Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Rulmanlarin tanesi 5-10 lirayi gecmez. Standart rulmanlar bunlar ama janti cok paradir 250-300 lira isterler
    viper17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanırım 2 versiyonu var supermotonun. Biri tel diğeri alüminyum jant. Alüminyum jantla fazla akrobasi yapmayın.

1 kaç kaldırımdan bişey olmaz da kross gibi sürerseniz pek iyi olmayabilir.

Supermoto atlayıp zıplamak için değildir. Wheelie, stoppie ve drift için vardır süpermoto. Özellikle alüminyum jant için konuşuyorum. Zevkin doruğudur kısaca

Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Motorun olumlu ve olumsuz yanlarını yazarmısın bile görüntü olarak hoşuna gitmeyen yanlarını

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun olumlu ve olumsuz yanlarını yazarmısın bile görüntü olarak hoşuna gitmeyen yanlarını
    Bu soru bana mıydı tam anlayamadım bana değilse atlamak istemediğimden yazmamıştım =))

Üzerime alındım şimdi =)) ; Önceki paylaşımlarımı okursan baya bi kendimce yorum yapmıştım.. o zamandan sonra farklı olarak kullandıkça sevdiğim bi tarz oldu, motosiklet bana ufaktan yetmemeye başladı.. bi dolu kaldırım inip çıkmaya başladım, gönlümce atlayıp zıplıyorum, yürüyen aksamında herhangi bi sorunla karşılaşmadım.. dijital göstergesinde bulunan vites işaretleri kayboldu =)) egzost alt birleşim yerindeki perçinleri attı, ikisinide garantiden değiştirecekler.. bide iki güne bi sigorta yakmaya başladı motor, sebebini bi türlü bulamadım.. üzerinde cam sigorta varmış, onu tofaş sigortasıyla değiştirdim canavar oldu =))).. yakıt tüketimi kullanıma göre 3,3lt ye kadar düştü.. son hız olarak 130 gördüm.. ama 80-90 nın üstünde yarım saat, kırk dakikadan sonra alt kısımlarda bi uyuşma başlıyor =)) şu an için bi değerlendirme yapcak olursam 1300 kmye yalaştım ve 10 üzerinden 9 veririm motosiklete, bunda motoru aldığım yerin her sorunumla ilgilenmesinin büyük payı da var.. ve yaptığım kaplamalar bana daha çok heyecan veriyor... ha bide
    lastikler berbat =)))..

Ayrıca direkt motosikleti genel olarak sormaktan ziyade şurası burası nasıl diye sorarsan daha iyi yardımcı olabilirim.. böyle aklıma pek bir şey gelmiyor, kafama göre bahsediyorum..

makseli ve forzaBJK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sigortayı değiştirmeyin, bi yerde kısa devre varki sigorta atıyor büyük sigortayla elektrik tesisatını yakarsınız.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Onurkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soru bana mıydı tam anlayamadım bana değilse atlamak istemediğimden yazmamıştım =))
    arka dişli kaç ?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişli kaç ?
    hacı bugün unuttum senin soruyu cevaplamayıda bulduğun dişlinin delikleri uuymuyorsa 5dklık işi var tornacıda yeni deliklerin açılması içinhaberin olsun..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bugün unuttum senin soruyu cevaplamayıda bulduğun dişlinin delikleri uuymuyorsa 5dklık işi var tornacıda yeni deliklerin açılması içinhaberin olsun..
    o zamanat dişli güçten düşmez mi

yani çabuk kırılma anlamındana

Motosikleti

Abi nedir senin bu günlerde bu dişlilerden çektiğin uygun dişli bulamazsan arka dişli göbeğini değiştirmeyi düşünebilirsin. tabi standart çinlilerin parçalarından uydurabilirsen.

Motosikleti

o işlemin aynısını forumdaki moteratörlerden birisi Kuba strsine uygulamıştı ki bunu arazide falan kullanıyordu,
    ben pek birşey olacağını sanmıyorum ama yinede tercih meselesi..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    o işlemin aynısını forumdaki moteratörlerden birisi Kuba strsine uygulamıştı ki bunu arazide falan kullanıyordu,
    hmm anladım. zaten hali hazırdaki delikler genişletilecek.

yeni dişli takılmadığından sıkıntı da olmadı demek.

eyw. deneyeyim bu gün o zaman.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400

Yunus anlamaz böyle şeylerden, sincan ustası o

Olcay'dı sanırım. Sonrasında sırt rahatsızlığından dolayı toplamda 500 km felan sürebildi diye biliyorum motoru. Sanırım hala yatıyor motoru.

Ama dişliye bakmak lazım. Eğer yeni delikler açıldığında yeterince yer kalacaksa sorun olmaz. Ama bazı dişlilerde çok ince yüzey alanı var yeni dişli açmak için. Hatta bazılarında yeni delik açmaya yer bile yok neredeyse...
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus anlamaz böyle şeylerden, sincan ustası o
    istanbul ustası gelde şu benim asyanın konjektörünü takıver la bi bulamadım yerini saatlerdir
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    arka dişli kaç ?
    Beyler fotograf yok mu heç =))

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortayı değiştirmeyin, bi yerde kısa devre varki sigorta atıyor büyük sigortayla elektrik tesisatını yakarsınız.
    Dostum cam sigorta vardı 15lik.. sonra aynısıyla değiştirdik yine gitti 1 güne.. sonra tofaş 20lik normal sigortaya çevirdim.. onuda bi defa yaktı.. şimdi yeni değiştirdim 2 gündür sorun çıkarmıyor.. geçen sağ arka sinyal kırılmış, eğilince egzost baya yakmış,acaba diyorum sinyaln içindeki kablolar da eridi de kısa devre mi yapıyor ara ara diye.. olabilir mi? yoksa bi sıkıntısı yok motorun??

Motosikleti
    Dostum cam sigorta vardı 15lik.. sonra aynısıyla değiştirdik yine gitti 1 güne.. sonra tofaş 20lik normal sigortaya çevirdim.. onuda bi defa yaktı.. şimdi yeni değiştirdim 2 gündür sorun çıkarmıyor.. geçen sağ arka sinyal kırılmış, eğilince egzost baya yakmış,acaba diyorum sinyaln içindeki kablolar da eridi de kısa devre mi yapıyor ara ara diye.. olabilir mi? yoksa bi sıkıntısı yok motorun??
    Olabilir, kendi kendine değil de sağ veya sol sinyal verdiğinizde kısa devre yapabilir kablolar eriyip birbirine yapışmışsa tabi.
    Onurkahraman bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    arka dişli kaç ?
    Allah rızası için bir cevap Ben face'te 38 gibi bişey yazıldığını hatırlıyorum....
    #sürenadam

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Arkadaşlar ne zamandır arıyorum benim süpermotoya bi %50 asfalt %50 arazi veya %70 asfalt %30 arazi lastiği bulamadım.. benim lastik ebatları 130/70/17 ve 110/70/17 arkayı iyi kötü uyduruyorum ama ön bulamıyorum.. yardımcı olabilcek olanınız var mı illa ön tekeri mi değiştircez ya

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rızası için bir cevap Ben face'te 38 gibi bişey yazıldığını hatırlıyorum....
    bakim bakim bi

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

evet arka dişli orjinali 38 miş.

Arkadaşlar ne zamandır arıyorum benim süpermotoya bi %50 asfalt %50 arazi veya %70 asfalt %30 arazi lastiği bulamadım.. benim lastik ebatları 130/70/17 ve 110/70/17 arkayı iyi kötü uyduruyorum ama ön bulamıyorum.. yardımcı olabilcek olanınız var mı illa ön tekeri mi değiştircez ya
    internetten araştırdın mı ?

http://www.lastik.tv/ diye bir yer var, uygun var mı bi bak istersen
    Onurkahraman bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Onurkahraman motorun egzoz sesi nasıl ses seviyesi ne kadar ? Youtube daki videolarda galiba kick starttan bir zırıltı geliyor sendede var mı ?

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onurkahraman motorun egzoz sesi nasıl ses seviyesi ne kadar ? Youtube daki videolarda galiba kick starttan bir zırıltı geliyor sendede var mı ?
    egzost sesi mükemmel.. benim motorum muhabbetinden demiyorum.. tok bi sesi var.. bazen 80, 90 giderken 2. vitese çekiyorum, pat pat patlama yapıp, sesler geliyor egzosttan bayılıyorum=)) yalnız egzostun alt kısmının perçinleri attı, şimdi sesi biraz tiz çıkıyor, garantiden değişcek.. ve bide motorun 200. kmsinden beri bi yerinden bi zırıltı geliyor.. kontağa taktığın anahtarın göstergeye veya saşiye değipte şıngırdayıp, zırıldaması gibi.. onu bi çözemedim.. bide tünellerde kapalı alanlarda müthiş bi efekti var =))

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)