Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan, kazasız belasız inşallah. motor, orion250 nin kopyası değil. ta kendisi malezya malı olur kendileri.
    cin mali olmasin sakin ?
    bkz: http://www.apollovehicle.com/Motorcy...ew%29_306.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı sercanf4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar,biraz geç oldu ama rx 250 hakkın da birşeyler paylaşmak istiyorum
    Öncelikle motosikletimi 30 gün önce aldım (şimdiden 1200 km oldu) fazla gezemedim ama arazide biraz zorladım sayılır,
    bir iki cıvata somun gevşedi ,bir defa da hafif yan yattım ama bunlar dışın da büyük bir sıkıntı yok .(şimdilik)
    bu kadar iyi olmasını beklemiyordum ama iyi çıktı
    bir de motor kopya evet gercekten kopya Orion 250 diye ararsasanız bire bir aynısı,
    alma sebeblerim den birisi de bu ve görmeden aldım (tabiki biraz geç geldi)
    eksoz u komple söktüm susturucuyu dağıttım küçük bir ses vardı vida gevşemiş yaptım,
    şimdi ktm benzeri bir eksoz yapacağım yapınca fotosunu eklerim.
    şimdi hava filitresi üzerin de çalışıyorum bağlantı kitini yaptım şimdi iyi bir filitre arıyorum bulunca
    takacağım ve fotoyu eklerim bu hafta sonu takmış olurum.
    şimdilik merdivenleri çıkıyor iniyor toprak yollar da gidiyor .
    deneyimlerimi ve çalışmaları mı tekrar paylaşacağım.
    görüşmek üzere.
    Motor fotoğraflarda çok kısa gözüküyor. Asyanın sitesinde ise 2m 30cm yazıyor gerçekte bukadar uzun mu? Fotoğraf çekerken üstünde olursan orantıyı tam anlayabiliriz. Motorun selesi kısa artçıyla sele yetiyor mu? Sele yüksekliği 93cm yamaha wr 125in seleside 93cm boyum 1.77 yamahada ayaklarım yere değmiyor. Senin boyun kaç? ayakların rahat basıyor mu ? Hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor fotoğraflarda çok kısa gözüküyor. Asyanın sitesinde ise 2m 30cm yazıyor gerçekte bukadar uzun mu? Fotoğraf çekerken üstünde olursan orantıyı tam anlayabiliriz. Motorun selesi kısa artçıyla sele yetiyor mu? Sele yüksekliği 93cm yamaha wr 125in seleside 93cm boyum 1.77 yamahada ayaklarım yere değmiyor. Senin boyun kaç? ayakların rahat basıyor mu ? Hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
    WRyi bilemem de mondial Xtreme'e göre biraz daha kısa bir alet. Selesi de daha küçük. İlk gözüme çarpan oydu. üstüne bindim, "buna 2 kişi oturulmaz" dedik arkadaşla. Ayaklarım da ucunda değiyordu, boy 1,82
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuk boyu olarak tek kişilik desem yalan olmaz heleki 180-190 adam olupda kilosu 85-90 arası ise Mondialin 250lik motorunun selesi ile arasında uzunluk olarak ciddi fark var. ama yüksekli baabında kıyaslama yapamam birbirine yakın yükseklikte olması gerekiyor..
    ANGARAJ

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bu makinayı kullanan kac kişi oldu ama halen ele alınır bir bilgi yok. Havalarda degişmeye başladı. Bu makinayı kullanan arkadaslar nezaman yorum atacak acaba. Yakın zamanda motoru degiştirmeyi dusunuyorum. Asya ile Motoran arasında sıkıstım kaldım. Bu makina hakkında kimse bişiler yazmıyor.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu makinayı kullanan kac kişi oldu ama halen ele alınır bir bilgi yok. Havalarda degişmeye başladı. Bu makinayı kullanan arkadaslar nezaman yorum atacak acaba. Yakın zamanda motoru degiştirmeyi dusunuyorum. Asya ile Motoran arasında sıkıstım kaldım. Bu makina hakkında kimse bişiler yazmıyor.
    usta sende neden 2 bilinmeyenli denklem çözmeye çalışıyorsun ? ikiside piyasada bilinmeyen modeller kullanıcıları çok az, ki servis yönündende motoran veya asyanın yedek parça ihtiyacını karşılayacağından şüpheliyim.
    ee.. sonuç ?
    kuba STR kalitesini ve gücünü kanıtlamış onlarca sayfa kullanıcı yorumu alabileceğin , oturduğun ilde servisi varmı bilmiyorum, ama en azından kullanıcılardan hangi parçlarında sıkıntı olduğunu öğrenebilirsin, buda iyi bir servis kadar faydalıdır. ikinci elleride mevcut bende STR senin işini görür.fiyat ve performans açısından yok param var diyorsan mondialin X-treme özellik bakımından üstün (amortisör, su soğutma, 6 vites , servis vs.)
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Katılıyorum. Bizim modeller daha çok sattı ama yedek parça olarak hiç umutlu değilim. O zaman RX ve motoran'ın yedek parça durumu da daha iyi olmayacaktır. Ya piyasada yaygın olan str ye yöneleceksin, yada paraya kıyıp Xtreme alacaksın. Başka bir model yok hani oratada.

Yada;

http://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-ttr-250

http://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-tt-250

http://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-xt-225

http://www.sahibinden.com/motosiklet-yamaha-xt-350

buralardan birşeyler araştırmanı tavsiye ederim
    35emre35 bunu beğendi.
    #sürenadam

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    önerdiğin motosikletler güzelde , 97-98 model arazide kullanılmışsa hırpalanmıştır makineler, ayrıca bu arkadaş araziye çıkacak düşecek kalkacak bir grenajı kırsa (basit olarak) çamurluk STR de 50 TL yamahada 300TL sallıyorum mesela onuda düşünmek lazım
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95198802/detay

Şu cihaz cidden alınabilitesi olan cihazlardan biris..

Fiyat olarak çok güzel en kötü 1-1500 liraya sıfır motor yaptırılır senelerce kullanılabilir ve gücüde gayet tatmin edici..
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önerdiğin motosikletler güzelde , 97-98 model arazide kullanılmışsa hırpalanmıştır makineler, ayrıca bu arkadaş araziye çıkacak düşecek kalkacak bir grenajı kırsa (basit olarak) çamurluk STR de 50 TL yamahada 300TL sallıyorum mesela onuda düşünmek lazım
    Dediğin doğru. Ben sadece genel olarak kıyaslamaya dahil edilebilecek olan motorları belirtmek istedim. Ve o sınıftaki tüm japonlar 2000 öncesi. VE büyük ihtimalle hor kullanılmış. Ancak biraz STR den daha ucuza bişeyler alınır ve elden geçirilirse çok sağlam motor olur. Bir de madem araziye gircen, sök grenajları gitsin. Yada kırılırsa yenisini sipariş etme, nolcak Yani arazide hor kullanabilirsin, yeterki mekanik aksamı sağlam olsun. Ben arazi için bu eski japonları tercih ederim, elden geçirildikten sonra. Ama benim gibi hergün işe git gel, ara sıra uzun yola çık, biraz artizlik yap, biraz şekil olsun istiyorsan en güzeli Xtreme...

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...95198802/detay
    Şu cihaz cidden alınabilitesi olan cihazlardan biris..
    Fiyat olarak çok güzel en kötü 1-1500 liraya sıfır motor yaptırılır senelerce kullanılabilir ve gücüde gayet tatmin edici..
    Katılıyorum, talebem güzel özetlemiş...
    #sürenadam

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    1-17 sayfaya kadar okumama rağmen tatmin edici cevaplar göremedim. Xtreme max sayfasını ölü sanırdım. Burası yaşayan zombilerin diyarı olmuş. Sayfayı ayakta tutanlarda mondiciler :D
    Bende Xtreme den kurtulup RX250 ile takasa girecektim. Ancak bilgi ve tecrübe konusunda hiç bir veri yok. Şimdi oturup birde Str250 baştan sona okumak lazım.
    Şuraya bir yere not alıyorum. Bundan sonra sıfır motosiklet almıyorum. 2.el alacaksın. Gözyaşı dökmeden parçalayacaksın.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    CBF-150
    Önerileriniz için tesekkürler arkadaşlar. Fakat eski alacak kadar zengin degilim. En makul fiyata en iyi makinayı almaya calışıyorum. Mondi Xtereme yi acıkcası begenmedim.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    modinin birden çok artılrı olduğu kesin hp olarak biraz geride kalıyor defter üstünde yanlız şu var şase görüntü ve gerçek bir crossla karşılaştırdığın zaman birebir en yakını xtreme dir çok güç ve yarışa kaılacağım iyorsanız 125 lik yada 250 lik bir sepeksiyal motor takarsanız çok can yakar bir kere yolda okadar göz alıyorki tüm motorlar bune ya ule mondmi diyor rx e fiziksel temasım olmadı ama ilk resimlerde çok hoş gözüküyordu sonra resimlerden farklı çıkmaya başlayınca pek hoşuma gitmedi ve o paraya az kulanılmış bir xtreme almayı tercih ederim

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modinin birden çok artılrı olduğu kesin hp olarak biraz geride kalıyor defter üstünde yanlız şu var şase görüntü ve gerçek bir crossla karşılaştırdığın zaman birebir en yakını xtreme dir çok güç ve yarışa kaılacağım iyorsanız 125 lik yada 250 lik bir sepeksiyal motor takarsanız çok can yakar bir kere yolda okadar göz alıyorki tüm motorlar bune ya ule mondmi diyor rx e fiziksel temasım olmadı ama ilk resimlerde çok hoş gözüküyordu sonra resimlerden farklı çıkmaya başlayınca pek hoşuma gitmedi ve o paraya az kulanılmış bir xtreme almayı tercih ederim
    Begenmedim derken yanlış anlamayın. Motor ilk gordugumde alışamadım. İlk izlenime nekadar onem verisiniz. bilemem. Belki de motorun sahibi uzerinde cok oynama yaptı. Motor orjınalini cok degiştirdi. Bayi önünde 0 gorsem belki daha goz alıcı bi motordur...

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    doğru haklısın fazla oynama da çirkinleştire bilir motoru rx güzel tipli bir motor ama pek dayanıklı bir motor değil gibi duruyor ne engine ne suspansiyon nede artçı ve arka kuyruk için bilmiyorum kişiden kişiye motor sevgisi değişiyor inova ve ybr hastası olanlar var yani ben ne kadarda baksam onlara motor gibi gelmiyor bana

Motosikleti
    CBF-150
    Bu topikde sitenin tozlu raflarına girmek üzere. Motorun kullanıcısı olmayınca yazacak paylaşacak bişiler de olmuyor.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Siz hala hangi motora geçeceğinize karar veremediniz mi ?
    #sürenadam

Motosikleti
    Elde mazeme yokki orasını burasını çekiştirelim mıncıklıyalım sökelim takalım..
    ANGARAJ

Supermoto versiyonunu almak istiyorum.Görsellik olarak içime baya sindi.Bu motorun orjinali orion'da dijital gösterge olduğuna göre içinde dijital bağlantı çıkışları olduğunu düşünüyorum.Bu aparatı alsam uyum sağlarmı sizce?

http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-I...&forceRpt=true
    İbrahim Kent
    İstanbul /Kanlıca

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alırsan uyum sağlamaz çünkü bu aldığın şey gösterge değil. Bu ilandaki ürün, o göstergenin yuvası ve etrafında döşeyebileceğin sinyal vs, düğmeleri. Bunun göstergesi ~100 $ ebay de
    #sürenadam

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)