Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

kymco venox 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    yurt dışı fiyatı 4000$
    Türkiye fiyatı 8000$ olduğunu düşünürsek honda shadov 750 ye rakip
    gv 250 ise o bir bisiklet , venoxa rakip görülmesi bile büyük bir hakaret

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar. Siteye yeni üye oldum. Motor arayışı içerisindeyim de uzun zamandır. Bu venox un yedek parça durumu, kronik aksaklıkları (krank milinin ses yapması gibi) hakkında detaylı bilgilere ihtiyacım var. maliyet bazında önerileriniz neler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurt dışı fiyatı 4000$
    Türkiye fiyatı 8000$ olduğunu düşünürsek honda shadov 750 ye rakip
    gv 250 ise o bir bisiklet , venoxa rakip görülmesi bile büyük bir hakaret
    Hocam bi venox denk geldi gibi. Sahibi krank milinini ses yapmaya başladığını fiyatını 750 lira aşağı çekeceğini söylüyor. Kymconun kronik bi aksaklığıymış ama giderilebileceğinden bahsetti. Bu motoru bilmiyorum ama kymco markasına güveniyorum. Neler tavsiye edebilirsin? 2007 model 29000 km de motorun görüntüsü gayet temiz. fiyatı 6000 tl ? (6750 den 600e düşürüyor)

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı yavuzselim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Siteye yeni üye oldum. Motor arayışı içerisindeyim de uzun zamandır. Bu venox un yedek parça durumu, kronik aksaklıkları (krank milinin ses yapması gibi) hakkında detaylı bilgilere ihtiyacım var. maliyet bazında önerileriniz neler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Hocam bi venox denk geldi gibi. Sahibi krank milinini ses yapmaya başladığını fiyatını 750 lira aşağı çekeceğini söylüyor. Kymconun kronik bi aksaklığıymış ama giderilebileceğinden bahsetti. Bu motoru bilmiyorum ama kymco markasına güveniyorum. Neler tavsiye edebilirsin? 2007 model 29000 km de motorun görüntüsü gayet temiz. fiyatı 6000 tl ? (6750 den 600e düşürüyor)
    merhaba hocam
    öncelikle uzak dur bir krank mili 1,308 dolar + işçilik + extra parçalar çıkacaktır
    ayrıca venox un kronik bir krank sorunu yok
    alacağın makinanın sesini soluğunu dinle iyi bir ustaya göster
    dış görünüş tabi ki önemli ama motor aksamı benim için daha önemli
    hor ve bakımsız kullanılmış makina adamı yakar
    tamiri 750 tl tutuyorsa o zaman kendisi yaptırsın sen öyle teslim al

Motosikleti
    rtr 150 gri
    bende venox kullanıcısı olarak motor kesinlikle çok güzel çok torklu makina ama bunun kronik sorunu kısaca motorun sogutma olayı ön bloktan ses geliyor bende neden bu ses yapıyor diye servisine gittiğimde hocam sadece motoru açmak 200 tl işçilik alırım ondan sonra motor açılmışken herşeyini değiştiririm bu 500 tlde olur 1000 tl de olur demişlerdi bende param olmadığı için böyle ne kadar kullanırı diye sordugumda sıkıştırma yagını 2000km de muhakkak değiştir devam ederler dedi motorum şu anda 47400 km de ve bu sorun benimde 30000 kmde ses yapmaya başlamıştı velhasıl kelam 17500 kmdir bu sesle biniyorum eşşek gibi maşallah bütün venoxlarda da o krank miline benzer ses vardır 30.000 sen bence bayisine götür ne kadara yaparsınız de ve söylediği parayı fiyattan düş kardeşim hayırlısı olsun yaptırıncada evladiyelik bir motora kauşaaksın.

Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba hocam
    öncelikle uzak dur bir krank mili 1,308 dolar + işçilik + extra parçalar çıkacaktır
    ayrıca venox un kronik bir krank sorunu yok
    alacağın makinanın sesini soluğunu dinle iyi bir ustaya göster
    dış görünüş tabi ki önemli ama motor aksamı benim için daha önemli
    hor ve bakımsız kullanılmış makina adamı yakar
    tamiri 750 tl tutuyorsa o zaman kendisi yaptırsın sen öyle teslim al

sağol hocam aynı teklifi sunuyorum sahibine bakalım nasıl bi yanıt gelecek. Zaten dün arayıp fiyatı 5750 ye çekeceğini söyledi. Bunu da okuyunca iyice kıllandım. Çok sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı fatihozveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende venox kullanıcısı olarak motor kesinlikle çok güzel çok torklu makina ama bunun kronik sorunu kısaca motorun sogutma olayı ön bloktan ses geliyor bende neden bu ses yapıyor diye servisine gittiğimde hocam sadece motoru açmak 200 tl işçilik alırım ondan sonra motor açılmışken herşeyini değiştiririm bu 500 tlde olur 1000 tl de olur demişlerdi bende param olmadığı için böyle ne kadar kullanırı diye sordugumda sıkıştırma yagını 2000km de muhakkak değiştir devam ederler dedi motorum şu anda 47400 km de ve bu sorun benimde 30000 kmde ses yapmaya başlamıştı velhasıl kelam 17500 kmdir bu sesle biniyorum eşşek gibi maşallah bütün venoxlarda da o krank miline benzer ses vardır 30.000 sen bence bayisine götür ne kadara yaparsınız de ve söylediği parayı fiyattan düş kardeşim hayırlısı olsun yaptırıncada evladiyelik bir motora kauşaaksın.
    vallahi çok fena ikilemde kaldım gv 250 yle kıyaslıyorum resmen kafam karıştı. Ape hanger gidon hangisinde daha şık durur falan... Almaya yakınım ama kararsız kaldım

Motosikleti
    kymco venox
    gv 250 ile venox u bire bir incele cevabını bulacaksın
    ben senin yerinde olsam temiz bir venox alırdım
    olmadı gv650 alırdım , misal gv 650'nin de kronik beyin arızası var mış
    bu şans, nasip işi inşallah gönlüne göre temiz bir makina bulursun

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Venoxlara baktımda en iyi görüneni en yüksek km de olanı.

Ne garipki 10 yaşında motorlar hala 20 binlerde.

5 yıl önce 36 binde sattığım motor 21 bin kmde satışa çıkmış

Sırf bu yüzden bu motor alınabilicek motorlar sınıfından direk çıkıyor.

Sonra bana diyorlarki 50 binde 100 binde motoru neden alıyorsun. Aha işte bu yüzden.

Motosikleti
    kymco venox
    misal benim motor 16000 de 2011 de aldım 9000 km deydi şu an 8 yaşında
    pek mantıklı gelmiyor fakat aldığım kişi iş nedeniyle şehirler arası çalışıyordu
    motorun satışını bile arkadaşına vekalet verdi o şekilde aldım
    bende zaten yazın hafta sonları biniyorum onuda toplasan 30 km anca yapar iş yerim zaten 2 km bazen çıkarmaya üşenip yürüyorum
    o kadar parayı veren adamda gözünü açsın bi zahmet bu güne kadar aldığım araba ve motorda hiç km sine bakmadım aldığım motor 50.000 km de olsaydı alırdım çünkü motor kendini gösteriyor
    temizini bulan alsın hor kullanılmış makina her zaman için üzer
    venox şu an benim için kişiye özel bir makina her yerde rastlayamazsınız, kimse almasın zaten her şehirde bir tane olsa yeter
    almayın arkadaşlar oooo parçası çok pahalı bir şeyede benzemiyo zaten gv 250 alın bisiklet niyetine de binilebiliyormuş

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Ben 1-2 aydır venox ilanlarına bakıyorum takip ediyorum bugün farkettiğim bir şey hangi ilan olduğunu söylemicem fakat motor ilk ilana çıktığında 45bin km civarlarındaydı bugün baktım 30bin km civarlarında yazmışlar

Arkadaşlar selam
    İstanbul Çekmeköyde oturuyorum.
    Yaşım 49, boy 180, kilo 90. Doktorum.
    İlk motorumu almaya çok yakınım
    Honda güvenli sürüş eğitimini aldım, ehliyetimi de.
    10 bin civarı para ayırmıştım bu iş için,
    8000 civarında kaldı çünkü geçen hafta sonu mont, kask, bot ve diğer aksesuarlarımı aldım.
    Chopper-cruiser benim tarzım diye düşünüyorum. Hemen herkes 250 cc ile başla sonra büyütürsün diyor. Katılıyorum.
    Önce Regal Raptor, sonra Daelim Daystar, bir ara Hyosung GV derken en sonunda da sıkı motorcu bir arkadaşım Kymco Venox önerdi.
    Bir aydır o forum senin bu forum benim dolaşıp duruyorum. Bu dediğim tüm motorlara oturdum (Kymco hariç).
    Venox hakkında gerçekten iyi yorumlar var.
    Görüntü nefis. Oldukça havalı. Çift silindir olması iyi. Su soğutma avantaj.
    Biraz ağır 190 kg(ilk motor için) ama kullanımı kolaydır diye düşünüyorum (tekerlek arası mesafe fazla değil, manevra klasik chopperlardan iyidir herhalde)
    Sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim.
    1.Sahibinden.comda ikinci elden sadece 12 tane var. İkinci eli gitmiyor mu (alan memnun anladığım kadarıyla), yoksa ülkemizde satılmıyor mu?
    2.Bizde en yeni motor 2008 model. Yurt dışında üretim devam ediyor. 2013 modeller Avustralya'da 6000 Dolar civarında (Avustralya doları=1.98 TL). Silkar artık getirmiyor mu? Web sayfalarında bile yok Venox. Artık getirmediği motorun sorunları ile ilgileniyorlar mı?
    3.Yeni model bir Venox alamayacağıma göre servis ve yedek parça için İstanbulda önerebileceğiniz Kadıköy-Mototaş, Bostancı-Motostar ve Tuzla-Üçerler içinde hangisini önerirsiniz.
    4. Ve tabi son olarak bana önerebileceğiniz bir Venox var mı? (İstanbul'da olmak zorunda - ilk kilometrelerimi şehirler arası yolda yapmak istemem doğrusu.
    Tüm üyelere sevgiler

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Selam;
    Ağır olmasına hiç takılmayın. Boy ve kilonuz gayet uygun Venox için.
    1- Venox en son 2008'de Türkiye'de satıldı. Ben 2005 modelini almıştım. Çok memnun kaldım. İlk motorumdu, alet tık demedi. Kesinlikle tavsiye ederim.
    2- Silkar distribitörlüğü Mondial'e devretti. Belki yeni distribitör Venox getirir, bilinmez. Ama Venox yedek parçası konusunda sıkıntı yok. Servis stoğunda olmasa bile 1 gün içinde temin ediyorlar.
    3- Ben bakımlarımı Bostancı Motostar'da yaptırmıştım.
    4- Motorları tanımıyorum ama ben alacak olsam ilk 3 tercihim şöyle olurdu:

1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-sahibinden-2007-kymco-venox-250-13.000-sorunsuz-bakimli-172670610/detay
    2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-kymco-venox-250-ihtiyactan-dolayi-satilik-169960639/detay
    3- Aslında ilk tercihim bu olurdu ama İstanbul'da değil. Eğer motor deneyimi bilen bir arkadaşınız varsa belki o getirebilir İstanbul'a veya satıcı ile kargo konusunda anlaşabilirsiniz. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kymco-fiyat-dustuu-yurt-disina-cikacagimdan-dolayi-satiliktr-144280589/detay

Çok teşekkürler Serotizm.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun. Umarım güzel, temiz bir makine bulursunuz.

Motosikleti
    kymco venox
    silkar kymco'yu uğur motorlu araçlara devretti, şu an bir belirsizlik var, 2 gün önce uğur motorlu araçlara yedek parça temini hakkında kiminle irtibat kurmamız gerektiği hakkında e mail gönderdim, dün telefonla arayıp e mail adresinize parça kataloğu gönderdik istediğiniz parçaların kodunu bize bildirin temin edelim dediler, dün parça kodlarını e-mail olarak gönderdim bugün bir cevap gelmedi,
    vel hasıl uğur motorlu araçların müşteri memnuniyeti ve servis kalitesi kabul edilebilir bir seviyeye gelmediği sürece kymco ya fazla yaklaşmayın
    makina ne kadar sağlamda olsa periyodik olarak değişmesi gereken parçalar var, bir parçayı yurt içinde en kötü 1 hafta, yurt dışından temin ediliyor ise en kötü 3 hafta içinde teslim edilmesi lazım, şu an bende devir sürecini bekliyorum bakalım ne olacak

deepstrong99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb125 e
    Arkadaşlar selam.Venoxa komple motor yapmak iscilikle beraber kaca malolur?Ya da yurt dışından sandık motor getirtmek?Malum uğur motorlu araçlar da disribitorlugu aldı?

Motosikleti
    kymco venox
    Alıntı deepstrong99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.Venoxa komple motor yapmak iscilikle beraber kaca malolur?Ya da yurt dışından sandık motor getirtmek?Malum uğur motorlu araçlar da disribitorlugu aldı?
    VENOX un silindiri blokla tek parça yani komple motor bloğu değişiyor
    11100-ked9-900 crank case set 1.380,47 $
    13101-ked9-900 piston 20,39 $
    13011-ked9-900 segman set 50,61 $
    ana parçalar paranın büyük bölümünü götürüyor zaten contasıydı keçesiydi ıvır zıvır parçalarda extradan çıkar 3500-4000 lira malzeme tutar
    işçilği bilmiyorum en iyi ihtimalle de 1000tl tutar etti sana 5000 tl, ben olsam bir tane daha venox alır diğerini de yedek parça olarak kullanırdım tabi yaptırıp satmak gibi bir düşünceniz yoksa
    er odur ki dünyada koya bir eser,
    esersiz kişinin yerinde yeller eser

nenickila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    arkadaşlar merhaba,
    ben venox 250'nin farını çok beğeniyorum, kendi motoruma bi şekilde uyarlamayı düşünüyorum
    nereden temin edebilirim bilgisi olan paylaşırsa çok bahtiyar olurum

Açık açık yazıyorum, mutasyona'mı uğradım nedir, normalde Cross/Enduro hadi bilemedin sağlam bir Naked taraftarıyım, ancak bu alette beni çeken şey sanıyorum'ki sade tasarımı, sade ağır başlı renkleri, motoru'da verilere göre gayet iyi imiş, hasılı kelam alınası aletmiş, cross/enduro almadan evvel görse idim, ve sıfırı piyasada olsa idi venox'a yapışırdım, garip bir çekiciliği var vesselam.

Motosikleti
    kymco venox
    8 ağustos 2014 tarihinde motosikletime ait yedek parça siparişi verdim
    bu parçaların arasında debriyaj balataları ve debriyaj sacları var bunları takım halinde sipariş verdim ve takımda altı şar adet var , bana gönderilen parçaların ambalajı, parça numarası ve parça adını belirten etiket, barkod yok, hangi markanın hangi modelin parçası olduğu belli değil ve çok büyük fiyat uçurumu var, eski distiribütör Silkarın 2014 yılında yayınladığı yedek parça fiyat listesinde 22201-kkak-900 numaralı parçanın kdv dahil fiyatı 4,51 dolar iken bana söylenen miktar 42,45 lira, çok büyük bir yanlışlık var dediğimde, o fiyat silkarın verdiği fiyat bizim muhasebenin çıkardığı fiyat bu dediler
    sipariş verdiğim parçalar ellerinde yokmuş 3 ayda uçak kargoyla getirdiler benim verdiğim sipariş kodu bir adet içinmiş , ben bir adet sipariş vermişim, onlar altı adet getirmişler, yani hep çelişkili cevaplar ben bu durumda çok farklı düşünceler içine giriyorum bu yedek parçalar takım halinde satılır,parça kataloğunda da takım olarak gösteriyor ki bende takım olarak sipariş verdim,
    takım halinde olan parçaların ambalajlarını açıp teker teker takım fiyatına satıyorlar
    silkarın 4,5 dolara satıp kar ettiği parçayı 45 liraya satmak hangi vicdan formülüyle hesaplanıyor
    benden bir takım parça fiyatına, 1 tek parça gönderdiler, diğer kalan 5 tek parça içinde 5 takım parça fiyatı istiyorlar

Öncellikle herkeze merhabalr bende izmirden venox kullanıcısı olarak tecrübeli arkadaşlara bi soru sormak istiyorum malum kış aylarında motorun tam ısınmadan gaz yememesi normalmidir ısındıktan sonrada ara ara yuksek devirlerde motorum sanki gaz kesiciye giryomus gibi tepki veriyor tamirceye gotrdugmde bujiden olabilir dedi degistrdik ama değişen olmadı diğer sorumda jikle açık bir sure sürmenin bi sakıncası varmıdır

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 233132333435 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler