Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    [QUOTE=MeNGuC;3918440]Malum sitede satan şahıs canıma tak eti bu yamaha servis pahalılığı bu kadar kazıkolduğundan bahsetmediler diyerek satıyorum diyordu

Bizim insanımız biraz şekil şukulcu bu tür motorlara fazla talep etmiyorlar makam aracı gibin olsun kuş tüyü yastık misali [/QUO

Yamaha servisi bu motora özgü pahalı değil, standart pahalı.
    Adem Balkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Biraz önce ölçüm yaptım. 0-100 km ye 13 saniyede ulaşıyor. İyi mi kötü mü bilemedim, sizlerde durum nasıl?

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce ölçüm yaptım. 0-100 km ye 13 saniyede ulaşıyor. İyi mi kötü mü bilemedim, sizlerde durum nasıl?
    Yakıt durumu nedir ?

Motosikleti
    Bu sayfaya yazan olmadığına göre ya hiç sorun yok ya da bu motoru kullanan yok. Bugün yakıt ölçümledim. Karışık kullanım 3,28lt/100km. 2500 km yi geçtim toplamda 15000 km oldu. 0 sorun. Umarım böyle gider.
    Yakıt tüketimi yukarıdaki anlattığım gibi. Benim icin cok yeterli . Yok mu başka kullanan ne sinir bozucu sürekli ben yazıyorum. 😂

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Yakıt tüketimi yukarıdaki anlattığım gibi. Benim icin cok yeterli . Yok mu başka kullanan ne sinir bozucu sürekli ben yazıyorum. 😂
    Dedikleri gibi sanki fazla değil mi o oran hocam 150 lik makineye göre

Motosikleti
    Neye göre fazla? Pcx e göre mi?

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Neye göre fazla? Pcx e göre mi?
    Evet hocam

Motosikleti
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam
    Öyleyse Evet rodajını kendim yaptığım Pcx ile rodaj bakımı sonrası 1,8/100 lt gördüm fotoğrafını çektim ve paylaştım hatta. Fakat XENTER' in farklı artıları var.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Öyleyse Evet rodajını kendim yaptığım Pcx ile rodaj bakımı sonrası 1,8/100 lt gördüm fotoğrafını çektim ve paylaştım hatta. Fakat XENTER' in farklı artıları var.
    +'lari varsa bilemiyorum hocam öyle pcx 30 km felan anca kullandım ama pek seri atak değil gibiydi makine. xenter i da merak etmiyor değilim

Motosikleti
    Hava filtresi temizliği sonucu Çevreyolunda tam performans kullanımda (100-124 km aralığı) bugün ki yakıt ölçümü

2.78 lt/100km.

Motosikleti
    Kimse yok mu ? Foto koyalım birkaç tane bari .....

Motosikleti
    Cevap alamayacağım ama yine de sormak istiyorum. Konu açmayı bilmiyorum bu nedenle buraya yazacağım. Xenter ile İstanbul fan Fethiye ye gitme ve gelme planım var. Gezmelerle birlikte 2500 km yol. Aranızda uzun yol yapan var mı? Durum nedir?

Motosikleti
    Hava filtresini değiştirdim. KN filtre mi alayım derken orijinalde karar kıldım. 40 tl orijinal filtre. Fotoğrafları paylaşıyorum.

Motosikleti
    Merhaba,

Ön çamurluğu söktüm. Amortisörlere kamuflajdan çorap yaptım. Başka şekilde bir çamurluk takmak istiyorum, fikirlerinizi alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

yavuzk2004 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Adem Balkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    29,08,2016 günü bulunduğum yerden Yenişakran'a tekne bakmaya gittim.İlçe çıkışında depoyu fulledim.Vardığımda 89 km.yi gösteriyordu Benzinlikteki (PO) Şakran böreğinden yedikten sonra sahil boyuna tekneyi görmeye gittim. Tekne sahibiyle buluşamadık 10 km kadar şakran ve sahil civarında dolaştıktan sonra geriye döndüm. Eve geldiğimde 191 km.gösteriyordu.Akşamda şehir içinde biraz dolaşmışım sabah Edremit'e doğru yola çıkarken 201 km.deydi.Edremit Balıkesir yol kavşağındaki tekne imalathanesine Burhaniye'ye de uğrayarak gittim. Vardığımda 231 km.yi gösteriyordu. Ama benzin göstergesi yanıp sönmüyordu. Motoru stop ettirdim.İşimi bitirnce anahtarı çevirdiğimde yakıt göstergesi yanıp sönmeye başladı. Edremit gişindeki benzinliğe vardığımda tripmetre 234,9 km.deydi. Benzin 4,48 TL./Lt den 26,00 TL.lik 5,8 litre benzin aldı.Ortalama hızım 80 - 85 km. arasındaydı. Ben Ortalama bir kullanıcıyım. Hızlı gitmek yaşamak bizde geçti. Yamaha Xenter 150 benim için çok güzel sorunsuz bir motor. Şu an 11.000 km.nin üzerindeyim.Geçtiğimiz günlerde Ayvalık'tan birisini gördüm arazi yollarında kullanıyordu motorun her taradı toz içindeydi. Biraz sohbet ettik motoru 18.000 km.deydi üzerinde orjinal lastikleri vardı Motordan çok memnun olduğunu bunu aldıktan sonra arabaya binmek istemediğini her işini bununla gördüğünü ve takip ettiğini, Birlikte gezelim dedim ama yaz döneminde arazi işlerinin yoğun olduğunu zamanı bulunmadığı belirtti.Bakımlarını zamanında yapması konusunda öneride bulundum. Bilgi için paylaşmak istedim. Herkese kazasız belasız iyi sürüşler.
    SAZMAN ve bulut59 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Adem Balkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29,08,2016 günü bulunduğum yerden Yenişakran'a tekne bakmaya gittim.İlçe çıkışında depoyu fulledim.Vardığımda 89 km.yi gösteriyordu Benzinlikteki (PO) Şakran böreğinden yedikten sonra sahil boyuna tekneyi görmeye gittim. Tekne sahibiyle buluşamadık 10 km kadar şakran ve sahil civarında dolaştıktan sonra geriye döndüm. Eve geldiğimde 191 km.gösteriyordu.Akşamda şehir içinde biraz dolaşmışım sabah Edremit'e doğru yola çıkarken 201 km.deydi.Edremit Balıkesir yol kavşağındaki tekne imalathanesine Burhaniye'ye de uğrayarak gittim. Vardığımda 231 km.yi gösteriyordu. Ama benzin göstergesi yanıp sönmüyordu. Motoru stop ettirdim.İşimi bitirnce anahtarı çevirdiğimde yakıt göstergesi yanıp sönmeye başladı. Edremit gişindeki benzinliğe vardığımda tripmetre 234,9 km.deydi. Benzin 4,48 TL./Lt den 26,00 TL.lik 5,8 litre benzin aldı.Ortalama hızım 80 - 85 km. arasındaydı. Ben Ortalama bir kullanıcıyım. Hızlı gitmek yaşamak bizde geçti. Yamaha Xenter 150 benim için çok güzel sorunsuz bir motor. Şu an 11.000 km.nin üzerindeyim.Geçtiğimiz günlerde Ayvalık'tan birisini gördüm arazi yollarında kullanıyordu motorun her taradı toz içindeydi. Biraz sohbet ettik motoru 18.000 km.deydi üzerinde orjinal lastikleri vardı Motordan çok memnun olduğunu bunu aldıktan sonra arabaya binmek istemediğini her işini bununla gördüğünü ve takip ettiğini, Birlikte gezelim dedim ama yaz döneminde arazi işlerinin yoğun olduğunu zamanı bulunmadığı belirtti.Bakımlarını zamanında yapması konusunda öneride bulundum. Bilgi için paylaşmak istedim. Herkese kazasız belasız iyi sürüşler.
    Benden başka kimse yok diye motoru sattıracaktınız. Arada yazın. Selametle.

Adem Balkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150

torunum

bulut59 ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Adem Balkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşaallah kuzuya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)