Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Benzinle de alakali olabilir, benim motor baya yatmisti sonra icerisinde ozelligini kaybetmis benzin benzer bir sikintiya sebep olmustu. Acemisi oldugumuz icin aklima gelmemisti. Jikle acik surersen sarfiyat cok olur saglikli degil kanimca.

Ama iyi bir usta sart bu konularda, gereksiz masraf yaptirir ustalarin yuzde 80 i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bende aranıza supershadow mu satıp venox alarak katıldım arkadaşlar.bişey sormak istiyorum ön çamurluğu nerden bulabilirim?yada uyan başka modelin çamurluğu varmı?yedek parçası gerçekten belaymış sankim:/

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı erdem86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aranıza supershadow mu satıp venox alarak katıldım arkadaşlar.bişey sormak istiyorum ön çamurluğu nerden bulabilirim?yada uyan başka modelin çamurluğu varmı?yedek parçası gerçekten belaymış sankim:/
    servise gideceksin onlar uğur motorlu araçlara sipariş geçecek
    yoğun bir şekilde telefon trafiği yaşayacaksın
    iki satırlık adamlarla muhatap olacaksın
    eski distribütörün 5 dolara sattığı parçaya uğur motorlu araçlar 45 tl fiyat biçecek
    ben motor bozulmasın diye dua eder oldum
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

cok degil yakalasık 1 sene olacak venox kullanali ama basima gelen bir olay bana hemen her seyi ogretti sayilir.
    motorum hararet musuru bozuldu, yag ozelligini kaybedip motor isininca yatak sardi ve parca aradim bulamadim(buldum ama daha onceki mesajlarda soylenenler gibi fahis fiyatlarla <krank ve yataklar>). Bende guzel bir arastirma yaptim, bunun en iyi, ucuz ve hizli olarak avrupali yedek paracacilardan elde edebilecegimi ogrendim.

hırvatistan kymco dan dinko diye bir adamla yazistik, baya da yardimci oldu, bildigin kanka olduk (bu yaz ziyaretine motorla gidecem eksik gedik ne varsa hepsini halledicez ) adam %20 indirimle kargo bedava krank ve yatak yolladi hepsi 450 euro civarina geldi ve 10 gun sonra falan elimde oldu.

simdi benzer bir kaza yasamamak adina (yeni musur taktirma ma ragmen) elle kontrol edilebilen bir fan sistemi de yaptirdim, motor isindiktan sonra fanı kendim istersem calistirabiliyorum.

uzun lafin kisasi turkiyedeki tedarikcileri birakin, azicik yalap salap ingilizceyle isler halloluyor fakat soylediginiz parcanin guMruge takilma olasiligi var soyliyim ben sansliydim takilmadi. Gumruge takilirsa havale yaptiginiz belge ve fatura ile bu bedel ustunden %18 vergisini odemeniz gerekiyor, oda adamin yaptigi indirimi alir goturur ama yinede daha ucuza gelir.

isteyene adamin iletisim bilgilerini yollayabilirim.
    butun bunlarla birlikte size zaman ayirabilecek,iyi bir ustayla calisin parcalar 10 gunde geldi adamin motoru geri toplamasi 1 aydan fazla surdu (iyi bir usta ama cok yogun ve tek basina calisan bir adam)

biraz uzunca bir yazi oldu ama umarim birilerinin isine yarar.

rosewoodd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox 250
    10 BİNDE 2007 MODEL 2011 TRAFİK CIKISLI BİR VENOX A DA BEN SAHİBİM AN İTİBARİYLE...uzun bir hastalık surecinden sonra carem olan venox a kavustum..herkese kazasız belasız surusler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

ben satmayı düşünmeyeceğim bir motor almak istedim tum isteklerimi karsılayan tek makina venox tu..guc..konfor..gorsellik..sağlamlık..su soğutma..yol tutus kalın lastikler...uzerine oturduğum gibi demek iyi bir motor boyle oluyormus dedim ve aldım daha 10 bin de.. 28 beygir 190 kiloluk bir agır abi..ustam kaza yapmazsan sadece yag ve buji değişimiyle 50 60 bin yaparsın dedi..allah kaza bela vermez insallah..zaten kymco da venox un motoruna 100 000 km garanti veriyor...pıt diye bosa gecen bir motora binmenin mutluluğunu yasamaktayım halen

rosewoodd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox 250
    ben satmayı düşünmeyeceğim bir motor almak istedim tum isteklerimi karsılayan tek makina venox tu..guc..konfor..gorsellik..sağlamlık..su soğutma..yol tutus kalın lastikler...uzerine oturduğum gibi demek iyi bir motor boyle oluyormus dedim ve aldım daha 10 bin de.. 28 beygir 190 kiloluk bir agır abi..ustam kaza yapmazsan sadece yag ve buji değişimiyle 50 60 bin yaparsın dedi..allah kaza bela vermez insallah..zaten kymco da venox un motoruna 100 000 km garanti veriyor...pıt diye bosa gecen bir motora binmenin mutluluğunu yasamaktayım halen

Offf offff :( sahibinden'e baktigimda sadece 14 tane var bazilari ise 2013 ilani :( nerde bu venoxlar :( :( :(

yasinay9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Offf offff :( sahibinden'e baktigimda sadece 14 tane var bazilari ise 2013 ilani :( nerde bu venoxlar :( :( :(

bende bitane var daha 4300 kmde yeni aldım ama aldığım kişi tanıdık motorun geçmişini biliyorum. kıyamıyorum satmaya satmaya karar verirsem yazarım

Arkadaşlar merhaba venox almaya çalışıyorum uzun zamandır ama baktığım motorların çoğunda sorun vardı temiz bakimlarina dikkat edilerek bilinçli bir şekilde kullanılmış venoxunu satmak isteyen lütfen arasın mesaj atsın numaram 0545640 29 89[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:44 ----------

arkadaşlar sahibindendeki venoxlardan en mantıklısı hangileri lütfen yardımcı olun..

inflore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco venox 250
    Merhaba arkadaşlar. Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim. Bugün venox ile ilk vizeme girdim. Fakat koltuk sayısı farklı diyerek ağır kusur sebebi ile vizeden geçemedim. Soluğu trafik şubede aldım. Motorun plakasının kayıtiı oldugu il ile görüşeceklerini ve 1-2 saat sonra tekrar gelmemi söylediler. Gittiğimde onlarda da kayıt olmadığını ve yetkili servisten uygunluk belgesi almam gerektiğini söylediler. Yeni distribütörü olan uğur motorlu araçları aradım. Kendileri getirmedikleri için böyle bi belge veremeyeceklerini söylediler ve eski distribütörü olan silkar dan istemem gerektiğini belirttiler. Silkar ruhsat görüntülerini istedi arşivden bakıp dönüş yapacaklarını belirtti. Şimdi benim ruhsatta sürücü dahil 1 kişi yazıyor, fakat trafik şube bu aracın kaç kişilik bile olduğunu bilemezken Tüvtürk nasıl oluyor da 2 kişilik olması lazım ruhsatı değiştir diyebiliyor ? Yakın zamanda vizeye giren arkadaşlardan konu ile ilgili bilgi gelirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Benim ruhsatta da sürücü dahil 1 kişi yazıyor , iki defa muayeneye girdim sorun çıkmadı fakat en son girdiğimde muayeneden geçtim istasyondan ayrılırken artçı ile ayrıldığımı görünce bu iki kişilik mi dedi ama iş işten geçti vizeyi almış olduk Bakalım bu sene ne yapacağız

error-04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs1100 dragstar , venox 250
    arkadaşlar çok temiz venox var elimde yeni rektifiye yaptırdım denilebilir kromajlarından boyasına kadar pırıl pırıl ve hiçbir arızası yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26562826/detay

Yabancy_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gerçeği yok (Düşlerim Kymko Venox 250)
    Herkese merhabalar,
    Ben forum a yeni katıldım.
    Foruma gelme sebebimse tabi ki konu başlığımız venox
    Bi süredir chopper bakıyorum.
    Okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla Çin maçlarından caydım. Virago ya baktım bana fiyatı çok Peder beyi de razı edebilirsem bu kış venox almak istiyorum.
    Bikaç tereddüt ettiğim nokta var. Bunlar konusunda sayın venox kullanıcılarının yardımını rica ediyorum.
    1) Meselâ benim boy eşsiz, 1.67 bir boya sahibim övünmek gibi olmasın :p acaba motor bana büyük gelir mi?
    2) Venox ta gidon yükseltmek mümkün mü?
    Ben gidon yükseltip aynaları gidon altına almak istiyorum. Bunu yapabilir miyim?
    3) Buralarda biyerlerde birisi oturuş pozisyonunda bahsederken hafif öne eğik demiş sırt ağrısına neden olma ihtimali var mıdır? (Kusura bakmayın forum okumaktan şirazem kaydığında mütevellit sayfayı hatırlamıyorum.)
    (Kullandığım dil açısından (buralarda biyerlerde birisi felan diyorum) niyetim kırıcı olmak veya üstten konuşmak değil. Kimseyi kırmayı Hak olarak görmüyorum.)

Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı error-04 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok temiz venox var elimde yeni rektifiye yaptırdım denilebilir kromajlarından boyasına kadar pırıl pırıl ve hiçbir arızası yok

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26562826/detay
    Sizin motorunuzu gördüm çok güzel görünüyo gerçekten canımda gitmedi değil hani ama maalesef önce babamı razı etmem lazım :/

Dostlar selamlar, pazartesiden itibaren ben de bir venox kullanıcısıyım. Motorumdan olağanüstü memnundum lakin perşembe günü yolda bıraktı. Akü şarjdı, yeni aküydü falan derken ustaya götürdük konjektörden dedi.
    Şimdi dediğine göre çıkma konjektör bulmuş 300 tl'ye. Nette bir araştırma yaptım ben de. Rms ve okyami marka konjektörler buldum. Fiyatları sırasıyla 265 ve 210 tl.
    Şimdi kafamdaki soru şu; çıkma mı daha güvenilir yoksa bu yan sanayi diyebileceğimiz ürünler mi? Okyami uzak doğu, rms ise italyan markası bu arada ( bildiğim kadarıyla )
    Ha bir de o aküyü tüketmiş motor, yeni akü alman lazım diyor. Doğru mudur? Bizi mi yemeye çalışıyor?

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ramka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar selamlar, pazartesiden itibaren ben de bir venox kullanıcısıyım. Motorumdan olağanüstü memnundum lakin perşembe günü yolda bıraktı. Akü şarjdı, yeni aküydü falan derken ustaya götürdük konjektörden dedi.
    Şimdi dediğine göre çıkma konjektör bulmuş 300 tl'ye. Nette bir araştırma yaptım ben de. Rms ve okyami marka konjektörler buldum. Fiyatları sırasıyla 265 ve 210 tl.
    Şimdi kafamdaki soru şu; çıkma mı daha güvenilir yoksa bu yan sanayi diyebileceğimiz ürünler mi? Okyami uzak doğu, rms ise italyan markası bu arada ( bildiğim kadarıyla )
    Ha bir de o aküyü tüketmiş motor, yeni akü alman lazım diyor. Doğru mudur? Bizi mi yemeye çalışıyor?
    Merhaba,

Önce sistemin işleyişinden bahsedeyim.

1- alternatör-statör kranktan aldığı dönme gücü ile ACV üretir
    2- statör den çıkan güç konjektöre gidip DCV ye dönüştürülür ve motora gider (akü ye ve kontağa)

Eğer konjektör bozulmaya başladıysa önce akü sonra da statörü bozar. Yani konjektör bozulduysa aküde kendisine güç gelmediği için bir süre sonra biter. Eğer erken fark ederseniz aküyü kurtarabilirsiniz.

Peki şimdi ne yapmak lazım? önce statör den çıkan ACV yi ölçüp servis klavuzundaki değer ile tutuyor mu diye bakmak lazım. Çünkü statör yeterli gücü üretmiyorsa yeni konjektör ve aküde bozulacaktır.

Ancak statörün sağlığını ölçebilen usta daha tanımadım, duymadım.

Statör sağlığını ölçme yönetimi şurda yazmıştım

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?11224-BMW-F-650-GS-Konjekt%F6r-De%F0i%FEimi

Statör sağlamsa sıra konjektör seçiminde. Konjektör olarak yine attığım linkteki shindengen markasını öneririm.
    Size 200-300 e satacakları konjektörlerin hepsi tırt. Zaten mevsimde kış, shindengen bulun alın. Kargoda çok sürmez gelir.
    Shindengeni takın kafanız rahat etsin. Hatta motoru satarken shindengeni sökün, yeni aldığınız motora takın )

Umarım yardımcı olabilimişimdir.

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Önce sistemin işleyişinden bahsedeyim.

1- alternatör-statör kranktan aldığı dönme gücü ile ACV üretir
    2- statör den çıkan güç konjektöre gidip DCV ye dönüştürülür ve motora gider (akü ye ve kontağa)

Eğer konjektör bozulmaya başladıysa önce akü sonra da statörü bozar. Yani konjektör bozulduysa aküde kendisine güç gelmediği için bir süre sonra biter. Eğer erken fark ederseniz aküyü kurtarabilirsiniz.

Peki şimdi ne yapmak lazım? önce statör den çıkan ACV yi ölçüp servis klavuzundaki değer ile tutuyor mu diye bakmak lazım. Çünkü statör yeterli gücü üretmiyorsa yeni konjektör ve aküde bozulacaktır.

Ancak statörün sağlığını ölçebilen usta daha tanımadım, duymadım.

Statör sağlığını ölçme yönetimi şurda yazmıştım

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?11224-BMW-F-650-GS-Konjekt%F6r-De%F0i%FEimi

Statör sağlamsa sıra konjektör seçiminde. Konjektör olarak yine attığım linkteki shindengen markasını öneririm.
    Size 200-300 e satacakları konjektörlerin hepsi tırt. Zaten mevsimde kış, shindengen bulun alın. Kargoda çok sürmez gelir.
    Shindengeni takın kafanız rahat etsin. Hatta motoru satarken shindengeni sökün, yeni aldığınız motora takın )

Umarım yardımcı olabilimişimdir.
    Hocam çok teşekkür ederim, gayet açıklayıcı bir yazı olmuş Shindengen kafama yattı lakin yurtdışından gelecek olması sebebiyle ve 125 dolarlık fiyatı nedeniyle gümrükte bir sorun çıkar mı? O kafama takıldı.
    Diğer bir sorum; eldeki seçeneklere mahkum olma durumunda geçerli. Çıkma mı tercih edilmeli yoksa bahsini ettiğim yan sanayi sıfır ürünler mi?
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    kymco venox 250

Usta??

İyi akşamlar arkadaşlar 2005 model Venox 250 alarak geçen hafta aranıza katıldım fakat sorunum bitmek bilmiyor bu ara, 2005 model 3000 km de aldığım Venox uzun Zaman kullanılmamış olup garajda yatmış bir motordur, motoru satın aldıktan sonra motorun tek silindir çalıştığını farkettim ve (sağlamlığından emin olmadığım) ustaya götürdüğümde deposunun paslı olup temizlenip karbüratörününde temizlenmesi gerektiğini söyledi ve bu işlemleri gerçekleştirdi ,motosikleti teslim aldığımda tekrardan buji kesti ve motor boşta çalışırken stop ediyor belli ısınmadan sonra da rolanti yükseliyor ve düşürüyorum bu hafta hiç kullanmama rağmen 2 kez buji kesti ustaya tekrar götürdüğümde motorun uzun süre kullanılmadığından yorgun makine olduğundan sen buna binerek karbüratörününü açacaksın gibi laflarda bulunuyor fakat kafamda ki soru işaretleri aydınlanmadı her ustada bu motosikletten maalesef anlamıyor bu hatayı birkez yaptım ve işin ehli olan sizlerden yardım bekliyorum,Beylikdüzü tarafında oturuyorum Avrupa yakasında bu işten anlayan usta servis varmı önerebileceğiniz arkadaşlar?

Motosikleti
    kymco venox 250

???

Alıntı eeeffe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar 2005 model Venox 250 alarak geçen hafta aranıza katıldım fakat sorunum bitmek bilmiyor bu ara, 2005 model 3000 km de aldığım Venox uzun Zaman kullanılmamış olup garajda yatmış bir motordur, motoru satın aldıktan sonra motorun tek silindir çalıştığını farkettim ve (sağlamlığından emin olmadığım) ustaya götürdüğümde deposunun paslı olup temizlenip karbüratörününde temizlenmesi gerektiğini söyledi ve bu işlemleri gerçekleştirdi ,motosikleti teslim aldığımda tekrardan buji kesti ve motor boşta çalışırken stop ediyor belli ısınmadan sonra da rolanti yükseliyor ve düşürüyorum bu hafta hiç kullanmama rağmen 2 kez buji kesti ustaya tekrar götürdüğümde motorun uzun süre kullanılmadığından yorgun makine olduğundan sen buna binerek karbüratörününü açacaksın gibi laflarda bulunuyor fakat kafamda ki soru işaretleri aydınlanmadı her ustada bu motosikletten maalesef anlamıyor bu hatayı birkez yaptım ve işin ehli olan sizlerden yardım bekliyorum,Beylikdüzü tarafında oturuyorum Avrupa yakasında bu işten anlayan usta servis varmı önerebileceğiniz arkadaşlar?
    Sanırım İstanbul'da ne Venox kaldı ne de tavsiye edebilecek bir usta ? :/

Merhaba,

Yeni motor alma araştırmalarım sonucu bir venox almayı planlıyorum.Bir tek aklıma takılan orjinal parçaları bulmak var.Eğer venox alırsam uzun süre kullanırım diye düşünüyorum.Ama sonra farklı bir motor tercih etmek istersem elden çıkarma durumu biraz zor gözükse de aklımda hep bu motor kalıyor.Emsalleri hiç de hoşuma gitmedi aslında.Forum satan arkadaş var mıdır?

arkadaşlar selam bende hyosung gv 250 (2005 model 55000km) kymoco venox 250(2007 model 18bin km) ve yahama virago 535 1993 model(58bin km)bu üç motor arsında kaldım 6500 tl ye yakın fiyaya hepsi ile anlaştim ama ben kymoco venox a daha çok sıcak kaldım diğerleri km ile oynamış ama bu venoxda oynama yok hepsi V notor ama venox sadece en gecerli olan su soğutmalı acaba teknık servis parça anlamında bu üç modelden hangisini alayım butce 6500 ve hepsiyle bu fıyata alma imkanım var sizden yardım bekliyorum acil cevap lüften?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Alıntı ummagumma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhablar arkadaslar ,aranıza yenı katıldım,venoxumla 25bın km tecrubem var herhangi bir konuda danısmak isteyen olursa yardım edebilirim,istanbul fatih eyup cıvarlarındayım ,parca,servıs usta konusunda fikir alısvrısı yapabılırız , kac kısıyız bu arada venox kullanıcıları olarak tahmini sayı soyleyebılecek var mı ?
    hocam ben alamak istiyorum bu motordan yetkli servis yedek parçası zormu bulunur bu makıneden anlayan iyi bir usta vs.bilgiler verirmisin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler