Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    selamlar
    bizim venox larda son gazda en yüksek devire çıkınca elektrik kesme olayı oluyor mu (motoru korumak amaçlı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    kullandigim en rahat motorlardan birisi bu venox. bugun satisini aldik 15 km kadar kullandim, her yonu ile beni mest etti, cok keyifli ve guven verici. cruiser dedikleri boyle biseymis meger iyi forumlar herkese.

Motosikleti
    Kara Kuzu Venox
    Selam
    Motorumun problemlerini çözdüm arkadaşlar. Sorun aküden değil, marş otomatiğindenmiş. Bi arkadaşımla denemeler yaparak sorunu tespit ettik. Önce aküyü söktük, motor aküsünü aktarmayla bağladığımız halde marş basmadı. Servis kitapçığında(daha önce buraya koymuştum) marşa bastığınızda tık sesi gelmiyorsa, marş otomatiğini devreden çıkartarak marş motorunu çalıştırın diyordu. Bizde, marş otomatiğinin kablolarını söktük. Aküden gelen + kutubu otomatikten gelene bağlayınca marş bastı ama motor çalışmadı, biraz kurcaladık falan, sonra farkettikki marş düğmesinden gelen kabloyu aküden gelen + kutuba bağlamadan marş basmaya çalışmışız. Neyse motor aslan gibi çalıştı. Bizde derdini anlamış olduk. Benim şanssızlığım, uzun süre çalıştırmayınca problemin akü kaynaklı olduğunu düşünmem oldu. Aküyede malesef su ekledik bir miktar bu arada :( Neyse, boynumuza aktarma kablosu ustanın yolunu tuttuk. 40 TL imiş otomatik, bakım makım yağ filtresi, 3 litre yağ değiştirttik. İşçilik falan 150 TLyi buldu masraf. Bu arada 25 TL verip akü şarj cihazıda aldım Ataba marka. Canımız sağolsun. Benzin hortumunun kelepçesi çıkmış onuda düzeltmişler. Dert sorun bitti gitti

Motosikleti
    HYOSUNG Gt650 YENİ TARZIM :D
    kardes benm gv250 kullanmaktayım bırebır kullanma sansım olmadı ama hyosung gv250 den bır gomlek ustun dıyorlar amma velakın sanmıyorum laf aramızda racıng gıbı kalkıs yapıyorum makınamı deparlı kullanıyom yaramazlııgnı gormedım dusun derım gv250?

enentel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bektas46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes benm gv250 kullanmaktayım bırebır kullanma sansım olmadı ama hyosung gv250 den bır gomlek ustun dıyorlar amma velakın sanmıyorum laf aramızda racıng gıbı kalkıs yapıyorum makınamı deparlı kullanıyom yaramazlııgnı gormedım dusun derım gv250?
    Kullanmadığınız makineyi nasıl yorumlarsınız anlamak zor!tespitleri yapıp değerlendiren bunca kullanıcı arkadaş var gayet objektif kıyaslamalı mantıklı!bilgiler veriyorlar eee bundan sonrası sizin yazdığınız mesaja itimat edilir mi?sanmıyorum...saygılar...

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    selamlar; heralde sorduğum sorular cevap verilecek kadar değerli değil galiba. Artık soru sormuyorum neyse her şey gönlünüzce olsun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar
    bizim venox larda son gazda en yüksek devire çıkınca elektrik kesme olayı oluyor mu (motoru korumak amaçlı)
    Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar; heralde sorduğum sorular cevap verilecek kadar değerli değil galiba. Artık soru sormuyorum neyse her şey gönlünüzce olsun.
    Kullanıcısı az bir motosiklet olduğu için buraya bakan da az oluyordur..Benim eski motorum olduğundan dolayı az buçuk biliyorum..

Sorunuza gelirsek, yüksek devirde kesme yoktur venoxlarda..Devir kesici ya da kesici denilen sistemdir o..Venox larda dediğim gibi bulunmuyor..

chocokerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    Arkadaşlar Venox'umu satıyorum.. alıcak olan arkadaşa şimdiden hayırlısı olsun...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41758916/detay

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kymco venox 250 nin fiyatına baktım ama sitesinde 0 km fiyatını göremedim,bilen var mı ne kadar?

chocokerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    vallahi kardeşim emin deilim ama 9.000 tl civarında diye biliyorum...

enentel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco venox 250 nin fiyatına baktım ama sitesinde 0 km fiyatını göremedim,bilen var mı ne kadar?
    Venox sıfır fiyatı 10-11 bin arası sıfır satan kaldı mı?bilemiyorum...

ben de venox kullanıyorum. Çok gfazla motor kullanmadım. kanuni caracal bide seyhan birkaç tane de çin malı motora bindim.
    eğer venox a binersen farkı daha motoru çalıştırdığında anlarsın. Normalde sesi cok tatmin edici değildir ama çalışırken bewn arıza yapmam diye bağırıyor. 1,2 bin TL fazla verip venox aldım iyiki,de almışım. Şu an 40 000 km de ve daha beni üzmedi. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer motoruma (allah gecinden versin) birşey olur da yeni bir 250 lik almak istesem tekrar alırım gözüm kapalı.
    ha bir de titreşim nerdeyse yok gibidir.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Çok güzel motosiklet de neden bu kadar pahalıdır bir türlü anlamam. GV250 ile aynı sınıfta olmasına rağmen fiyat farkı neden bu kadar fazla ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

gv 250 den 1 gömlek üstün derler ama gv250 kullanmadım. honda shadow a bir kere bindim vallahi ondan daha az titriyordu. Birde o şişmiş uzun yolda. ben rahat 120 ile ilerledim denizli antalya ya istanbul dan

Motosikleti
    RR 250E-9
    Ben her ikisini de kullandım. Yok öyle 1 gömlek üstünlük falan. Gv de 30hp ve oldukça seri bir motosiklet yakıtı güzel vs vs Hatta malzeme kalitesi olarak GV biraz daha ağır bile basıyor denebilir. Venox da krom görünümlü parçaların bir kısmı plastik. GV de krom kromdur. Ancak Venox un tasarım vs gayet başarılı.

soğutmaya ne diyeceksin Bujilerine baktınmı.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı ozaniq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğutmaya ne diyeceksin Bujilerine baktınmı.
    Evet baktım ne alakası var bunun 1 gömlek üstünlükle? Venox su soğutmalıdır. GV yağ soğutmalıdır. Her iki sistemin de dez avantajı ve avantajı vardır. Bu bir üstünlük değildir bana göre.
    Bujiye neden bakıyoruz onu anlayamadım ? Ayrıca kullanmadığın bir motosiklet hakkında yorum yapmak çok doğru mu ? Buradan bilgi alan ve seçimlerini buna göre yapan insanlar var.

DipNot: Bu iki motosiklet de 28-30Hp civarında güç üretirler. Yalnız Venox 190Kg ağırlıkla oldukça ağır bir motosiklettir. ( Virago 535 185kg dir siz hesap edin) GV ise 155Kg dir. Tercih yapılacaksa bu da göz önünde bulundurulmadır. Serilik, yakıt tüketimi, kontrol vs vs açısından önemlidir bu durum

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Venox sahibi oldum. gv250 de yakından inceleme ve 25 km kadar kullanma imkanım oldu.

Venox yola daha iyi oturuyor. Köprü ve viyadüklerde gv biraz rahatsızlık ve güvensizlik verdi açıkcası.
    Malzeme kalitesi olarak kymco Çeyrek gömlek daha iyi diyebilirim.
    Venox virajları daha çok seviyor. Daha spor kullanıma müsade ediyor.
    Güç ve ivmelenme olarak neredeyse aynılar. Venox daha ağır fakat bence bu bir avantaj.
    Venox daha modern ve benzersiz bir tasarıma sahip.GV klasik tarz severlere hitap ediyor.

Benim gözlemlerim bunlar. İki model de birbirine çok yakın karakter ve kalite özelliklerinde.
    Sıfır alacak olsam Venox tercih edebilirim (çok fiyat farkı olmamak kaydı ile) 2000 tl üzeinde fiyat farkı varsa gv daha mantıklı gelir sanırım.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Venox artık ithal edilmiyor bildiğim kadarı ile. GV nin sıfırı( enjeksiyonlu olanları) 7000 kusür son ötv ye göre. Venox un 2. elleri 6000 civarı. Zaten sıkıntı olan durum bu. Birbirine bu kadar yakın iki motosiklet arasın böyle fiyat farkı olması. Ağırlık konusunda ise farklı düşünüyoruz. Bu ekstra 40kg daha fazla yakıt tüketimi demek. Kg başına düşen beygir miktarının azalması demek bana göre. Ama dediğim gibi Tasarımı çok güzel Venox un. Özellikle egsozları.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yukarıda da dediğim gibi ağır olması benim için avantajdır.
    Bazı şeyler kişiye göre değişeceği için bu konuları tartışmanın anlamı olmuyor.
    Sıvı soğutma hava soğutmadan iyi olabilir fakat hava soğutmadan vazgeçmem. ( örnek olarak)
    İkiside adam akıllı kullanıldığı sürece sahibini üzmeden yürüyecek makineler. 250cc için tüm beklentileri fazlası ile karşılayabilecek nitelikteler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler