Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Doğru söylüyosun geçen seneydi.Çok,sıkıntılı dönemler geçirdim.Pistonun sibopları kaçırmaya başlamış ama ben farkına varmadım çünki innovam hiç yağ eksiltmedi.Bir gün dip gaz gidiyorum. Bi yere yetişeceğim.Ne olduysa Antalya real kavşağında oldu.İnnova gaz yememekle birlikte patlatmaları gerçekleştirdi.Daha sonra yüksek devirde gazı hiç kesmeden 3 km götürdüm.Direkt ustaya. Piston değişince rahatladım zannettim.Bu,seferde triger seti değişti.Çırrr,çırrr ses geliyodu.Şimdi de değişik bi ses geliyor yani sizin anlıcanız bu innova garip,çözemedim gitti.En yeni yaptırdığım zincir setini değiştirdim.Arka lastikde değişecek.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    offf ya şu innovanın yakıt deposu az daha büyük olsa 3.7 ne abi ya..bi 7-8 ltre olması lazım az..millet cbf 150 beklerken ben innova alacam sıfır ne güzel..enjeksiyonlu az yakıyor diye utanmasalar pet şişe koyacaklar deponun yerine..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    slm arkadaşlar

boşa tartışmayı bırakalım birbirimizi kırmayalım..

yeni kasa yada 2. el eski kasa innova alacak arkadaşlar hiç tereddüt etmeden temiz bir innova alabilirler

benim motorum 6 yaşında, bırak ayar tutmama yada kırılan parça olmasını üzerindeki ampuller bile orjinal toshiba japan olarak duruyor, bu sanırım saçma sapan eleştiri yapan köylü motosiklet tamircilerine verilecek en güzel cevaptır

genelde taşralı (istisnalar hariç) motor tamircileri, yabancı bilmediği motorları karalamayı severler, onlar için sürekli servise gelen bir çinli daha mübarektir.. çünkü yeni innovanın farklı elektronik yapısı ve EFI sistemini anlamadıkları için onları kaygınalandırmaktadır...

arkadaşların dediği gibi eski sayfaları okursanız daha iyi aydınlanırsınız..

mümkün olduğunca eski arkadaşlar ve ben cevap yazmaya çalışacağız

unutmayın honda cub bir tarzdır kendinden büyük yada küçük diğer motorlarla karşılaştırılmaması gerekir..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar

boşa tartışmayı bırakalım birbirimizi kırmayalım..

yeni kasa yada 2. el eski kasa innova alacak arkadaşlar hiç tereddüt etmeden temiz bir innova alabilirler

benim motorum 6 yaşında, bırak ayar tutmama yada kırılan parça olmasını üzerindeki ampuller bile orjinal toshiba japan olarak duruyor, bu sanırım saçma sapan eleştiri yapan köylü motosiklet tamircilerine verilecek en güzel cevaptır

genelde taşralı (istisnalar hariç) motor tamircileri, yabancı bilmediği motorları karalamayı severler, onlar için sürekli servise gelen bir çinli daha mübarektir.. çünkü yeni innovanın farklı elektronik yapısı ve EFI sistemini anlamadıkları için onları kaygınalandırmaktadır...

arkadaşların dediği gibi eski sayfaları okursanız daha iyi aydınlanırsınız..

mümkün olduğunca eski arkadaşlar ve ben cevap yazmaya çalışacağız

unutmayın honda cub bir tarzdır kendinden büyük yada küçük diğer motorlarla karşılaştırılmaması gerekir..
    +1000Ulaşamadıklarına mındar der bunlar en baba cub, honda cub'dur.....

Motosikleti
    yamaha ybr 125 ''2011''
    Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam sezgin ama sen almak istiyorum dedinmi getirirler zaten motoru teslim aldıgın zaman ödeme yapıyorsun sen söle getirsinler o motoru her zaman satar onlar o sorun degil onlar için,olmadı ben alırım sana tavsiyem beyaz renk olur çok tatlı duruyor resimlerde diger renklerde cezbedici fakat biraz aşınmaya başladımı diger renklerde hoş olmuyor beyaz asilligini koruyor,sana telefonda sorucaklar zaten hangi renk istiyosunuz diye.
    Abi ben bu gün bursa honda bayisini aradım elimizde innova yok dediler ne zaman gelecegi belli olmazmış belki 2012 ye bile kalabilir dediler.babamda ybr alalım deyip duryo bilmiyorum valla ne olcak. Koca türkiyede 1 tane bile 2011 innova bulamadık.

yok daha neler 2012 mi yani maya takvimine göre motorsikletimize kavuşamadan ölmüş olucaz şaka bir yana durum kötü pazartesi günü ben bir bayiye ugrıyım nabız yoklıyayım yoksa benim motorda yalan olacak .

Motosikleti
    yamaha ybr 125 ''2011''
    nolcak böyle bilmiyorum walla ya şu hondaya iyice sinirlenmeye başladım.adam hem ne zaman gelecegi belli olmaz diyo hemde kaparo istiyo.

Öpücükte istiyomu sorsaydın keşke hatta kapora degilde tamamını vereyim deseydin resmen dalga geçer gibi motor 2012'de gelcek ama sen bana şimdiden ödemeye başlaya getirmiş bir gün bursaya geldiginde bayiye git kesin alıcaksan çek resti getir motoru al parayı de..

Birde balıkesirde bir bayi var oraylada irtibata geçerim bursadaki duruma göre ama getirirler hemen gibime geliyor 2012 dediklerine bakma acele etsinlerde sipariş alalım diyede yapmış olabilirler belli olmaz sezgin,piyasada neyin döncegi.

Motosikleti
    Alıntı SarkoleMMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]Öpücükte istiyomu sorsaydın keşke hatta kapora degilde tamamını vereyim deseydin resmen dalga geçer gibi motor 2012'de gelcek ama sen bana şimdiden ödemeye başlaya getirmiş bir gün bursaya geldiginde bayiye git kesin alıcaksan çek resti getir motoru al parayı de..

Birde balıkesirde bir bayi var oraylada irtibata geçerim bursadaki duruma göre ama getirirler hemen gibime geliyor 2012 dediklerine bakma acele etsinlerde sipariş alalım diyede yapmış olabilirler belli olmaz sezgin,piyasada neyin döncegi.
    Ah,sarkolemma,İnsanları anlamak gerçekten güç.Taksidi ödeyip bitireceksin.Motor nerede Poyraz kargo da o nerde havada böyle uzayıp gidiyooo...

Aynen öyle insanları iyice salak yerine koyuyorlar cbr 250 içinde aynı şey geçerli o topik tam bir işkence herkes motoru yarın gelcek diye biliyor bayiye gidince sürpriz haftaya kaldı aylarca bekleyenler oldu motoru ödeyip umarım böle bir durum olmaz cidden sabırsız biriyim.

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    Merhaba arkadaşlar,

Honda ANF 125 i Innova (commuter) fotoğrafları, videosu, çalışma sesi, teknik bilgileri, incelemesi, yorumları

http://www.deretepe.net/faydali-bilg...nova-inceleme/

Teşekkürler güzel paylaşım.105'i geçmemesi beni düşündürdü son hız olarak az geldi

Motosikleti
    Honda İnnova
    okuduğunuz,vakit ayırdığınız için ben teşekkür ederim, evet düzde son hız 105, 110 civarı. ben ise max. 130 yapabildim. otobanda iniş bi yoldu.

Motosikleti
    Hepsini tek,tek inceledim.Beğendim ufak tefek değişiklikler var meselaa koltuğun altı ilginç geldi bi kaç tane daha foto istiyorum ve yaklaşık olarak 60/70 km/s gibi hızlarda 100 litre de ne kadar yakıyor veya 5 tl gibi bi rakamla ortalama olarak kaç km gitmekte.Arka lastik basınçları kaç önlere kaç basılıyo.Koltuğundada değişme var gibi.

Motosikleti
    Honda İnnova
    yok, motorumun heryeri orijinal, hiç ellemedim, sadece arkada çanta takabilmek için arkadaki orj. demiri çıkararak yerıne yine honda bayiinden 60 tl ye aldıgım orjinal innova demirini (canta takabılmeye uygun bır demır) taktım. üzerine de bır cata ayarladım.

lastik basıncları tek kişi ön 200, arka 200. Çift kişi ön 200,arka 250. kitapcıkta ve zıncır korumanın uzerınde yazan rakamlar bunlar. sitemdeki ftgraflarda da basınc degerlerı gorunebılıyor zaten.

60-70 km hızla tabi en az yakış değerlerine ulaşıyorsunuz. bu da 100 km de 1.5 litrenın altında oluyor. ama tabi bu doğal sürüşünüz ile mümkün değil. az yakış denemesi yapmak için kendinize işkence ederek çoook sakin bir sürüş ile elde edilebiliyor.

Motosikleti
    Alıntı ferre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok, motorumun heryeri orijinal, hiç ellemedim, sadece arkada çanta takabilmek için arkadaki orj. demiri çıkararak yerıne yine honda bayiinden 60 tl ye aldıgım orjinal innova demirini (canta takabılmeye uygun bır demır) taktım. üzerine de bır cata ayarladım.

lastik basıncları tek kişi ön 200, arka 200. Çift kişi ön 200,arka 250. kitapcıkta ve zıncır korumanın uzerınde yazan rakamlar bunlar. sitemdeki ftgraflarda da basınc degerlerı gorunebılıyor zaten.

60-70 km hızla tabi en az yakış değerlerine ulaşıyorsunuz. bu da 100 km de 1.5 litrenın altında oluyor. ama tabi bu doğal sürüşünüz ile mümkün değil. az yakış denemesi yapmak için kendinize işkence ederek çoook sakin bir sürüş ile elde edilebiliyor.
    60,70 km s gibi hızlarda kullandığım için.yakıtı gayet ideal.

Motosikleti
    Bizim aküler kaç volt yaa...

Motosikleti
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim aküler kaç volt yaa...
    şaka yapıyorsun heralde

12v 5A olması lazım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda activa
    crypton ile innova arasında bir tercih yapmak gerekiyor 2 sinde birini almayı düşünüyorum sizce hangisi ??

Motosikleti
    Alıntı emre29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crypton ile innova arasında bir tercih yapmak gerekiyor 2 sinde birini almayı düşünüyorum sizce hangisi ??
    aradaki fark çok anlatmaya gerek yok binmen lazım ama sana tavsiyem crypton alırsan pişman olmazsın o konuda şüphen olmasın

zaten piyasada yeni innova yok diyorlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler