Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı adnan_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motorun resımlerını koyamadım fakat ilan verdım oradan resımlere bakabılırsınız. her gıttıgım yerde satıyomusun vs gıbı sorular soruyolar bende artık soranlara satıyorum dıyorum 3.000 lıra verdı bı vatandas kabul etmedım ben motorumdan memnunum isine gelen 3.200 u verır alır motoru sahibinden.com da ilan numaram 27047898 herkezede sıddetle tavsıye edıyorum ozellıkle yakıtı cok guzel cebını yormuyo ıstedıgın yere bın gıt otobus ucretıne rahatca gıdebılıyosun parasının hakkını gercekten sonuna kadar hakedıyo bana bu motoru tavsıye eden tüm arkadaslara teşekkur edıyorum...
    3500e iki sene önce sıfır olarak aldım sninki daha sfır herhald inşallah satarsın ne diyem
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İnnova 2007
    valla aynn:D bana vericekler hemen satarım :D
    Hep O Kıyamadıklarımız
    Kıyar Bize..!

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Merhabalar, 220 tl ye parçaları geliyor hayırlısıyla Kam mili,piyanolar üstkapak contası vs. vs.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    Kam mili ve horozlar yani (piyanolar) değişti ses kesilmedi sibop kapağındaymış sorun bişeyler yapınca o kapağa ses namına eser kalmadı Ön lastiğimide değiştirdim metzeler 2.50 aldım. fiyatı 50 lira arka da metzeler ancak arka taraf sağ tarafı bitirmeye başlamış sol dişli gözükmekte halen çözemedim sebebini...

Motosikleti
    İnnova 2007
    evet arkadaşlar bugün motora aldım arka lastiğimi sinyallerimi flaşörümü debriyaj balatası dişliler değişti motor kız gibi oldu:D
    Hep O Kıyamadıklarımız
    Kıyar Bize..!

Motosikleti
    Alıntı Fistd16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bugün motora aldım arka lastiğimi sinyallerimi flaşörümü debriyaj balatası dişliler değişti motor kız gibi oldu:D
    Daha kaç kmde en az 60 70 bin den aşağı değişmez bnm bildiğim yarı otomatik olduğu için...

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı Fistd16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acele etmişsin ama hayırlı olsun ne diim
    hayalinin peşinden ne kadar çok koşarsan alacağın zevkte sabırın kadar yüksektir

innova-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125i ( 2o1o model )
    arkadaşlar bi sorum olacaktı innovanın yeni modeli yokuşa çıkmıyor ayrıca enjeksiyonun toz alma olasılığı yüksek olduğu için arıza çıkarabilirmiş duyduklarım doğru değildir umarım

Alıntı innova-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi sorum olacaktı innovanın yeni modeli yokuşa çıkmıyor ayrıca enjeksiyonun toz alma olasılığı yüksek olduğu için arıza çıkarabilirmiş duyduklarım doğru değildir umarım
    Bilinçsizlerin uydurması kulak asmayın,devre göre tork ve güç bandı daha iyidir.
    Enjeksiyon kapalı kutudur,dikkat edilecek husus elektronik aksama basınçlı sıcak su vurmamak.

Motosikleti
    İnnova 2007
    şu pipiriklilik olmasa:D
    Hep O Kıyamadıklarımız
    Kıyar Bize..!

Motosikleti
    honda innova anf 125
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinçsizlerin uydurması kulak asmayın,devre göre tork ve güç bandı daha iyidir.
    Enjeksiyon kapalı kutudur,dikkat edilecek husus elektronik aksama basınçlı sıcak su vurmamak.
    katılıyorum bende böyle bliyorum artı enjeksiyonlu makine karbüratörlüden daha seri olarak blinir

mozdogan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    innova 125 i 09
    2009 model honda 125 i innova mla 12000 km yi gördüm
    maşallah tık yok

egeli35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial drift 125
    kaç km/h gördün abi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:49 ----------

Alıntı mozdogan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model honda 125 i innova mla 12000 km yi gördüm
    maşallah tık yok
    kaç km/h gördün abi ?
    KsK 1912 C*

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    slm arkadaşlar, bugün innovacı murat abi ile yağ değiştirelim dedik, mobil1 15w-50 yağ aldık motorlarımıza..

daha öncede defalarca yaptığım gibi ben karterdeki vidayı çıkarttım yağ boşaldı ,boşaldıktan sonra vidaya bakarken vidada aliminyum talaş parçaları gördüm deliği elimle bir yokladım metal talaş parçaları elime geldi, önce motorun içinden geldiğini sanıp korktum sonra biraz parmağımla kurcalayınca gerisi çorap söküğü gibi geldi birde ne göreyim helezon şeklinde yuvanın iç çeperi dökülüyor ve korktuğum başıma geldi, vidayı yerine taktım ve vida yalama olmuş, zaten ilk yağ değişiminde ergin usta şüphelenmişti bunda bir nanelik var demişti ve bugün korktuğum bugün başıma geldi..

innovacı murat abinin kardeşi geçici olarak eski yağı motora tekrar koydu öncesinde yalama vidaya teflon sarıp tornacıya kadar idareten gittim zor ikna tornacı motorun karter deliğine tekrar vida açtı ve vidayı sıktı derin bir ohh çektim bundada bir hayır var dedim

benden önceki sahibi yada götürdüğü servis vidayı çok sıkmış ve yanlış diş kaptırmış olacakki bu başıma geldi neyseki ucuz atlattık ama aklım motorda kaldı acaba içine talaş parçası kaçtımı diye ama ustalar bişey olmaz dediler..

bugünde böyle bir macera ile geçti yağ değişiminde dikkatli olun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mozdogan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    innova 125 i 09
    Alıntı egeli35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç km/h gördün abi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:49 ----------

kaç km/h gördün abi ?
    kilo olarak 100 ün üstündeyim 110 km bende rahat görürürdiye düşünüyorum

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar, bugün innovacı murat abi ile yağ değiştirelim dedik, mobil1 15w-50 yağ aldık motorlarımıza..

daha öncede defalarca yaptığım gibi ben karterdeki vidayı çıkarttım yağ boşaldı ,boşaldıktan sonra vidaya bakarken vidada aliminyum talaş parçaları gördüm deliği elimle bir yokladım metal talaş parçaları elime geldi, önce motorun içinden geldiğini sanıp korktum sonra biraz parmağımla kurcalayınca gerisi çorap söküğü gibi geldi birde ne göreyim helezon şeklinde yuvanın iç çeperi dökülüyor ve korktuğum başıma geldi, vidayı yerine taktım ve vida yalama olmuş, zaten ilk yağ değişiminde ergin usta şüphelenmişti bunda bir nanelik var demişti ve bugün korktuğum bugün başıma geldi..

innovacı murat abinin kardeşi geçici olarak eski yağı motora tekrar koydu öncesinde yalama vidaya teflon sarıp tornacıya kadar idareten gittim zor ikna tornacı motorun karter deliğine tekrar vida açtı ve vidayı sıktı derin bir ohh çektim bundada bir hayır var dedim

benden önceki sahibi yada götürdüğü servis vidayı çok sıkmış ve yanlış diş kaptırmış olacakki bu başıma geldi neyseki ucuz atlattık ama aklım motorda kaldı acaba içine talaş parçası kaçtımı diye ama ustalar bişey olmaz dediler..

bugünde böyle bir macera ile geçti yağ değişiminde dikkatli olun
    Slm satoyama aynı sorunu bende yaşadım aynı vidaya teflon bant sardık ama bende yine sıkılmadı vida en sonunda alyanlı vida taktık teflon sarılı şimdilik öyle idare ediyorum 1 dahaki sefere yağ değişiminde bende yaptırıcam

bu yüzden arkadaşlar vidayı çok sıkmayın sıktırtmayın servise o bölge çevresi çabuk bozuluyor

Motosikleti
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm satoyama aynı sorunu bende yaşadım aynı vidaya teflon bant sardık ama bende yine sıkılmadı vida en sonunda alyanlı vida taktık teflon sarılı şimdilik öyle idare ediyorum 1 dahaki sefere yağ değişiminde bende yaptırıcam

bu yüzden arkadaşlar vidayı çok sıkmayın sıktırtmayın servise o bölge çevresi çabuk bozuluyor
    evet öyle ben kendim defalarca yağ değiştirdim önceki innovamda böyle bir sorun görmedim, bu innovayı ilk bakıma götürdüğümde usta hemen bildi bunun vidada bişey var dedi

mutlaka tork anahtarı ile sıkılmalı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    İnnova 2007
    aynı sorun bendede vardı hala teflon sarılı:D
    Hep O Kıyamadıklarımız
    Kıyar Bize..!

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    uygun vitese düşersen yokuş tırmanmada bir sorun yaşamıyorsun... enjeksiyon toz alırmı almaz mı bilmiyorum ama, bir pislik olduğunda seni uyaran ışık var, ilk çalıştırma anında kırmızı bir ışık var, o sönmez eğer sorun varsa...

ayrıca ben motoeu sık sık yıkıyorum, hortumla fazla tazzikle değil ama, veriyorum her yerine suyu, sonra araba şampuanımla bir güzel süngerle şampuanlıyorum sonra yine veriyorum suyu... en son bir damla kalmayacak kadar siliyorum parlatıyorum... biraz rölantide çalıştırıp , bir kaç da tur atıyorum, iyice kurulanmasını sağlıyorum.... henüz sorun yaşamadım 2500 km oldu...

tek sorunum 100km hızı geçmiyor, her şeyi denedim, geçmiyor

Motosikleti
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun vitese düşersen yokuş tırmanmada bir sorun yaşamıyorsun... enjeksiyon toz alırmı almaz mı bilmiyorum ama, bir pislik olduğunda seni uyaran ışık var, ilk çalıştırma anında kırmızı bir ışık var, o sönmez eğer sorun varsa...

ayrıca ben motoeu sık sık yıkıyorum, hortumla fazla tazzikle değil ama, veriyorum her yerine suyu, sonra araba şampuanımla bir güzel süngerle şampuanlıyorum sonra yine veriyorum suyu... en son bir damla kalmayacak kadar siliyorum parlatıyorum... biraz rölantide çalıştırıp , bir kaç da tur atıyorum, iyice kurulanmasını sağlıyorum.... henüz sorun yaşamadım 2500 km oldu...

tek sorunum 100km hızı geçmiyor, her şeyi denedim, geçmiyor
    nacizane cevap vermek istedim

vires düşürme büyütme zaten diğer manuel debriyajlı motorlardan lardan daha kolay ve pratik orasına diyecek yok

yıkama konusuna gelince şöyle bir yanlış anlaşılma var

tazyikli su kablo kopartır motora zarar verir yıkar döker söker gibi !! hayır yok öyle bişey

eğer kompreslörlü suyu nekadar süre nere tutuacağınızı biliyorsanız ve işi yıkamacının insafına bırakmıyorsanız en güzel çözümdür ki asla ve asla normal hortuma temizleyemeyeceğini aralıkları temizliyor

normal hortum neden iyi değil!!

çünkü motosikletimizin genel aksamında arada kenarda çok fazla su kalıyor

kompresör çok az su ile çok iş yapıyor ama hortum motorun resmen kulağına su kaçıyırıyor, çok daha fazla uğraşamak zorunda kalıyorsunuz, hele aceleniz varsa motoru kurutamadıysanız kurumayan yerleri bira kaç gün sonra bile farkediyorsunuz onun için en güzel yöntem silmek ve elimizeden geldiği kadar az yıkamak

hoz konusuna gelince şunu söylemek isterim bu motorların fabrikasyon sınırı bu devir ve hesap ona göre yarlanmış yani enterean bişey yok enjeksiyon daha homojen olduğu için hızı daha sabit tutar, bizim motorlardaki gibi rüzgarda 80km/h ni geçmeyip arkadana rüzgarı aldınmı 110km/h la yokuş çıkıp düzde 124km/h görmezsin taa ki bazı ayarlarıyla oynanmadıkça

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:31 ----------

bunların hepsi sanayi hurafesi kahve muahbbeti

enjeksiyon açık yaramı ki toz kapacak kalbülatör gibi hava filtresi var ne kaparsa oraya kapıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler