Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Asya Motor RX 250 - MotoCross - SuperMoto

Motovento
    REKLAM ALANI
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun dostum umarım elini ayağını çekmezsin forumdan da bize bu motosikleti tanıtırsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Motor fotoğraflarda kısa gözüküyor. Asyanın sitesinde ise 2m 30cm yazıyor gerçekte bukadar uzun mu? Fotoğraf çekerken üstünde olursan orantıyı tam anlayabiliriz. Motorun selesi kısa artçıyla sele yetiyor mu ? Yeni kasaların enduro modeli gelmiş mi ? Hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    sahil yolunda git gel git gel çim bırakmadım ya =)) o kadar zevkliydi ki çamurdan çıkamadım,, iki kişi bindik bide gayet yeterli geldi selesi,, hoplaya zıplaya gezdik.. yüksek olması hoşuma gidiyor.. bi dolu merdivenden indim yarım metre civarnda yerlerden geçtim hiç altı vurmadı.. çabuk alıştım, bide kim görse 'ktm' mi o yapıyor.. keşke öyle olsa =)))

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

lastiğin markasınada, motskltn uzunluğuna da bakıp haberdar etcem.. ama lastikleri yakıp bitirene kadar değiştirmycem, bana kötü gelmedi, bir tek ıslak zeminde buz üstünde gidiyomuş gibi hiç yol tutmuyo.. kuru zeminde denemek için motoru baya yatırdım bi sorun çıkmadı.. hele bide motora binmeden lastiği10, 20 tur olduğu yerde ısıtırsan çok güzel oluyor.. anladıgım kadarıyla lastiğin ısınma problemi var, tam bi yaz lastiği yazın asfaltta güzel olur sanırm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

motorda öğrendğim kadarıyla çin malıda var malezyada, japonda =)) ama %90ı çin =).. şimdi arkadaşlar diycek,, 'ya herkes çin malı alınca bi kılıf arıyor, yok bu çin değil filan diye' .. yok öyle değil =)) iki üç parçası malezya, büyük çoğunluğu çin, galiba şaside rastlamıştım bi iki parçası da jopan yazıyodu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

2 tane 75 kiloluk. 1.82 civarında adamı taşıycak kadar uzun =)).. fırsatım olursa üzerinde de çekerim resim .. hava güzel olsa vidyoda çekcem ama şimdilik 300 kmyi doldurup servise götürüp, bakımını yaptırp, salona baş köşeye atma derdindeym =)
    braingulp bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Onur, senin motor yeni kasami ? ben eskisini hic gormedimde o yuzden soruyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Orion RX 250 Extreme 2010 , bu motorla ayni sanirim.http://www.youtube.com/watch?v=T6VBM8Z3i-M

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    evet yeni.. far ve gösterge paneli farklı bnm bldgm, pek de bi fark yok aslında

Motosikleti
    Honda CRF
    Onur arka lastik dişli olduğu için(çamur lastiği), asfaltta gezme yapıyormu

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Benm motosklet 'sm' denemedm crossnu.. bi arkadaş sormuştu, motskltn uzunluğu 2.30-35 civarı.. lastik markası da 'kingston' muş (p.r.c) =))))

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kingstonların ömür boyu garantisi var diye biliyorum ben
    sgurdal bunu beğendi.
    #sürenadam

ersinnnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TM Racing en 250 (2t)
    onur motor üstünde resimlerin varsa paylaşır mısın

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Yüksekliğini bende merak ettim.

Acaba Mondi Xtreme 250 SM ile aynı mı ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksekliğini bende merak ettim.

Acaba Mondi Xtreme 250 SM ile aynı mı ?
    Aynı. Binmiştim yibanın orada. Benim motor şuan alçaltılmış durumda zaten.
    #sürenadam

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07781135/detay RX 250ye turuncu sticker yaptırmış oldukça güzel duruyor.
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    havlar soğumadn motrn rodjı btsn diye hep gezdim. resm çekmedim, fırsatm olursa üzerndykn de çekip atarm... dün beni yolda bıraktı, biraz sıkıştırmıştım motoru yakıt borusunun birleşm yerlerinden birinde çatlak olmuş, küçük huni gibi bi parça, rezil oldum.. motorun her tarafı ayrı oynamaya başladı =)).. neyseki 300kmyi yaptım, servise gttm.. 1buçuk saat boyunca motorla uğraştık.. cillop gibi oldu =)) maşallah hç bi tarafnda sallanma, anlamsz ses kalmadı.. ama dayanamyrm motoru çok sıkıştıryrm, inş elimde kalmaz.. biraz sıkıştırdım 130u gördüm.. soran arkadaşlar vardı.. 1000 bakımında tam adam olcak inşallah, yazın tozu dumana katacam =)) yakıtıda 180kr dan 175e indi.. ufak tefek ayrıntılar ama motorun kendne gelmeye başladığını gösteriyor.. stckr bnde yapıcam da vakt bulamıyorum
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yavaş yavaş zorla En azından motor ısınmadan yüksek devirlere çıkma, motor ısındıktan sonra atış serbest !
    #sürenadam

Motosikleti
    TM Racing en 250 (2t)
    stiker güzel olmuş.

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş zorla En azından motor ısınmadan yüksek devirlere çıkma, motor ısındıktan sonra atış serbest !
    bi motorun yolcuayaklığı yolda düşer mi?
    bi motosikletin, ön freni tutukluk yapar mı?
    hadi bunlar oldu yolda10 saniye önce kullandığın ve bir daha basmak için fren pedalını yerinde bulamamak olur mu hiç!!!

sövmemek için zor tutuyorum kendimi, hadi malzemeden çalıyorsunuz, bunu herkes biliyo, beheey gav.t çiin..fren pedalı yolda düşer mi ta a.q... ne b.k yiyeceğimi şaşırdım öndeki arabanın arkasından jiletle kazıycaklar sandım... ayağımı frene bi attım, pedal olmayınca asfalta bastım, diyorum heralde fren boşaldı.. fren boşalsa hidroliği aksa bu kadar laf etmiycem..

daha motor 450 km de, 300 km de sözde tüm bakımı yapıldı, gevşeyen civataları teek tek sıkıldı

300 bakımına gitmeden de ön frene bi bastım, manet taş gibi olmuş,milim kıpırdamıyor, bulunduğum ortamdan dolayı zorladım zorladım, sonra bi tuttu fren......

Radyatör desen antfrzi akıtıyor.. çıldıracam ya..

Güzel motor hoş motor çok zevkli ama o zevki almak için kırk naz istiyor... kendme o kadar bakamıyorum, motr beni çıldırtcak..

Şimdi servisi de yok bu kullanıcı hatası derse bak artık olaya

Motosikleti
    TM Racing en 250 (2t)
    geçmiş olsun kardeş ya. kazasız belasız atlattıysan iyi. inşallah sıkıntıları giderirsin. ben motoru uzun zamandır inceliyordum. benim gibi yakınında servis olmayanlar için herhalde bu motor gelmez diye düşünmeye başladım. bi sıfır motorda bu kadar sıkıntı olur mu ya. inşallah halledersin sıkıntıları.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Onurkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi motorun yolcuayaklığı yolda düşer mi?
    bi motosikletin, ön freni tutukluk yapar mı?
    hadi bunlar oldu yolda10 saniye önce kullandığın ve bir daha basmak için fren pedalını yerinde bulamamak olur mu hiç!!!

sövmemek için zor tutuyorum kendimi, hadi malzemeden çalıyorsunuz, bunu herkes biliyo, beheey gav.t çiin..fren pedalı yolda düşer mi ta a.q... ne b.k yiyeceğimi şaşırdım öndeki arabanın arkasından jiletle kazıycaklar sandım... ayağımı frene bi attım, pedal olmayınca asfalta bastım, diyorum heralde fren boşaldı.. fren boşalsa hidroliği aksa bu kadar laf etmiycem..

daha motor 450 km de, 300 km de sözde tüm bakımı yapıldı, gevşeyen civataları teek tek sıkıldı

300 bakımına gitmeden de ön frene bi bastım, manet taş gibi olmuş,milim kıpırdamıyor, bulunduğum ortamdan dolayı zorladım zorladım, sonra bi tuttu fren......

Radyatör desen antfrzi akıtıyor.. çıldıracam ya..

Güzel motor hoş motor çok zevkli ama o zevki almak için kırk naz istiyor... kendme o kadar bakamıyorum, motr beni çıldırtcak..

Şimdi servisi de yok bu kullanıcı hatası derse bak artık olaya
    montaj ve dikkatsiz işçilik böyle kötü zamanlar geçirtiyor insana, geçmiş olsun.

benimde vites kolu yeriden çıkmış yerde sallanıyodu, bi attım ayağımı vitese, anam vites yok.

bi gittim vidayı değiştirdiler, bi gittim loktayt sıktılar. daha sonra da tutamaç yerinden çıktı bu seferde kaynattılar

servis ne kadar can ciğer kişiler olsa bile mutlaka motorun başında beklemeliyiz !

radyatörden akıtma normal sayılır çünkü her yeni su soğutmalı motor biraz taşırma yapar. mondial 250 mr de de KTM duke 200 de de aynını gördüm

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Alıntı ersinnnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeş ya. kazasız belasız atlattıysan iyi. inşallah sıkıntıları giderirsin. ben motoru uzun zamandır inceliyordum. benim gibi yakınında servis olmayanlar için herhalde bu motor gelmez diye düşünmeye başladım. bi sıfır motorda bu kadar sıkıntı olur mu ya. inşallah halledersin sıkıntıları.
    Sağol kardeşim.. 'motoru ben aldım, benim aldığım motor iyidir', yada motosklet firmasıyla ortaklığım varmış gibi 'bu motor çok iyi şu bu' demiyorum.. iyi yanlarını da kötüsünü de elimden geldiğince anlatıp, almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışıyorum.. ben alırken kimse bana yardımcı olmadığı için devamlı forumu takip etmeye çalışıyorum..

500 km ye gelmiş bi kullanıcı olarak sonradan gördüklerimi de ekleyeyim ona göre düşünen arkadaşlar karar verir..

-300 bakımından önce araziye çıktım, sel gelmiş bi dağ yolu buldum, yokuş yukarı baya zorladım motoru, çok kısa süreli fan açmaları dışında motrn fazla bi ısınma sorunu olmadı.. 3.viteste 20,30 la giderken bile gaza yüklendiğin zaman boğulmuyo, teker patiye düşse de gücünün yetmediği olmuyor.. zaten motorda en torklu vites 3. vites.. bi anda motoskleti 30dan alıp 100e çıkartıyor.. tabi vibrasyon aman aman iç organların yer değiştiriyo yüksek devirlerde

-300 bakımından sonra asvaltta benm gibi bi arkadaşımla beraber düz yolda 110-115 arası kesilmeden gidiyo yakıtta da 3.8 lt yakıyor bu şekilde..

-Yokuş yukarı tek kişi en dik yokuşta bile 90a rahat çıkıyor

-Motorun en güzel deviri 5000d\dk, üsütnde vibrasyon başlıyor.

-Gösterge panelinde sağ kısımda bulunan kısım, benmde başta düşündüğüm gibi harareti göstermiyor, akü şarj seviyesini gösteriyor

-Kesinlikle bi ktm gibi hoplayıp zıplıycak bi makine değil, evden işe gidip gelcek, canı sıkıldığında kaldırıma çıkcak, canı sıkıldığında merdvnden atlıycak, çıkıp vakti oldğunda akrobasi yapmıycak ama bi dağ yolundan, ormandan dağa tepeye çıkıp stres atacak, süpermtoya yeni başlıycak birisi için mükemmel bi seçenek..

-Tabi motorun nazınıda çekecek,, hemen hemen her bineceğinde benm gibi sağını solunu kontrol eder, bakımını sallamaz düzgnce yaptırırsa çok da bi sıkıntı çıkartcağını sanmıyorum.. daha önce de kullandığım çin malı motor gibi, büyuk bi sıkıntı verceğini sanmıyorum, ama işte cilvesi çok, 'vay farı patladı, vay ayaklığı yamuldu, fren teli koptu, akü kablosu çıktı, canı sıkıldı' gibi ufak tefek ama sık sık sevgi isteyen durumları olcaktır diye düşünüyorum.. güzel tarafı parçalarının bol ve ucuz olması.. bi motorunu 200 liraya rektefe yaptırabiliyosunuz =))

-En son paylaştığım sıkıntılarını da halledersem rahatlıycam, zaten bu motoru alma amacım, biraz heves birazda seversem, motorun mekaniğini öğrenip, biraz daha yüksek cc li sm lere geçmek.. yani motoru daha çok bozacam, belki düşüp kalkacam öyle öyle öğreneceğm işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    montaj ve dikkatsiz işçilik böyle kötü zamanlar geçirtiyor insana, geçmiş olsun.

benimde vites kolu yeriden çıkmış yerde sallanıyodu, bi attım ayağımı vitese, anam vites yok.

bi gittim vidayı değiştirdiler, bi gittim loktayt sıktılar. daha sonra da tutamaç yerinden çıktı bu seferde kaynattılar

servis ne kadar can ciğer kişiler olsa bile mutlaka motorun başında beklemeliyiz !

radyatörden akıtma normal sayılır çünkü her yeni su soğutmalı motor biraz taşırma yapar. mondial 250 mr de de KTM duke 200 de de aynını gördüm
    Radyatörun başlarda sızma yapacağını banada söylemişlerdi ancak başta olduğundan daha fazla sımaya başladı bakımdan sonra.. Hatta daha da artarak damlatmaya başladı, motrda belli bi süre gittikten sonra duruyorum, sol ayağımın üzeri tüm antifriz olmuş oluyor.. yada park ediyorum yere 10, 15 damla kadar akıtmış oluyor, anlamadım daha ne kadar devam etcek, 500 km oldu, antfrz bitcek galiba böyle =))

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:14 ----------

Bu sis farı veya beyaz çakarlar hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?

Ön ve arkaya 2 şer tane alıp takmayı düşünüyorum, akü kaldırır mı, ömrünü kısaltır mı?

Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim, bide nereden temin edebilirim, tavsiye edeceğiniz yer veya site varsa
    makseli bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Ayrica eger evde sagda solda yatan normal kameraniz varsa, bu >>>>>videodaki <<<<< gibi kask a monte edip super bi kask kamerasi yapabilirsiniz.

visore acilan deligide kamera takili degil ken bir bantla kapatabilirsiniz.

hareket halinde cekilen videolarda ki en buyuk sorun ruzgar sesinin verdigi rahatsizlik.

hatirlarsaniz haber muhabirlerinin mikrofonlarinin uzerinde kilif vardir, iste o kilif ruzgar sesini kesmek icin orda. asagidaki gibi.

eger normal kamera kullaniliyorsa kameranin microfon yerine yapistirilacak teyp ve bir kac kat kumas parcasi ruzgar sesini kesebilir.

biraz arastirma yaptim, herhangi bir alisveris sitesinden alinan 24 TL lik CASUS GİZLİ ANAHTARLIK KAMERA bile kask kamerasi olarak isinizi gorebilir. Boyle bir kamera ile cekilmis >>>>>video<<<<< var.

hatta GoPro ile karsilastirmis. GoPro dan hem ucuz hemde hafif. tek eksikligi genis gorus alani yok, onu duzeltmek icinde anahtarlik kameranin onune genis aci lensi takilabiliyor. Ama genis acili lens takmazsanda cok rahatsiz edici degil.

baska bir ornek video da burda

birisi kaskin icine koymus, bu videoda

burda lenslerin nasil takilcagini ve videonun 8:20 sinde aralarindaki varki gosteriyor. bu modifiyeden sonra 24 TL lik casus kamera , GoPro gibi genis gorus acisina sahip oluyor.
    makseli ve ersinnnnn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)