Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda innova
    Herkese selam, kısa bir süre önce bir İnnova da ben aldım. Benim ilk motorum ve daha ancak 200km sürdüm. Tecrübem bununla sınırlı yani fakat benim gibi henüz başlayan biri ne kadar memnun olabilirse, ben de o kadar memnunum motordan. Kullanımı kolay geldi ve şehir trafiğine girmeden de 2,9 litre ile 155km gitmemde bana oldukça ekonomik geldi. Üstelik 50-60 km sini 2 kişi gittik. Ne var ki motoru teslim alırken bana verilen kullanım kitapçığında bana biraz yetersiz geldi. Aklımda bir iki nokta var sormak istediğim:

Öncelikle otomobil kullandığım için, motorlu araçlarla ilgili birtakım alışkanlıklarım oturmuş durumda. Ben de aynılarını bu motorda kullanıp teknik bir hasar vermek istemiyorum.

bu motor hava soğutmalıymış. Ben de onu güneyde kullanıyorum. Acaba ne gibi şeylere dikkat etmek gerekir?

Motor soğukken jikle çekilerek çalıştırılmalıymış, üstelik 30 derece gibi sıcak yaz günlerinde de. Ben de öyle yapıyorum fakat, çalıştırdıktan hemen sonra gitmeye kalkınca motor stop ediyor -bazı scooter larda böyle birşey görmedim- sonuçta ne kadar ısıtmak lazım ya da ısındığı nasıl anlaşılacak?
    ben 2dk falan bekliyorum, jikleyi kapatıp gazı kapayınca motor stop etmzse gidiyorum.

bir de motorda benim pek anlayamadığım bir vites sistemi var. Biraz karmaşık birşeye benziyor sanki. Böyle karmaşık şeyler bende hatalı kullanımda kolay sorun çıkarırmış izlenimi bırakır Acaba bu aksamın uzun ömürlü olması ve yıpranmaması için kullanırken nelere dikkat etmek lazım?

honda servisi bana 1 litre ile 40-45 km gidebileceğimi söyledi. daha rodaj dolmadığı için benim ise şuan daha fazla yakmam lazım. oysa ben 1 litre ile 50-55 km gidiyorum. demekki diğer motor kullanıcılarından farklı yaptığım birşeyler var dediğim gibi otomobile alıştığım için motoru da onun gibi kullanıyorum büyük ihtimalle. Ben motorun kompresyonunu hissedince yolun eğimine ve trafiğin durumuna göre vites büyültüyorum. Otomobilde aynı şekilde giderken 2500-3000 gibi vites değiştirmiş oluyorsunuz ve ben araba ile de pek fazla yakıt tüketmeden gidiyorum. Ama motorda bir devir göstergesi yok ve ben çok erken mi vites değiştirdim sadece sese ve motorun gidişine göre karar veriyorum. Bu arada 2. viteste 50-60 a da çıkıp 3 geçtiğim oldu, yada 40 ta da 3 e geçtiğim. Acaba motoru zorluyor muyum, ya da yalnış birşeyler yapıyormuyum?

Motorları özellikle de İnnova da ki farklı vites sistemini ve hava soğutma teknolojisini bilenler varsa bana bu konularda fikir verebilirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125kt
    vallla hıc uzulme derım cunku bende bu motosikletı cok dusundum ama maddıyat etkılı oldugu ıcın alamadım.ıyı motor kazasız belsasız kullanımlar.
    gıcık

BENDE SİZE BİR KAÇ TANE MODİFİYELİ İNNOVA RESMİ AKTARIYIM

yaw ben de innova alacağım da onun bagajına kask sığıyor mu?arkadaşta çin malı bi motor var kaskı motorun üstüne bıraktı döndüünde bulamadı.çalınmış.o yüzden soruyorum

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    innovanın bagajına bir çift eldiven ancak sığar
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    cok süüper bii motor herkese tek kelime ile tavsiyeederimmm
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    honda innova,ya laf yok 2 kişi 200 kg ve antalyada bulunan döner (gazinoya) çıktık arkadaşla hemde yarım saatle çıktık diğer(10 km) motosikletler arkamızda kaldı çin malı motosikler benim motor canavar gibi yapmışlar ne diyelim hakkını vermişler ilk zamanlar çok pişmandım şimdi çok memnunum allah herkese böyle bi motosiklet nasip eylesin....

Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok süüper bii motor herkese tek kelime ile tavsiyeederimmm
    Uh, bu mesajı 15 yaşındaki kızım yazmış.. İyi de yapmış aslında, ben istesem de böyle güzel tarif edemezdim Bu arada innovayı sattım diye kendisiyle aram hala biraz limoni çünkü çok seviyordu gerçekten ve çok da iyi kullanıyordu, haklı aslında kızmakta

Motosikleti
    önce ehliyet
    abi hani derler ya bu motor 20000 3000(çin malları için) görmez km olarak.BU çin deil ben 3 haftadır araştırma yapıorum aslında scooter almak istiyordum birden buna kanım ısındı bi honda ilgimi çekti neyse yarım kalan soruma devam edim bu motor kaç bin kmde dökülmeye başlar(ilk motorum olcak dogal olaraak istemedende olsa kötü kullancam bayaa zorlancak yani ona göre cvp yazarsanız sevinirim) şimdiden tşk herkese
    OYUN BİTİNCE ŞAHTA PİYONDA AYNI KUTUYA KONUR...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı doktor_12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hani derler ya bu motor 20000 3000(çin malları için) görmez km olarak.BU çin deil ben 3 haftadır araştırma yapıorum aslında scooter almak istiyordum birden buna kanım ısındı bi honda ilgimi çekti neyse yarım kalan soruma devam edim bu motor kaç bin kmde dökülmeye başlar(ilk motorum olcak dogal olaraak istemedende olsa kötü kullancam bayaa zorlancak yani ona göre cvp yazarsanız sevinirim) şimdiden tşk herkese
    Dünyanın en sağlam motorlarından arkadaşım belki de. KM yaparak motoru eskitemezsin bile. Gerçekten çok sağlam bir motor.Çin malı filan da değil. Honda yani. Honda titanlar vardı 125cc onlar bile 90-100 bin km yaptı bi sorun çıkarmadılar. Sağlamlık konusunda gönül rahatlığıyla alınabilecek motor.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    1 hafta once babam innova aldı motor boyle canavar olmaz super 120km/s rahat goruyo we benım mondial 100 kh yi 3. viteste geçiyo babam cok yavaş kullanır motoru çiftçilik yapar tarlaya fln gıder tarlada e-5 karayolu uzerinde ortalama 60km/s-70km-s arası gıder oda onemlı işi olursa olmaz ise 50km/s ile gider almadan once babam tereddüt etti alacam dedi ama ya çok yakarsa dedi yaa gerçekten performansına gore cok az yakan bir motorsiklet 1lt. ile babam 40-45 km alıyor bnce cok ekonomik we canawar kullandım super... saygılarımla

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    20500 km. yola devam.. zerre kadar sorun yok, hiçbir parçası değişmedi, en büyük masrafı 150 ytl

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20500 km. yola devam.. zerre kadar sorun yok, hiçbir parçası değişmedi, en büyük masrafı 150 ytl
    o neyin parçası sanayide bakkal dükkanı hariç her yerde parçası bulunan motor 150 ytl
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    ne bileyim egzost filan tutar 150 lira, grenaj fiyatlarından haberi olan varsa lütfen bana yazsın değişmek istiyorum ön grenajı, söküp takarken tırnağını kırdılar

Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ön grenaj ve çamurluk ile yan siperlik dahil 4 parçasını birden değiştirdim (140 YTL), yani fikir versin diye söylüyorum, parçaları diğer modellere göre oldukça ucuz.

...
    Demiştim bir zamanlar

İnnova'nın ön grenajı yanlış hatırlamıyorsam 25-30 lira gibi birşeydi. Hadi nx4 falcon ile bir kıyaslama yapalım. Kafa grenajının fiyatını tahmin edin bakalım Falconun. Tam 250 lira. Gel de sevme İnnovayı şimdi. Ne zararı vardı da sattım ki şu motorumu ya

Motosikleti
    Honda CG 125 2006.
    aaah ahh çok pişman oldum innova yı sattığıma, cg aldığıma hergün pişman oluyorum, cg 105 i geçemiyor, innova 120 ile giderken sıfır titreşim ve müthiş yol tutuşu var, hergün pişman oluyorum ama cg yi satıp 0 innova alcam

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    honda innova ile ilgilenen bukadarmı topik ölmüş ama öldürülücek topik değil arkadaşlar innova sahipleri yazsın buraya.

innova iidir ii korkma yakıtta ii hemm

ya benim innovsnın on farı we uzerndeki plstk grnajı kırldı fiyat olark ne kadr acaba bular(tskr)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    100-150 civarı ikisi geçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler