Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, Avrupa yakasında Eskiden kymco servisliğide yapmış , Şu anda Bajaj bayi ve servisi olan Oktay Motor ile görüşmeni tavsiye ederim .Bu arada Parça sorunu muhakkak olacaktır.

Alıntı eeeffe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar 2005 model Venox 250 alarak geçen hafta aranıza katıldım fakat sorunum bitmek bilmiyor bu ara, 2005 model 3000 km de aldığım Venox uzun Zaman kullanılmamış olup garajda yatmış bir motordur, motoru satın aldıktan sonra motorun tek silindir çalıştığını farkettim ve (sağlamlığından emin olmadığım) ustaya götürdüğümde deposunun paslı olup temizlenip karbüratörününde temizlenmesi gerektiğini söyledi ve bu işlemleri gerçekleştirdi ,motosikleti teslim aldığımda tekrardan buji kesti ve motor boşta çalışırken stop ediyor belli ısınmadan sonra da rolanti yükseliyor ve düşürüyorum bu hafta hiç kullanmama rağmen 2 kez buji kesti ustaya tekrar götürdüğümde motorun uzun süre kullanılmadığından yorgun makine olduğundan sen buna binerek karbüratörününü açacaksın gibi laflarda bulunuyor fakat kafamda ki soru işaretleri aydınlanmadı her ustada bu motosikletten maalesef anlamıyor bu hatayı birkez yaptım ve işin ehli olan sizlerden yardım bekliyorum,Beylikdüzü tarafında oturuyorum Avrupa yakasında bu işten anlayan usta servis varmı önerebileceğiniz arkadaşlar?
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Sabah ufak bir kaza geçirdim arkadaşın motoruyla. Ön çamurluk ve ön sinyaller pert. Onları nerden buluruz ne kadara buluruz?

Motosikleti
    Kymco Venox250
    merhaba aranıza yeni katıldım. 1.5ay önce 2005 model 52binde venox aldım genel bakımlarını yaptırdım ve kusursuzca biniyorum hiçbir sıkıntısı yok sadece ilk çalıştırmada zor çalışıyor jikleyi çekmeme rağmen 4-5 marşta çalışıyor onun dışında çok iyi makine gerçekten pişman değilim...

Motosikleti
    Yamaha MT25
    Merhaba arkadaşlar, venox satmayı düşünen kullanıcılar varsa benimle iletişime geçebilirler mi bulursam alacağım

Merhaba Arkadaşlar. 2006 model 16.250 kmdeki Venox'umu satıyorum. Motorum çok temiz ve bakımlı. Bir ay önce ön arka lastik değişimi yaptım önde metzeler arkada bridgestone var şuan. İstanbul ümraniye, kadıköy ve Sultanahmet tarafında buluşarak motoru gösterebilirim. Düşünen olursa benimle iletişime geçebilir.

Hocam takip ediyordum motoru sahibindende sattin mi acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:58 ----------

Alıntı bahadirbhcli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. 2006 model 16.250 kmdeki Venox'umu satıyorum. Motorum çok temiz ve bakımlı. Bir ay önce ön arka lastik değişimi yaptım önde metzeler arkada bridgestone var şuan. İstanbul ümraniye, kadıköy ve Sultanahmet tarafında buluşarak motoru gösterebilirim. Düşünen olursa benimle iletişime geçebilir.
    Hocam takip ediyordum motoru sahibindende sattin mi acaba?

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Merhaba venox kullanıcıları bu yazın sonuna doğru aranıza katılmayı düşünüyorum. Sorum su sahibinden de ki motosikletler 30-50km arası ortalama sizce bu motosikletlerin sağlıklı azami kmsi nedir? Elbet iyi kullanilan motosikletler uzun ömürlüdür de şartlar ortada realist yorumlar bekliyorum.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar Kymco Global site de bu motor hala görünüyor.
    Üretimi var ülkemize mi gelmiyor?

http://www.kymco.com/product/category/Motorcycle/Venox250i/feature.asp

arkadaslar cgdscelik arkdsin yazdigi su dinkonun irtibat bilgilerine sahip kimse var mi acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

ve tabiki bildiginiz baska bir yol var mi bana lazim olan parca kartel 11211-ked9-900(901) parca fiyati 35-40 $ ama kargo 100$ :(

Hepinize merhaba, konuyu hortlatmak istiyorum. Çünkü buna çok ihtiyacım var. Bu motor hakkında okumadığım şey kalmadı internette ama güncel bir konu veya güncel bir video'yu geçtim, bir tane incelemesi bile yok. Ben bu motoru almak istiyorum ve sahibinden.com da şu anda fiyatları 6.500 civarı en düşük. Ama sizlerin alış fiyatlarınıza bakıyorum 2013 yılında km leri düşük olan motorlar 5 bin, km si yüksek olanları 4000 e alan bile olmuş. Bunun sebebini sormak istiyorum neden şu anda bu kadar pahalı ? Birde şu anda motoru hala kullanan var mı aranızda ? Yada bu motor hakkında beni bilgilendirebilecek. Güncel olarak konuşmak istiyorum bu motor hakkında, gerekirse İstanbulda görüşebilirim yüz yüze veya arayabilirim de.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi o motorlar en son 2010 da geldi yanılmıyorsam.Alırsan parça servis vs sıkıntıya girebilirsin, min 6-7 senelik motor olacak. Çok kral makina orası ayrı. Daha güncel modellere bakman daha iyi olur bence.

Ülkemize gelse tekrardan keşke

merhaba aranıza yeni katıldım. bir sorum olacak .venox 250 düşük rolantide çalışmaz diye soyledi usta. ilk çalıştırmada biraz zor çalışıyor daha sonra motor ısınınca ışıklarda stop ediyor biraz rolanti ayarını arttırdığımda düzenli çalışıyor. ben motorun yüksek rolantide çalışmasını sevmiyorum sesi düşük rolantide daha hoş geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

merhaba aranıza yeni katıldım. bir sorum olacak .venox 250 düşük rolantide çalışmaz diye soyledi usta. ilk çalıştırmada biraz zor çalışıyor daha sonra motor ısınınca ışıklarda stop ediyor biraz rolanti ayarını arttırdığımda düzenli çalışıyor. ben motorun yüksek rolantide çalışmasını sevmiyorum sesi düşük rolantide daha hoş geliyor.

VENOX HAKKINDA BİLGİ

Merhaba arkadaşlar ben Venox kullancısıyım motorum 2007 model kendisini 35 bin km'de almıştım şuan 43 bin km geldik beraber öncelikle alır almaz yağını filtrelerini değiştirdim tüm bakımlarını yaptırdım parça olarak kendi venox bayiimden bi haftada getirtebiliyorum bazen 4 günde bile geliyor izmitte yaşıyorum.Yine de parça sıkıntısı yaşayan insanlar oluyormuş duyduğuma göre motoru 8 bin tl ye almıştım ama her sene olduğu gibi motor ve araba fiyatları arttı. Üstündeyken mükemmel hissettiren chopper modelinin aslında en saglamı diyebiliriz tip olarak zaten harley ile yarışan diğer markaları solda sıfır bırakan bi model depo kısmı daha uzun ve iri oldugu için chopper crusier arası bi model demek daha dogru olur.Motorun gerekli bakımlarını tam zamanında zincir yagını her 300 km de bir değiştirerek her 4 bin km de yağını değiştirip deposunu genelde full tutmaya calıstım yani anlayacagınız güzel bakarsanız aslında tık diye calısan ve problem cıkarmayan bi motor benden önceki sahibi de aynı sekilde güzel bakmış, motoru dik pozisyona getirip her calıstırmamda jikle ile biraz ısıtıyorum yaz ayları cok sıcaksa yapmıyorum ama 1 dakika gibi bi süre bekliyorum calıstırıp cünkü motorlar anca ısınır harley bile ısınma süresi istiyor motoru ısıtıp yola cıktıgımda boşta durma atma buji kesme vs kesinlikle yasamıyorum bujilerinize suyuna baktırın derim tüm bakımlardan zamanında geçen motorlarda o tarz problemler yaşanmaz yani anlayacagınız motoru zamanında bakım ve her kullanımda güzelce ısıtıp binerseniz (1 dk jikle ile dik pozisyonda) cok soguk havalarda bile sorun olmayacaktır. yeni modelleri türkiyeye ne yazık ki gelmiyor 2010 modeli girmiş en son ama yine de bi harleyle yan yana koydugunuzda motorunuz aynı derecede dikkat cekecektir. yakında bir inceleme videosu da çekeceğim.
    SAZMAN ve KaptanB bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Dun izmitte yürüyüş yolunda karşıdan karsiya geçerken yol veren siz olsanız gerek

Motora bakmıştım arkanızdan. Çok diri duruyordu. Kask ile uyumu super olmuş.

Kazasız belasız.
    taylanugur bunu beğendi.

evet dün çarşıdaydım ama yol verme kısmını hatırlayamadım çoğu zaman yol vermeye calısıyorum shark raw ise kask benimdir. teşekkür ederim sizin de aynı şekilde kazasız belasızz.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Cafe de la rue ( eski barista cafe yani olsa gerek ) tarafından yürüyüş yoluna çıkarken elimle eyv dercesine selam vermistim. Hatırlamaman normal. Ben de çoğu şeyi atlıyorum. Denk gelirsek ileride el yaparım ya da korna çalarım.

Motosikleti
    Lifan 250B
    Merhabalar,
    Arkadaslar venox dusunuyorum bu aralar bir kac kisiyle gorustum. Cift silindir ve cekisi yuksek olmasi. Bir de çinli olmamasi dikkatimi cekti. Nasildir 2005 model 30binde alinir mi?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Son sahibi olmayı göze alıyorsan al. Ben bu sebepten dolayı almam. Güzel motordur, şimdi gelse yok satar ama UMA satma ihtimali olmayan motorları (Downtown 300 gibi) getirip bu motoru nedense getirmiyor.

Motosikleti
    Lifan 250B
    Alıntı ygzonair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim nazar değmeyecekse paylaşmanın bi sakıncası yok
    evet benim motorum ry plaka olan. eskişehirde servisi eskişehir motor ve alaattin ustadır. şuana kadar bana fren maneti muşur ve yağ filtresi lazım oldu hiçbiri bir haftayı geçmedi.
    Zaten Alaattin abi eskişehirde sevilen bi ustadır. Servisle ilgili bi sıkıntı yaşamadım yani. Elimden geldiğince yardımcı olurum soracağın bşy olursa. Paylaşan arkadaşın kimmiş merak ettim valla, demek ki ortak bi arkadaşımız var
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-memurdan-zararina-acil-369199853/detay/
    Bu motor mu plakası 26 ry 932.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

2005 olmasa da 2009 modellerine ciddi bir şekilde bakıyorum

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son sahibi olmayı göze alıyorsan al. Ben bu sebepten dolayı almam. Güzel motordur, şimdi gelse yok satar ama UMA satma ihtimali olmayan motorları (Downtown 300 gibi) getirip bu motoru nedense getirmiyor.
    Alakası yok hocam bu dediğinle ben motorumu 35 binde aldım suan 43 bin km 'de ve hiçbir problemi yok bu motorlar iyi bakıldığında 150 bine kadar yolu var 200 de gider iyi bakarsan yazları kullanırsan kapalı alanda tutar en iyi yağı düzenli bakımını yaptırırsan arkadasımın motoru 80 binde venox 250 rahatlıkla kullanıyo harleyler 130 binde kimse dönüp bişe demez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler