Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Asya Major 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    ya nerede bu motorun kullanıcıları...

ya arkadaşın dediği gibi frenleri yetersiz allah korusun bı sıkıntı oldu

yada gerçekten yakıt tüketimi az gezmekten fırsat bulamıyorlar yazmaya ..

kullanıcı arkadaşlardan ricamız bilgi paylaşımı yapsınlar firmada iş yok çünkü yaz ortasında neredeyse bütün bayiler yok sattı bari kullanıcılar aktif olsun da tecrübelerinden faydalanalım kullanıcı yorumlarını okumadan yeni motorları insan istese de alamıyor :(

yardımmm please

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:26 ----------

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim asyayı satıp bundanmı alsak bitane :D Yalnız hoşuma giden ne varsa kullancısı çok az :( Naked yada cruiser istiyorum bakalım kısmet
    dostum sen asyandan memnunmusun
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    biri çıksada tepeden tırnağa güzelce bi anlatsa şu motoru ne iyi olur. özellikle son hızı nedir?

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri çıksada tepeden tırnağa güzelce bi anlatsa şu motoru ne iyi olur. özellikle son hızı nedir?

valla haklısın . fakat motorun huyundanmıdır suyundanmıdır bilmiyorum alıp yorup yapan arkadaşlarında yorumlar kesilmiş devam etmez olmuşlar sezon tam kapanmadan alıp pratik yapalım dedik ama sırf bu bilinmezlik yüzünden almaya cesaret edemiyoruz hayırlısı artık ....
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    Asya Major 250 X6
    Selamlar,

Motorumu 0 km aldım ve şu anda 5850 km'deyim.

Özellikle belirteceğim bir şikayetim yok. Sorunsuz binmekteyim. Rodaj sonrasında depoyu Oet'ten fulleyip ( tam olarak 20 litre ) 650 + km yol yaptım.

Son sürat olarak ( rüzgarsız ve düz yolda - tek kişi 65kg ) 130 km yapıyor. 115 km'ye kadar çıkışı hızlı bir ivmede. 115'ten sonra da 130'a kadar çıkıyor.

Lastikler ve frenler rodajdan sonra tepkilere iyi cevap verdi.

Plastik aksamda dökülme vs yok. Titreme biraz var ama rahatsız edecek şekilde değil.

Bakımlarını çok itinalı bir şekilde yaptırdıktan sonra da herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Hatta şu anda yeni bir motor almayı düşünüyorum 600 veya 750'lik naked.

MAjor'ü satıp mı alsam yoksa garajda arada sırada binmek için kalsa mı diye de düşünmüyor değilim.
    shrek ve ybf55 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Asya Major 250 X6

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

shrek ve kemboo bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2006 Honda CBF 250 - 2006 Honda İnnova
    merhaba arkadaşlar.. bende bu gün siyah renk Asya Major aldım, henüz plaka olmadığı için uzun bir sürüş yapmadım, ancak ilk izlenimlerimi burada yazmak istedim.. Major 2. motorum oldu, aslında kardeşime aldım ama sanırım ben daha çok kullanacağım.. CBF500 ümün yanına kardeş geldi şehir içi kullanımda 223 cc olduğu için yakıt olarak umarım beni tatmin eder.. motor oldukça oturaklı ve gösterişli duruyor ancak her çin malında olduğu gibi kalitesi düşük plastiklerle dolu..kromaj parçası çok az sadece gidon ve egsoz (paslanma olacak kısımlar belli ) oturuş pozisyonu 1.88 olmama rağmen gayet iyi, sele rahat ama artçı selesi berbat.. 1 saatlik bir yolculuk yapan artçı dönüşte yaya gitmeye razı olabilir
    rodaj döneminde olduğu için vites geçişleri çok yorucu, ancak debriyaj tepkisi hondayı aratmıyor, ilk kalkış ve ivmelenme gayet başarılı, 17HP olmasına rağmen torku gayet iyi.. titreşim konusunda şimdilik yorum yapmak istemiyorum ancak titreşim yok diyemem.. egzos sesi bana farklı geldi, hoş bir sesi var ancak yüksek desibel ses isteyen arkadaşlar beğenmeyebilir. frenler bu kilodaki motor için yeterli görünüyor.. lastiklerini bayide biraz üstüne fark vererek motoru teslim almadan değiştirdim.. malum kış mevsiminde sayılırız., standart lastikler hiç güven verici görünmedi gözüme...
    gözüme takılan bir şeyde motora çamurluk konusunda çok cimri davranmışlar yağmurlu havada heryerinden çamur atar gibime geliyor.. bu günlük izlenimlerim bunlar, yarın kısa br şehir turu yapıp izlenimlerimi paylaşırım, herkese iyi akşamlar
    ybf55 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bu gün yine plakasız kısa bir tur yaptım, ancak ilk önce ASYA MOTOR'un benzin deposunu reklam panosu gibi kullandığı ve bence yazı karakterini beğenmediğim ve gereğinden büyük olduğunu düşündüğüm (Asya Motor) yazısını kapatmak oldu ancak vernik altı sticker olduğu için depoyu piano Black kaplama yaptırdım, aslında sadece depoyu değil boya olan her yeri ( ön çamurluk ve arka kuyruk) da kaplama oldu, merak etmeyin Kawasaki veya Ducati yazacak değilim sade çok daha güzel durdu.. en azından ilerde söküldüğünde tertemiz boya çıkar.. gelelim sürüş izlenimlerime;
    dünde bahsetmiştim vites geçişleri çok sert, eğer sürekl böyle olacaksa ayakkabı eskitir bu vites pedalı lastiklerimi dün değiştirmştim ve pirelli takılmış olarak teslim almıştım, ancak bir süre bu lastiklerde asfaltla uyum sağlayana kadar güvensiz olacaktır.. yinede viraj kabiliyeti kabul edilir seviyede gibi viraja gayet stabil girip çıkıyor,frenlere gelince dün iyi demiştim, bugün balatalar alışınca bana gayet yeterli gibi geldi ancak yüksek süratlerde nasıl tepki verir bende merak ediyorum, yanlız şunu ilave etmek istiyorum, Major dikkat çeken bir motor, meraklı gözlerin sizi süzdüğünü çok rahat hissediyorsunuz, sanırım piyasada fazla görünen bir model olmadığı için olsa gerek..
    bence en büyük eksileri yağışlı havada kesinlikle kullanılamayacak bir motor çünkü inanılmaz çamur atıyor, ve şehir dışına çıkmak gerektğinde çanta koyma konusunda sıkıntı yaşatacak bir kuyruk şekli var..
    yakıt konusunda herhangi bir yorum yapmayacağım çünkü henüz 65 KM'de, bence en azından rodaj bitene kadar yakıt ölçümü doğru sonuç vermez..
    yarın şehir plaka ve ruhsat işlemleri biterse Çatalca-Silivri istikametine doğru yaklaşık 100-150 KM'lik bir sürüş yapacağım bakalım rüzgara karşı nasılmış

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yaklaşık olarak 600 Km oldu, açıkçası uzun yol için pek tavsiye edemeyeceğim (vibrasyon) biraz fazla.. ancak şehir içinde CBF 500'den daha basit bir kullanım sunuyor, ayrıca neden bilmiyorum ama arka süspansiyon en yumuşak ayarda olmasına rağmen çok sert, bozuk zeminde iç organlarım yer değiştirecek diye korkuyorum havalar elverdiği sürece Major ile yaşadıklarımı paylaşmaya devam edeceğim, herkesin tekeri düz bassın
    ybf55 bunu beğendi.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar merhaba. major motoru olupta küçük cc ile takas düşünün varda takası girmeyi kabul ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7995342/detay/
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    ilk motor için major almaya karar verdim. 2.elde birisiyle anlaştık. bikaç güne kadar satan almış olurum. bu sayfada bilgilerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ederim. konuştuğum hemen herkes asya dan uzak dur dedi. ama ben bilgisayar başında incelediğim motorlar içinde en çok onu beğenmiştim. gidip canlı olarak gördüğümde de başka hiç bir motoru kullanmak istemeyeceğimi anladım. motor hacmine göre az beygiri varmış, biraz titreşimi varmış... hepsi için olsun varsın diyorum. diğer kullanıcı arkadaşlarda aktif olurlarsa konuyu biraz daha hareketlendirelim. paylaşımlarda bulunalım.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    motorumu alalı 10 gün kadar oluyor. şansıma havalar çok güzel ve hergün kullanma şansım oldu. daha önce hiç motor kullanmamış biri olarak birbirimize çabuk alıştık diyebilirim. titreşim varmı yokmu bilmiyorum ama beni rahatsız eden bir durum yok. motor gücü adına yakışmayacak düzeyde kötü. arkadaşımda falkon un 150 lik bir modeli var. ne kalkışta nede hızlanınca birbirimizden hiç kopamadık. motorun görüntüsü çok hoşuma gidiyor. zaten bunun için aldım bu motoru sesi tok. aklıma gelenler şimdilik bunlar.

dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu alalı 10 gün kadar oluyor. şansıma havalar çok güzel ve hergün kullanma şansım oldu. daha önce hiç motor kullanmamış biri olarak birbirimize çabuk alıştık diyebilirim. titreşim varmı yokmu bilmiyorum ama beni rahatsız eden bir durum yok. motor gücü adına yakışmayacak düzeyde kötü. arkadaşımda falkon un 150 lik bir modeli var. ne kalkışta nede hızlanınca birbirimizden hiç kopamadık. motorun görüntüsü çok hoşuma gidiyor. zaten bunun için aldım bu motoru sesi tok. aklıma gelenler şimdilik bunlar.

http://i.hizliresim.com/em2RBV.jpg
    güle güle kullan. bende alacaktım bundan ama sıfırları martta gelecekmiymiş yada gelmeyecekmiymiş.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    ben 2. el aldım. km si henüz 2000 bile değil. rks 200 le bunun arasında kalmıştım. fiyat düşük olunca bunu tercih ettim.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    yağışlı havada çok çamur atıyor. tecrübe ile sabittir
    boşu bulmakta zorlanıyorum.

Bu başlığı bir güncellesek nasıl olur? Var mı yeni yorumlar düşünceler şikayetler memnuniyetler... Motor kesin polonya malı mı? Polonya malı olduğu çin olmasından daha iyi olduğunu gösterir mi?

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    geçen hafta içinde çalışmama sorunu yüzünden yetkili servis dışında başka bir servise gittim. diğer şikayetlerim olan zor vites geçişi, düşük devirde titreşimide söyledim. marş sorununun sebebi akü imiş. tahliye hortumu yerinden çıkmış. zaten yetersiz olan akü dahada zayıflamış. yeni bir akü (kuru akü) aldık.marş sorunu ortadan kalktı. yağı değiştireli (yetkili serviste) 1000 km olmuştu ancak yağı tekrar değiştirmek istedim. motul yağ koyduk. 5000 serisimi neydi. motorun resmen karakteri değişti. vitesler inanılmaz rahatladı. düşük devirdeki titreşim önemli ölçüde azaldı. servis nasıl bir yağ koyduysa motora .... eziyet çekiyormuşum.

motorun 2. ve 5. vites dişli oranlarını beğenmedim. 15-20 km hıza düşünce, kalkışta titreme yapıyor. 1.vitese taktınmı tepkileri çok sert oluyor. 2 de silkeliyor. debriyajla müdehale ediyorum mecburen

lastikler yağışta kayma yapacaklar. değiştirmeye niyetlendim ancak ucuz yollu değiştireceğim lastiklerde yağışta kayacak. iyileride çok pahalı. üstündeki lastiklerin kuru havada bi sıkıntısını görmedim. bu yüzden bunları kullanmaya devam edicem. üretim tarihleride yeni. 4912 (2012 nin 49. haftası)

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    tekrar merhaba. yaklaşık 1500 km oldu kullanmaya başlayalı. bahsettiğim son bakımdan önce 20 lt. lik depo ile 470 km yol yaparken ( 4,3 lt/100 km) bakımdan sonra aynı miktardaki yakıtla şuan 575 km yaptım ve 10-15 km daha gider gibi duruyor. (3,4 lt/100 km) makul bir yakıt diye düşünüyorum.

1 ay kadar önce çanta demiri yaptırdım ve kappa 35 lik çanta aldım. toplamda 330 lira verdim. fotoğraf çekince sizlerlede paylaşırım.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bunlarda çantalı asya major x6 fotoğrafları...

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    dün cst marka fabrika lastiklerimizden kurtulduk. michelin pilot street i tercih ettim. arka ebatı 140/60 tan 140/70 e çıkardık. artan yanak kalınlığı (1,4 cm çap / 2 = 7 mm yanak) konforu çok arttırdı. yol tutuşta artacaktır ama psikolojik olarak daha rahat kullanmaya başlayacağım kesin.

Motosikleti
    Gsx-R 600
    Hiç kötü yorum yok sanırım şimdiye kadar

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)