Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    http://www.youtube.com/watch?v=aUh76...layer_embedded

Detaylar :
    Şık ve modern tasarım
    5-kollu tasarıma sahip 16 inç yüksek tekerlekler
    Ekstra yol tutuşu, ekstra dayanıklılık sağlayan yeni lastik tasarımı
    Sıvı-soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, 150 cc motor
    Monokros arka süspansiyon
    Bileşik Fren Sistemi ile donatılmış
    267 mm ön disk, 150 mm arka kampana fren
    Ekstra geniş düz ayaklık
    Entegre arka taşıyıcı
    LCD gösterge paneli
    LED arka stop

Teknik Özellikler :

Motor tipi Tek silindir, sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, 4-subap
    Motor hacmi 155cc
    Çap x Strok 58,0 mm x 58,7 mm
    Sıkıştırma oranı 11,0 : 1
    Maksimum güç 11,6 kW @ 7.500 dev./dk.
    Maksimum tork 14,8 Nm @ 7.500 dev/dk.
    Yağlama Islak karter
    Yakıt sistemi Yakıt Enjeksiyonlu
    Ateşleme sistemi TCI
    Çalıştırma Elektrik
    Şanzıman V-Kayışı Otomatik

Şasi
    Ön süspansiyon Teleskopik çatal
    Ön teker hareketi 100 mm
    Arka teker hareketi 92 mm
    Ön fren Hidrolik tek disk, Ø 267 mm
    Arka fren Kampana , Ø 150 mm
    Ön lastik 100/80-16
    Arka lastik 120/80-16

Boyutlar
    Toplam uzunluk 1.990 mm
    Toplam genişlik 690 mm
    Toplam yükseklik 1.135 mm
    Sele yüksekliği 785 mm
    Tekerleklerarası mesafe 1.385 mm
    Minimum yerden yükseklik 140 mm
    Islak ağırlık 142 kg
    Yakıt tankı kapasitesi 8 LT
    cesmigiryan ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Honda PS 150i satılırda bu motor alınırmı sizce nedersiniz..?
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    motorun 155cc olmasına karşın torku gücü bir scooter'a göre çok iyi
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda PS 150i satılırda bu motor alınırmı sizc
    e nedersiniz..?
    Ps 150 güzel scooter ama 16' jantın konforuda türkiye yolları için büyük nimet.hem xcenter hem yeni görünümüyle scarabeo düşünülür derim ben.
    tanjuzafer bunu beğendi.

Ben de bu motoru alacaktım, vazgeçtim scrabeo 200 'e yöneldim sipariş verip parasını da ödemiştim, ondan da vazgeçtim üstüne ilave edip x evo 250ie sipariş verdim, fuardan sonra verecekler. Söylemek istediğim X center çok ucuz değil, düşünmek gerekir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda PS 150i satılırda bu motor alınırmı sizce nedersiniz..?
    X-City250 daha mantıklı PS150 den geçiş açısından. Kasanın iri ve modern görüntüsü ve büyük cantların verdiği güven açısından tatmin olursunuz ama performansta bi yükseliş olmayınca değişiklik heyecanınız 1-2 ay sonra kaybolur. Ama şehir içi agırlıklı uzun yol nadiren yapıyorsanız Xenter daha kıvraklığı ve hafifliği ile X-City250 ye üstün gelir

Bide fiyat listesinde 2011 X-city 9.900 yerine 9.100 yazıyor. Verilen paranın Xenter e göre(7.550) daha iyi karşılığını veriyor bence. Bide Xenter e cam fiyatı ekleyin 200 tl

Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu motoru alacaktım, vazgeçtim scrabeo 200 'e yöneldim sipariş verip parasını da ödemiştim, ondan da vazgeçtim üstüne ilave edip x evo 250ie sipariş verdim, fuardan sonra verecekler. Söylemek istediğim X center çok ucuz değil, düşünmek gerekir.
    Hayırlı olsun.. Evo son karar olmuş.. Motor gücü artısı ve daha uygun fiyatlı olması Aprillia yı daha matıklı kılıyor.. Ama Scarabeo TR de dizayn olarak bir türlü sevilemedi. Bizim insanımız Libery 200 e scarabeo 200 e cub muamalesi yapıyor malesef.

Xenter arka çanta ve ön cam orjinal aksesuarları ile baya tatmin edici şık bir motor. Arka suspansiyon yapısıda çok spor duruyor ayrıca
    tanjuzafer bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Fiyatı biraz pahalı bence.. Yinede Yamaha Yamahadır, xcity 250 nin tam kardeşi olmuş bu

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Ben çok uzun yol yapmıyorum genelde şehiriçi kullanıyorum..
    250 cc bir maxi scooter da bana fazla geliyor şehir içinde hem yakıt açısından
    hemde pratiklik açısından 150 cc benim için yeterli.. Fakat Yamaha xenter'ın yeni
    bir model oluşu olsun mevcut ps'mi satma düşüncesi olsun beni kararsız kılıyor.
    Henüz 2250 km'de PS benim Kıyılırmııı..? Xenter'deki büyük 16 jant konforuda
    çok heyecanlandırıyor beni.. Valla bilmiyorum ne yaparım.. PS'de ön cam da var
    orjinal bende.. Ee şimdi alsak bi dünya da para çıkacak cebimizden..
    Hele bi piyasaya çıksın Xenter'ler şöle bi görelim km yaptıkça neleri iyi neleri kötü
    yorumlardan takip ederiz.. Acelem yok.. Honda PS altın bilezik.. Satıyorum dediğin zaman
    yaz da olsa kış da olsa anında paraya çevirebiliyosun.. Heleki birde temizse.. Nasip diyelim bakalım..
    İyi forumlar herkeslere..
    Yorum yapan arkadaşlara da tek tek teşekkür ediyorum... Saygılar.
    Zonguldak-Ereğliden
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Cok stabil, atak bir scooter dijital ekrana sahip olmasida ilgi cekici, 16 inc jantlari guven verici. X-city den daha kivrak sebebide daha hafif ve kisa olmasi. Cygnus x ten ise daha iri ve diri. On cam arka canta ve pedi 750-810 tl arasi. 7550+750= 8300 8400 tl ye malolur. Xcity ye gore dezavantaji kucuk bagaj ve arka freninin kampana olmasidir.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Teşekkür ederim, scrabeo güzel makina evo gibi geniş, korunaklı değil, bir de bagajın uygun olacağı kanısındayım. Ayrıca iyi bir scooter alıp sürekli kullanmak istedim. Komşumda da bu scooter'dan vardı, çok memnundu, benim karar vermemde "memnuniyetinin" etkisi oldu galiba...

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-City250 daha mantıklı PS150 den geçiş açısından. Kasanın iri ve modern görüntüsü ve büyük cantların verdiği güven açısından tatmin olursunuz ama performansta bi yükseliş olmayınca değişiklik heyecanınız 1-2 ay sonra kaybolur. Ama şehir içi agırlıklı uzun yol nadiren yapıyorsanız Xenter daha kıvraklığı ve hafifliği ile X-City250 ye üstün gelir

Bide fiyat listesinde 2011 X-city 9.900 yerine 9.100 yazıyor. Verilen paranın Xenter e göre(7.550) daha iyi karşılığını veriyor bence. Bide Xenter e cam fiyatı ekleyin 200 tl

Hayırlı olsun.. Evo son karar olmuş.. Motor gücü artısı ve daha uygun fiyatlı olması Aprillia yı daha matıklı kılıyor.. Ama Scarabeo TR de dizayn olarak bir türlü sevilemedi. Bizim insanımız Libery 200 e scarabeo 200 e cub muamalesi yapıyor malesef.

Xenter arka çanta ve ön cam orjinal aksesuarları ile baya tatmin edici şık bir motor. Arka suspansiyon yapısıda çok spor duruyor ayrıca

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Güncel tutalım..

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    bu motosiklet 100 km' de ortalama kaç lt benzin tüketir ? + çanta ve rüzgarlık beraberinde gelmiyor mu?

Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosiklet 100 km' de ortalama kaç lt benzin tüketir ? + çanta ve rüzgarlık beraberinde gelmiyor mu?
    Bildiklerimi yazıyım.. Orjinal yamah çanta+ön cama 780 tl istendiğini okudum sahibindende yetkili satıcı ilanında

İspanya mı İtalyamı mı 2 hafta önce nette takılırken 3400 ouro olan Honda SH150i nin yanında standart gelen çantası ve ön camı ile 3000 euroya çok iyi fiyatlı bir motor diye testini okudum(google translate ten çevirerek) Meşhur İspanyol test sitesiydi bu. Yani bizde de ön cam ve çantaya okadar para istenceğine kampanya yapılabilirdi bizdede bu şekil

Gidip nakit para pazarlık etmek lazım o zaman nekadara bırakırlar bilmem ama 8.400 yüksek bir rakam kabul etmek lazımki 150cc için

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    herhalde en mantıklısı 2011 model x max veya x city almak olucak; yoksa çanta+rüzgarlık 8400 tl hiç akıl karı değil

bende vitesli motorumu sattım dün yeniden scootera dönüş yapıcam xenter bence mantıklı geliyor avantajları var 150cc ekonomik olması,ayak koyma yeri düz olması ve 250cc.lere göre hacminin küçüklüğü şehir içinde kullanacağım için hep artı puan.bu yüzden aklımda şuan ilk sırada xenter var ama herşey nasiple hayırlısı bakalım...

Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Yani bilemiyorum.. Lütfen fikir bazında yardıma ihtiyacım var..

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Yani bilemiyorum.. Lütfen fikir bazında yardıma ihtiyacım var..
    Bugun sirkecide gördüm ps150 ye göre daha iri geldi gözüme plastik parçalarını çok beğenmedim,akü takmadıkları için göremedim dijital ekranınıda,sele altı bagaj tek amartisor olduğundan yok, çok büyük eksiklik bence ama artçılı kullananlar için ideal çünkü selesi maxi kadar genişti neredeyse.Scarbeo tarzında şık bir şehiriçi scooteri ama ben o parayı kesinlikle vermezdim o scootera.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Xenter 150 nin fiyatı uygundan bi tık yukarda. Yani PCX125 6000 ken bunun fiyatı 7.000 olsaydı herkez büyük cantlar, 155 cc torklu motor. daha iyi sele ve yüksek ve heybetli görüntüsü sebebi ile kesinlikle fiyatının hakediyor derdi. Ama o 500 tl için insanlar fayda/mailyet oranı yapıyor ve 150cc için fazla bu fiyat diyorlar

Zaten herkez hondanın fiyatlarını eleştiriyor ama PCX daha modern görünüşlü, su soğutmalı ve güçlüyken yamaha hava soğutmalı BWS'e 6300 tl istiyor. Aynı şekil PCX'ten demodedizaynlı hava soğutmalı Cygnus X de PCX in yanında 6.000 i haketmiyor.

Bu arada tek tük xenter satılıyor sanırım. Şirinevlerdeki beyaz satılmış Alan forum karıştırıyorsa buraya da bekleriz..

Xenteri bayide incelemiştim. bazı detaylarda işçilik sorunu var ve bu yönden X-City 250 den biraz aşağıda. Ve ön cam 380 tl olduğundan fiyat farkı 2500 den 2100 tl ye düşüyor.

Ama genel olarak bu kategoride avrupada satışlarda rekorlar kıran Honda SH150i den çok daha güzel görünen bir skuter.. Ve avrupada fiyatı 400 euro daha uygun tutulmuş.

Yamaha bu motorun fiyatını şuanki kurla 6950 tl peşine(3000 euro) satılan Aprillia scarabeo ile aynı tutmalıydı. Bide İtalyanlar pahalı derler
    sukru 125 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    yamaha xenter modelini alan kullanan deneyen bi arkadaş yokmu.karar verme aşamasındayım ancak en azından deneme imkanı olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.

Bugüne kadar yolda sadece 1 tane xenter gördüm 3 hafta önce , rengi griydi, hoş görünüyor, uzaktan x-max mı acaba deiye ikilemde bıraktı beni...

Alanların pek forunla işi yok sanırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)