motora oturunca "bi bursa yapayım, geleyim" diyen adamın motoru değil bu :D... anlamayız tamirinden çözümünden....kendimiz bişeyler ekleyemeyiz....özellikle şu egsozuyla uğraştığım kadar hiç bişeyle uğraşmadım hayatta...

bu motorda mühendislik hataları çok arkadaşlar...günümüzde usta diye bahsedilen varlığın soyu tükendi zaten ... artık ustaya götürüyosun , çözümden çok parça değiştirttirmek için baskı yapıyo.. bende biliyorum parça değişsin ama aynı parçayı oraya koyduğunda gene aynı sorun oluyo....eski ustalar böyle değildi elbette... adamlar mühendis gibi yanaşırlardı olaya..çözerlerdi olayı ...neyse.

valla bu motoru yeni alacak arkadaşlara söylüyorum... motoru alırken iki kere düşünün.. ben bu motoru alırken çok acele ettim.. cazibesine kapıldım... benim için en güzel görüntülü motordur......gidişinde asla sıkıntı yok , motoru sağlam taş gibin ama plastik ve diğer aksamları yokmuuu!!!.... delirtti beni iki ayda....birini halledersin biri başlar...

neyse motoru elimden çıkarırsam köşeye atıp daha büyük güzel bir motor için sabırla bekleyeceğim.....öyle sıkıldım motordan..

hayırlısı olsun macvi ama çok sorunlu motor şimdiden uyarayım...inşallah benim ve bu forumda bu motordan çeken bir çoklarının çektiklerini sende çekmessin...ama enazından bu yazdıklarımızı okursan önceden bizim tecrübelerimizle motorun sıkıntılarına daha iyi çözüm bulabilirsin tekrardan hayırlı olsun...
    Beyler hepiniz dediklerime geleceksiniz... Eşşekliğime doymayayım ki bu motoru ilk alanlardanım... Ve daha diyorum ki ' motor bloğundan yağ kaçırmaya başladığını da göreceksiniz ' ne motoru sağlam ne şasisi ne de sadece bir yeri... Bana sağlam bir kazık oldu bu motor, sanki kaçıyormuş gibi gittim hemen aldım... Aldıktan 3 ay sonra Honda aslan gibi crf250l'yi çıkardı... Babamızın lafını dinlemedik =)))) şimdi ne motoru satabiliyorum ne de çözüm bulabiliyorum... Alırdım crf'yi 50.000 km'de giderdi o motor...

Yine geleyim asya motor işçiliğine... Arkadaşlar motorum 33 gün garantide kaldı, arka frenini bile yapamamışlar. sözde değişmiş ama arka fren tutmuyor=))... Gülüyorum ama sövüpte günahına girmemek için gülüyorum... Garanti süresini aştılar hadi neyse bide yapmadan göndermişler... Bu sitede bahsettim mi bilmiyorum motorun şasisinde kaynak varmış, yanlış duymadınız ŞOK SOK ŞOK =)))) '0' motor şasisinde kaynakla bana itelendi.... çok mutluyum zevkten dört köşeyim... motoru 4000 liraya bile satamıyorum... bu motoru bana birisi satmaya kalksa 2500 lira bile vermem 'herif gibi de söylüyorum' ALMAYIN ŞU MOTORU'... asya motora 2000 liraya aldığı motoru 6000 e sattırmayın... KAZIKLANMAYIN, AKILLI OLUN gidin crf250 alın... ha paranız mı yok 'binmeyin gardaş motora yürüyün, koşun, bisiklete binin' zaten alırsanızda motora binemiyorsunuz... sağı patladı, solu çatladı, hadi servise götür, otobüse bin, servisle kavga et, fabrikayı ara, sorunu çözemesinler, bi ay yatsın motor, git, yürü, tekrar al motoru, getir, yolda bi daha bişey olsun, karbrtrü tıkansın, amuda kalksın, takla atsın... Sende çıldır... Son cümlemdir ki 'DERDİ OLMAYAN RX250'Yİ KAÇIRMASIN'
    rain planet ve macvi bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar..!

ne diyeyim cok cok gecmiş olsun keske direkten dönmeseydinde zamanında iyi kötü max alsaydın en azından seninkine göre oldukca sorunsuz,
    dediğin gibi belki bende olsaydı ben o saseyi tekrar icat ederdim ama hallederdimde
    saglık olsun bu saatten ssonra diyecek bişey bulamıyorum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Kardeşim '0' motorun neyini halledeyim... ikinci el olsa yaptırırım normaldir derim... ama bu ne böyle ya yine de bi çok sorununu kendim hallettm garantide yatmasın diye

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sende haklısın o fiyata o kadar sorun cekilecek gibi değil.
    ama benim lafım RAİN PLANET e idi
    oda mondial max alacakken son anda görüntüsüne aldanıp rx aldı.

madem garantide kalma süresi doldu malın değişimini - iadesini isteme hakkın vardı keske iade etseydin
    böyle sıkıntılarla ugrasmaya devam edecegine

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende haklısın o fiyata o kadar sorun cekilecek gibi değil.
    ama benim lafım RAİN PLANET e idi
    oda mondial max alacakken son anda görüntüsüne aldanıp rx aldı.

madem garantide kalma süresi doldu malın değişimini - iadesini isteme hakkın vardı keske iade etseydin
    böyle sıkıntılarla ugrasmaya devam edecegine
    cenkito haklı... ben mondial x - treme almaya gitmiştim....hem motorun görüntüsüne hemde satıcının gazına geldim...
    iyi olur sandım... neyse olan oldu... tek düşüncem motorumu sağlamlaştırıp hemen satmak...
    geçenlerde mondial x-treme de gördüm çok yakından ... çok sağlam motormuş hakkaten......ya bişey diyeyimmi.. etrafda sürekli mondial görüyorum...yemin ediyorum kendi başına sağlam kült bir motor oldu mondial x treme....millet memnun biniyo...asya motora lanet olsun...en çok koyanda bu rx in motorun 6000 tl gibi fiyatı...birde arka stop lambasına verdiğim 138 tl para...neyse olan oldu..

asya motora 2000 liraya aldığı motoru 6000 e sattırmayın... KAZIKLANMAYIN, AKILLI OLUN gidin crf250 alın... ha paranız mı yok 'binmeyin gardaş motora yürüyün, koşun, bisiklete binin' zaten alırsanızda motora binemiyorsunuz... sağı patladı, solu çatladı, hadi servise götür, otobüse bin, servisle kavga et, fabrikayı ara, sorunu çözemesinler, bi ay yatsın motor, git, yürü, tekrar al motoru, getir, yolda bi daha bişey olsun, karbrtrü tıkansın, amuda kalksın, takla atsın... Sende çıldır... Son cümlemdir ki 'DERDİ OLMAYAN RX250'Yİ KAÇIRMASIN'
    aynen....hayatta şimdiye kadar aldığım şeylerden kaliteden asla ödün vermedim taki bu motoru alana kadar....gerçi gene bir çinli motor mondial alayım derken gittim bunu aldım..mondial alsaydım bunlar olmazdı bence.....dedimya cazibesine kapıldım..kardeşimde kanuni phantom var taş gibin motor.....

haa ekmeğinide yedim bu motorun ... ışıklarda, kadıköyde,sahil yolunda bakan imrenen "çok güzel motorun var" diyenin sayısını söyleyemem.......amma dışı onları içi beni yaktı...

neyse bu saatten sonra yakınmanın hiç bir anlamı yok giren girdi... en kısa zamanda bu halden kurtulmak lazım... şu anlık motor için bir bütçe ayıramıyorum halen servise 100 tl borçluyum...ama gerçekten bu motora 6000 tl vermeyi kimseye tavsiye etmiyorum...onurun yukarıda dedği gibi gidin honda alın ya da yamaha ktm alın ... kaliteli bir marka alın.... ha alamıyomusunuz cidden cidden bisiklete binin... emin olun şu anki ruh halimi size anlatamam.....motorum garajda ve binmiyorum.....ha gitmiyomu gidiyo... burdan hakkariye gider belki ama soğuyosun işte motordan.... ufak tefek sıkıntılar insanı bezdiriyo.. hele sıfır motor almışken bunların olması daha beter....honda , yamaha , ktm o kadar fiyat biçiyosa motorlarına bi bildikleri var.. adamlar ömürlük motor yapıyo sonuçta... alamıyosak inanın paramızın olmadığındandır.....paramız yetmiyodur.... yoksa o motorların normalden daha pahalı olduklarından değil...

saygılarımla !
    cenkito bunu beğendi.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    valla arkadaşlar ne söyleyeyim bende ufak tefek çektim motordan ama hiç sizin kadar bıkmadım.zaten benim motora bakış açımda biraz farklı o yüzden ki bütün ıvır zıvırı söktüm gösterge stop falan o yüzden çızırtı pıtırtı yok karbüratör sorunu hortum değişince tamamen çözülüyor onun dışında motor sorun çıkarmadı bana ve eşşeğe biner gibi biniyorum size denk gelmiş sanki neyse olan olmuş
    suatt22 bunu beğendi.

trazma şu videolarını bi yükle kardeşim çok merak ediyorum niye bekletion beni
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Sorun çıkartmıyor diyen arkadaşları da göreceğim ama inşallah başınızı ağrıtmaz(başınıza gelsin de görün) anlamında demiyorum... x-treme kullanan arkadaşın dediğini yaptım zaten... ama süre geçtiği için değil... asya motorla, abartmıyorum bu güne kadar yaklaşık 150 telefon görüşmesi yaptım ve 500 dakikadan fazla... anamdan babamdan çok heriflerle konuşuyordum... dedim 'artık yeter motoru benden alacakmısınız, değiştirecekmisiniz, yoksa biz bu işi beceremiyoruz diyip başınızdan mı atacaksınız bilmiyorum ama ben bunaldım'... orda beni dinleyenlerin hepsi hak verir olmuştu... en son dediler motoru değiştirelim... e nasıl yapacaz, ben motoru onların üzerine devredecem, onlar bana sıfırını verecek, gidecem 450-500 lira ötv sini yatırcakmışmışım, plaka çıkartcakmışmışım da bincekmişim... kısacası 1000 lira verecem de motorun sıfırını verecekler 'ne anladık bu işten'... bende motoru geri fabrikasına sattım... BURADAN MOTORDA SIKINTI YAŞAYAN VE BİR AN ÖNCE KURTULMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA SÖYLÜYORUM 'YAKLAŞIK 20-30 GÜN SABREDİN, MOTORUNUZ 1000 KM'NİN ALTINDAYSA SAKIN BİNİPTE 1000 KM'NİN ÜSTÜNE ÇIKARTMAYIN, 4300 LİRADAN AŞAĞIYA SATMAYIN, SİZE ALLAH'IN İZNİYLE YARDIMCI OLACAM, YOL GÖSTERCEM, Bİ 20-30 GÜN SABREDİN

benimki geçmedi kaça satarız bi el at sen sattınmı

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    satmayın arkadaşlar zamanla motor oturuyor kendine geliyor bende satılığa çıkardım ama satma taraftarı değilim hani satılırsa diye videoyu youtuba yüklemeye çalışıyorum biraz uzun sürcek gibi hadi bakalım
    suatt22 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    valla benim motor 3000 üzerinde allah için az gezmedim ama hep sıkıntı hep sıkıntı... keşke bunu daha önce deseydin be onur ))) neyse sağlık olsun...
    arkadaş ben motora binmek istiyorum.... ve şunu anladım altın elbiseli adamın dediği gibi "zübüdük markanın gübüdük motorunu alırsan " bu olur...
    alşu yazıları yazmadan daha 5 dakka önce geldim eve motorumla bir akşam gezisi yaptım.. sinyal ışıkları kafayı yedi... ya yanmıyo.. yada yanınca hep yanıyo sinyal şeklinde değil sanki far gibi... elektrik aksamı berbat motorun...birde yolda motor gaz yemedi sanırım 5 dakka motoru çalıştıramadım... korktum akşam akşam eve gelemicem diye baya uzaklaşmıştım...en sonunda aldı marş ve geldim...
    ya ne yapsam bilmiyorum çok üzülüyorum ....eylül ayında biraz para biriktirip sağlam bir ustaya götürcem.. servise değil dikkat edin ustaya... işini bilen bir ustaya....al dicem yap motoru kaç para istersen.. başından g.tünden girsin yapsın...bide böyle deneyelim.. yoksa bu şekilde satamayız motoru...
    cenkito bunu beğendi.

allah sabırlar versin zor durum en iyisi bi ustaya dediğin gibi iyice elden geçirsin normalde motor bloğunda sıkıntı yok motorun
    rain planet ve cenkito bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 33414243444553 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)