Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xenter150

Bu camı kullanan alan satan bilen birileri var mı? Sahibindende görmüştüm yaza doğru alırım dedim geçtim şimdi ilanı bulamıyorum satıldı galiba başka bir yerde de göremedim. Satan varsa alıcısıyım, harkkında birşeyler bilen varsa öğrencisiyim
    Adem Balkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Batubey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://skutrmania.cz/obrazky/501/70_full.jpg
    Bu camı kullanan alan satan bilen birileri var mı? Sahibindende görmüştüm yaza doğru alırım dedim geçtim şimdi ilanı bulamıyorum satıldı galiba başka bir yerde de göremedim. Satan varsa alıcısıyım, harkkında birşeyler bilen varsa öğrencisiyim
    Bu cam spor cam, bayilerde aksesuar olarak bulunabilir.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bir önceki sayfada arkadaş motorumu sattığımdan getirttiğim spor camı satıyorum demişti. Batu belki hala satılmamıştır. Okadar yer gezdin yunanistan fransa aslında oralardan çok daha ucuza alabilirdin. Bakmadınmı?

Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Merhaba aranıza yeni karıldım bi problemim oldu motor daha 97km deyken %70 eğiminde arka arkaya 3 yokuşu 2 kişi çıkalım dedik 3 yokuşun yarısında kaldı.Motora bi zararı olmuşmudur sizce

arkadaşlar foruma yeni katıldım.bende x enter kullanıcısıyım.yakıt hhala düşmedi.km 8500 oldu. http://www.yakittuketimi.net/yamaha-xenter-150/ burda yazdığı gibi 3.0 – 3.45 lt / 100 km arası. motorumun garantisi yeni bitti.ön sol amatisör kecesi batladı.arka amatisör iki kişi bidiği zaman çukurlarda vuruyor.lastikler virajda sallama yapıyor.tek eksiği arka fren disk olmaması frenlemelerde ani yavaşlama yok

Adem Balkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    CBF 150 kullanıcısı olarak yaptığım araştırmalar sonunda bana uygun olduğuna karar verdiğim yamaha xenter 150 sahibi oldum. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum kullanmaktan zevk alıyorum.
    Forumu en az 3 defa okudum. Değişik kıyaslamalar yapılmış kıyaslamalarda bazılarına göre xenterin eksileri olduğu söylense de ben (1.83 boy 82 - 84 kg - yaş 55) sacrabeo nun ayak koyma yerinin dar olması ve üzerine oturduğumda xenterde daha rahat ettiğimden dolayı ve ayrıca bana xenter sevimli geldiği için tercih ettim. Yamaha markasına da güveniyorum.
    CBF 150 hala duruyor. Değişiklik olsun istedim. Rahat ve konforu tercih ettim. Çekiş ve hızlanma konusunda CBF den daha iyi, yakıt konusu da aynı gibi motorum daha 1400 km.lerde. En uzun bir günde 240 km.yol yaptım.230 km de benzin aldım görevli zorla 25:00 TL.ye tamamladı o da zor aldı. (Benzin 4.58 TL/litre) Yolculukta sıkıntı yaşamadım. Sakin kullandım.80 km.de bir mola verdik
    Koltuk henüz çok sert süspansiyon iyi.Koltuk Sanki gün geçtikçe yumuşayacak gibi geliyor.Şehir içi kullandığım gibi çevremde de 300 - 400 km gibi yolculuk yapmayı ve yapacağını düşünüyorum.Çünkü CBF ile 200 km git ve 200 km. dön şeklinde 400 km yolculuklar yaptım. Burada Özellikle genç arkadaşların paylaşım yapmasını bekliyorum. Forum biraz hareketlensin.
    Herşey gönlünüzce olsun. Allah kaza bela vermesin tekeriniz düz bassın. Selam ve sevgilerimle; Özellikle Mustafa Özen’e
    Mustafa ÖZEN bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    NC750S DCT motorumun yanına şehir içi daha rahat olmak için xenter aldım ve her kullanımda "iyi ki almışım" diyorum kendi kendime tem den günde 40km yolum var ve rahatlıkla yetiyor bu motor...

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorumu sattığım için diz örtümü satıyorum İlgilenenlere yardımcı olurum. Sahibinden ilan no:233687917
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...33687917/detay

devrim1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Liberty 150 3V i.e.
    Selam.
    Xcenter için yan çanta var mıdır?
    Soft değil hard yan çantalardan bahsediyorum.
    Bir de koruma demiri var mı?
    Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler.

Selam.
    Xcenter için yan çanta var mıdır?
    Soft değil hard yan çantalardan bahsediyorum.
    Bir de koruma demiri var mı?
    Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.
    Teşekkürler
    .slm devrim1972 yanıltmak itemem fakat cok arastırdım maleser yan canta sadece soft oluyor ve koruma demiride yok . ek yapılan aksesuarların içinde yani yamahanın uretımının dısında arka iç çamurlukla yan ayaklık var sadece tabi yurt dısından temin etmek sartıyla

Xenter ın yol dışı performansı nasıldır?
    Yani köy yolu, patika yol vb. (yolcu ile)

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Koruma demiri var mı ben de merak ediyorum. Ama şu ana kadar kimse de görmedim.Yan çantalar özel olarak yaptırılabilir diye düşünüyorum.Benim sade şekli hoşuma gidiyor. Arka çanta yeterli ve ihtiyacımı karşılıyor.Tabi her şey zevke göre değişir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı taiga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenter ın yol dışı performansı nasıldır?
    Yani köy yolu, patika yol vb. (yolcu ile)
    Yamaha xenter Asfalt yollar için üretilmiş bir motor. Stabilize köy yollarında da gidebilir. Ancak tozdan etkileneceğinden hava filitresini sık değiştirmeniz veya temizlemeniz gerekir.Performansı ve çekişi gayet güzeldir.İki kişiyi her türlü yoldan ve yokuşlardan rahatlıkla götürebilir.Asfalt köy yollarında kullandım sorun çıkarmadı.
    taiga bunu beğendi.

Alıntı Adem Balkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri var mı ben de merak ediyorum. Ama şu ana kadar kimse de görmedim.Yan çantalar özel olarak yaptırılabilir diye düşünüyorum.Benim sade şekli hoşuma gidiyor. Arka çanta yeterli ve ihtiyacımı karşılıyor.Tabi her şey zevke göre değişir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Yamaha xenter Asfalt yollar için üretilmiş bir motor. Stabilize köy yollarında da gidebilir. Ancak tozdan etkileneceğinden hava filitresini sık değiştirmeniz veya temizlemeniz gerekir.Performansı ve çekişi gayet güzeldir.İki kişiyi her türlü yoldan ve yokuşlardan rahatlıkla götürebilir.Asfalt köy yollarında kullandım sorun çıkarmadı.
    Sonuçta asfalt olması gerekiyor sanırım...

Teşekkürler...

merhaba arkadaşlar. 22 haziran 2015 de yamaha xenter aldım. şuan 4.000 km ye geldim. ilk zamanlar motor çok tatlı sessiz çalışıyordu. 1000 km bakımına kardeşler yamahada yaptırdım keza lastikleri michealin city grip de taktırdım.
    bu bakımdan sonra motor yavaş yavaş aptallaşmaya başladı. motor sabit çalışırken sesi sabit gelmemeye başladı. sanki çok hafif gaz veriyormuşsun gibi... motora binince rahatsız edici bi vurgu hisseder oldum. hani ilk başlarda çok sessiz ve tatlı çalışan bi motor nasıl bu hale geldi anlamış değilim. serviste pek yardımcı olamadı. motorumun çalışırken ya da gaz açarken çıkardığı ses çin malı motorları gibi bağırıyor mübarek. size tavsiyem motor kalkışını ani yapmayın yavaş yavaş gaz açarak ve devirli kullanmaya çalışın. motor epey yıpranır aksi durumda. tek dez avantajı motorun yan ayaklığının piyasada olmaması :( salaksı bi italyan kafası işte koltuğu da bel ağrıtacak kadar sert. onun dışında çok iyi bir atak scooter ve de kıvrak. tam şehir içi için tasarlanmış. bu arada çok şükür hiç kaza yapmadım yalnıızzzz motoru park ederken 3 kere yana devirdim. orta sehpayı kaldırırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim. 150 kg civarı ufak dengesizlikte park ederken yana yatırabilirsiniz aman diyim. dikkatli ve risksiz sürüş, kazasız belasız yolcukluk yapmanız dileğiyle...

Merhabalar...

Ben de 2 hafta önce Xenter aldım. Şu anda henüz 200 km.de. İşten ve havalardan fırsat buldukça rodajını tamamlamaya çalışıyorum.

Herkese kazasız , keyifli sürüşler...

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Hayırlı olsun.Tekerin düz bassın.Allah Kaza yüzü göstermesin.Doğru karar vermişsin.Şehir içinde ve kısa mesafe gezmelerde çok iyi ve güçlü bir motor. Uzun yol da gidilebilir. Selesi gerçekten çok sert zamanla insan ya alışıyor veya sele yumuşuyor. CBF 150 den sonra benim çok hoşuma gitti. Kullanmaya doyamıyorum. Güneşli günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Hayırlı olsun. Ben 200 kmye kadar çok gittim. Hatta bu nisan bir günde 300 km kadar olan Alanya ya aynı günde gidip gelmeyi planlıyoruz.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Merhaba , Bugün 2012 model 14500 km de orijinal cam çanta ve 100 km de michelin city grip lastikli beyaz bir xenter ile aranıza katıldım.
    Naçizane tespitlerim:

İşlemlerden sonra depoyu gırtlak dolu fulledim. Tamamı otoyolunda olmak üzere tam gaz gittim. En fazla 124 km hızı gördüm. 67 km sonra gırtlak dolu 10 tl benzin aldı. 1 km de 15 kuruş, 3.48lt/100 km. Tam gaz ile benim için yeterli. 2.5 lt ye sakin kullanımda düşeceğini değerlendiriyorum. İlk izlenimlerimde öne çıkan iyi yönü viraj kabiliyeti oldu. Çok güzel kontra alıyor. Michelin ile gayet yumuşak, dengeli ve güvenli. 172 boyunda 67 kiloyum. Kafamı az indirdiğim zaman rüzgar sesi tamamen kesiliyor. Eli kapatan cam uzantılar işe yarıyor. Ekran güzel ve okunaklı. Hava sıcaklığını göstermesi hoş. Ayrıca yağ ve kayış için km sayacı benim için inanılmaz oldu. Kuyruk kısmını çok beğendim. Jant çapı 16 olma avantajı kasis ve dönüşlerde kendini hissettiriyor.
    Frenler gerçekten beğendim. Kesinlikle kayamadım. Panik frende.
    Ayak koyma yeri düz istediğim gibi ve torba asma kancası işlevsel,
    Gösterge altında sigara paketi kadar yerde 12v şarj konabilir. Aldığım arkadaş yaptırmış.
    Beğenmediğim yanları:
    Arka çamurluğun olmaması (ufak bir gs çamurluğu iş görebilir. )
    Koltuk altı bagajında çift kışlık eldiven ya da yağmurluk alacak kadar yer olması.
    İki far aynı anda uzun farda yansa sanki daha iyi olacak.
    Sonuç olarak orta uzun yolda ve özellikle de şehir içinde gayet güzel bir scooter. Satmış olduğum 2015 pcxim ile karşılaştırırsam, teknik özellikleri dışında Binişi daha güvenli ve keyifli diyebilirim. Ama pcx te kötü değil. En güzel yanı 1.8 lt/100 km görmüştüm.

Konu uzun zamandır sakin. Aksesuar ve iyileştirme önerilerini bekliyorum.
    Sevgiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Bu sayfaya yazan olmadığına göre ya hiç sorun yok ya da bu motoru kullanan yok. Bugün yakıt ölçümledim. Karışık kullanım 3,28lt/100km. 2500 km yi geçtim toplamda 15000 km oldu. 0 sorun. Umarım böyle gider.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfaya yazan olmadığına göre ya hiç sorun yok ya da bu motoru kullanan yok. Bugün yakıt ölçümledim. Karışık kullanım 3,28lt/100km. 2500 km yi geçtim toplamda 15000 km oldu. 0 sorun. Umarım böyle gider.
    Malum sitede satan şahıs canıma tak eti bu yamaha servis pahalılığı bu kadar kazıkolduğundan bahsetmediler diyerek satıyorum diyordu

Bizim insanımız biraz şekil şukulcu bu tür motorlara fazla talep etmiyorlar makam aracı gibin olsun kuş tüyü yastık misali
    SAZMAN ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)