Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    aylakadamm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar 2005 venoxlardan 2013 venoxlara gelene kadar nasıl farklılıklar var(türkiyede ağırlık olarak 2005-2006 ve 2007 modelleri fazla)
    örn tasarım motor özelliği yakıt sistemi frenleme vs. teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Aylakadamm bir fark yok. Kasa zaten aynı genel özelliklere baktım onda da bir şey dikkatimi çekmedi 2013 lerde.

http://www.kymcousa.com/showroom/mcs...250/index.html

Not: Bu arada 2013 sıfırı 4000 dolarmış, bu motor tr de olsa demek sıfırları 15-16 dan gidecekmiş vergilerle.

teşekkürler wolvie.güzel motorunuzun kıymetini bilinbu arada venox un akıbeti hakkında bilginiz var mı?tekrar türkiye ye gelir mi yada sipariş vermemiz mümkün mü?kendi motorunuz için düşünürseniz servis imkanı ,parça durumu ve yakıt tüketimi nasıldır?teşekkürler

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı aylakadamm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler wolvie.güzel motorunuzun kıymetini bilinbu arada venox un akıbeti hakkında bilginiz var mı?tekrar türkiye ye gelir mi yada sipariş vermemiz mümkün mü?kendi motorunuz için düşünürseniz servis imkanı ,parça durumu ve yakıt tüketimi nasıldır?teşekkürler
    bizim venoxlar normal şartlarda 100 km de 4,5 lt yakıyor, tabi eksozuyla oynarsan periyodik bakımlarını yaptırmazsan bunlar yakıta yansır benim makinanın 5,5 litre yaktığını biliyorum tabi bazen roketlediğimiz oluyor
    servise gelince tabi 4 4 lük değil fakat benim servisimde; triumph, kawasaki,ktm, daelim, bumoto gibi markalarında servisini veriyor içlerinde en iyisi yedek parça bulunabilirliği olarak kymco, en kötüsü kawasaki olduğunu söylemişlerdi

Motosikleti
    tenere 660
    hocam gelmez tekrar sanmıyorum, kymco zaten scooterlarla piyasada istediğini alıyor venoxlarında sıfırı oldukça yüksek geliyordu ki piyasadan çektiler tr de. şahsen ben sıfır venox a 15bin tl vereceğime gider temiz shadow alırım. bu arada ben de motorumu dört dörtlük bir bakıma sokuyorum, konjektör arızalıymış, yenisini sipariş verdim, hazır girişmişken her bir köşesini kontrol ettiriceğim, sonra da bir güzel pasta cila.

Motosikleti
    kymco venox
    herkese merhaba öncelikle siteye yeni üye oldum ve iki gün önce wolvie hocamın bahsettiği motoru satın aldım. motor problemi ve yürür aksamında sorun olmadığını söyledi ustam. ama sizler de kullanıcılar olarak benimle tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ismim kenan wolvie tanışmak isterim bende adanadayım daha önce bir sene honda cbe125e'ye ve 5 ay kadar da cbr250r'a bindikten sonra nasip oldu bir venox sahibi oldum. şimdilik bu kadar görüşürüz inşallah iyi geceler.

Motosikleti
    tenere 660
    Venoxx bir süre sehir dısındayım geldikten sonra venoxları buluşturalım kardeş hayırlı olsun bu arada güzel seçim yaptın

arkadaşlar bu iki motoru karşılaştırmanızı rica edeceğim tecrübeleriniz doğrultusunda

verilere bakacak olursak;

VENOX 250 CARB

Ölçüler U/G/Y (mm) 2325 x 850 x 1100
    Ağırlık (kg) 190
    Motor Tipi V-TWIN DOHC 8V
    Soğutma Sistemi Su
    Şanzıman 5 Vites
    Motor Hacmi (cm³) 249,4
    Ateşleme Tipi CDI
    Yakıt Kapasitesi 14
    Yağ Kapasitesi 2,5
    Sele Yüksekliği 725
    Max. Güç (Hp/d/d) 20.5 / 11000
    Max. Tork (Nm/d/d) 19.8 / 9000
    Frenler Ön / Arka Disk / Kampana
    Tekerlek Ölçüsü Ön 120 / 80 - 17
    Tekerlek Ölçüsü Arka 150 / 80 - 15

hyosung gv 250

Silindir Hacmi: 249 cm3Motor: V-2 Silindir 4 Zamanlı
    Maksimum Tork: 20,0 Nm 7000 d/d
    Soğutma Sistemi: Hava/ Yağ soğutma
    Maksimum Güç: 25,55 HP - 9000 d/d
    Boyutlar: 2282 x 875 x 1096 mm
    Aks Arası: 1515 mm
    Yakıt Tankı: 14,0 Litre
    Yüksüz Ağırlık: 167 kg
    Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı çift amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Tambur
    Ön-Arka Lastik: 110/90 -16 59 S / 150/80 -15 70 S

özellikle ağırlıklarına göre ürettikleri güç ve tork nasıldır bu verilere göre?yakıt sarfiyatları nasıldır?

teşekkürler.

Motosikleti
    kymco venox
    kardeşim gv 250 hakkında hiçbir bilgim yok ama sana venox hakkında küçük bir bilgi paylaşayım honda cbr 250r ı kalkışta çok rahat geçebilen bir motor bir kaç gün önce denedi ve iki motoru da kullanan birisi olarak süper bir performansa sahip venox tavsiyem venox dan yana kadranı 160 bunu uygun bir hızlanmma ve düzgün hava koşulunda rahat görürsün güçlüüü yani

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Her iki motoruda yeterince kullanmış ve her ikisininde ciğerini bilen birisi olarak gönlüm venox mantığım gv der.

Bu gün seçim yapmam gerekse gv 250 alırdım.

Motosikleti
    kymco venox
    ben venox u almak için eski sahibinden randevu aldım daha makinayı görür görmez bu benim olacak dedim, hiç gv 250 ile falan kıyaslamadım ilerleyen zamanlarda gv 250 gördüm, iyi ki venox almışım dedim, çünkü arada gözle görülür kalite farkı var, ha belki venox tan hızlı gidebilir, biraz daha hafif bir makina, amaç hızlı gitmekse zaten gider race makina alırsın . Chopper tarzı makinalar görselliği, sesi ve cüssesi için alınır diye düşünüyorum, amaç ekonomi ,yedek parça bulunabilirliği ve ucuzluğu ise ybr mbr falan alınır, hangisi aklına veya gönlüne yatıyorsa onu al

Motosikleti
    kymco venox
    venox'u en uzun süredir kullanan kimdir forumda. onun tecrübelerinden bir iki şey öğrenmek isterim. ben on gün falan oldu satın alalı venox'u 2007 model ilk tescil tarihi 2009 ilk izlenimim güzel hatta hiç ummadığım kadar atak bir motor ilk kalkışda çok motora 250 lik racinglere nal toplatır. bundan önceki motorlarımın ikisi de honda idi cbe125e ilk motorum sıfır aldım bir yıl sonra sattım 7000 km kullandım iyi hoş az yakan bir motordu ama bir yere kadar 100 km/s hızı geçtim diyenler atıyor ve ardından cbr250r aldım 2012 modeldi 4 ay kullandım sattım hondalar problem çıkarmadılar hakkını yemeyeyim ama öyle ahım şahım da kaliteli motorlar değiller mesela 1 senenin sonunda cbe 125e de korozyonlar gördüm cbr250r da görmedim ama onunda tutunması pek iyi değildi kendimi hiç emniyette hissetmedim kullandığım sürece gerçi lastikler dandik di. mesela bu motor 4 yaşında korozyon bunda da gördüm ama aynı yaşıt bir mondial yada kanuniye git her yeri pasdan korozyondan gözükmez halde. mesela koldaki sinyal far kutusunu söktüm gayet güzel ve sağlam işçilik var kablo kalitesi malzemeler falan iyi çok tereddüt ettim çin dediler son sahibi olursun dediler ama yok ya ne derlerse desinler burda hayabusa yada kılıf bulurlar bmw yede harleye de sen bak abicim hoşuna mı gitti al gitsin 6000 liralara alırsın venoxu parça sorun olur mu ilerde sonuçta 4 yıldır tr'ye getirilmeyen bir model göreceğiz bakalım bilemiyorum burdaki tecrübeli kullanıcılarlar la haberleşmek ve görüşmek isterim 5056374997 telefonum iyi akşamlar.

Motosikleti
    kymco venox
    ufuk hocam merhaba online olduğunu gördüm tanışmak isterim aslen ankaralıyım batıkentte oturur ailem. iş gereği adana da yaşıyorum 2 hafta önce bir venox aldım. satın aldığım kişi motara sadece binmiş yağından suyundan anlamayan birisi idi arada bir götürmüş baktırmış servise o kadar senin paylaşımlarını okudum motor hakkında iyi bilgiye sahipsin bir önceki mesaj da telefonu mu da paylaşmıştım bana ilk söyleyebileceğin nelerdir dikkat etmem gereken nedir alır almaz yağını değiştirdim frenlerine özelliklede arka hiç tutmuyor gibiydi baktırdım hava filtresini temizleyeceğim fırsat bulursam aslında değiştirmek istiyorum ama parçaların gelmesi gerekecek sanırım. başka tavsiyen varmıdır. şimdilik aklıma gelenler bunlar iyi akşamlar.

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı venoxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufuk hocam merhaba online olduğunu gördüm tanışmak isterim aslen ankaralıyım batıkentte oturur ailem. iş gereği adana da yaşıyorum 2 hafta önce bir venox aldım. satın aldığım kişi motara sadece binmiş yağından suyundan anlamayan birisi idi arada bir götürmüş baktırmış servise o kadar senin paylaşımlarını okudum motor hakkında iyi bilgiye sahipsin bir önceki mesaj da telefonu mu da paylaşmıştım bana ilk söyleyebileceğin nelerdir dikkat etmem gereken nedir alır almaz yağını değiştirdim frenlerine özelliklede arka hiç tutmuyor gibiydi baktırdım hava filtresini temizleyeceğim fırsat bulursam aslında değiştirmek istiyorum ama parçaların gelmesi gerekecek sanırım. başka tavsiyen varmıdır. şimdilik aklıma gelenler bunlar iyi akşamlar.
    merhabalar venoxx hocam
    Bende Batıkent te oturuyorum. motorunuz hayırlı uğurlu olsun bence iyi bir tercih yapmışsınız, 250 cc chopper sınıfının en iyisi. sorularınıza gelecek olursak; hava filtresinin periyodik değişim aralığı 20000 km tabi birazda tozlu topraklı bölgelerde daha erken değişmesi gereke bilir. temizliğine gelecek olursak deponun altındaki sağ nikelaj kapağı söküyoruz siyah dikdörtgen bir kutu var onuda komple söküyoruz sol tarfında bir bağlantı civatası ve radyatör tarafında hortum kelepçe bağlantısı var bunları sökerek çıkarıyoruz. kutunun sağında ve solunda yıldız başlı iki adet civata var civataları söküp iki adet pimi çıkarıyoruz ve kutu iki parçaya ayrılıyor hava filresini söküp filitrenin iç kısmı yani motor tarafı temiz olan taraftan hava tutuyoruz ters taraftan tutarsanız toz ve pislikler filitrenin gözeneklerini tıkar ve hava girişi az olacağından zengin karışım olur.
    arka fren ayarı da; pedal serbest boşluğu 20-30 mm olacak, bunu ayarlamak için kampana kısmında ayar somunu ve önünde yay var elle sıkarak ve ya gevşeterek ayarlaya bilirsin
    arka fren balatasının bitip bitmediğini de anlamak için kampana da ok işareti var, elle fren pedalına bastığımızda iki ok aynı hizaya geliyorsa balatalar bitmiştir

---------- Post added at 22:28 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:28 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:31 ----------

[IMG][IMG][/IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:37 ----------

[IMG][IMG][IMG][/IMG][/IMG][/IMG]

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

kullanıma gelecek olursak;
    motoru çalıştırmadan önce yağ göstergesinden seviyesini kontrol ediyorum, yedek su deposundan su seviyesini kontrol ediyorum ve cikleyi sonuna kadar çekip gaz vermeden marşa baıyorum 10 sn sonra jikleyi kapatıyorum ve 2-3 dakika rolantide çalıştırıyorum yağlama yapsın diye, soğuk motora basmıyorum arada bir lastik basınçlarını kontrol ediyorum. arka amortisör sertlik ayarı var kendi ağırlığına göre ayarlayabilirsin... görüşmek üzere
    Hikizume bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    hocam çok teşekkürler süper oldu paylaşımların hakikaten çok güzel motor gerçi iki haftadır kullanıyorum ama ben gayet memnunum. mekhan sitesinde oturuyoruz 06 yol iş var karşı çaprazında nasip bir gün karşılaşırız iyi akşamlar.

hgdr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano wolf s
    hocam çok teşekkürler süper oldu paylaşımların hakikaten çok güzel motor gerçi iki haftadır kullanıyorum ama ben gayet memnunum. mekhan sitesinde oturuyoruz 06 yol iş var karşı çaprazında nasip bir gün karşılaşırız iyi akşamlar.
    motorunuz hayırlı olsun bende bakıyordum aldığınız motora nasip sizinmiş kazasız belasız güle güle binin inşallah. tereddütleri olan birisi olarak sizinde yeni kullanıcısı olduğunuz venox tan memnun kalmanız beni biraz daha heveslendirdi ama netteki fiyatlara bakıyorum bazıları uçuk rakamlar yazmış. nasipte var ise bizde buluruz bi tane temizinden inşallah

Motosikleti
    kymco venox
    6500 yazıyordu nette ben 5800'e aldım devri, bakımı bir iki küçük eksiği derken 6100 leri buldu benden çıkan para ama değer hüseyin hocam hatta diyarbakırda bir motor var epey olmuş nete koyalı o da bir asker arkadaş ben ona da niyetlendim ama gidip gelmek zor geldi onunla ilgilenebilirsin

Motosikleti
    salcano wolf s
    6500 yazıyordu nette ben 5800'e aldım devri, bakımı bir iki küçük eksiği derken 6100 leri buldu benden çıkan para ama değer hüseyin hocam hatta diyarbakırda bir motor var epey olmuş nete koyalı o da bir asker arkadaş ben ona da niyetlendim ama gidip gelmek zor geldi onunla ilgilenebilirsin
    o arkadaşa mesaj attım motoru sordum iyi dedi ama ilanda lastiklerini değiştirdim yazmış mesajda orijinal lastikleri duruyor deyince şüphelendim mesafede uzak nasıl gelir oradan bilmemki otobüse atarız diye yazmış ama sığarmı veya otobüscüler alırmı? fiayattada yol masrafı veya otobüse atma parası kadar bi işkramım olur demişti.

Motosikleti
    tenere 660
    @hgdr ben motoru satmayı düşünüyorum daha doğrusu bir tane shadow buldum onun için imkanlarımı zorluyorum malum kışın daha rahat motor piyasası, yoksa gelecek seneye kısmet. Acelen yoksa (1-2 ay) aklında bulunsun.

Motosikleti
    salcano wolf s
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hgdr ben motoru satmayı düşünüyorum daha doğrusu bir tane shadow buldum onun için imkanlarımı zorluyorum malum kışın daha rahat motor piyasası, yoksa gelecek seneye kısmet. Acelen yoksa (1-2 ay) aklında bulunsun.
    acelem yok ama uygun birşey bulursamda alırım.

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 212930313233 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler