Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar hepinize değerli yorumlarından dolayı teşekkür ediyorum geçmiş sayfaların tamamına yakınını okudum diyebilirim asya rx250 sm almaya karar verdim şaşırıcaksınız ama herhangi bi sorum yok zaten herşey sorulmuş ve de cevaplanmış durumda
    şimdi benim kafama takılan bi durum var var ben muğlada yaşıyorum ve yakın çevremde 2. el olarak alabilceğim motor bulamadım istanbul ankara gibi şehirlerden motoru alıp kendim getirsem cokmu zahmetli olur yada kargo vs gibi yöntemlerle motoru nakil ettirebilirmiyim merek ediyorum daha önce hiç vitesli motorum olmadı yaklaşık olarak 20 25000 km scoter tecrübem var araba falan olsa dünyayı turlarız sıkıntı yok ama dediğim gibi hiç vitesli motor kullanmadım ve de motosiklet üzerinde 1 saatten fazla kalmadım 10 12 saat yola ben dayanabilirmiyim ya da motor böyle uzun yola gelirmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

yardımınız için teşekkürler hem motorun uzun yol için uygun olmaması hemde tecrübemin bu konuda yetersiz kalması motosikleti bu şekilde taşımam için etkin sebepler

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    önemli değil.
    o yol ,motor dayansa dahi sürekli uzun yol yapmayan bir insanı asırı zorlar heleki sen vitesli motora da alıskın değilsin.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    10 12 saat yol 250 cc hiçbir motorla çekilmez

şu an belki yeni motor heycanıyla dağlarım bile delerim gibi geliyo ama hem biraz sakin kafayla düşününce hemde tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine kulak asınca böyle olması çok daha mantıklı

benim cbrim vardi 125r onu sattim uniye baslarken simdide cross almak istiyorum rx250 deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum bide hic cross motor surmedim nasil bilmiyorum supersport kolaydi cross zormudur ? ve ben egeliyim cesme kusadasi bodrum datca heryerde akrabalarim var ve cok sık geziyorum bu yuzden rx250nin su sogutmali olmasi beni cokfazla cezbetti bence bu motor hem benim istedigim gibi gezmeye uygun hemde daglarda gezip cross deneyiminide yasayabilirim diye dusunuyorum gorus ve onerilerinizi bekliyorum
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    ben Manisalıyım egenin sıcağını egeli bilir gavur .mı gibidir sağutma sistemi mükemmel ama cross lastikle uzun yol zor olur ve motor artçıyla yol yapmak için uygun değil
    suatt22 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    12 saat hazırlıksız hiç bir motorla yola çıkılmaz at otobüse getir riske girme.

Rx250 yokmus zaten baglanti kurdum butun hayallerim yikildi

SOFİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-R
    RX250 CROSS ile RX250SM arasında lastiklerin dışında ön amortisör farkı da var. Bunun dışındaki farkları çok iyi bilmiyorum fakat orjinal cross lastikleriyle ben çok güzel yol yapıyorum. Titreşim bu katagori deki her motorda olur bu kabul gören bir şey adam yol yapacaksa neden cross motor alsın ? yada cross yapacaksa neden yol motoru alsın ? ne istediğinizin bilincinde olup ona göre bir motor alın ki sonra titreşim di vs demeyesiniz.

Daha önce hiç cross'a binmemiş olabilirsiniz ama içinizde varsa o istek zaten sorun yok aldıgınızda direkt olarak gazlarsınız. Cross versiyonu biraz boy istiyor malum ayagınız yere deymeden güvenli bir sürüş yapamazsınız kırmızı ışıkta yada dagda bayırda durmanız gerektiginde motordan atlamak zorunda kalmayın sizde sonra

Sıfırını şu tarihte almayın zaten gidin temiz olduguna inandıgınız bir 2. el rx250 alın
    tinerci bunu beğendi.

hardflip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorum satılıktır ilgilenenler sahibinden.com üzerinden ulaşabilirler ;) Burayı takip demiyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-asya-17hp-supermoto-chopper-takasli-160755164/detay/

Motosikleti
    rx 250
    .(CENTİKO)sayın arkadaşım sen modifiye konusunda iyisin ben önümüzdeki ay silindir büyütmeyi düşünüyorum egzoz ve karbüratör manifoltlarıda genişletilecek yanma odasıda silindir 0.75 oranında genişleyecek orijinal rakamlar şöyle 70mm bore 64.8 stroke ne düşünüyorsun...?

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı spil444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .(CENTİKO)sayın arkadaşım sen modifiye konusunda iyisin ben önümüzdeki ay silindir büyütmeyi düşünüyorum egzoz ve karbüratör manifoltlarıda genişletilecek yanma odasıda silindir 0.75 oranında genişleyecek orijinal rakamlar şöyle 70mm bore 64.8 stroke ne düşünüyorsun...?
    şimdi emme ve egzos girişlerini genişletmek verimi arttırır.

ama 0.75 olayını anlamadım, 70mm silindiri 70.75mm mi yaptıracaksın?

ona uygun piston segman da bulmanda gerek.

okadarlık artısda güçte hissedilir fark yaratmaz bence
    spil444 bunu beğendi.

Motosikleti
    rx 250
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi emme ve egzos girişlerini genişletmek verimi arttırır.

ama 0.75 olayını anlamadım, 70mm silindiri 70.75mm mi yaptıracaksın?

ona uygun piston segman da bulmanda gerek.

okadarlık artısda güçte hissedilir fark yaratmaz bence
    hayır öyle değil 0.75 alındığı zaman piston 77.5 olacak wr 250 nin fistondan bile büyük oluyor ama 250 ile alakası kalmıyacak 310 filan oluyor

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ben bu 0.75 alma olayını anlamadım neye göre 0.75?

neyse benim anladıgım tarzda eger ki silindir içi 77.5 mm olacaksa gayet iyi bir deger.

peki kartelde ki gömlek yuvasına oturuyor mu onu ölçtün mü?

77.5 pistonla da 305.6 cc olur ki cok farkeder

sıkıstırmayı iyi ayarlamanız lazım. sıkıstırma asırı fazla olursa mars motoru dönmez, zorlar, yanar

asırı sıkıstırmada da egzantirik zinciri cok cabuk deforme olur, süner.

silindiri o genişliğe cıkartırsan biraz pistonun üstünden alman gerekebilir,

yada silindir altına kalın conta ile yukseltme gerekebilir ki uzun ömürlü olsun.

birde silindire gömlek mi caktıracaksın yoksa uyumlu silindir mi buldunuz?
    spil444 bunu beğendi.

diablo5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi günler arkadaşlar, Motorun kronik sorunları 2014 yılı için üretilenler içinde geçerli midir? öyleyse ben sonradan yolda sorun yaşamak istemem alırken hepsi çıksın aradan neleri yapmalarını söyliyim servise ?

Motosikleti
    rx 250
    Alıntı diablo5506 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar, Motorun kronik sorunları 2014 yılı için üretilenler içinde geçerli midir? öyleyse ben sonradan yolda sorun yaşamak istemem alırken hepsi çıksın aradan neleri yapmalarını söyliyim servise ?
    forumda yapılması gereken herşey yazıyor ayrıca facebook sayfasındanda yardım alabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:12 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu 0.75 alma olayını anlamadım neye göre 0.75?

neyse benim anladıgım tarzda eger ki silindir içi 77.5 mm olacaksa gayet iyi bir deger.

peki kartelde ki gömlek yuvasına oturuyor mu onu ölçtün mü?

77.5 pistonla da 305.6 cc olur ki cok farkeder

sıkıstırmayı iyi ayarlamanız lazım. sıkıstırma asırı fazla olursa mars motoru dönmez, zorlar, yanar

asırı sıkıstırmada da egzantirik zinciri cok cabuk deforme olur, süner.

silindiri o genişliğe cıkartırsan biraz pistonun üstünden alman gerekebilir,

yada silindir altına kalın conta ile yukseltme gerekebilir ki uzun ömürlü olsun.

birde silindire gömlek mi caktıracaksın yoksa uyumlu silindir mi buldunuz?
    işin doğrusu bende anlamıyorum bu silindir modifiyesinden 0.75 7.5 mm mi değilmi bilmiyorum dediğin gibi gömlek çakılacak onu biliyorum sadece yanma odası genişletilecek dediğin gibi tepeli pistonda olabilir şu bahsettiğin pistonun aşındırılması olayı yani birazdan ustanın yanına uğrayacam belki daha ayrıntılıbilgi alabilirim
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    benim asındırma dediğim pistonun üstünden komple almak. sıkıstırma oranı cok yuksek olursa düşürmek için

tepeli piston olayında ise tam tersi sıkıstırmayı arttırmak için piston sivriltip üst kapaga yaklastırılır

Merhaba arkadaslar ben cross tipi motora yeni baslamayi dusunuyorum ve asya ya karar verdim gittim denedim bir kac sorum var rica etsem cevaplayabilirmisinziz
    1. Hp ve tork nasil artiriliyor
    2. Kronik sorunlari neler (bir kac gun sonra sinava girecegim icin ayrintili sekilde bakamiyorum ) ve cozumleri kolaymi
    3. 2.el almayi planliyorum maglum ogrenciyiz ☺ nelere dikkat etmem lazim

Simdiden cok tesekkurler...☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)