Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XENTER 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xenter 150
    merhaba arkadaşlar...yamaha xenterımı alalı 1 sene oldu şu anda motorum 7500 kmde 1000 de goturdum 4000 de goturdum şimdi bidaha goturucem...arkadaşlar bişey daha sorucam bu malossi işi nedir nerden alınır hangi parçalar nerelere takılır bi bilgilendirirmisiniz acaba ?? akselerasyonda ve son hızda nasıl deişim yaşayabilirim böyle modifiyeler sayesinde ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

KAFİ GELİR...

CHNXENTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700 DCT
    Alıntı erencinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar...yamaha xenterımı alalı 1 sene oldu şu anda motorum 7500 kmde 1000 de goturdum 4000 de goturdum şimdi bidaha goturucem...arkadaşlar bişey daha sorucam bu malossi işi nedir nerden alınır hangi parçalar nerelere takılır bi bilgilendirirmisiniz acaba ?? akselerasyonda ve son hızda nasıl deişim yaşayabilirim böyle modifiyeler sayesinde ???
    Merhabalar geçmiş mesajlarımı incelerseniz motorum henüz sıfır sayılacak derecedeyken almıştım malossi varyatör ve kevlar kayışı. Motor daha keyifli hale gelir.malossistore yazarsanız google a görebilirsiniz sitesini oradan motorunuzu seçerek parçalara ulaşabilirsiniz.malossiyi taktıktan sonra 135 leri görmüştüm yakıtta da bir fark olmadı kalkış çok değişir.sollamalarda inanılmaz keyifli hale gelir bilginize
    HIZLI YAŞA, GENÇ ÖL. CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN

150 kmde 20 tl yakıyor.

Merhaba arkadaşlar.. forumda yeniyim ama bi senedir bu motoru kullanıyorum. Şimdi motor bi kere yamaha...scooter diyince malum güzel ama. İşte aması var; herhangi bi ürünü değerlendirirken ben fiyat/kalite olrak değerlendiriyorum. Şimdi motorun satış fiyatı iyi güzel de e abi bunda sele altı yok (gerçekten yok bi tornavida anca çarpraz sığıyo bi de yanına disk kilidi) Hoop arkaya çanta... e ön rüzgar falan yemeyelim diye cam taktırdık. Yine güzel fiyat motora göre. Yola çıktık (eyvah eyvah).Sakın şerit üstünden gitmeyin (şaka falan değil)e istanbulda virajlarda da şerit çizgi var hele yağmurlu günlerde kabus olur o lastikler... Duro marka. bunlar lastik falan değil. Bu motoru size satan adamın amacı farklı diyeceksiniz.. Sen öl arkadaş diye sattım ben bunu sana diye verdiğini düşüneceksiniz. Haydii hoop michelin city grip lastik alcaksınız ön-arka. Eee motorun fiyatı oldu xcity (Yine en yakın rakibi yamaha). burda iyi karar verin ben eşya taşımak için zaten ayak yeri boş istemiştim. o yüzden pişman değilim ama uzun yola çıkınca vibrasyon fena iki kere düşünün derim. xcity mi yoksa xcenter mı? 150 cc vs 250 cc? fiyat aynı gibi..

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altug34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. forumda yeniyim ama bi senedir bu motoru kullanıyorum. Şimdi motor bi kere yamaha...scooter diyince malum güzel ama. İşte aması var; herhangi bi ürünü değerlendirirken ben fiyat/kalite olrak değerlendiriyorum. Şimdi motorun satış fiyatı iyi güzel de e abi bunda sele altı yok (gerçekten yok bi tornavida anca çarpraz sığıyo bi de yanına disk kilidi) Hoop arkaya çanta... e ön rüzgar falan yemeyelim diye cam taktırdık. Yine güzel fiyat motora göre. Yola çıktık (eyvah eyvah).Sakın şerit üstünden gitmeyin (şaka falan değil)e istanbulda virajlarda da şerit çizgi var hele yağmurlu günlerde kabus olur o lastikler... Duro marka. bunlar lastik falan değil. Bu motoru size satan adamın amacı farklı diyeceksiniz.. Sen öl arkadaş diye sattım ben bunu sana diye verdiğini düşüneceksiniz. Haydii hoop michelin city grip lastik alcaksınız ön-arka. Eee motorun fiyatı oldu xcity (Yine en yakın rakibi yamaha). burda iyi karar verin ben eşya taşımak için zaten ayak yeri boş istemiştim. o yüzden pişman değilim ama uzun yola çıkınca vibrasyon fena iki kere düşünün derim. xcity mi yoksa xcenter mı? 150 cc vs 250 cc? fiyat aynı gibi..
    Motordan çok dertli gibisin. Bence sen xcity 250 al rahat et, tornavidanı falanda rahatça sığdırırsın.
    tanjuzafer bunu beğendi.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Altuğ kardeşim benim motor 2012 model 2013 ocak trafiğe çıkışlı. Ben motorumu alırken orjinal arka çanta, ön cam, ruhsat plaka dahil 8.000 tl.ye aldım.X-City 250 çanta dahil 10500 Tl idi.2500 tl benim gibi bir emekli için güzel para. Yaz kış hertürlü yol şartlarında 7000 km. kullandım lastikler için diyorum ne kaydı nede beni zor durumda bıraktı. Süspansiyon pamuk bakım aralıkları uzun.Ne gevşeyen bir vida nede bozulan bir parçası oldu. Varyatör kaynaklı herhangi bir sıkıntı oluşmadı.Birde ben motorumu %80 şehiriçi,%20 şehirlerarası kullanıyorum tam benlik bir motor aralardan süzüle süzüle trafiğe takılmadan seyahat imkanı var.Daha ne olsun bundan iyisi şamda kayısı
    yavuzk2004 bunu beğendi.

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altuğ kardeşim benim motor 2012 model 2013 ocak trafiğe çıkışlı. Ben motorumu alırken orjinal arka çanta, ön cam, ruhsat plaka dahil 8.000 tl.ye aldım.X-City 250 çanta dahil 10500 Tl idi.2500 tl benim gibi bir emekli için güzel para. Yaz kış hertürlü yol şartlarında 7000 km. kullandım lastikler için diyorum ne kaydı nede beni zor durumda bıraktı. Süspansiyon pamuk bakım aralıkları uzun.Ne gevşeyen bir vida nede bozulan bir parçası oldu. Varyatör kaynaklı herhangi bir sıkıntı oluşmadı.Birde ben motorumu %80 şehiriçi,%20 şehirlerarası kullanıyorum tam benlik bir motor aralardan süzüle süzüle trafiğe takılmadan seyahat imkanı var.Daha ne olsun bundan iyisi şamda kayısı
    Abi sen ne motordan istediğini bilen bi insansın belli ve altındaki motor bu isterleri karşılar zaten ona bi lafım yok. Ama lastikleri değiştir motordan çok daha fazla keyif alacaksın. Ben bu motoru şehiriçi aldım ön ayak yeri kesinlikle boş bi motor isterlerim arasındaydı. bu motorla geçenlerde istanbuldan izmire gittim (2 kişi)küçük bi ege turu yaptık hatta enduro motorların anca girebileceği yerlere girdi bu motor
    [IMG][/IMG]
    Bu yüklü halde bile üzmedi. Dönüşte doğrudan izmir istanbul yaptık fırtına dolu yağmur falan. Maksimum dinlenmeden 160 km gidebildik çünkü acayip vibrasyon var motorda ve sele sert falan.. e motorun adı üstünde xenter demiş adamlar şehiriçi için kıvrak güçlü motor işte kim diyo 600km git Zaten ben pişman değilim diyorum ama bu motor ile xcity arasında gidip gelenler için yazdım o yorumu. Ha bu arada xcityninde sele altı küçük, xenterın sele altı küçük diye xcity alıp sonra bana biş demeyin

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bugün xenterim 7.000 km.yi doldurdu.DADAŞMOTOR DÜZCE Yamaha sevisinde bakımını yaptırdım.

1.Motor yağı değişti. (1.200 litre IPONE 15/50)
    2.Hava filtresi ve varyatör filtresi temizlendi.
    3.Civata ve somun kotrolleri
    4.Lastik hava kontrolleri.
    5.Fren balata kontolü. (Balatalar yaklaşık %70 daha var)
    6.Araç yıkama ve kuaför.
    7.Çay kahve ikramı ve güler yüz. Yine 50 Tl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Abi sen ne motordan istediğini bilen bi insansın belli ve altındaki motor bu isterleri karşılar zaten ona bi lafım yok. Ama lastikleri değiştir motordan çok daha fazla keyif alacaksın. Ben bu motoru şehiriçi aldım ön ayak yeri kesinlikle boş bi motor isterlerim arasındaydı. bu motorla geçenlerde istanbuldan izmire gittim (2 kişi)küçük bi ege turu yaptık hatta enduro motorların anca girebileceği yerlere girdi bu motor
    http://<a href="http://i.imgur.com/R...qgWTOz.jpg</a>
    Bu yüklü halde bile üzmedi. Dönüşte doğrudan izmir istanbul yaptık fırtına dolu yağmur falan. Maksimum dinlenmeden 160 km gidebildik çünkü acayip vibrasyon var motorda ve sele sert falan.. e motorun adı üstünde xenter demiş adamlar şehiriçi için kıvrak güçlü motor işte kim diyo 600km git Zaten ben pişman değilim diyorum ama bu motor ile xcity arasında gidip gelenler için yazdım o yorumu. Ha bu arada xcityninde sele altı küçük, xenterın sele altı küçük diye xcity alıp sonra bana biş demeyin
    Varyatör filtresinin ön tarafndaki açık oradaki plastik parça ne oldu.Orası açık duruyorda.

Motosikleti
    Yamaha Xenter 2013 Beyaz
    Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Bende 1 yıldır Xenter 150 kullanıcısıyım. Fakat iş durumu açımdan MOTORUMU SATACAĞIM.. 2013 model 2800 km'de bakımı 100 km önce yetkili servisinde yapıldı. Her şeyi tam sigortasını bile yeni yaptım vergisini ödedim. 2016 ya kadar vizesi var. Satma nedenim iş değişikliği nedeni ile başka motor alacak olmam. Temiz motor arayanlara duyurulur. İlgilenen arkadaşlar 533 377 55 62 nolu telden msj atsınlar. Whatsup'tan fotoğraflarını yollarım.

Oha abi nasıl gördün :d Şimdi o parça ben merdivenlerden çıkarken bi ara yan yatırdım hafiften kopardım... Sonra takiim dedim baktım o açıklık güzel zincir bağlanıyor öyle bıraktım :D

Bu arada varyatörü değiştircem jcosta ile yapan var mı?

Arkadaşlar bende 1800 km dir xenter kullanıyorum. %70 uzun yolda kullandım. Bazı arkadaşlar yakıtın 100 km de 2 litreye düştüğünden, bazıları 2-2,5 lt arasında olduğundan bahsetmiş. Ben 1800 km dir hiçbir şekilde 3 litrenin altına düşüremedim. Dün uzun yoldan geldim 170 km yol (90 km hızı hiç geçmedim hiç tam gaz yapmadım) 6,5 litre benzin tüketimi oldu. Servis yaptığı kontrollerde hiçbir aksaklık göremedi. Yurtdışı forumlarda da zaten ortalama 3,3 LT olarak vermiş kullanıcılar. BU motordan önce iki ay kadar delight kullandım. O bile 1 lt benzinle en fazla 40 km yapıyordu. yani 100 km / 2,5 litre.
    Bu arada 20 yıllık sürücüyüm. 2 litre yaksın istemiyorum ama 2,5 litre nasıl yakıyor bana bir gösteren olursa çok sevineceğim.
    saygılarımla

Mayki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Merhabalar. 4 nisan 2014 tarihinden beri xenter 150 kullanıyorum. ogünden bugüne aldığım tüm benzin fişlerini saklıyorum ve hepsinin üzerine kaç kilometre yol yaptığını yazıyorum. ve bugüne kadar 100 km de 3,4 litrenin altına düşmedim. En son dün aldığım benzinle yaptığım hesaplama ile 100 km de; 3,64 lt yakmış..

Alıntı Mayki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. 4 nisan 2014 tarihinden beri xenter 150 kullanıyorum. ogünden bugüne aldığım tüm benzin fişlerini saklıyorum ve hepsinin üzerine kaç kilometre yol yaptığını yazıyorum. ve bugüne kadar 100 km de 3,4 litrenin altına düşmedim. En son dün aldığım benzinle yaptığım hesaplama ile 100 km de; 3,64 lt yakmış..
    Teşekkür ederim sevgili kardeşim... Ancak bu şekilde motor alacak arkadaşlara doğru bilgi vererek faydalı olabiliriz.
    Son sürat düz yolda kitapçığında belirtildiği şekilde 110 km/h. Yanlış anlaşılmasın, motor düzlükte her istediğinizde çok hızlı şekilde 110 km/h ye çıkabiliyor. Biraz rüzgar yardımı ve/veya iniş varsa 127 km/h yapıp kesiciye giriyor. 127 Km/h hıza ulaştığında hızlanmayı kesiyor.
    Kilometre sayacı hızı kesinlikle hatasız olarak gösteriyor. Çin malı ya da küçük scooter kullanan arkadaşlara bu süratler az gelebilir. Xenter ile 110 km hızla giderken yanına yaklaşabilecek 150 cc ve altı çin malı scooter yok

Motosikleti
    CYGNUS L X ENTER 150
    Beyler herkeze merhaba forumu bastan sona okudum tavsiyeleleriniz dogrultusuda
    x enter almaya karar verdim bu aksam bende bir x enter aliyorum
    İzlenimleri ve fotograflari paylasirim herkeze keyifli surusler

Alıntı exxvoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende 1800 km dir xenter kullanıyorum. %70 uzun yolda kullandım. Bazı arkadaşlar yakıtın 100 km de 2 litreye düştüğünden, bazıları 2-2,5 lt arasında olduğundan bahsetmiş. Ben 1800 km dir hiçbir şekilde 3 litrenin altına düşüremedim. Dün uzun yoldan geldim 170 km yol (90 km hızı hiç geçmedim hiç tam gaz yapmadım) 6,5 litre benzin tüketimi oldu. Servis yaptığı kontrollerde hiçbir aksaklık göremedi. Yurtdışı forumlarda da zaten ortalama 3,3 LT olarak vermiş kullanıcılar. BU motordan önce iki ay kadar delight kullandım. O bile 1 lt benzinle en fazla 40 km yapıyordu. yani 100 km / 2,5 litre.
    Bu arada 20 yıllık sürücüyüm. 2 litre yaksın istemiyorum ama 2,5 litre nasıl yakıyor bana bir gösteren olursa çok sevineceğim.
    saygılarımla
    70i geçmeyip ani hızlanmalar ve kalkışlar yapmayınca, 2,5 lt'yi geçmiyorsun. Tabi kiloylada alakalı. 120kg biri bu değeri yakalamayabilir ama ben bu değerlerde kullanıyorum. Burda yanlış bilgi verme gereği de neden duyayım, ne ölçtüysem onu yazdım.

Motosikleti
    CYGNUS L X ENTER 150
    Arkadaslar dun aksam x enterimi teslim aldim kucuk bi tur attim 30 km kadar kanaatimce harika bi scooter gucu performansi gayet yerinde rampalardan esimle hic zorlanmadan ciktik
    Ama sele biraz sert gibi umarim zamanla yumusar
    Suspansiyonlar on numara
    Artcinin cok rahat edecegi bir scooter
    Almayi dusunupte ikilemde kalanlara kesinlikle tavsiye ederim
    tanjuzafer bunu beğendi.

Alıntı ozmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dun aksam x enterimi teslim aldim kucuk bi tur attim 30 km kadar kanaatimce harika bi scooter gucu performansi gayet yerinde rampalardan esimle hic zorlanmadan ciktik
    Ama sele biraz sert gibi umarim zamanla yumusar
    Suspansiyonlar on numara
    Artcinin cok rahat edecegi bir scooter
    Almayi dusunupte ikilemde kalanlara kesinlikle tavsiye ederim
    Hayırlı olsun. İyi günlerde kazasız kullanın

Mayki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Merhaba arkadaşlar.
    Malum önümüz kış, yağışlı ve soğuk havalarda dizlerimizi korumamız için kullandığınız veya tavsiye edeceğiniz bir diz örtüsü varmı acaba?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ps 150i ile bu motoru test etmiş varmı acaba Ps 150 yi 30-35 km kadar kullandım çok güzel kalkış ve özellikle frenleri çok hoş manetleri falan yumuşacık korkmadan fren yapılabiliyordu..bu da öylemidir xenter 150 alacağımdan değil ama ps 150 çok hoşuma gitti.. Ybr 250 kullanıcısıyım..

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)