Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ya bu kaskoyu yapan varmı aranızda??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı byjeoloji adlı üyeden alıntı
    Dostum verdiğin bilgiler için çok teşekkürler sen nasıl ve nerede kitliyosun motorunu ya bizim buralarda motoru görünce herkez cunnnncuıııkk diyo yaw
    Ben de senin gibi apartman girişine bırakıp demire bağlıyorum. Ama daha önemlisi kasko yaptırdım, en iyi emniyet kasko. Bunun için sana özelden mesaj geçiyorum, bir bakıver Bir de motorunun üzerini branda benzeri birşeyle ört ki dikkat çekmesin, hem nazar da deymez böylece

Ya dostum bi fiyat verseydın barı Adanadayım ben...Yinede özel mesaj için sağol dostum...

hiç vitesli motor kullanmayanlar için sürüşü nasıl bide arka fren ayakla kontrol ediliyo buna alışmak kolay oluyor mu?

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı ROCCO_MCT250 adlı üyeden alıntı
    hiç vitesli motor kullanmayanlar için sürüşü nasıl bide arka fren ayakla kontrol ediliyo buna alışmak kolay oluyor mu?

benim önceden motor tecrübem yoktu. ilk motorum yarı otomatikti. alışması en fazla 2-3 gün sürüyor.
    arka fren konsuna gelince alışması çok kolay. ayrıca unutmayalım ki büyük motorların çoğu ayaktan fren yani arka frenleri. ben bu motoru kullandıktan sonra diğer vitesli motorlarda fazla zorluk çekmiyorum.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

hyosung150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung ms150 / mondial 125agk / honda today 50
    hayırlı olsun aldığın motorda rodaj diye bir şey yoktur bu motorun motoru çok sağlam bir motordur ilk aldığında istediğin kadar bağıttır zorla farketmez

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı hyosung150 adlı üyeden alıntı
    hayırlı olsun aldığın motorda rodaj diye bir şey yoktur bu motorun motoru çok sağlam bir motordur ilk aldığında istediğin kadar bağıttır zorla farketmez
    bu kadar kişi bişey bilmiyor heralde. bi sen böyle demişin. ayrıca motorları üreten mühendisler bile kullanma klavuzlarına rodajı yazmış

motosport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW boxer (nostalji) inşallah
    Alıntı hyosung150 adlı üyeden alıntı
    motorda rodaj olmaz olurmu ya motorun sağlığı için belli bir km içerisinde düzgün rodaj yapmak lazım ama sen eşşek niyetine bineceksen o ayrı tabi
    [URL="http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8625"]KONYALI MOTORCULAR TOPLANIYORUZ[/URL]

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı byjeoloji adlı üyeden alıntı
    Ya dostum bi fiyat verseydın barı Adanadayım ben...Yinede özel mesaj için sağol dostum...
    Ben 280'e halletmiştim. Daha ucuza yaptırmak da mümkün olabilir sanırım.

Sorularımla başınızı ağrıttım ama ilk kez motorum olacak ve bu motoru ciddi bir şekilde düşünüyorum ama vitesli tecrübem yok ve daha önceki sorularımda bu yönde oldu zaten şimdi bu motorla yokuşa çıkarken vitesi hesap edemedim ve yüksek vitesle girdim diyelim yokuşun bir yerinde vitesi düşürsem motor yokuşun ortasında durup kalmaz dimi

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Sorularımla başınızı ağrıttım ama ilk kez motorum olacak ve bu motoru ciddi bir şekilde düşünüyorum ama vitesli tecrübem yok ve daha önceki sorularımda bu yönde oldu zaten şimdi bu motorla yokuşa çıkarken vitesi hesap edemedim ve yüksek vitesle girdim diyelim yokuşun bir yerinde vitesi düşürsem motor yokuşun ortasında durup kalmaz dimi

bu motorlarda rampada vitesi düşür artır istediğin gibi. nasıl arabada yokuş çıkarken vites düşebiliyorsun bu motorda da düşebilirsin vitesi. zaten cup motorların avantajıda bu. vitesi düşersin scooterları arkada bırakırsın rampada

Ylmzzz teşekkürler arkadaşım yardımların için sayende bayağa bilgim oldu

bence çok iyi bir seçim yapmışsın bu motor başlangıç için süper bu motoru hızlandırmak istiyorsan şunu yapacaksın motorda pis gaz çıkartmayı engelleyici bir sistem var onu çıkarttırcan hem güzelde ses çıkarıyo,sarsmaya gelince aynaları çok büyük onları çıkarırsan sarsma azalıyo+hayırlı olsun

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı innova92 adlı üyeden alıntı
    bence çok iyi bir seçim yapmışsın bu motor başlangıç için süper bu motoru hızlandırmak istiyorsan şunu yapacaksın motorda pis gaz çıkartmayı engelleyici bir sistem var onu çıkarttırcan hem güzelde ses çıkarıyo,sarsmaya gelince aynaları çok büyük onları çıkarırsan sarsma azalıyo+hayırlı olsun
    ilk önce çevre arkadaşım. bu tür bilgiler vermeyin lütfen. hızdaki 10km/h artış çevreden asla önemli değildir. arabalarda da katalizatörün çıkarılmasına karşıyım ben.

bu arada aynaları çıkarırsan aynaya bakmadan giden bilinçsiz motorcular arasına girersiniz. aynasız motor olur mu? sonra şerit değiştirirken arkadan geleni görmezsiniz suçu araba sürücülerine atarsınız.

motorun orjinalini bozmayın. aynalar da ekzoz sistemi de mühendislik hesaplarına göre çevre performans ve yakıt oranlarına göre tasarlanmıştır.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    bu otomatik debriyajlı motorlarda hız keserken vites düşürmek sorun olmuyo mu?

ben yapıyorum sorun olmuyor tabiki yöntemini yaparak.. vites düşüreleceği zaman vitesi düşürür düşürürmez gaz verilmeli.böylece devir düşmesi engellenir ve motor yığılmaz.

birde cuplarla fazla tek teker yapmayın debriyaj balataları gidiyor

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı
    birde cuplarla fazla tek teker yapmayın debriyaj balataları gidiyor
    ben değiştirdim debriyaj balatasını. tek teker yapıncaya kadar ... çıkıyo zaten motorun. 7,5hp

suphickr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMZ 49cc :)) Sarisin

Vites Sorunsalı?

Selam arkadaşlar. Bewn moped kullanıcısıyım ve yakında anf 125 innova almayı planlıyorum. Şöyle bir sorum olacak örneğin mopedle yokuş aşağı inerken boşa atıp boşta gitme şansım yok yani yokuş inerken motor devri ile iniyor. Acaba innova 125 yarı otomatik vitesli motor, veya benzerleri misal yokuş aşağı inerken 3. viteste gaz vermezsem boşa atmadan (N konumu) motor devri ilemi iner yoksa boştaymış gibi tekerlekler motordan bağımsız yokuştaki ivmesine bağlı olarak hızlanır (Yakıt sarfiyatı için bence önemli)?

Bu aslında uzun süredir kafamda olan bir soru. Ayrıca bu motoru niye 3,5 litere benzin deposu koyarlarki :( 10 LT benzin deposu olsada 1 ay rahat bi şekilde gezilebilse, benzicinin yolunu unuturuz diyemi depo kapasitesi az ) Depo modifiye yapılarakdan büyütülebilirmi
    (Yaw bende ne çok soru soruyom... )

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı suphickr adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar. Bewn moped kullanıcısıyım ve yakında anf 125 innova almayı planlıyorum. Şöyle bir sorum olacak örneğin mopedle yokuş aşağı inerken boşa atıp boşta gitme şansım yok yani yokuş inerken motor devri ile iniyor. Acaba innova 125 yarı otomatik vitesli motor, veya benzerleri misal yokuş aşağı inerken 3. viteste gaz vermezsem boşa atmadan (N konumu) motor devri ilemi iner yoksa boştaymış gibi tekerlekler motordan bağımsız yokuştaki ivmesine bağlı olarak hızlanır (Yakıt sarfiyatı için bence önemli)?

Bu aslında uzun süredir kafamda olan bir soru. Ayrıca bu motoru niye 3,5 litere benzin deposu koyarlarki :( 10 LT benzin deposu olsada 1 ay rahat bi şekilde gezilebilse, benzicinin yolunu unuturuz diyemi depo kapasitesi az ) Depo modifiye yapılarakdan büyütülebilirmi
    (Yaw bende ne çok soru soruyom... )
    vitesi N konumuna yani boşa alamıyorsun giderken. fakat vites koluna hafifce basarak debriyaja basmış gibi boşa alabilirsin. ayağın vites kolundayken inersin yokuşu.
    benzin deposu değişmez sanırım. hem yer sorun olur hem de gereksiz şekilde para harcarsın. 3,5 lt az tabi ama idare etmek en iyisi.

suphickr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RMZ 49cc :)) Sarisin
    Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    vitesi N konumuna yani boşa alamıyorsun giderken. fakat vites koluna hafifce basarak debriyaja basmış gibi boşa alabilirsin. ayağın vites kolundayken inersin yokuşu.
    benzin deposu değişmez sanırım. hem yer sorun olur hem de gereksiz şekilde para harcarsın. 3,5 lt az tabi ama idare etmek en iyisi.
    Ayrıntılı bilgi için teşekkür ederim. Yalnız ufak bir sorum daha vites pedalına hafifce basınca boşa alınıyor ama debriyazj baskı balatasına zarar verirmi veya vites sistemine?

Teşekkürler türkiyem

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    mesajı görmemişim pardon.

debriyaja zarar vermiyor. ama boşa alıp gaz verirsen ve ayağını vites kolundan çekersen zarar verebilir.

gaz vermeden çekin ayağınızı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler