Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için arkadaşlar..

Lakin venox çulara bir sorum olacak..

Lastik arıyorum 3 gündür..Ya insanların dükkanlarında bitmiş oluyor ya da bulamıyorlar..En son hepsiburadada buldum..

Bridgestone 150/80-15 70S M/c Tl G 702 Rear Exedra - 284 TL
    ve
    Bridgestone 120/80-17 61S M/c Tl G 701 Exedra - 333 TL

fiyatlar pahalı hepsiburada.com da.. Ama hangi lastiğin uyduğunu göstermek için bakmıştım..

Önerebileceğiniz başka lastik var mı arkadaşlar ve nerede bulurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chocokerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    kardeşim ilk başta bende senin gibi rahat lastik bulamamıştım hep banada uçuk fiyatlar veriyorlardı ama yetkili bir kymco bayisine sorduğumda çok uygun fiyara hemen lastik buldular... bence sende herhangi bir kymco bayisinden bilgi al ilk önce kardeşim!!!!

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    lastikler başa bela evet. ben uzun zamandır araştırıyorum. uygun boyutta lastik türkiyede iki markada var. biri bridgestone. digeri metzeler... metzeler cok pahalı.
    bridgestone daha uygun. sonucta, toplamda bir arabaya 4 lastiğe 400 lira veriyorken, iki lastige 700-800 küsür lira verince insanın içine oturacak gibi. ama sonucta sizi yola bağlayan bu iki lastik işte.
    150/70-15 ; 140/80-15 gibi lastikler aradım onlarda pek yok. öyle olursa ön arka farklı marka model oluyor. karışık mevzu.

orijinal lastikleri maxxis de yok türkiyede. markası var ama bu boyutlarda bulamadım.
    bulan olursa bana da haber versin.

sanırım bir de dunlop un var lastiği ama burada bulamamıştım sanırım. ama o da pahalıydı.
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    20.000 km venox kullandım. 10.00de almıştım 30.000 sattım.15.000de subap ayarı haricinde srun çıkartmamıştı.Michelin lastk tavsiye ederim ben kabataş buz motordan almıştım.Alan ve kullanan arkadaşlara hayırlı olsun.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    120-80-17 yerine 130-70-17 takılabiliyorsa aşağıdaki lastik çok uygun. Hem de kötü bir lastik değil.
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...k_id=990&kn=17

Motosikleti
    Var
    Alıntı chocokerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ilk başta bende senin gibi rahat lastik bulamamıştım hep banada uçuk fiyatlar veriyorlardı ama yetkili bir kymco bayisine sorduğumda çok uygun fiyara hemen lastik buldular... bence sende herhangi bir kymco bayisinden bilgi al ilk önce kardeşim!!!!
    Kymco bayisine gittiğimde bana arka için 200 € ön için de 180 € fiyat çıkardılar..
    Yani toplamda 680 küsür TL ediyor..
    anesmotora uğradım bugün..onlarda 650 lira çıkardılar..Metzeler ikiside..
    Neticede 650 civarına geliyor metzeler..
    Bridgestone da aşağı yukarı aynıysa gidip metzeler taktırırım daha iyi..
    Adamlar yarın beni arayıp sipariş geçecekler ellerinde de yokmuş zaten..

Motorun şuanda üstünde bulunan lastikler beton gibi olmuş resmen..
    kütür kütürler ve jant birleşim yerlerinden yarılmalar başlamış..acil değiştirmem gerek..

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120-80-17 yerine 130-70-17 takılabiliyorsa aşağıdaki lastik çok uygun. Hem de kötü bir lastik değil.
    http://www.motoliz.com/index.php?p=s...k_id=990&kn=17
    O cruiser lastiği değil sanırım, hem ölçüleride tutmuyor..

Bu arada bugün motorumu t eslim aldım arkadaşlar..Gezemedim ama eve getirdim sadece..
    Hoş bir şey meret

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OSBOURNE...
    Kardeşim tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun... tekerin düz bassın,en kısa zamanda güzel bir fotoğrafını eklede görelim hele...

Motosikleti
    Var
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OSBOURNE...
    Kardeşim tekrardan hayırlı ve uğurlu olsun... tekerin düz bassın,en kısa zamanda güzel bir fotoğrafını eklede görelim hele...
    Ekleyeceğim Ayberk, başlık açacağım hatta
    Tekrardan eyvallah, teşekkürler..

Motosikleti
    Var
    Bugün lastikler için mototal'a gittim kızıltoprak'a..Her yeri dolaştım en uygunu burası gibi görünüyor..
    Metzeler için 700 üstü fiyat çıkardılar..

Bridgestone aldım bende 600 TL'ye..
    Yarın montajı yapılacak..Valla çok mutluyum şu lastik işini hallettiğime

Bugün epeyce dolaştım venox'la..
    Yav hakikatten güçlü makineymiş..Gerçi ben mct den inince her motor güçlü gelir ama gene de beklediğimden fazla performanslı çıktı
    Ara hızlanmaları vs. gayet mutlu etti beni..Tork canavarı diyebilirim hatta..

Motora 5. vitesi gösteremedim resmen, 4. viteste 120 gördüm 5'e attığımda sesi kesildi boğuldu motor resmen 130-140 da ancak 5 ister herhalde, hehe..

Vibrasyon kelimenin tam anlamıyla sıfır..Ki muhteşem bu benim için..
    Tek problemi frenajda..Bana çok başarısız geldi..Balataları gözümle kontrol ettim aslında sağlam görünüyordu..(motor zaten henüz 6700 km de)
    Normalde de zayıfmıdır acaba bu kadar
    Bir de fren manetinde boşluk var onu da ayarlamam gerek..

Bir de epey rüzgar alıyor önden..Bir ön cam alsam fena olmayacak gibi..Önerisi olan var mı?
    120 ile giderken kaskı geri itti resmen..Gerçi hava da epey esiyordu bugün..

Neyse, işte böyle bir gün geçirdim

chocokerem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Venox 250
    bence frenajda pek bir problem yok, ilk aldığımda banada biraz zayıf gelmişti ama direk servisine götürüp bir ayar yaptırtmıştım ve daha iyi sonuç almıştım ; istesen sende bir gösterebilrisin? özellikle arka frenin ayarı bazen kaçabiliyor, malesef pek de dayanıklı deil!!!

Motosikleti
    Var
    Alıntı chocokerem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence frenajda pek bir problem yok, ilk aldığımda banada biraz zayıf gelmişti ama direk servisine götürüp bir ayar yaptırtmıştım ve daha iyi sonuç almıştım ; istesen sende bir gösterebilrisin? özellikle arka frenin ayarı bazen kaçabiliyor, malesef pek de dayanıklı deil!!!
    Bugün yeni lastiklerim takıldı..Motorun yürüyüşü değişti gerçekten beton lastiklerden kurtuldum..Daha az sarsıntısız daha konforlu bir sürüş elde ettim..

Fren konusuna gelirsek, ayar vidasından sıktım biraz şimdi daha memnunum ama gene de beklediğim kadar değilmiş..

Ön balatalara bakmayı unuttum ama lastik sökülürken arka balatalara baktım sapa sağlamlardı..
    Yarın ön balatalara da bakacağım..

Bu piyasadaki universal denilen ön camlar bizim venox'a da uyar herhalde değil mi?
    Hali hazırda motorunda ön cam takılı olan varmıdır acaba? Var ise nereden almıştır?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    osbourne,kazasız sürüşler diler seçiminle mutlu olmanı temenni ederim. Aldığın motosiklet segmentinde rakipsiz. Fakat frenleme konusunda önde tek disk ve arka kampanadan nasıl randıman alabilirsen alet ancak o kadarını sunabilir,fazlasını beklemek doğru değil düşüncesindeyim.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Var
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osbourne,kazasız sürüşler diler seçiminle mutlu olmanı temenni ederim. Aldığın motosiklet segmentinde rakipsiz. Fakat frenleme konusunda önde tek disk ve arka kampanadan nasıl randıman alabilirsen alet ancak o kadarını sunabilir,fazlasını beklemek doğru değil düşüncesindeyim.
    Teşekkürler iyi dileklerin için vıceroy
    Muhakkak müthiş şeyler beklemiyorum ama neredeyse benim eski mondial mct ile aynı frenleme var..
    Ya da ben bu kadar güçlü motordan daha kuvvetli bir fren performansı bekliyorum
    Muhtemelen ikincisi ama

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bir bakıma 11 hp artış oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 28hp venox.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Osbourne yeni motorun hayırlı olsun.
    Yakıt tüketimi hakkında bizi bilgilendirirmisin?

Motosikleti
    Var
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakıma 11 hp artış oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 28hp venox.
    Doğrudur ya 27 ya 28 olması lazım..

Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osbourne yeni motorun hayırlı olsun.
    Yakıt tüketimi hakkında bizi bilgilendirirmisin?
    Teşekkürler..
    Bilgi veremem henüz daha 100 km olmadı..Lastiklerim çok kötü olduğu için dün dolaşmamıştım hiç ama bugün takılan yeni lastiklerle haftasonu çıkacağımız Sülüklü Göl gezisinde sağlam ve net bilgileri paylaşırım burada..

Sanıyorum ki eski motorumdan daha az bir değer yakalayacağım..
    Zira neredeyse hiç tam gaz vermedim motora..Gerekmedi yani..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı olsun Venox'un Engin,kazasız belasız kullanımlar dilerim tekrardan.geçen yaz kullanmıştım yeni birtane hızlanma harbiden süper bende 10 km tur yaptım 4.vites kafi gelmişti.yalnız tek hoşuma gitmeyen tarafı ön maşanın ileri doğru olması (custom tarzı ) dönüşlerde motoru zorluyordu.yoksa görünüş ve konfor 10 üzerinden 7 fiyata göre tabiki.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Var
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Venox'un Engin,kazasız belasız kullanımlar dilerim tekrardan.geçen yaz kullanmıştım yeni birtane hızlanma harbiden süper bende 10 km tur yaptım 4.vites kafi gelmişti.yalnız tek hoşuma gitmeyen tarafı ön maşanın ileri doğru olması (custom tarzı ) dönüşlerde motoru zorluyordu.yoksa görünüş ve konfor 10 üzerinden 7 fiyata göre tabiki.
    Eyvallah usta..
    Sorma şu 5. vitesi ne zaman gösterebileceğim motora bende bilmiyorum
    Dönüşlerde dediğin düşük hızdaki dönüşler değil mi?
    Yoksa viraj alışı gerçekten başarılı bence..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah usta..
    Sorma şu 5. vitesi ne zaman gösterebileceğim motora bende bilmiyorum
    Dönüşlerde dediğin düşük hızdaki dönüşler değil mi?
    Yoksa viraj alışı gerçekten başarılı bence..
    aynen öyle düşük hızlarda eski kasa şahinler gibi dönüyor,hani hidrolik direksiyon-kuru direksiyon hesabı. ama güzel makine.bende sattım motoru dün bugün motor bakınıp duruyorum ne alsam diye şaşırık olucam nerdeyse
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Var
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle düşük hızlarda eski kasa şahinler gibi dönüyor,hani hidrolik direksiyon-kuru direksiyon hesabı. ama güzel makine.bende sattım motoru dün bugün motor bakınıp duruyorum ne alsam diye şaşırık olucam nerdeyse
    Eh turu düşük tabi..Rake açısı fazla bir makine..
    Motoru sattığını okudum evet..Hayırlısı olsun ama gel sen beni dinle..Vaz geç sürat sevdasından, al bir cruiser/chopper yollar bizim olsun

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler