Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar formu baştan sona okudum.bu motosiklet şimdiye kadar gördüklerimin en gösterişli ve aynı zamanda en adisidir.
    nedenlerini yazıyorum:
    1-montajdan sonra test için bindiğinde zincir koparak ön zincir kapağı ve vites müşürü kırıldı.(fabrikada bu parçalar yok)
    2-motosiklette hali hazırda bulunan benzin filtresi piyasada örneği yok denecek kadar kalitesizdir ki bu yüzden arazide kaldım.
    3-deponun içerisindeki plastik parçalar yüzünden iki kere depoyu temizlettim.depoya yapışan parçacıklar hala problem oluşturuyor.
    4-araziye ilk gittiğimde zincir muhafazası titreşimden kırıldı
    5-egzoz koruması perçinlerinden atarak elimde kaldı.yenisini taktırdım 100 km lik bir kullanım sonucu arka sinyali ve yan grenajı eritti.yine perçinler attı.
    6-motorun üzerindeki yapıştırmalar ilk yıkamada söküldü.
    7-yanımda takım çantası ile dolaşmama rağmen civata toplamakla başa çıkamadım .en son egzoz motor bağlantı yerinden düştü.
    8-ön farı üç sefer değiştirdim yine geçti en son zenon far taktırdım kiti ile birlikte.
    9-sinyallerin su alması en küçük problem
    10-ayak marşını usta dahil kimse çalıştıramadı arazide elektirik kesti yine bir sürü eziyet..
    11-orta amortisör patladı sebebini servis dahil kimse bilmiyor (bu arada akrobat değilim normal şartlarda kullanıyorum)
    12-seksen kmh yi geçtiği an gaz kesiyor gaz kesici varmış dağ motoru olduğu için ne alakaysa...gaz kesiciyi söktürmek istediğimde fabrikadaki usta dahil kimse yerini bilmiyor

Bunlara rağmen asya 250 rx almayı düşünen varsa 650 km deki motosikletimi 4000 tl ye satıyorum hepinize keyifli sürüşler
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı seyyah2400 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar formu baştan sona okudum.bu motosiklet şimdiye kadar gördüklerimin en gösterişli ve aynı zamanda en adisidir.
    nedenlerini yazıyorum:
    1-montajdan sonra test için bindiğinde zincir koparak ön zincir kapağı ve vites müşürü kırıldı.(fabrikada bu parçalar yok)
    2-motosiklette hali hazırda bulunan benzin filtresi piyasada örneği yok denecek kadar kalitesizdir ki bu yüzden arazide kaldım.
    3-deponun içerisindeki plastik parçalar yüzünden iki kere depoyu temizlettim.depoya yapışan parçacıklar hala problem oluşturuyor.
    5-egzoz koruması perçinlerinden atarak elimde kaldı.yenisini taktırdım 100 km lik bir kullanım sonucu arka sinyali ve yan grenajı eritti.yine perçinler attı.
    7-yanımda takım çantası ile dolaşmama rağmen civata toplamakla başa çıkamadım .en son egzoz motor bağlantı yerinden düştü.
    8-ön farı üç sefer değiştirdim yine geçti en son zenon far taktırdım kiti ile birlikte.
    10-ayak marşını usta dahil kimse çalıştıramadı arazide elektirik kesti yine bir sürü eziyet..
    11-orta amortisör patladı sebebini servis dahil kimse bilmiyor (bu arada akrobat değilim normal şartlarda kullanıyorum)
    12-seksen kmh yi geçtiği an gaz kesiyor gaz kesici varmış dağ motoru olduğu için ne alakaysa...gaz kesiciyi söktürmek istediğimde fabrikadaki usta dahil kimse yerini bilmiyor

Bunlara rağmen asya 250 rx almayı düşünen varsa 650 km deki motosikletimi 4000 tl ye satıyorum hepinize keyifli sürüşler
    Adamın dibisin dostum..

1-montajdan sonra motora ilk binişilerimde arka fren pedalı düştü, geberiyordum
    2-benzin filtresi değil o resmen boru =))
    3-depoyu 3 kez temzledm, temizlettim, şu an garip bi şekilde sorunu yok
    4-3500 km de kırıldı arka zincir muhafazası
    5-egsozu 3 kez perçin ATTIRTTIRDIM =)). son taktıklarında arka bölümü komple eritti, değişti, yolda yine egzost düştü,arka tekeri AZICIK yaktı, bi daha değişecek =)
    6-yapışkanları aldığım ilk gün söktüm
    7-yanımda 5 alyan anahtarı, 8-10-12 numara anahtar, tornavida ve penseyle geziyorum (enduro montun cebinde)
    8-ön farı bi defa değiştirdim
    9-sinyallerde sorun yok
    10-ayak marşını 3000 km de iken bilen bi usta halletti, şimdi çalışıyor
    11-amrtsrler sağlam
    12-142 km ye kadar çıktım, muhtemelen motorun ya MPH'ta yada karbürtründe pislik falan var tam gaz yemiyor...

Senden biraz daha az sorun yaşamış gibiyim, motor süpermoto belki ondandır... ama anlamadığım bi kaç arkadaşta var, onlarınki 5000 km yi buldu hala tık yok sorunsuzlar =))

İşin güzel tarafı bu motor bana tam bir tecrübe oldu (her anlamda)...önce asya motor firması olmak üzere hepinize saygılar

suatt22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla ben supermoto yla araziye çıktım hiç bir sorun çıkmadı üstelik bildiği dağbayır dı atladım zıpladım gazı kökledim hiç bir takılma vs olmadı
    ayak marşım gayet güzel .çalısıo ama bir noktası var orayı tuturmazınz lazım kolaylıkla çalısıo
    gaz kesiici demişsin nedir o olay onuda anlamdım nası bişeydir o birimi söyledi sana yada ustamı söyledi bende öyle bir olay yok yokuş yukarı kökledimmi uçuyor

zaten motor öyle sert kullanılacak bir motor değil şase kısmı hariç diğer parçalar için söylüom şasi gayet sağlam diğer aparatlar sorun çıkırrır yola çıkmadan önce kontraol edicen
    bir ktm husaberg performansı bekleme üzerindeki aparatları komple değiştirisen daha iyi sonuçlar alınılabilir motordan ama oda kiminin bütçesini aşar ben yakın zmanda çoğu praçasını değiştircem zincirde çok gevşek bende hayılsı olsun hakkında bence biraz daha düşün

ha bu arada bna motor geldiği zman kontrol etmiştim bütn civataları alayıda gevşekti kendim sıktım bi dünyada somunu eksikti servis mervis hikaye kendin gözlemlicen adamın yaptığı işi kontrol edicen
    GESTAY YAPACAN BİLEN bilir
    cenkito bunu beğendi.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı seyyah2400 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedenlerini yazıyorum:

ah be kardşeim... aslında bu motoru alıp araziye çıkmak ne kadar akıl karı...evet .. motorun parça kalitesi gerçekten çok düşük....

ki ben görüp görebileceğin kişiler içinde , bu motoru en naif kullanan kişi olduğum halde kendimce , bir sürü sorun yaşadım...
    - daha ilk gün motorun üstündeki egsoz koruma demirin vidası düştü gitti.. ( ama allahtan ondan sonra yeni civata taktılar ve sorun yaşamadım.. halende yaşamış değilim vidalar konusunda .. şükür)
    - halen radaytörüm antifriz sızdırıyo (ki 1000 km de değişeceğini sölediler bakalaım)
    - karbüratör desen allahlık ( geçen tekleme yaptı yolda kaldım , allahtan uzun uğraşlarım sonucu 10 dakika sonra çalıştı)
    - onun dışında kafa grenajında muazzam bir ses ( plastik parça çok cızırtı yapıyo motor çalışınca)
    - benzin kapağının altında ki yuvarlak çizginin arasından benzin sızdırıyo sanki..depo kapağının hemen altında...kağaın altı benzin oluyo az az...çözemedim..

sanki bunların hepsini halletsem , yerine yenileri gelecek gibi.. ama bakalaım ilerleyen zamanlar gösterecek....

ama cidden ve cidden... arazi motoru dahi olsa... araziye gidecek bir motor asla değil bunu parça kalitesinden dolayı söylüyorum..... ki bu motora bir husquvarna veya husaberg , ktm muamelesi yapmak cidden saçmalık...
    asya motor sonuçta , parça kalitesi belli.... bunun için yapılmış olsa dahi... arazide malesef performansı kötü olacağı kanatindeyim...
    ama burda birazda suçu bu motoru toplayan fabrika ve dükkanlara bağlıyorum... çoğu bu motor hakkında bişey bilmiyorlar...
    radyatör antifriz sızdırıyo diyorum.. usta diyoki.." hava vardır havasını alırız gider"..dükkan sahibi diyoki " radyatörde delik vardır hemen sipraiş ettirelim değiştirelim".. neler neler
    allah sonumuzu hayır etsin
    tipine görünüşüne ,gücüne aldandık ki o konuda asla bi sıkıntım yok 10 numara motor :D

bugün ilkdefa yokuşda tır solladım çok hoşuma gitti........eskiden olsa ybr ile.. hey gidi heyy..
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    onur geçmiş olsun allah acil şifalar versin
    Onurkahraman bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    @rain planet dostum top tam anlamıyla direge carpıp kalene girdi, max da arazide atlama zıplama, hor kullanma dip gaz sürme aklınıza gelecek hersekil kullanım sonucu sizdekilere benzer problemler yasamadım, hem ucuz hemde yedek parcası bol tüm cg lerle aynı cogu parca, belki grenajda sorun bekleme yasanabilir, onu bilmiyorum, arazide düşünce kırılabiliyorlar
    max ın en büyük eksisi motor gücü azlıgıydı, onu da sıfır işçilik masrafıyla bildiğin üzere (maximum 500 tl bile gitmedi) kendim hallettim.
    3500 + 500 = 4000 tl ye geldi ama karekteri değişti, eski halinden iki motor ediyor güç olarak benim gözümde.
    birinci vites cekmeyip stop ettiği tepelerden ikinci vites pati atarak cıkıyor şimdi.ama bende ne olur ne olmaz diye alet çantamla cıkıyorum araziye.
    insallah bu sorunlarınızı en kısa zamanda çözebilirsinz
    saglıcakla kalın
    mehmetmumtaz ve rain planet bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

cenkito motorun gücünü naıl artırdın anlatırmısın
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı suatt22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cenkito motorun gücünü naıl artırdın anlatırmısın
    tabiki anlatırım
    krank, silindir, piston üst kapak değişimi ile, ayrıntıları sayfamızda paylasmıstım, birkac sayfa önce ve sonrasına da bakın, merkezi paylastım...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-85.html
    rain planet ve Carbondioxid bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    rx 250 cross aldım az km kullanılanından ikinci el.arazide kullanabildiğim en sert şekilde kullanıyorum tabiri caizse canını alıyorum yakında videoları paylaşacağım. yaşadığım sorunları yazayım.
    -karbüratör herkesde olduğu gibi cort fabrikadan yenisi geldi benzin hortumları değişti ve şu an sorunsuz.
    -radyatörde antifirz akıtması gibi hiçbir sorun yaşamadım motoru arazide yatırmama rağmen.
    -sinyal stop ıvır zıvır ne varsa söktüğümden öle antik kuntik sorunlarla uğraşmadım.
    -arka dişli 48 yaptım motor hayvan oldu ama buna bağlı olarak titreşim de arttı o yüzden bazı gevşemeler oluyor sorun değil ara ara sıkarız.
    -motor bi ara ısınınca stop ediyor çalşmıyordu subaplar sıkılaşmış gevşettim düzeldi.
    -gaz teli koptu eşşek gibi asılmamdan ve sürekli teker yapmamdan önemli sorun değil.
    -tek çıldırdığım nokta iki haftada bir ön var ampülünü değiştirmem sürekli patlıyor.

bunların dışında ktm ile kıyaslama yapmam ktm nin 250excf sıfırı 22000 den fazla şimdi siz 6000 ne aldığınız motorda o performansı beklerseniz olmaz bu kadar paraya bu kadar köfte

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

rain planet, cenkito ve salvoo bunu beğendiler.

trazma helal gayet mantıklı açıklama yapmışsın benimde yukar yazdım gibi supermoto modeliyle arazi sürüşü yaptım hiçbir sorun çıkmadı dişliyi 48 yaptım demiştin ne faydası oldu bende yaparsam ne olur 2 3 viteste teker gelimo birde hızın ne oldu en son tşk
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    RX 250 Cross
    rx 250 nin cross ve sm modellerinde dişliler farklı mı yok sa aynı mı ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı gezgin26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rx 250 nin cross ve sm modellerinde dişliler farklı mı yok sa aynı mı ?
    İkisinde de aynı dişli var.

SOFİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Depodan kaynaklanan plastik kücük parcalar yakıt filtresinden kolayca geçerek karbüratöre iniyor ve zaten kücük olan emiş hattını hemen tıkıyor. Bu kesinlikle en büyük problem.
    Ön sağ amortisör keçe patlattı ve şuan fabrikasında dahi bulunmuyor.
    sag arka sinyal egzos ısısı kaynaklı eriyor.
    Şasesinde motoru tutan bir ek yeri koptu haliyle şaseyle bütün oldugundan mecburen kaynakla düzeltilecek.
    Ön far ampulü patlamış ne zaman patlamışsa
    bunlar yaşadığım problemler çok dagda bayırda bıraktı beni karbüratör buna ragmen seviyorum motoru çekişi güzel ve gösterişli seside cabası insanların hevesli hevesli bakıp beygir canavarı sanmalarıda cabası bence bunlar durumu eşitleyen noktalar.
    rain planet bunu beğendi.

trazma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX 250
    hocam 48 dişli wr450 f dişlisi taktım birebir uyuyor.motor 2.vitesde bile çok rahat tekere geliyor debryajla tabi bunun dışında haliyle hız max 95 civarı bişe oldu ama bana hız değil tork lazım vurmadığım duvar tepe kalmadı hepsinde gücü yetti.bundan önce husqvarna tc570 vardı onunla tabi kıyaslanmaz ama bu fiyata bu kadar diyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @rain planet dostum top tam anlamıyla direge carpıp kalene girdi, max da arazide atlama zıplama, hor kullanma dip gaz sürme aklınıza gelecek hersekil kullanım sonucu sizdekilere benzer problemler yasamadım, hem ucuz hemde yedek parcası bol tüm cg lerle aynı cogu parca, belki grenajda sorun bekleme yasanabilir, onu bilmiyorum, arazide düşünce kırılabiliyorlar
    max ın en büyük eksisi motor gücü azlıgıydı, onu da sıfır işçilik masrafıyla bildiğin üzere (maximum 500 tl bile gitmedi) kendim hallettim.
    3500 + 500 = 4000 tl ye geldi ama karekteri değişti, eski halinden iki motor ediyor güç olarak benim gözümde.
    birinci vites cekmeyip stop ettiği tepelerden ikinci vites pati atarak cıkıyor şimdi.ama bende ne olur ne olmaz diye alet çantamla cıkıyorum araziye.
    insallah bu sorunlarınızı en kısa zamanda çözebilirsinz
    saglıcakla kalın
    cenkito mesajını yeni gördüm okurken....

valla biliyomusun ben daha öncede demiştim... mağzaya mondial x treme almak içn gittim ne aldım... he herşeye rağmen memnunum tabi motorumdan..

motor hoş motor..
    cidden otobanda yokuş yukarı 120 yapıp tır sollamak...
    trafikde millete tepeden bakmak...
    motor egsoz sesi..
    görüntüsü elbette...(ışıklarda arabaların camından bakan millet hemen incelemeye koyuluyo ki motorun üstündeki için hoş bir duygu)
    titreşimide çok az ...bence...

dün motoru servise bırakmıştım...sorunları yukarda saymıştım...normal 1000 km lik bakım ve yağ değişiminin yanında
    -motorun uzunlar ışık lambası patladı.
    - radyatörü antifriz sızdırıyodu.
    - kafa grenajından cazırtı geliyodu.
    - karbüratör tahliyeden pi benzin sızdırıyodu - özellikle akşamdan bıraktığımda sabaha motorun altı benek benek yerde koyuluklar vardı..
    - ve en önemlisi motorun arka egsozu perçinlerinden çıkmış nerdeyse kopupu yere düşecek... zaten motorun sesinde bi değişim oldu...ilk başta anlamamıştım sonra arkadaş bu egsoz sallanıyo deyince... allah dedim..)

bugün gittim motoru almaya..
    - lambayı değiştirmişler..
    - radyatörü değiştirmişler yeni radyatör takmışlar..
    - kafa grenajındaki bütün vidaları sıkıp sorunu hallettiklerini sölediler... ki plastik aksam çok fazla kafa grenajında tekrar cazırtı yapsa bile bence büyük sorun sıkıntı değil benim için...
    - karbüratör filtresini temizlemişler....ki yüksek devirde kullanmamı önerdiler.
    - en son egsozumu sökmüşler ve fabrikadan yeni egsoz söylemişler onu bekliyolardı... hatta bana motoru bu şekil al git dediler egsoz geldiğinde biz seni çağırırız dediler ama kabul etmedim.. sonuçta egsozsuz motordan öyle bir ses çıktıki en baba harley bile yanımda sönük kalırdı şalsdj ki polis o sese ceza yazardı göze alamadım... en iyis yeni egsozda gelsin öle alayım dedim...

servisdeki ustalarada birer sigara aldım... allahtan beni mağdur etmediler.. adamlar nerdeyse motorun herparçasını yenilediler...yani elbette garanti kapsamı ama istanbulda buna yanaşmayan birsüsü servis olabiliyo .. yada bişekil para kopartıyolar..... en son borcum ne kadar dedim... bir yağ değişimine para alırız oda 25 tl dedi...dedim eyvallah ...
    motorumu şimdiden özledim sanırım cumartesine alcağım motorumu...ilerleyen zamanlarda motorda büyük değişimler yapmak istiyorum arkadaşlar... sağlam parçalar alıp takmak... tabi motorun işlerliğini ve birazda sıkıntısız günleri deneyimledikten sonra yapacağım....motoru gerçekten çok sevdim..hayırlısı bakalaım
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Geçtiğimiz haftalarda karbüratörü bi temizletmiştim ve 300 km yol yaptım o pazar motor tık bile demedi gittigim yollar sürekli virajlı iniş ve çıkışlıydı ve motora aşık olmuştum bir kere daha eger motorum hep öyle olsa haftasonları tadından yenmez. Bugün bilecik servisine bıraktım motorumu 1 hafta orada misafir olacak adamların başı kross ve endurocularla dolu. Motorumda bi kaynak işçiliği vardı onu garantiye saydılar, depoyu değiştirecekler tamamen, ön amortisör keçeleri fabrikada hala yokmuş gönderemiyorlar, motora 3 filtre birden takacagım bundan sonra. Serviste bi rx cross gördüm motoru kilitletmiş aşağı yukarı 1000liradan fazla tutarı varmış tamamen sökmüşler motoru felan sadece şase kalmış blogu felan çatlatmış bişeyler yapmış ulan dedim ne bu böyle ya :s

aman allah korusun kazadan beladan parça kırdınmı geçiriler walla çakallara fırsat vermeyin

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı SOFİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz haftalarda karbüratörü bi temizletmiştim ve 300 km yol yaptım o pazar motor tık bile demedi gittigim yollar sürekli virajlı iniş ve çıkışlıydı ve motora aşık olmuştum bir kere daha eger motorum hep öyle olsa haftasonları tadından yenmez. Bugün bilecik servisine bıraktım motorumu 1 hafta orada misafir olacak adamların başı kross ve endurocularla dolu. Motorumda bi kaynak işçiliği vardı onu garantiye saydılar, depoyu değiştirecekler tamamen, ön amortisör keçeleri fabrikada hala yokmuş gönderemiyorlar, motora 3 filtre birden takacagım bundan sonra. Serviste bi rx cross gördüm motoru kilitletmiş aşağı yukarı 1000liradan fazla tutarı varmış tamamen sökmüşler motoru felan sadece şase kalmış blogu felan çatlatmış bişeyler yapmış ulan dedim ne bu böyle ya :s
    motoru mu kilitlemiş......nasıl yapmış ki onu.... insan gibi binmemiş o zaman

arkadaşlar halen resim mesim yüklicem diyorum yükleyemedim....yakında yükleyeceğim.. elinizde varsa atalım foruma.... şenlensin buralar...
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    Motoru indirip açtığımızda içinden yağ çıkmadı dedi servis radyatörde su yoktu açtıgımızda dedi o çocuguda biliyorum bozüyüklü benden sonra 2. el aldı motorunu 4000km de aldı 3900 e felan almıştı ama motor güneşte fazla kalmış egzoz felan degiştirilmiş dandik bişeydi ama ne alakaysa kafa ve yan sticker lar hala duruyordu :D neyse motorun bi resmini cekseydim keşke serviste 2012 model mi dersiniz hertarafı dagıtmış herif

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    aranızda akşam kullanan yokmu motoru ?

REKLAM ALANI
38. sayfa BirinciBirinci ... 28363738394048 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)