Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wolvie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tenere 660
    Ufukk eyvallah, çin malı hiç düşünmedim zaten, dediğin gibi akıl karı değil, bridgestone exedra düşünüyorum dediğim gibi kullanıcısı baya var ama ölçülerde sıkıntı olur mu onu bilemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufukk eyvallah, çin malı hiç düşünmedim zaten, dediğin gibi akıl karı değil, bridgestone exedra düşünüyorum dediğim gibi kullanıcısı baya var ama ölçülerde sıkıntı olur mu onu bilemedim.
    bridgestonu hikuzume hocamda kullanıyor fuar zamanında 550tl almış çiftini iyi denk getirmiş. lastikler daha tombul daha güzel görünüyor yakışıyor dedi.zaten ölçü farkı derken eni aynı yüksekliği 10mm büyük yani tek taraftan çamurluğa 10mm daha yakın bizim arka beşik geniş ordan sıkıntı çıkmaz. ön tekerlekte 1 turda 1855mm gidiyorken büyük lastikle 1952mm gider oran orantıyla hesaplarsak 94,7km hızla giderken ibre 90km gösterir. çok fark ediyormuş belkide yanlış hesaplamışımdır formülünü bilen varsa paylaşsın arkadaşlar
    Hikizume bunu beğendi.

Hikizume - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten ölçü farkı derken eni aynı yüksekliği 10mm büyük yani tek taraftan çamurluğa 10mm daha yakın bizim arka beşik geniş ordan sıkıntı çıkmaz.
    ufukk üstadın dediği gibi, arkada sıkıntı çıkmaz. Ön lastik olarak da 120/90-17 taktım sıkıntı çıkarmadı (orjinali 120/80-17). Ama bir "tık" daha yanaklı olsa çamurluğa sürtebilir gibime geliyor.

(Bilgi amaçlı paylaşıyorum tekrar: arkaya 150/90-15 taktım)

@Wolvie hocam, taktığın lastik ebatlarını buraya yazarsan bir sonraki lastik değişiminde hepimiz için kolaylık olur. Zira farklı farklı ebatlar kullanılıyorsa ve ciddi fiyat farkları varsa bilgi edinilmiş olması iyi olur hepimiz için

Motosikleti
    tenere 660
    @hikizume ön lastik için 120-90-17 de sıkıntı yok, arkası içinse 160-80-15 ile 150-90-15 arasında yarı yarıya fiyat farkı var neredeyse bridgestone da, o yüzden 160 ı sipariş vereceğim eğer uyarsa,

http://www.lastikal.com.tr/urun_gost...1#.Uek9hY2LB8E

http://www.lastikal.com.tr/urun_gost...8#.Uek9vo2LB8E

ama arkadaşlar belki beni buldu ama ciddi sıkıntı çekiyorum adana gibi yerde, 1.5 ay oldu yağ filtresi ve hava filtresi gelmedi, herkes de yamahalar, shadowlar olunca servisler de iplemiyor bizi. silkar merkezi aradım 1.5 ay oldu gelmedi dedim, hala tatmin edici cevap yok. filtre yahu, sürekli sirkülasyonu olan parça bunlar.

motorumuz güzel, eksikleri olduğu için uzun yol yapamıyorum ama keyifli belli, ama yazık ediyorlar bu şekilde.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    @Wolvie, motolastik diye bir yer var İzmir'de. Lastiğimi değiştireceğim dönemde bir kaç kez konuştuk. Çok ilgili ve alakalılar. Bizim Venox'u iyi bildikleri için farklı ebatlar da önermişlerdi bana. Eğer burada, Antalya'da uygun lastik bulamasaydım kesinlikle onlardan alışveriş yapardım. İstersen irtibata geç kendileriyle.

http://www.motolastik.com/Anasayfa/

Bir de diğer lastiğin fiyatının çok olmasının sebebi hız endeksinden dolayı. Şimdi inceledim de, 240 km/s diyor hız endeksi için. Daha uygun olan ise 180km/s... Dolayısıyla ebattan ziyade, hız-yük indeksinden dolayı bu kadar fiyat farkı var. Motolastik'te benim aldığım ebata göre aratınca çıkan seçenekler burada var:

http://www.motolastik.com/Kategori/p...4_93&oz=15_132
    ufukk bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco venox
    niye orjinal ebatlarda hız endeksi düşük lastik üretmemişler hayret. Hadi onlar üretmemiş kymco niye bu ebatlarda ısrar etmişse, danışıklı dövüş mü ne.

Motosikleti
    kymco venox
    [IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:21 ---------- Previous post was at 22:16 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

[IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

---------- Post added at 22:25 ---------- Previous post was at 22:23 ----------[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

]bizim makinanın iç güzelliği

---------- Post added at 22:42 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

arkadaşlar aranızda motul 5100 15w 50 motor yağını kullanan var mı ? hangi motor yağlarını kullanıyorsunuz ? yazın farklı yağ kışın farklı yağ kullanıyor musunuz? castrol 10w40 kullanıyorum geçen servise gittim biz bu motorlara 15w 50 kullanıyoruz dediler. bu motul 5100 15w50 kullanmayı düşünüyorum litresi 30 tl acaba bu yağ bu fiyatı hak eder mi?

Motosikleti
    kymco süper 8
    motul iyidir 12w50 yazın kullanılan bi yağdır havalar biraz soğudumu 10w40 kullanırsın

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motorun üretimi mi durdu yoksa sadece türkiye'ye mi getirilmiyor artık?

Motosikleti
    kymco venox
    2007 den itibaren gelmiyor . 2010 model özel sipariş gelenleri gördüm . Silkar la görüşürsen belki özel sipariş getirirler

Motosikleti
    kymco venox

Motosikleti
    mt 07
    herkese merhabalar yaklaşık 1 hafta önce bende bi venox alarak aranıza katıldım ilk izlenimlerim motor gerçekten güzel kalitesi duruşu insana güven veriyor tek sıkıntım ilk defa cruiser tarzı bi motara biniyorum bundanmıdır bilmiyorum ama yavaş giderken bi sıkıntı yok ama hızlı giderken yada iki kişi binerken hafif bir çukur dahi olsa inalılmaz rahatsız ediyor belime ağrılar giriyor bu neden kaynaklıyo olabilir genel olarak böylemdir bu motorlar üzerinde orijinal lastikleri var bunla alakası olabilirmi yada baktırmam gereken bi yeri varmı ?

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alıntı cagataybenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar yaklaşık 1 hafta önce bende bi venox alarak aranıza katıldım ilk izlenimlerim motor gerçekten güzel kalitesi duruşu insana güven veriyor tek sıkıntım ilk defa cruiser tarzı bi motara biniyorum bundanmıdır bilmiyorum ama yavaş giderken bi sıkıntı yok ama hızlı giderken yada iki kişi binerken hafif bir çukur dahi olsa inalılmaz rahatsız ediyor belime ağrılar giriyor bu neden kaynaklıyo olabilir genel olarak böylemdir bu motorlar üzerinde orijinal lastikleri var bunla alakası olabilirmi yada baktırmam gereken bi yeri varmı ?
    Lastik ve amortisörler olabilir, bunlar çok etkiler
    TAN TOKDEMIR

Motosikleti
    kymco venox
    aramıza hoş geldin; arka amortisörün 6 kademe sertlik ayarı var, venox un takım setinde ay anahtarı var, ağırlığa göre kademeyi yükseltecelsiniz düşük ayardaysa çukura girince tak diye vuruyor, kademe kademe arttırarak deneyeceksiniz. fabrika verilerine göre arka lastik tek kişi 28 psi ön 28 psi ,iki kişi arka 32 psi ön 28 psi ama lastikçiler göre arka 36-38 ön 32-34 psi diyorlar bunu uygulayınca çok vuruntu yapıyor, ben fabrika verilerine uyuyorum. ön amortisörün ayarı yok malesef. ama amortisörler çok ta kötü değil. bellik kullanacaksınız ani çukura denk geldimi benim gibi ayağa kalkaçaksınız bi anımı paylaşayım ;her gün geçtiğim yol çukur falan yok arabayla gidiyorum asfaltı kazmışlar tam kapatmamışlar çukur olmuş, gayri ihtiyari altımda motor varmış gibi arabanın önünü kaldırmaya çalıştım. yani enduro tarzı olmadığı için bozuk yollarda yoruyor
    Hikizume ve ygzonair bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amortisörün 6 kademe sertlik ayarı var, venox un takım setinde ay anahtarı var, ağırlığa göre kademeyi yükseltecelsiniz düşük ayardaysa çukura girince tak diye vuruyor, kademe kademe arttırarak deneyeceksiniz.
    bunu bilmiyordum, yeni bir şey daha öğrenmiş oldum. deneyeceğim
    ufukk bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 07
    Tesekkurler ilginize dediklenirizi deneyecegim
    ufukk bunu beğendi.

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Baya bi uykuya dalmış bu konu. Aranızdan sahibindendeki ilanlara hiç göz gezdiren oldu mu? 2011 model olduğu söylenilen bir venoz mevcut hiç bakan oldu mu? Sanırım gönlüm o tarafa doğru kayıyor GV 250 den. Biriktirmiş olduğum bir miktar param var fakat sakata gelmek de istemiyorum açıkçası o yüzden nelere bilhassa dikkat etmeliyim? İlan şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40481716/detay

Yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    tenere 660
    sanirim bir yanlislik var, venox 2007 den sonra tr ye girmedi girenlerde yurtdisi alimli. Bana guvenilir gelmedi nedeni hadi 2011 de sifir bir venox aldi, en az13 bin tl civaridir, km yapmadan neden o kadar zarar etsin?
    2007 model temizler 8 civariyken hem de? Arayip sormak lazim tabi.

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Alıntı Wolvie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanirim bir yanlislik var, venox 2007 den sonra tr ye girmedi girenlerde yurtdisi alimli. Bana guvenilir gelmedi nedeni hadi 2011 de sifir bir venox aldi, en az13 bin tl civaridir, km yapmadan neden o kadar zarar etsin?
    2007 model temizler 8 civariyken hem de? Arayip sormak lazim tabi.
    Teşekkürler, aradığımda 10 gün önce sattığını söyledi.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 N
    Uzun bir aradan sonra herkese selam

Bujileri değiştireceğim. Venox'unuzda kullandığınız ve memnun olduğunuz markayı yazar mısınız lütfen?

Bir de yağ değiştireceğim. Yağ konusunda da öneride bulunur musunuz?

Düzenleme: aşağıdaki linke denk geldim. Kapasite 2.5lt ama 2lt koyun diyor ve 6000 km'de veya senede 1 kez değiştirin diyor. Kulaktan dolma bilgilere dayanarak her 2000km'de değiştirilmesi gerektiğini biliyordum. Hangisine inanacağımı şaşırdım.

http://www.ekilavuz.com/kilavuz/9200...o/venox-250-r2

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler