Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bu gün exenter'imin 1000 km rodaj bakımı için DÜZCE Dadaş Motor Yamaha servisine gittim.

-Castrol 10/40 scooter yağı 1.100 gr.
    -Mobil şanzuman yağı 200 gr
    -Hava filtre temizliği
    -Varyatör filtre temizliği
    -Sıvı ve fren hidroliği kontrolu
    -Detaylı motor yıkama
    -Arkasından Meşhur Düzce köftesi ve
    çay ikramı.

Ödenilen toplam ücret 50 TL

Yakın vilayetlerdeki Yamaha Motosiklet sahiplerine duyurulur. İyi bir Servis arıyan motorseverlere faydam olması amacıyla paylaşmak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Abi gerçekten güzel fiyata yapdırmışsın.Güle güle kullan.Ben orda debriyajı değiştirtmiştim 130 tl ödemiştim.Ama ustanın yapdığı birşey kafama takmıştı.Subap ayarıda yapdırdım usta eli ile yapdı sentil kullanmadı.Servisten çıktım ışıklarda falan motor stop ediyor titriyordu birde.Bende sentil alıp kendim yapdım.
    tanjuzafer bunu beğendi.
    HONDA

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gerçekten güzel fiyata yapdırmışsın.Güle güle kullan.Ben orda debriyajı değiştirtmiştim 130 tl ödemiştim.Ama ustanın yapdığı birşey kafama takmıştı.Subap ayarıda yapdırdım usta eli ile yapdı sentil kullanmadı.Servisten çıktım ışıklarda falan motor stop ediyor titriyordu birde.Bende sentil alıp kendim yapdım.
    Dadaş motora bir daha gidersen Mehmet usta kim diye sor. Selamımı söyle işini ona yaptır. 10 numara usta.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dadaş motora bir daha gidersen Mehmet usta kim diye sor. Selamımı söyle işini ona yaptır. 10 numara usta.

Sarışın bir abiydi yanındada 23 24 yaşlarında sanırım yeni bir eleman vardı.Balataları falan yeni eleman yaptı subap ayarını o yandaki ustayı çağırdı adını tam olarak bilmiyorum.
    HONDA

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    İstanbul da yaşıyan italyan scooter sahibi arkadaşların uçuk ferco servis fiyatları yanında benim ödediğim meblağ garsona bahşiş gibi kalıyor. Diğer markalarında servis ücretleri nasıl (Yamaha,Honda vb.) acaba?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet bi italyan takipcisi olarak italyanlardan vaz geçme sebebim yedek parça ve servis fiyatları
    en basit sacerebo nun bile kayış değiştiği bakımı 500 600 tl arası olduğunu öğrendim ve vaz geçtim
    keşke bu kadar araştırmasaydım bu motoru
    iyiki almamışımda diyorum yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bi italyan takipcisi olarak italyanlardan vaz geçme sebebim yedek parça ve servis fiyatları
    en basit sacerebo nun bile kayış değiştiği bakımı 500 600 tl arası olduğunu öğrendim ve vaz geçtim
    keşke bu kadar araştırmasaydım bu motoru
    iyiki almamışımda diyorum yani
    Bende bu motoru almadan önce scarebeo ile xenter arasında kalmıştım kullandıkça iyiki xenteri almışım diyorum. Özellikle yedek parça ve servis ücretlerini duydukça

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    bakımları bodrumda yaptırıyorum yag degişimi hava filtresi temızlıgı 80 tl işçilik desen sıfır umursamazlık senı dınlemıyorlar bıle üstüne bir de para verıryorsun

CHNXENTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    YORUMLARINIZI OKUYORUM BIR SUREDIR VE YORUMLARINIZ ÜZERİNE XENTER ALDIM 3 GUN OLUYOR AMA DAHA MOTORU TESLIM ALMADIM YARIN PLAKASI CIKACAK)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Değerli arkadaslarım daha önce okudugum mesajlarda biri gidon topuzu taktım demişti bizim motorlara hangi tip hangi marka olur.Bizim Fethiye nin yolları parke oldugu için Sağlıklı olacagını dusundum ama yorumlarınızı da okumak isterim.
    Teşekkürler

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    Xenter'in yakıt durumunu soranlara geçen hafta depoyu fullemiştim. 203 km. yol yaptım bu gün yeniden fulledim. 25.70 Tl. lik benzin aldım 25.70/203 km : 0.126 krş. Nasıl ? Şu an rodajdayım daha motor 300 kmde bence fena değil sizce nasıl?
    Motoru bugun teslim aldım ustaya Sordum rodaj denilen olay kac km dir diye 50 km ye kadar asılma sonra kafana göre takıl dedi usta da 45 50 yaslarında

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı CHNXENTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugun teslim aldım ustaya Sordum rodaj denilen olay kac km dir diye 50 km ye kadar asılma sonra kafana göre takıl dedi usta da 45 50 yaslarında
    Sen ustanın dediğine kulak asma xenter'in kullanma klavuzunda rodaj km.lerinin ayrıntılı açıklaması var. Burda tekrar yamayalım. Kitabı okursan ve uygularsan yeterli.
    tanjuzafer bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    usta neyin kafasını yaşıyorsun sen diye sorsaydın ona
    tanjuzafer bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BU ARADA SIZ KITAPCIK DEYINCE BANA MOTORUN HERHANGI BIR KITAPCIK VEYA GARANTI KARNESI DE VERMEDIKLERINI HATIRLATMIS OLDUNUZ SAGOLUN
    HIZLI YAŞA, GENÇ ÖL. CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BU ARADA SIZ KITAPCIK DEYINCE BANA MOTORUN HERHANGI BIR KITAPCIK VEYA GARANTI KARNESI DE VERMEDIKLERINI HATIRLATMIS OLDUNUZ SAGOLUN

Hem türkçe hemde ingilizce kullanma klavuzu ile garanti kitapçığını mutlaka iste ve al. Bunlar önemli şeyler. Kullanma klavuzunu 2 gün hatmettim motoru ondan sonra kullanmaya başladım.

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    Hem türkçe hemde ingilizce kullanma klavuzu ile garanti kitapçığını mutlaka iste ve al. Bunlar önemli şeyler. Kullanma klavuzunu 2 gün hatmettim motoru ondan sonra kullanmaya başladım.
    Mustafa abi 4 kitapcıkla 1 garanti karnesi verdiler sadece garanti karnesi Türkçe ben anlamadım bişey bu işten hayırlısı bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Mustafa abi bana rodajda kullanım şeklinizi kısaca anlatırmısınız. Yani merak ettiğim şu üç gündür kullanıyorum şehiriçi 30 40 larda kullanıyorum bazen araba geçmem gerektiğinde 50 60 a cıkıyor gazlayınca.bu şekilde mi kullanmaya devam etmeliyim yoksa cok sıkıştırıp sürat denemeleri yapmadan normal biraz daha yüksek süratlerde kullanmaya devam mı etmeliyim?

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Mustafa abi 4 kitapcıkla 1 garanti karnesi verdiler sadece garanti karnesi Türkçe ben anlamadım bişey bu işten hayırlısı bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Mustafa abi bana rodajda kullanım şeklinizi kısaca anlatırmısınız. Yani merak ettiğim şu üç gündür kullanıyorum şehiriçi 30 40 larda kullanıyorum bazen araba geçmem gerektiğinde 50 60 a cıkıyor gazlayınca.bu şekilde mi kullanmaya devam etmeliyim yoksa cok sıkıştırıp sürat denemeleri yapmadan normal biraz daha yüksek süratlerde kullanmaya devam mı etmeliyim?
    Bayinden Türkçe kullanım klavuzunu mutlaka iste. Yok derlerse Yamaha.Tr ye mail at motorun şase ve motor numarasını yazıp iste. Gönderirler. Kitapta yazan rodaj kurallarını kısaca özetliyeyim. 400 km.ye kadar çeyrek gazı geçme. 800 km.ye kadar yarım gazı geçme 1200 km.ye kadarda 3/2 gazı geçme . Birde sabit süratte uzun süre gitme. Örneğin 60 km sabit hızla yarım saat gibi. Geneldede 70_80 ni geçmemeye çalış. 1000 km bakımdan sonra yavaş yavaş performanslı kullanmaya devam et. Hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    Teşekkür ederim acıklamaların için . Bu arada iç çamurluk yok diye yakınanlar için EBAY internet sitesinde buldum ABS plastik malzemeden parlak siyah taktırdım çok güzel bi görüntü verdi ve kullanışlı oldu.Tavsiye ederim özelden email adresinizi yazarsanız resmini gönderebilirim. İlginç tarafı şu bayi bile şaşırdı.Nasıl buldunuz diye komik olansa şu ben motoru almadan çamurluğu almıştım .Dün geldi taktırdım. Bir tek Yunanistanda bir firmada var adamların işi sadece motosikletlere çamurluk satmak baska bişey yapmıyorlar

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Çamurluk olayı güzel olmuş.bence siteye resmini koymalısın bi mahzuru yoksa merak la bekleyen benim gibi arkadaşlar vardır mutlaka.

Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    Mail gönderdim geldi mi? Eğer pc basındaysan yükleyebilirsin resmi ben su an mobilden kullanıyorum siteyi iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamurluk olayı güzel olmuş.bence siteye resmini koymalısın bi mahzuru yoksa merak la bekleyen benim gibi arkadaşlar vardır mutlaka.
    Mail gönderdim. İyi geceler

islam0326 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xenter
    denge topuzununa hiç bulaşma bende rizoma elcık rızoma denge topuzu takılı normalde xenterde denge topuzunu takacak bir yer bulunmuyor gidon ucları kapalı uzunca agırlıklar var ıcerısıne kaynakla tutturulmus servıs bunları ince uclu matkapla kaynak yerınden ayırdı içeri iterek denge topuzuna yer actı anca takabıldık cok ugrasmak gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:45 ----------

ayrıca taktırdıgın camurlugun resimlerini buraya atabılırsen sevınırım

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)