Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Hyosung Karion (RT125) bigfoot {resimli}

Motovento
    REKLAM ALANI
    sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    3.motorum şehir içi araçları tokatlayarak gidiyorum. çok iyi manevra yapıyo.yakıt 20tl ile 120 km gibi bi sonuç elde ettim malum biraz fazla yakar ama kıvraklığı arka lastiği her yola girip çıkmasıyla benim karakterime uygun.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kaç litre yaktın yani _?
    #sürenadam

Motosikleti
    xmax 2014
    3-3.5litre agresif kullanımda

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İyi, fena sayılmaz. Ben 3,15 ten yukarı çıkmamıştım şehir içi. Sakin kullandığımı da söyleyemem...
    #sürenadam

Motosikleti
    yok
    İstanbul'dan Rt125 arıyorum. İlk Motosiklet'im olacağından sağını solunu herşeyini yaptırıp alacağım. Temiz veya tamir sonrası temiz olacak motorunuz varsa, mesaj kutumu yeşillendirin

"sllnbs.okn" ilk defa karion'u senin fotolarda görmüştüm, o gün bugündür cruiser sevdasından supermoto'ya oradanda karion'a evrildim

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı boschnak_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'dan Rt125 arıyorum. İlk Motosiklet'im olacağından sağını solunu herşeyini yaptırıp alacağım. Temiz veya tamir sonrası temiz olacak motorunuz varsa, mesaj kutumu yeşillendirin

"sllnbs.okn" ilk defa karion'u senin fotolarda görmüştüm, o gün bugündür cruiser sevdasından supermoto'ya oradanda karion'a evrildim
    okanın motorunda yapılması gereken hiçbirşey yok. hatta extraları var. ama satarmı bilmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

az önce konuştum. motoruma biçtiğim fiyat 4000tl dedi..motora harcanan emeğe göre normal bir rakam bence..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okanın motorunda yapılması gereken hiçbirşey yok. hatta extraları var. ama satarmı bilmem

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

az önce konuştum. motoruma biçtiğim fiyat 4000tl dedi..motora harcanan emeğe göre normal bir rakam bence..
    O motor kaç model? Yağ soğutması ve DOHC olmayan modeli ise o parayı etmez bence. Kendi yaptığı emekleri bilemem ama 2008 öncesi yani S&T olmayan modellere biraz fazla bir rakam gibi....Eğer öyleyse tabi
    #sürenadam

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motor kaç model? Yağ soğutması ve DOHC olmayan modeli ise o parayı etmez bence.

katılıyorum, bursa da bir motor vardı 1000 TL bırakıyordu sorunlu ama yapılacak masraf,parçaları sıfır taksan 800 tl civarı olması gerekiyor ve motor sıfır gibi oluyor. sadece tamire gitsen 300 - 400 TL tutar.yeşil motora çevirmek içinde taş çatlasa sökme takma işçiliği ile 400 olsun.. 2500 TL'ye aynı motora sahip olabilirsiniz. tabi uğraşırsanız...

yeşil RT125 ilk satılığa çıktığında arkadaş 5000 küsüre satıyordu, bu alan arkadaş kaça aldı bilmiyorum ama 4000 TL sadece fantezi yapacak biri alır o motoru..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bir de tabi emeğe saygı duyuyorum ama kendince yeşile boyaması yada aksesuar takması fiyatını önemli ölçüde artırmamalı diye düşünüyorum. Tabi herkese kendisi belirler fiyatını, saygı da duyuyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum, bursa da bir motor vardı 1000 TL bırakıyordu sorunlu ama yapılacak masraf,parçaları sıfır taksan 800 tl civarı olması gerekiyor ve motor sıfır gibi oluyor. sadece tamire gitsen 300 - 400 TL tutar.yeşil motora çevirmek içinde taş çatlasa sökme takma işçiliği ile 400 olsun.. 2500 TL'ye aynı motora sahip olabilirsiniz. tabi uğraşırsanız...

yeşil RT125 ilk satılığa çıktığında arkadaş 5000 küsüre satıyordu, bu alan arkadaş kaça aldı bilmiyorum ama 4000 TL sadece fantezi yapacak biri alır o motoru..
    birçok kişi sizin gibi düşünebilir. ama emin olun okadar basit olmuyor. basit bir boya işçiliği için ciddi zaman harcadığınız oluyor,mesela far muhafazası için harcanılan emek gerçekten çok fazla. ama dışarıdan yapılan yorumlar şu şekilde: "uydurma tel, 15 liraya sanayiden bulur takarım" ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de tabi emeğe saygı duyuyorum ama kendince yeşile boyaması yada aksesuar takması fiyatını önemli ölçüde artırmamalı diye düşünüyorum. Tabi herkese kendisi belirler fiyatını, saygı da duyuyorum.
    motorun sahibi motoru satma taraftarı değil..motora biçtiği değer 4000 tl.. yani keyfekeder satıyor konuyu görünce o da cevap yazar zaten
    TRANSALP XL700

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birçok kişi sizin gibi düşünebilir. ama emin olun okadar basit olmuyor. basit bir boya işçiliği için ciddi zaman harcadığınız oluyor,mesela far muhafazası için harcanılan emek gerçekten çok fazla. ama dışarıdan yapılan yorumlar şu şekilde: "uydurma tel, 15 liraya sanayiden bulur takarım" ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

motorun sahibi motoru satma taraftarı değil..motora biçtiği değer 4000 tl.. yani keyfekeder satıyor konuyu görünce o da cevap yazar zaten

basit olmadığının farkındayım.hatta bu tarz işle ne kadar uğraştığımı burdan görebilirsin..

ama malesef hyosung gibi bir markada ve belli bir km de dış görünümle ilgili yapacağınız bir değişiklik biçtiğiniz değerde satılmasını sağlamıyor..

misal benim motorun değişim öncesi değeri 4000 TL'di şu anki değeri yapılan masrafla 6000 6500 TL.. sence 67binde bir hyosung gt250 bu fiyata satılır mı?
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Benim de demek istediğim benzer bişey. Ben de kendi motoruma ufaktan bazı çalışmalar peşindeyim. Lakin bu harcamaları satarken fiyata yansıtmam zor olacak gibi. Tabi bukadar emek harcayıp özene bezene yaptığınız motoru diğerleri ile aynı paraya satmaya kıyamıyoruz ama neyazıkki bazı keyfi modif.ler 2. fiyatına yansımıyor. Yani diyelim ki en kaliteli yeşil boyayı çok güzel bir işçilikle yaptık. Çok da zaman ve nakit harcadık. Böyle bir motorda kimse önemsemez böyle birşey, biz yaptığımızla kalırız sadece hani. Belki 100~150 TL fiyat artışı olabilir bana göre, daha fazlası ne yazıkki alıcıyı caydırıyor.

Motor sahibi arkadaş da buraya biraz daha paylaşım yapsa aslında çok güzel olur, başlıkta hareketlenir
    #sürenadam

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    aslında aynı şeyleri söylüyoruz hemen hemen.. piyasada olanda budur zaten..ben sadece verilen emeğin fazlalığından bahsetmek istedim ki chronix te işten anlayan biriymiş zaten
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    yok
    Temiz veya sahibi tarafından masrafı benim ödemem kaydıyla temizlenecek motor arayışı sürüyor. Rt125 nasıl olur da tutulmaz aklım ermiyor. Bu kadar İstanbul motoru olan başka bir motor görmedim. ( motor kelimesinin diğer anlamlarından espri yapacaktım ama durdum )
    Rt125 olmazsa, supermoto o da olmazsa , Ve cruiser o da olmazsa hamama gidip güzel bir gusul abdesti alacağım.

4000 lira bence'de yüksek ancak bu motora 8000 lira da deseler, Alıcısı çıkar derim. Babam mermer işlemekle ustalaştığı bende atölyede büyüdüğüm için el emeğinin maddi karşılığını ucundan da olsa bilirim. Arkadaşınız motorundan sıkılmak gibi bir hata yaparsa, ve fiyatta da anlaşırsak, biraz da ben aşık olurum bu motora
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 2014
    Merhaba arkadaşlar motorumun muhabbeti dönüyor dediler geldim
    Öncelikle motorumdan gayet memnunum.Satmak aklımda yok çok isteyen olursa söylediğim paraya veririm.motor çok kıvrak ortadaki amortisör sürüş kabiliyetini artırıyor.
    Renk bu motora yakışan en iyi renk.Gidonda yükseltici olması motora biraz daha heybet katmış.topuzlardaki ledler çok ilgi görüyor görenler hasta [IMG]IMG]http://i49.tinypic.com/11ilkdv.jpg[/IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    resimlerde sağ aynama yok sipariş ettim gelecek ve topuzlardaki led rengini değiştiricem arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

bu arada aynamı arabanın aynasına çartımda kırdım rahat 50.000km deneyimim var motorda kaza yaptığım düşünülmesin.
    sbr bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    göztepede beni beklerken çektin heralde fotoları
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    xmax 2014
    aynen kanka :D
    nasıl ama süper çıkmış resimler.

Motosikleti
    yok
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorumun muhabbeti dönüyor dediler geldim
    Öncelikle motorumdan gayet memnunum.Satmak aklımda yok çok isteyen olursa söylediğim paraya veririm.motor çok kıvrak ortadaki amortisör sürüş kabiliyetini artırıyor.
    Renk bu motora yakışan en iyi renk.Gidonda yükseltici olması motora biraz daha heybet katmış.topuzlardaki ledler çok ilgi görüyor görenler hasta IMG]http://i49.tinypic.com/11ilkdv.jpg[/url]http://<a href="http://i48.tinypic.c...iihm5k.jpg</a>http://<a href="http://i48.tinypic.c...8881o0.jpg</a>
    resimlerde sağ aynama yok sipariş ettim gelecek ve topuzlardaki led rengini değiştiricem arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

bu arada aynamı arabanın aynasına çartımda kırdım rahat 50.000km deneyimim var motorda kaza yaptığım düşünülmesin.
    motorun tasarım patenti alınmadıysa, rt125 alınca çok benzerini üreteceğim motorunuzda teknik aksaklık var mı? Sadece fiziksel özellikleriyle mi ilgili düzeltmeler yaptınız

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    motorun tasarım patenti alınmadıysa, rt125 alınca çok benzerini üreteceğim motorunuzda teknik aksaklık var mı? Sadece fiziksel özellikleriyle mi ilgili düzeltmeler yaptınız
    okan cevap verene kadar yıl geçer motoru tanıyan biri olarak ben cevap vereyim. motor kısmı orjinal, herhangi birr oynama yada modifikasyon yok.. temiz tıkır tıkır çalışan,yağ yakması, dumanı falan olmayan bir makine
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    xmax 2014
    yeeeeytt :D aynen sabri kardeşimin dediği gibi motor kısmında orjınallık acısından sıkıntı olmasın diye birşey yapmadık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:16 ----------

günaydın arkadaşlar big foota 14 dişli takan varmı varsa nasıl oldu hızlanmasında çok düşüş var mı yada kaç km artırdı hızınızı.
    saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

aynaları sipariş verdim ikiside söküldü arkadaşlar. bu fotolar dün çekildi. hafif çamurdan asfalta geçtiğimde ;)

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 162425262728 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler